Noutăți
Concursul Pronosticurilor

Tighina pierde primele puncte, FC Bălți preia conducerea în clasament: rezultatele etapei 6 din Divizia A (se actualizează)

11 septembrie 2020, vineri
Sursa: Divizia-A.md
Astăzi în Divizia A s-au disputat patru meciuri din cadrul etapei a 6-a.

Olimp - FC Bălți 0:2
Goluri
: Ploniș, 13 (pen) - 0:1, Tîgîrlaș, 45 - 0:2.
Olimp: Cîlcic, Sinkovskii (N.Uzun, 66), M.Uzun (Gargalîc, 45), Bargan, Borovschi, S.Gheorghiev, Gaidarji, Apostolov, Botnarenco, Pulucciu, Parfeni.
Rezerve: Ozdemir, Gagauz, F.Uzun, Covricov.
FC Bălți: Burac, Burlacu, Costin, A.Grosu, Tîgîrlaș, Drab, Gherman, Bucătaru, Lefter (E.Berco, 61), Ploniș (Chirciu, 81), Gomez (Mișcov, 69).
Rezerve: Nazarciuc, Moşneaga, Golovatîi, Danu, Carazanu, Burdujan.
Eliminare: Costin (B), 87.
Arbitru: R.Jitari. Ceadîr Lunga, stadionul orășenesc.

FC Fălești - Cahul-2005 1:10
Goluri
: St.Dobrioglo, 3 - 0:1, Haritov, 13 - 0:2, Stancev, 14 - 0:3, Stancev, 21 - 0:4, Stancev, 27 - 0:5, Stancev, 41 - 0:6, Melnic, 45 - 1:6, Vas.Mîță, 61 - 1:7, A.Stratan, 62 - 1:8, Șumchin, 72 - 1:9, Nudnîi, 78 - 1:10.
În minutul 45 Val.Mîță (C) a ratat un penalty (portarul).
FC Fălești: M.Popa, Melnic, Andriţchi, Șontea (Besarab, 46), Ciocoi, Gh.Boghiu (Turava, 46), Sîciov, Bîzga (Tonofrei, 46), Daniliuc, Jurat, M.Popescu (Val.Cojocaru, 81).
Rezerve: Iu.Noroc, Zamari, Dobîndă, Grajdean.
Cahul-2005: N.Țurcan (Gorbunov, 66), Vas.Mîţă, S.Nudnii, A.Paşcenco (D.Calaraş, 46), Haritov (Val.Mîţă, 46), Şumchin, Baciu (Zaporojan, 46), Stancev, S.Dobrioglo, Pruteanu (A.Stratan, 46), V.Dobrioglo.
Rezerve: Stancov, Bacalu, D.Prepeliţa.
Arbitru: V.Bughenco. Bălți, stadionul Pișevic.

Spartanii - FC Sucleia 3:1
Gol:
Onofrei, 4 - 1:0, Onofrei, 24 - 2:0, M.Stan, 53 - 3:0, Godday, 58 - 3:1.
În minutul 44 Agbenyi, (C) a ratat un penalty (portarul).
Spartanii: Galac, I.Borș (Coda, 90), V.Beșeti, Stan, V.Cojocaru, Adam (N.Cebotari-jun., 46), Onofrei, V.Rassulov (A.Mămăligă, 65), D.Popovici (Andr.Prepelița, 65), Iu.Erhan, Lisu.
Rezerve: A.Popovici, Rotaru, V.Negară.
FC Sucleia: Grozdev, Digori, Negara, Conteh, Nicolaiciuc (Mezerniuc, 57), Agbenyi (Cimpoeș, 89), Godday, John, Nichitov (Manastirli, 65), M.Isah, Arnaut.
Rezerve: Cebanica, Marcov.
Arbitru: A.Șturmilov. Selemet, stadionul sătesc.

Tighina - Sheriff-2 0:1
Gol:
Murovanîi, 66 - 0:1.
Tighina: A.Coval, Chirev (Slobodeniuc, 82), R.Gadevici, Pudovinnicov ( Saveliev, 26), A.Tcaciuc, A.Spinu, E.Țiverenco, Iu.Mîrza, Turta, N.Ciumacenko, Tasev (Boligari, 87).
Rezerve: Dolea, Schițenco, Cușnir, Ciobanu, A.Hodichin, Evtodiev.
Sheriff-2: Samoilenco, Pleșco, Danilov, Macalici, Ojehovschii (R.Scurtul, 81), N.Covali (Morarenco, 89), Cesnocov, Ignatov, Seraf.Cojocari, Holodov (Murovanîi, 57), Picus.
Rezerve: M.Cioban, Gradinar, Procopişen, Ichim, Untura, Cucereavenco.
Arbitru: A.Ghetmaniuc. Stadionul orășănesc Bender.
Треш
11.09.2020
22:52

Говорят, что с бидиболдинга, а другой с зимбру свои моменты не реализовывает 33

aUTOR..
11.09.2020
17:52

Falesti si zicala... aliooo Falesti.... foarte la tema! Ciobeni !!!!

Klose
11.09.2020
17:21

Алёёё, Фалешты!!

АУЕ
11.09.2020
15:16

Наконец-то мурованый обрёл своё законное место)

Calendarul sezonului
24.07.2020, Etapa 1
  • Grănicerul - FC Bălți
    0:3
  • Sheriff-2 - Iskra
    1:0
  • FC Sucleia - Cahul-2005
    1:0
25.07.2020, Etapa 1
  • Speranța D - FC Fălești
    3:1
  • Tighina - Olimp
    1:0
  • FC Sireți - Spartanii
    0:4
26.07.2020, Etapa 1
  • Victoria - Real-Succes
    1:1
31.07.2020, Etapa 2
  • Olimp - Cahul-2005
    0:1
  • Iskra - FC Sucleia
    4:1
  • FC Bălți - Sheriff-2
    1:0
  • Tighina - FC Sireți
    2:0
01.08.2020, Etapa 2
  • Real-Succes - Grănicerul
    7:2
  • FC Fălești - Victoria
    3:2
  • Spartanii - Speranța D
    2:0
07.08.2020, Etapa 3
  • Victoria - Spartanii
    1:7
  • Grănicerul - FC Fălești
    2:0
  • Sheriff-2 - Real-Succes
    2:1
  • FC Sucleia - FC Bălți
    1:3
08.08.2020, Etapa 3
  • FC Sireți - Olimp
    1:2
  • Speranța D - Tighina
    1:3
  • Iskra - Cahul-2005
    2:4
21.08.2020, Etapa 4
  • Olimp - Iskra
    1:1
  • Real-Succes - FC Sucleia
    0:1
  • FC Fălești - Sheriff-2
    1:2
22.08.2020, Etapa 4
  • FC Bălți - Cahul-2005
    3:1
  • Spartanii - Grănicerul
    0:1
  • Tighina - Victoria
    3:1
  • FC Sireți - Speranța D
    2:3
04.09.2020, Etapa 5
  • Speranța D - Olimp
    6:1
  • Sheriff-2 - Spartanii
    0:0
  • FC Bălți - Iskra
    1:0
  • FC Sucleia - FC Fălești
    4:2
05.09.2020, Etapa 5
  • Victoria - FC Sireți
    9:0
  • Grănicerul - Tighina
    0:4
  • Real-Succes - Cahul-2005
    1:3
11.09.2020, Etapa 6
  • Olimp - FC Bălți
    0:2
  • FC Fălești - Cahul-2005
  • Spartanii - FC Sucleia
    3:1
  • Tighina - Sheriff-2
    0:1
12.09.2020, Etapa 6
  • Real-Succes - Iskra
    1:1
  • FC Sireți - Grănicerul
    0:2
  • Speranța D - Victoria
    1:0
18.09.2020, Etapa 7
  • Grănicerul - Speranța D
    0:1
  • Sheriff-2 - FC Sireți
    8:0
  • FC Sucleia - Tighina
    2:2
  • Cahul-2005 - Spartanii
    2:2
19.09.2020, Etapa 7
  • Victoria - Olimp
    1:4
  • Iskra - FC Fălești
    3:1
  • FC Bălți - Real-Succes
    4:2
25.09.2020, Etapa 8
  • Olimp - Real-Succes
    0:0
  • Spartanii - Iskra
    4:2
  • Speranța D - Sheriff-2
    1:1
26.09.2020, Etapa 8
  • FC Bălți - FC Fălești
    0:1
  • Tighina - Cahul-2005
    0:1
  • FC Sireți - FC Sucleia
    0:8
  • Victoria - Grănicerul
    0:0
02.10.2020, Etapa 9
  • Grănicerul - Olimp
    15:00
  • FC Sucleia - Speranța D
    15:00
  • Iskra - Tighina
    15:00
03.10.2020, Etapa 9
  • Sheriff-2 - Victoria
    15:00
  • Cahul-2005 - FC Sireți
    15:00
  • FC Bălți - Spartanii
    15:00
  • Real-Succes - FC Fălești
    15:00
09.10.2020, Etapa 10
  • Olimp - FC Fălești
    15:00
  • Victoria - FC Sucleia
    15:00
  • Grănicerul - Sheriff-2
    15:00
10.10.2020, Etapa 10
  • Spartanii - Real-Succes
    15:00
  • Tighina - FC Bălți
    15:00
  • FC Sireți - Iskra
    15:00
  • Speranța D - Cahul-2005
    15:00
16.10.2020, Etapa 11
  • FC Sucleia - Grănicerul
    15:00
  • Iskra - Speranța D
    15:00
  • FC Fălești - Spartanii
    15:00
17.10.2020, Etapa 11
  • Sheriff-2 - Olimp
    15:00
  • Cahul-2005 - Victoria
    15:00
  • FC Bălți - FC Sireți
    15:00
  • Real-Succes - Tighina
    15:00
23.10.2020, Etapa 12
  • Olimp - Spartanii
    15:00
  • Speranța D - FC Bălți
    15:00
  • Victoria - Iskra
    15:00
24.10.2020, Etapa 12
  • Tighina - FC Fălești
    15:00
  • FC Sireți - Real-Succes
    15:00
  • Grănicerul - Cahul-2005
    15:00
  • Sheriff-2 - FC Sucleia
    15:00
30.10.2020, Etapa 13
  • FC Sucleia - Olimp
    15:00
  • Cahul-2005 - Sheriff-2
    15:00
  • FC Fălești - FC Sireți
    15:00
  • Spartanii - Tighina
    15:00
31.10.2020, Etapa 13
  • Iskra - Grănicerul
    15:00
  • FC Bălți - Victoria
    15:00
  • Real-Succes - Speranța D
    15:00
06.11.2020, Etapa 14
  • Olimp - Tighina
    14:00
  • Spartanii - FC Sireți
    14:00
  • FC Fălești - Speranța D
    14:00
07.11.2020, Etapa 14
  • Real-Succes - Victoria
    14:00
  • FC Bălți - Grănicerul
    14:00
  • Iskra - Sheriff-2
    14:00
  • Cahul-2005 - FC Sucleia
    14:00
13.11.2020, Etapa 15
  • FC Sucleia - Iskra
    14:00
  • Grănicerul - Real-Succes
    14:00
  • Victoria - FC Fălești
    14:00
14.11.2020, Etapa 15
  • Cahul-2005 - Olimp
    14:00
  • Sheriff-2 - FC Bălți
    14:00
  • Speranța D - Spartanii
    14:00
  • FC Sireți - Tighina
    14:00
20.11.2020, Etapa 16
  • Olimp - FC Sireți
    13:00
  • Tighina - Speranța D
    13:00
  • FC Fălești - Grănicerul
    13:00
21.11.2020, Etapa 16
  • Real-Succes - Sheriff-2
    13:00
  • Spartanii - Victoria
    13:00
  • FC Bălți - FC Sucleia
    13:00
  • Iskra - Cahul-2005
    13:00
Pariuri pe Divizia A
Conferința
Case de pariuri recomandate
DIVIZIA A 2020/21
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. FC Bălți
7
7
0
0
17:4
21
2. Spartanii
8
5
2
1
22:7
17
3. Sheriff-2
8
5
2
1
15:4
17
4. Tighina
7
5
1
1
15:5
16
5. Speranța D
8
5
1
2
16:10
16
6. Cahul-2005
7
4
1
2
21:10
13
7. FC Sucleia
7
3
1
3
11:14
10
8. Grănicerul
7
3
0
4
7:15
9
9. Iskra
8
2
2
4
13:14
8
10. Olimp
8
2
2
4
8:13
8
11. Real-Succes
8
1
3
4
13:14
6
12. Victoria
7
1
1
5
15:19
4
13. FC Fălești
7
1
0
6
9:26
3
14. FC Sireți
7
0
0
7
3:30
0
Golgheteri
Onofrei (Spartanii)
8
Șumchin (Cahul-2005)
6
Stancev (Cahul-2005)
6
E.Țiverenco (Tighina)
6
Cheltuitor (Victoria)
5
A.Popovici (Spartanii)
5
Țîgîrlaș (FC Bălți)
5
M.Țurcan (Speranța D)
5
Noroc (Speranța D)
5
Seraf.Cojocari (Sheriff-2)
4
Manole (Real-Succes)
4 (1)