Noutăți
Concursul Pronosticurilor

Dacia Buiucani se impune la scor, Olimp pierde puncte pe teren prorpiu, Victoria ratează un cîștig pe final de meci: rezultatele etapei 5 (actualizat))

27 august 2021, vineri
Sursa: Divizia-A.md
Astăzi în Divizia A au loc trei meciuri ale etapei a 5-a.

Vă reamintim că toate meciurile Diviziei A din acest sezon sunt transmise în direct de către platforma MyCujoo. Сostul unui meci - 30 MDL ori puteți cumpăra un abonament pentru toate meciurile până la sfârșitul anului 2021 (84 de jocuri) cu 295 de lei. Mai multe detalii – găsiți accesînd acest link.

Olimp - Iskra 1:2
Marcatori
: C.Lungu, 69 - 0:1, S.Gheorghiev, 80 (pen) - 1:1, A.Popovici, 84 - 1:2.
Olimp: Cîlcic, S.Dobrioglo (Covricov, 69), Bargan, Borovschi (Rostokin, 73), S.Gheorghiev, Haritov, Gaidarji, Pulucciu (V.Dobrioglo, 69), Piron (Botnarenco, 55), M.Uzun, D.Calaraş.
Rezerve: Stoinov, Gagauz, Cara.
Iskra: A.Cebotari, Turta, Diaconu, D.Popovici, Bumbac, Cegurco (Ala, 67), A.Popovici, C.Lungu, Gherin (L.Iurcu, 46), Poian (Terlețchii, 46), Malțev.
Rezerve: -
Arbitru: I.Boșca. Ceadîr Lunga, stadion orășenesc.

Dacia Buiucani - FC Sucleia 5:1
În minutul 74 O.Martin (D) a ratat un penalty (bară).
Marcatori: V.Bîtlan, 11 - 1:0, Namolovan, 34 - 2:0, Shuaibu, 42 - 2:1, Postica, 52 - 3:1, Gutium, 74 - 4:1, V.Bîtlan, 83 - 5:1.
Dacia Buiucani: V.Dodon, D.Bivol, V.Bîtlan, I.Botnari (O.Martin, 58), R.Bejan, Cravcescu, Macovei (Dosca, 65), A.Rusnac, Postica (Harea, 72), N.Namolovan, Gutium.
Rezerve: E.Valuța, Cubani, Baciu, V.Dumbrava, G.Holban, V.Lupașco, D.Pașa.
FC Sucleia: Marcov, Arnaut (Cebanica, 54), Calin, D.Reniță (Lazarev, 75), Conteh, Manastirli (Marcov, 81), Abolaji, Abolaji (Pilipenco, 81), Shuaibu, Koroma, Kouassi, Șleahtițkii.
Rezerve: Grozdev, Stamov, Chioroglo, F.Bogdanov.
Arbitru: O.Pînzari. Chișinău, stadion "Joma Arena".

Spartanii - Victoria 2:2
Marcatori
: G.Orbu, 9 - 0:1, Molla, 31 - 0:2, M.Calincov, 84 - 1:2, V.Cojocari, 87 - 2:2.
Spartanii: Garanovschi, I.Sandu, A.Grosu (M.Calincov, 65), Gurulea, Şumchin, Murovanîi (Onofrei, 46), V.Cojocaru, V.Bejenari (Drab, 78), Brînzaniuc, V.Beșeti (D.Guştiuc, 46), Moşneaga.
Rezerve: M.Popa, Burlacu, Furdui, Adam, N.Cebotari-jun.
Victoria: Burac, Bonengue, M.Stan (Cheptine, 68), Păscăluță, Gh.Orbu, S.Bivol, V.Rassulov (Tiron, 55), Ceh, I.Pavlov (Bîcicov, 55), Iu.Erhan, Molla (Daniliuc, 46, M.Popescu, 81).
Rezerve: Vicol, Ciuntu.
Arbitru: A.Gîrneț. Selemet, stadion sătesc.
Алексей
28.08.2021
18:20

Убирайте этого вратаря из Суклей он ничего не может и при этом слабенький

5
28.08.2021
17:31

pentru FAN
D.Orbu joaca la nunti si cumatrii

RTJ
28.08.2021
04:43

45177
Corect. Nu are sens ca o echpa din divizia A sa treaca in divizia nationala...Acolo ocupa ultimul loc ( calarasi, floresti si altele) sau trebuie sa cheltuie multi bani (Dacia Buiucani).
Plus in divizia A echipele se mai inteleg intre ele si nu pot fi trasi la raspundere, ca sunt fotbalisti amatori.

Ion Costica
28.08.2021
02:48

Этот Мартин даже пенальти забить не может

45177
28.08.2021
02:46

у большинства команд , задача просто участие в чемпионате, Виктория например выигрывала чемпионат, а переходить в националку не хотели, ну понту с этой возни

RTJ
28.08.2021
01:31

Cine stie, cati ani are Orbu de la Victoria? Cred ca vre-o 40, dar are rezultate...

Для фан
28.08.2021
01:06

В прошлом году играл за калараш

FAN
28.08.2021
01:01

Da unde joaca Denis Orbu cine stie....??

FAN
28.08.2021
01:00

G. Orbu si Molla sinteti Bravooo....!!!

трали-вали
27.08.2021
18:15

Я так думаю, что Шериф2 начнет наигрывать состав U19 перед матчами юношеской ЛЧ

Сила в правде
27.08.2021
17:41

Интересный тур, тут будут неожиданные результаты.

Calendarul sezonului
30.07.2021, Etapa 1
  • FC Sucleia - FCM Ungheni
    1:3
  • Dacia Buiucani - Cahul-2005
    2:0
  • Sheriff-2 - Victoria
    2:1
31.07.2021, Etapa 1
  • Real-Succes - Iskra
    1:3
  • Speranța D - Sporting
    0:2
  • Spartanii - Olimp
    2:2
07.08.2021, Etapa 2
  • Cahul-2005 - Spartanii
    0:2
  • FCM Ungheni - Olimp
    2:3
  • Sporting - Dacia Buiucani
    1:0
  • Iskra - Speranța D
    3:3
  • Victoria - Real-Succes
    4:0
13.08.2021, Etapa 3
  • Dacia Buiucani - Iskra
    3:1
  • Olimp - Cahul-2005
    2:2
14.08.2021, Etapa 3
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    4:0
  • Real-Succes - FC Sucleia
    0:0
  • Speranța D - Victoria
    0:2
  • Spartanii - Sporting
    5:1
20.08.2021, Etapa 4
  • Victoria - Dacia Buiucani
    2:2
  • FC Sucleia - Speranța D
    3:0
  • Sheriff-2 - Real-Succes
    2:0
21.08.2021, Etapa 4
  • Iskra - Spartanii
    0:3
  • Sporting - Olimp
    1:2
  • FCM Ungheni - Cahul-2005
    3:3
27.08.2021, Etapa 5
  • Olimp - Iskra
    1:2
  • Dacia Buiucani - FC Sucleia
    5:1
  • Spartanii - Victoria
    2:2
28.08.2021, Etapa 5
  • Cahul-2005 - Sporting
    0:2
  • Speranța D - Sheriff-2
    2:5
  • Real-Succes - FCM Ungheni
    1:3
10.09.2021, Etapa 6
  • Victoria - Olimp
    3:2
  • FC Sucleia - Spartanii
    0:1
11.09.2021, Etapa 6
  • FCM Ungheni - Sporting
    1:3
  • Iskra - Cahul-2005
    3:1
  • Sheriff-2 - Dacia Buiucani
    1:1
  • Real-Succes - Speranța D
    3:2
17.09.2021, Etapa 7
  • Dacia Buiucani - Real-Succes
    1:0
18.09.2021, Etapa 7
  • Spartanii - Sheriff-2
    1:0
  • Speranța D - FCM Ungheni
    2:1
  • Olimp - FC Sucleia
    3:2
  • Cahul-2005 - Victoria
    0:1
  • Sporting - Iskra
    2:0
24.09.2021, Etapa 8
  • FCM Ungheni - Iskra
    5:0
  • FC Sucleia - Cahul-2005
    2:0
  • Sheriff-2 - Olimp
    3:3
  • Real-Succes - Spartanii
    0:3
25.09.2021, Etapa 8
  • Victoria - Sporting
    0:2
  • Speranța D - Dacia Buiucani
    0:0
01.10.2021, Etapa 9
  • Olimp - Real-Succes
    4:2
  • Cahul-2005 - Sheriff-2
    0:3
  • Sporting - FC Sucleia
    2:1
02.10.2021, Etapa 9
  • Dacia Buiucani - FCM Ungheni
    2:2
  • Spartanii - Speranța D
    0:0
  • Iskra - Victoria
    1:1
15.10.2021, Etapa 10
  • FCM Ungheni - Victoria
    2:2
  • FC Sucleia - Iskra
    1:0
  • Sheriff-2 - Sporting
    0:1
  • Dacia Buiucani - Spartanii
    5:0
16.10.2021, Etapa 10
  • Real-Succes - Cahul-2005
    4:0
  • Speranța D - Olimp
    0:1
22.10.2021, Etapa 11
  • Olimp - Dacia Buiucani
    15:00
  • Sporting - Real-Succes
    15:00
23.10.2021, Etapa 11
  • Spartanii - FCM Ungheni
    15:00
  • Cahul-2005 - Speranța D
    15:00
  • Iskra - Sheriff-2
    15:00
  • Victoria - FC Sucleia
    15:00
29.10.2021, Etapa 12
  • Victoria - Sheriff-2
    14:00
  • Olimp - Spartanii
    14:00
30.10.2021, Etapa 12
  • FCM Ungheni - FC Sucleia
    14:00
  • Iskra - Real-Succes
    14:00
  • Sporting - Speranța D
    14:00
  • Cahul-2005 - Dacia Buiucani
    14:00
05.11.2021, Etapa 13
  • Olimp - FCM Ungheni
    14:00
  • Dacia Buiucani - Sporting
    14:00
  • Sheriff-2 - FC Sucleia
    14:00
06.11.2021, Etapa 13
  • Spartanii - Cahul-2005
    14:00
  • Speranța D - Iskra
    14:00
  • Real-Succes - Victoria
    14:00
19.11.2021, Etapa 14
  • FC Sucleia - Real-Succes
    13:00
  • Sporting - Spartanii
    13:00
20.11.2021, Etapa 14
  • FCM Ungheni - Sheriff-2
    13:00
  • Victoria - Speranța D
    13:00
  • Iskra - Dacia Buiucani
    13:00
  • Cahul-2005 - Olimp
    13:00
31.12.2021, Etapa 2
  • FC Sucleia - Sheriff-2
    00:00
Calendarul sezonului
Conferința
DIVIZIA 2021/22
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. Sporting
10
8
0
2
17:9
24
2. Spartanii
10
6
3
1
19:10
21
3. Dacia Buiucani
10
5
4
1
21:8
19
4. Olimp
10
5
3
2
23:19
18
5. Sheriff-2
9
5
2
2
20:9
17
6. Victoria
10
4
4
2
18:13
16
7. FCM Ungheni
10
3
3
4
22:21
12
8. Iskra
10
3
2
5
13:21
11
9. FC Sucleia
9
3
1
5
11:14
10
10. Real-Succes
10
2
1
7
11:22
7
11. Speranța D
10
1
3
6
9:20
6
12. Cahul-2005
10
0
2
8
6:24
2
Golgheteri
Porojniuc (FCM Ungheni)
8
Chele (Real-Succes)
6 (1)
M.Stan (Victoria)
6 (1)
V.Bîtlan (Dacia Buiucani)
5
Gh.Orbu (Victoria)
5 (2)
A.Popovici (Iskra)
4
Haritov (Olimp)
4
Arama (FCM Ungheni)
4
Cristioglo (Sporting)
4
Onofrei (Spartanii)
4 (1)
Iavorchi (Sporting)
4 (1)