Noutăți
Concursul Pronosticurilor

Sheriff-2 cîștigă cu un scor fluviu, Spartanii și Speranis obțin victorii: rezultatele etapei a 2-a din Liga 1

02 septembrie 2022, vineri
Sursa: Divizia-A.md
Vineri în Liga 1 au avut loc trei meciuri ale etapei a 2-a.

Sheriff-2 - FC Sucleia 11:0
Marcatori: Gliga, 7 - 1:0, Ankudinov, 29 - 2:0, Hatman, 37 - 3:0, Ankudinov, 38 - 4:0, Ankudinov, 50 - 5:0, Hatman, 51 - 6:0, Ankudinov, 66 - 7:0, Carmanov, 73 - 8:0, Gușpit, 77 - 9:0, Boțan, 81 (pen) - 10:0, Pleșca, 87 - 11:0
Sheriff-2: Savocica, Petro (Draciuc, 84), Gliga, Hatman (D.Boțan, 70), N.Covali, R.Scurtul (Gușpit, 70), Ignatov, Carmanov (Pleşca, 79), Ankudinov, A.Ivanov, Coliş (Iațco, 70).
Rezerve: Dumenco, Covalischii, S.Greșciuc, V.Costin, Cucereavenco.
FC Sucleia: O.Tovstopeat, Leghezin, Cunetchi, Botnari, Borshch, Gradinar (Rotari, 70, Ataman, 76), Tingul, N.Tovstopeat, L.Tofan, S.Cociug (Godoroja, 46), Sclifos.
Rezerve: D.Balan.
Arbitru: V.Minciuna. Tiraspol, Complexul Sportiv Sheriff.

Spartanii - Real-Succes 2:0
Marcatori: Spînu, 38 - 1:0, Şumchin, 90 - 2:0
Spartanii: Gritiuc, Moşneaga (I.Mamaliga, 59), Moisei, A.Graur, Danilov, Adam, Gh.Spînu (Onofrei, 72), Şumchin (Railean, 90), A.Bursuc, V.Bejenari, V.Beșeti (N.Cebotari-jun., 59).
Rezerve: Garanovschi, Danilă, Vacarciuc, Buzdugan, Nazari, Roman.
Real-Succes: Matveevici, A.Lavric, R.Calestru (Agatinei, 72), P.Gurulea, Luchiță, Platovschi (D.Cucereavîi, 54), Chele, Mînăscurtă (Burgoci, 87), Cilipic, C.Martin, S.Untila.
Rezerve: Ivanov, V.Negru.
Arbitru: A.Diordiev. Selemet, stadionul sătesc.

FC Fălești - Speranis 1:3
Goluri: V.Lisa, 2 - 0:1, Dani, 34 - 0:2, Maneacov, 64 - 1:2, Iambaev, 84 - 1:3
FC Fălești: Burac, Dan.Caras, Melnic, Platniuc, Ciocoi, Maneacov, G.Ovseannicov, Golovatîi, Gherman (Dumenico,76), Hovanschii, Cemschi.
Rezerve: Gaitur, Chistol, V.Railean, Juravliov, Tonofrei, Turava, Sîciov, Braiu, Besarab, Val.Cojocaru.
Speranis: Cubani, V.Negară, Bolocan (A.Cușnir, 46), Gheiceanu, Ploniș (Iambaev, 65), C.Iavorschi, Zalenschi, V.Lisa (Cristioglo, 78), Dani, Mateescu, D.Guştiuc.
Rezerve: Jalbu, Iambaev, Donia.
Arbitru: N.Bălțătescu. Fălești, stadionul orășenesc.
Calendarul sezonului
Liga 1 2022/23, Grupa A
26.08.2022, Etapa 1
  • FC Sucleia - FC Fălești
    1:3
Liga 1 2022/23, Grupa B
26.08.2022, Etapa 1
  • Olimp - Victoria
    1:3
Liga 1 2022/23, Grupa A
27.08.2022, Etapa 1
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    2:1
  • Speranis - FC Florești
    2:1
Liga 1 2022/23, Grupa B
27.08.2022, Etapa 1
  • Speranța D - Spartanii
    3:0
Liga 1 2022/23, Grupa A
02.09.2022, Etapa 2
  • Sheriff-2 - FC Sucleia
  • FC Fălești - Speranis
    1:3
Liga 1 2022/23, Grupa B
02.09.2022, Etapa 2
  • Spartanii - Real-Succes
    2:0
Liga 1 2022/23, Grupa A
03.09.2022, Etapa 2
  • FCM Ungheni - FC Florești
    1:0
Liga 1 2022/23, Grupa B
03.09.2022, Etapa 2
  • Victoria - FC Văsieni
    5:1
  • Olimp - Speranța D
    1:2
Liga 1 2022/23, Grupa A
09.09.2022, Etapa 3
  • FC Sucleia - FCM Ungheni
    0:3
  • Speranis - Sheriff-2
    0:0
  • FC Florești - FC Fălești
    1:3
Liga 1 2022/23, Grupa B
09.09.2022, Etapa 3
  • Real-Succes - Olimp
    2:2
Liga 1 2022/23, Grupa B
10.09.2022, Etapa 3
  • Speranța D - Victoria
    2:1
  • FC Văsieni - Spartanii
    1:2
Liga 1 2022/23, Grupa A
30.09.2022, Etapa 5
  • Speranis - FCM Ungheni
    2:4
  • FC Florești - FC Sucleia
    3:1
Liga 1 2022/23, Grupa B
30.09.2022, Etapa 5
  • FC Văsieni - Speranța D
    2:1
Liga 1 2022/23, Grupa A
01.10.2022, Etapa 5
  • FC Fălești - Sheriff-2
    1:1
Liga 1 2022/23, Grupa B
01.10.2022, Etapa 5
  • Real-Succes - Victoria
    1:7
  • Spartanii - Olimp
    2:1
Liga 1 2022/23, Grupa B
04.10.2022, Etapa 1
  • Real-Succes - FC Văsieni
    15:00
Liga 1 2022/23, Grupa A
07.10.2022, Etapa 6
  • FC Florești - Speranis
    15:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
07.10.2022, Etapa 6
  • FC Văsieni - Real-Succes
    15:00
  • Spartanii - Speranța D
    15:00
Liga 1 2022/23, Grupa A
08.10.2022, Etapa 6
  • FCM Ungheni - Sheriff-2
    15:00
  • FC Fălești - FC Sucleia
    15:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
08.10.2022, Etapa 6
  • Victoria - Olimp
    15:00
Liga 1 2022/23, Grupa A
14.10.2022, Etapa 7
  • FC Florești - FCM Ungheni
    15:00
  • FC Sucleia - Sheriff-2
    15:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
14.10.2022, Etapa 7
  • Real-Succes - Spartanii
    15:00
Liga 1 2022/23, Grupa A
15.10.2022, Etapa 7
  • Speranis - FC Fălești
    15:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
15.10.2022, Etapa 7
  • FC Văsieni - Victoria
    15:00
  • Speranța D - Olimp
    15:00
Liga 1 2022/23, Grupa A
21.10.2022, Etapa 8
  • FC Fălești - FC Florești
    14:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
21.10.2022, Etapa 8
  • Olimp - Real-Succes
    14:00
Liga 1 2022/23, Grupa A
22.10.2022, Etapa 8
  • FCM Ungheni - FC Sucleia
    14:00
  • Sheriff-2 - Speranis
    14:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
22.10.2022, Etapa 8
  • Victoria - Speranța D
    14:00
  • Spartanii - FC Văsieni
    14:00
Liga 1 2022/23, Grupa A
28.10.2022, Etapa 9
  • Speranis - FC Sucleia
    14:00
  • FC Florești - Sheriff-2
    14:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
28.10.2022, Etapa 9
  • Real-Succes - Speranța D
    14:00
Liga 1 2022/23, Grupa A
29.10.2022, Etapa 9
  • FC Fălești - FCM Ungheni
    14:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
29.10.2022, Etapa 9
  • FC Văsieni - Olimp
    14:00
  • Spartanii - Victoria
    14:00
Liga 1 2022/23, Grupa A
04.11.2022, Etapa 10
  • FCM Ungheni - Speranis
    13:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
04.11.2022, Etapa 10
  • Victoria - Real-Succes
    13:00
  • Olimp - Spartanii
    13:00
Liga 1 2022/23, Grupa A
05.11.2022, Etapa 10
  • FC Sucleia - FC Florești
    13:00
  • Sheriff-2 - FC Fălești
    13:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
05.11.2022, Etapa 10
  • Speranța D - FC Văsieni
    13:00
Liga 1 2022/23, Grupa A
13.11.2022, Etapa 4
  • FCM Ungheni - FC Fălești
    13:00
  • Sheriff-2 - FC Florești
    13:00
  • FC Sucleia - Speranis
    13:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
13.11.2022, Etapa 4
  • Olimp - FC Văsieni
    13:00
  • Victoria - Spartanii
    13:00
  • Speranța D - Real-Succes
    13:00
Calendarul sezonului
Conferința
LIGA 1 2022/23, GRUPA A
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. FCM Ungheni
4
3
0
1
9:4
9
2. Sheriff-2
4
2
2
0
14:2
8
3. Speranis
4
2
1
1
7:6
7
4. FC Fălești
4
2
1
1
8:6
7
5. FC Florești
4
1
0
3
5:7
3
6. FC Sucleia
4
0
0
4
2:20
0
Golgheteri
Ankudinov (Sheriff-2)
5 (1)
Maneacov (FC Fălești)
3
Porojniuc (FCM Ungheni)
3
Dani (Speranis)
3
Hatman (Sheriff-2)
2
F.Cojocaru (FCM Ungheni)
2
Cemîrtan (FC Florești)
2 (1)
LIGA 1 2022/23, GRUPA B
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. Speranța D
4
3
0
1
8:4
9
2. Victoria
4
3
0
1
16:5
9
3. Spartanii
4
3
0
1
6:5
9
4. FC Văsieni
3
1
0
2
4:8
3
5. Olimp
4
0
1
3
5:9
1
6. Real-Succes
3
0
1
2
3:11
1
Golgheteri
Gh.Orbu (Victoria)
6 (2)
Nzokou (Speranța D)
4 (1)
M.Stan (Victoria)
3
D.Calaraș (Olimp)
2 (1)