Noutăți
Concursul Pronosticurilor

Saxan se preg?te?te s? inaugureze un nou stadion (foto

15 septembrie 2012, simbata
Sursa: Divizia-A.md
Saxan se preg?te?te s? inaugureze un nou stadion (foto

Administra?ia echipei FC Saxan se preg?te?te pentru meciurile din Campionatul Moldovei, dar deja pe terenul s?u. Acum se petrec lucr?rile de cosntruc?ie a edificiului de baz?, unde se vor afla camerele pentru brigada de arbitri, vestiarele ?i du?urile pentru fotbali?ti. Etajul secund este destinat pentru oaspe?ii meciurilor ?i înc?perea pentru asigurarea desf??ur?rii lucr?rilor tehnice în timpul partidei. Deasemenea, sînt pe ultima sut? de metri lucr?rile de amplasare a covorului cu acoperire artificial?, unde se pot disputa meciuri în orice condi?ii climaterice. Sînt în toi ?i lucrprile de amplasare a tribunelor pentru spectatori. 

Articolul integral este disponibil în limba rus?.

easd
30.11.-0001
00:00

Molodtsi rebeata !!!!!!!

ВИ
30.11.-0001
00:00

Потихоньку и в Дивизии А инфраструктура строится. Буюкань, Саксан, Динамо-Авто, Верис вроде там что-то строит

вадим
30.11.-0001
00:00

Скромненько, но большего для Молдавской провинции и не надо. Хорошее дело!

kessi
30.11.-0001
00:00

здорово, даже сказал бы молодцы руководители команды))
все пойдет на пользу,чем больше будет расти инфраструктура футбольная в стране,тем больше будет интереса в первую очередь среди детей,где они смогут заниматься футболом)

Бендеры
30.11.-0001
00:00

Спасибо отчет! Продолжаете радовать!!!!!!!!

Грийнберг
30.11.-0001
00:00

Хороший отчет!

gagauz
30.11.-0001
00:00

мне нравится

rrr
30.11.-0001
00:00

artificial)) bag pl-a))))))))

патриот
30.11.-0001
00:00

порвём жопу противникам!!!=)))

Buiucani
30.11.-0001
00:00

super, simplu, modest si comod- bravo Saxan!!!

Calendarul sezonului
Faza 1, grupa A
18.08.2023, Etapa 1
  • FCM Ungheni - Dinamo-Auto
    6:0
  • Sheriff-2 - Victoria
    3:2
Faza 1, grupa B
18.08.2023, Etapa 1
  • FC Fălești - Olimp
    2:1
Faza 1, grupa A
19.08.2023, Etapa 1
  • Speranța D - Iskra
    1:0
Faza 1, grupa B
19.08.2023, Etapa 1
  • Real-Succes - Speranis
    0:3
  • Univer - Saksan
    3:3
Faza 1, grupa A
25.08.2023, Etapa 2
  • Victoria - Iskra
    7:1
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    1:0
Faza 1, grupa B
25.08.2023, Etapa 2
  • Olimp - Saksan
    1:1
Faza 1, grupa A
26.08.2023, Etapa 2
  • Dinamo-Auto - Speranța D
    1:2
Faza 1, grupa B
26.08.2023, Etapa 2
  • Speranis - Univer
    3:2
  • FC Fălești - Real-Succes
    1:0
Faza 1, grupa A
01.09.2023, Etapa 3
  • FCM Ungheni - Victoria
    1:1
  • Speranța D - Sheriff-2
    0:2
Faza 1, grupa B
01.09.2023, Etapa 3
  • Univer - FC Fălești
    3:0
Faza 1, grupa A
02.09.2023, Etapa 3
  • Iskra - Dinamo-Auto
    1:0
Faza 1, grupa B
02.09.2023, Etapa 3
  • Real-Succes - Olimp
    1:1
  • Saksan - Speranis
    0:0
Faza 1, grupa A
15.09.2023, Etapa 4
  • Victoria - Dinamo-Auto
    4:1
  • Sheriff-2 - Iskra
    4:0
Faza 1, grupa B
15.09.2023, Etapa 4
  • Olimp - Speranis
    2:2
  • Real-Succes - Univer
    0:3
Faza 1, grupa A
16.09.2023, Etapa 4
  • FCM Ungheni - Speranța D
    2:1
Faza 1, grupa B
16.09.2023, Etapa 4
  • FC Fălești - Saksan
    1:2
Faza 1, grupa A
22.09.2023, Etapa 5
  • Dinamo-Auto - Sheriff-2
    0:3
Faza 1, grupa B
22.09.2023, Etapa 5
  • Univer - Olimp
    0:0
  • Speranis - FC Fălești
    0:1
Faza 1, grupa A
23.09.2023, Etapa 5
  • Speranța D - Victoria
    1:3
  • Iskra - FCM Ungheni
    3:2
Faza 1, grupa B
23.09.2023, Etapa 5
  • Saksan - Real-Succes
    4:2
Faza 1, grupa A
29.09.2023, Etapa 6
  • Victoria - Sheriff-2
    1:0
  • Dinamo-Auto - FCM Ungheni
    1:5
Faza 1, grupa B
29.09.2023, Etapa 6
  • Olimp - FC Fălești
    2:3
Faza 1, grupa A
30.09.2023, Etapa 6
  • Iskra - Speranța D
    2:1
Faza 1, grupa B
30.09.2023, Etapa 6
  • Speranis - Real-Succes
    2:1
  • Saksan - Univer
    1:1
Faza 1, grupa B
06.10.2023, Etapa 7
  • Univer - Speranis
    2:1
Faza 1, grupa A
07.10.2023, Etapa 7
  • Speranța D - Dinamo-Auto
    0:0
  • Iskra - Victoria
    0:2
Faza 1, grupa B
07.10.2023, Etapa 7
  • Saksan - Olimp
    1:1
  • Real-Succes - FC Fălești
    0:3
Faza 1, grupa A
08.10.2023, Etapa 7
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    5:1
Faza 1, grupa A
20.10.2023, Etapa 8
  • Sheriff-2 - Speranța D
    1:0
Faza 1, grupa B
20.10.2023, Etapa 8
  • Speranis - Saksan
    1:3
  • FC Fălești - Univer
    1:2
Faza 1, grupa A
21.10.2023, Etapa 8
  • Victoria - FCM Ungheni
    5:3
  • Dinamo-Auto - Iskra
    1:4
Faza 1, grupa B
21.10.2023, Etapa 8
  • Olimp - Real-Succes
    3:1
Faza 1, grupa A
27.10.2023, Etapa 9
  • Speranța D - FCM Ungheni
    2:1
Faza 1, grupa B
27.10.2023, Etapa 9
  • Univer - Real-Succes
    2:1
Faza 1, grupa A
28.10.2023, Etapa 9
  • Dinamo-Auto - Victoria
    0:3
  • Iskra - Sheriff-2
    1:1
Faza 1, grupa B
28.10.2023, Etapa 9
  • Saksan - FC Fălești
    2:0
  • Speranis - Olimp
    2:0
Faza 1, grupa A
02.11.2023, Etapa 10
  • Sheriff-2 - Dinamo-Auto
    8:0
Faza 1, grupa B
04.11.2023, Etapa 10
  • Olimp - Univer
    0:2
  • Real-Succes - Saksan
    0:5
  • FC Fălești - Speranis
    0:0
Faza 1, grupa A
05.11.2023, Etapa 10
  • FCM Ungheni - Iskra
    3:1
  • Victoria - Speranța D
    1:0
Faza 1, grupa A
10.11.2023, Etapa 11
  • FCM Ungheni - Dinamo-Auto
    7:0
Faza 1, grupa B
10.11.2023, Etapa 11
  • FC Fălești - Olimp
    0:1
  • Real-Succes - Speranis
    1:5
Faza 1, grupa A
11.11.2023, Etapa 11
  • Sheriff-2 - Victoria
    1:0
  • Speranța D - Iskra
    0:0
Faza 1, grupa B
11.11.2023, Etapa 11
  • Univer - Saksan
    0:1
Faza 1, grupa A
24.11.2023, Etapa 12
  • FCM Ungheni - Sheriff-2
    3:1
Faza 1, grupa B
24.11.2023, Etapa 12
  • FC Fălești - Real-Succes
    2:5
  • Speranis - Univer
    2:4
Faza 1, grupa A
25.11.2023, Etapa 12
  • Dinamo-Auto - Speranța D
    1:3
  • Victoria - Iskra
    7:1
Faza 1, grupa B
25.11.2023, Etapa 12
  • Olimp - Saksan
    0:3
Faza 1, grupa A
01.12.2023, Etapa 13
  • Iskra - Dinamo-Auto
    6:1
Faza 1, grupa B
01.12.2023, Etapa 13
  • Real-Succes - Olimp
    1:2
  • Saksan - Speranis
    5:0
Faza 1, grupa B
02.12.2023, Etapa 13
  • Univer - FC Fălești
    3:2
Faza 1, grupa A
03.12.2023, Etapa 13
  • Speranța D - Sheriff-2
    1:0
  • FCM Ungheni - Victoria
    3:6
Faza 1, grupa A
08.12.2023, Etapa 14
  • Sheriff-2 - Iskra
    1:1
  • FCM Ungheni - Speranța D
    0:0
Faza 1, grupa A
09.12.2023, Etapa 14
Faza 1, grupa B
09.12.2023, Etapa 14
  • Real-Succes - Univer
    1:2
  • FC Fălești - Saksan
    4:7
  • Olimp - Speranis
    3:1
Faza 1, grupa A
16.12.2023, Etapa 15
  • Speranța D - Victoria
    2:1
  • Iskra - FCM Ungheni
    3:1
  • Dinamo-Auto - Sheriff-2
    0:7
Faza 1, grupa B
16.12.2023, Etapa 15
  • Univer - Olimp
    4:2
  • Saksan - Real-Succes
    6:0
  • Speranis - FC Fălești
    4:4
Calendarul sezonului
Conferința
FAZA 1, GRUPA A
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. Victoria
15
11
1
3
46:17
34
2. Sheriff-2
15
10
2
3
38:10
32
3. Speranța D
15
6
3
6
14:15
21
4. Iskra
15
6
3
6
24:32
21
5. FCM Ungheni
15
6
2
7
38:30
20
6. Dinamo-Auto
15
0
1
14
6:62
1
Golgheteri
E.Sidorenco (FCM Ungheni)
15 (1)
F.Cojocaru (FCM Ungheni)
10 (1)
Gh.Orbu (Victoria)
10 (2)
D.Pleșca (Sheriff-2)
8 (1)
A.Popovici (Iskra)
8 (2)
Tuluc (Iskra)
6
Blajchin (Victoria)
6 (1)
Molla (Victoria)
6 (1)
Ad.Rusu (Speranța D)
5
Spatar (Sheriff-2)
5
FAZA 1, GRUPA B
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. Saksan
15
10
5
0
44:14
35
2. Univer
15
10
3
2
33:18
33
3. Speranis
15
5
4
6
26:28
19
4. FC Fălești
15
5
2
8
24:32
17
5. Olimp
15
4
5
6
19:24
17
6. Real-Succes
15
1
1
13
14:44
4
Golgheteri
Guibero (Saksan)
10
L.Bamba (Saksan)
10
Maneacov (FC Fălești)
8
A.Umar (Saksan)
8 (1)
Cozma (Univer)
7
Decev (Olimp)
6
Porojniuc (Speranis)
6
Abba (Saksan)
6
Borovschii (Univer)
5
S.Gheorghiev (Univer)
5