Noutăți
Concursul Pronosticurilor

Liderul Sporting cedează tinerilor de la Real-Succes, Dacia Buiucani se impune lejer în fața lui Olimp: rezultatele etapei 11

22 octombrie 2021, vineri
Sursa: Divizia-A.md
Astăzi în Divizia A au loc două meciuri ale etapei a 11-a.

Vă reamintim că toate meciurile Diviziei A din acest sezon sunt transmise în direct de către platforma MyCujoo. Сostul unui meci - 30 MDL ori puteți cumpăra un abonament pentru toate meciurile până la sfârșitul anului 2021 (84 de jocuri) cu 295 de lei. Mai multe detalii – găsiți accesînd acest link.

Olimp - Dacia Buiucani 0:3
Marcatori:
I.Botnari, 27 - 0:1, Nemerenco, 70 - 0:2, V.Bîtlan, 80 - 0:3
Olimp: Cîlcic, Covricov, S.Dobrioglo, Bargan, V.Stefu, Haritov (Cara, 73), Gaidarji, Botnarenco (D.Calaraş, 39), V.Dobrioglo, Piron (Rostokin, 61), M.Uzun.
Rezerve: Ozdemir, Sclifos, S.Gheorghiev.
Dacia Buiucani: V.Dodon, D.Bivol (Dosca, 46), V.Bîtlan, Nemerenco, I.Botnari, R.Bejan, Cravcescu, Macovei (V.Dumbrava, 76), A.Rusnac (D.Pașa, 85), Postica, Gutium.
Rezerve: E.Valuța, G.Holban, V.Lupașco, O.Martin.
Arbitru: A.Ghetmanciuc. Ceadîr Lunga, stadionul orășenesc.

Sporting - Real-Succes 0:2
Marcatori:
Chele, 29 - 0:1, Cilipic, 38 - 0:2
Sporting: Coliba-Verde, D.Lungu, V.Gonța, Smîntînă (Garşinschi, 36), Cristioglo (Mirciu, 46), C.Cebotari (Semcov, 46), C.Iavorschi, A.Apostol, Cheltuitor, Donia (Roizman, 46), A.Cușnir.
Rezerve: Gulienco, P.Donțu.
Real-Succes: D.Covali, A.Lavric, Puiu, Cilipic, Luchiță, Chele, Lupan, Moisei, Agatinei, C.Martin, Chilian (Mînăscurtă, 80).
Rezerve: Matveevici, Castraveț, V.Negru, Matran, Mereuță, Stegărescu, D.Cucereavîi, R.Calestru, Cheibaș
Arbitru: V.Cobzac. Chișinău, stadionul Real Succes.
Chelsea
23.10.2021
09:18

Iscra , 70 % is din Ribnita ))

Iurie
22.10.2021
22:09

Ungheni da

Iurie
22.10.2021
22:07

Fotbal vrem

Iurie
22.10.2021
22:05

Victoria,iscra,sucleia etc

Iurie
22.10.2021
22:03

Dar la spartani citi jucători sunt din selemet?

Для Басты нисс
22.10.2021
21:32

Сколько игроков у твоих с тристиен в команде?

sprntg
22.10.2021
20:58

sporting slabut din punct de vedere ce cauta pe 1 loc?

aaaa
22.10.2021
20:25

si nai spus mai devreme , de f..capu toti is buni , mare opariti care scriu , tu la meci ai fostv, oparitule.....

Se stie
22.10.2021
19:39

Sporting-Real Succes.... Vinerea zi de cantora ?

Calendarul sezonului
30.07.2021, Etapa 1
  • FC Sucleia - FCM Ungheni
    1:3
  • Dacia Buiucani - Cahul-2005
    2:0
  • Sheriff-2 - Victoria
    2:1
31.07.2021, Etapa 1
  • Real-Succes - Iskra
    1:3
  • Speranța D - Sporting
    0:2
  • Spartanii - Olimp
    2:2
07.08.2021, Etapa 2
  • Cahul-2005 - Spartanii
    0:2
  • FCM Ungheni - Olimp
    2:3
  • Sporting - Dacia Buiucani
    1:0
  • Iskra - Speranța D
    3:3
  • Victoria - Real-Succes
    4:0
13.08.2021, Etapa 3
  • Dacia Buiucani - Iskra
    3:1
  • Olimp - Cahul-2005
    2:2
14.08.2021, Etapa 3
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    4:0
  • Real-Succes - FC Sucleia
    0:0
  • Speranța D - Victoria
    0:2
  • Spartanii - Sporting
    5:1
20.08.2021, Etapa 4
  • Victoria - Dacia Buiucani
    2:2
  • FC Sucleia - Speranța D
    3:0
  • Sheriff-2 - Real-Succes
    2:0
21.08.2021, Etapa 4
  • Iskra - Spartanii
    0:3
  • Sporting - Olimp
    1:2
  • FCM Ungheni - Cahul-2005
    3:3
27.08.2021, Etapa 5
  • Olimp - Iskra
    1:2
  • Dacia Buiucani - FC Sucleia
    5:1
  • Spartanii - Victoria
    2:2
28.08.2021, Etapa 5
  • Cahul-2005 - Sporting
    0:2
  • Speranța D - Sheriff-2
    2:5
  • Real-Succes - FCM Ungheni
    1:3
10.09.2021, Etapa 6
  • Victoria - Olimp
    3:2
  • FC Sucleia - Spartanii
    0:1
11.09.2021, Etapa 6
  • FCM Ungheni - Sporting
    1:3
  • Iskra - Cahul-2005
    3:1
  • Sheriff-2 - Dacia Buiucani
    1:1
  • Real-Succes - Speranța D
    3:2
17.09.2021, Etapa 7
  • Dacia Buiucani - Real-Succes
    1:0
18.09.2021, Etapa 7
  • Spartanii - Sheriff-2
    1:0
  • Speranța D - FCM Ungheni
    2:1
  • Olimp - FC Sucleia
    3:2
  • Cahul-2005 - Victoria
    0:1
  • Sporting - Iskra
    2:0
24.09.2021, Etapa 8
  • FCM Ungheni - Iskra
    5:0
  • FC Sucleia - Cahul-2005
    2:0
  • Sheriff-2 - Olimp
    3:3
  • Real-Succes - Spartanii
    0:3
25.09.2021, Etapa 8
  • Victoria - Sporting
    0:2
  • Speranța D - Dacia Buiucani
    0:0
01.10.2021, Etapa 9
  • Olimp - Real-Succes
    4:2
  • Cahul-2005 - Sheriff-2
    0:3
  • Sporting - FC Sucleia
    2:1
02.10.2021, Etapa 9
  • Dacia Buiucani - FCM Ungheni
    2:2
  • Spartanii - Speranța D
    0:0
  • Iskra - Victoria
    1:1
15.10.2021, Etapa 10
  • FCM Ungheni - Victoria
    2:2
  • FC Sucleia - Iskra
    1:0
  • Sheriff-2 - Sporting
    0:1
  • Dacia Buiucani - Spartanii
    5:0
16.10.2021, Etapa 10
  • Real-Succes - Cahul-2005
    4:0
  • Speranța D - Olimp
    0:1
22.10.2021, Etapa 11
  • Olimp - Dacia Buiucani
    0:3
  • Sporting - Real-Succes
    0:2
23.10.2021, Etapa 11
  • Spartanii - FCM Ungheni
    1:0
  • Cahul-2005 - Speranța D
    0:1
  • Iskra - Sheriff-2
    0:3
  • Victoria - FC Sucleia
    2:1
29.10.2021, Etapa 12
  • Victoria - Sheriff-2
    2:1
  • Olimp - Spartanii
    1:3
30.10.2021, Etapa 12
05.11.2021, Etapa 13
  • Olimp - FCM Ungheni
    4:1
  • Dacia Buiucani - Sporting
    3:2
  • Real-Succes - Victoria
    1:0
06.11.2021, Etapa 13
19.11.2021, Etapa 14
  • FC Sucleia - Real-Succes
    3:0
  • Sporting - Spartanii
    2:4
20.11.2021, Etapa 14
05.03.2022, Etapa 13
  • Sheriff-2 - FC Sucleia
    14:00
12.03.2022, Etapa 2
  • FC Sucleia - Sheriff-2
    00:00
Calendarul sezonului
Conferința
DIVIZIA 2021/22
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. Spartanii
14
10
3
1
30:13
33
2. Dacia Buiucani
14
9
4
1
35:10
31
3. Sporting
14
9
0
5
24:18
27
4. Victoria
14
7
4
3
25:17
25
5. Olimp
14
7
3
4
31:26
24
6. Sheriff-2
12
6
3
3
24:11
21
7. Iskra
14
4
3
7
15:30
15
8. FCM Ungheni
14
3
5
6
25:28
14
9. FC Sucleia
12
4
2
6
17:18
14
10. Real-Succes
14
4
2
8
15:26
14
11. Speranța D
14
2
3
9
11:27
9
12. Cahul-2005
14
0
2
12
6:34
2
Cahul-2005 s-a retras din campionat după etapa a 11-a. În restul meciurilor, echipei îi va fi administrată înfrîngere tehnică.
Golgheteri
Porojniuc (FCM Ungheni)
9
Chele (Real-Succes)
7 (1)
M.Stan (Victoria)
7 (1)
Gh.Orbu (Victoria)
7 (3)
V.Bîtlan (Dacia Buiucani)
6
Iavorchi (Sporting)
6 (2)
Cilipic (Real-Succes)
5
Șumchin (Spartanii)
5
Gutium (Dacia Buiucani)
5
Cristioglo (Sporting)
5