Noutăți
Concursul Pronosticurilor

Sheriff-2 învinge Real-Succes, Olimp surclasează FC Sireți: rezultatele etapei 16 din Divizia A (actualizat)

20 noiembrie 2020, vineri
Sursa: Divizia-A.md
Astăzi în Divizia A s-au disputat trei meciuri ale etapei a 16-a.

Vă reamintim că toate meciurile Diviziei A din acest sezon sunt transmise în direct de către platforma MyCujoo. Un meci în fiecare etapă este transmis gratis, restul – contra sumei de 1,50 €, iar abonamentul pentru vizionarea tuturor meciurilor pînă la finele anului 2020 costă doar 2,99 € euro. Mai multe detalii – găsiți accesînd acest link.

Olimp - FC Sireți 5:0
Marcatori:
Sinkovskii, 17 - 1:0, Sinkovskii, 32 - 2:0, Bargan, 80 - 3:0, Bargan, 83 - 4:0, Botnarenco, 86 - 5:0.
Olimp: Cîlcic (Ozdemir, 86), Sinkovskii, Gagauz, M.Uzun (N.Uzun, 46), Bargan, S.Gheorghiev, Gargalîc (Bolgar, 76), Apostolov, Botnarenco, Covricov, Parfeni.
Rezerve: Pulucciu.
FC Sireți: Petrascu, Cașu, Ermurachi, Țîmbalist, Pojoga (Iu.Bursuc, 46), Casim (Meleca, 63), A.Șoimu, Sula, Ciobu, S.Epureanu (Bețivu, 83), O.Șoimu (Badea, 85).
Rezerve: -
Arbitru: A.Ghetmanciuc. Ceadîr-Lunga, stadionul orășenesc.

FC Fălești - Grănicerul 1:2
Marcatori:
Besarab, 39 - 1:0, Tașco, 82 - 1:1, Dan.Caras, 90+3 - 1:2.
FC Fălești: M.Popa, Andriţchi, Dumenico, Ciocoi, Turava (Șontea, 82), Tonofrei, Sîciov, Bîzga (Val.Cojocaru, 61), Daniliuc, Besarab, M.Popescu.
Rezerve: Braiu, Macovschi, Iu.Noroc, Zamari, Grajdean.
Grănicerul: Cristofovici, Carabulea, Orlov, Cheptenari, G.Ovseannicov, Ad.Popovici (Colbasiuc, 46), Pîslari, Dobrovinschi, Dan.Caras, Cernîh (Tașco, 73), Hovanschii.
Rezerve: Sinegur, Usatenco, Găicean, Ghen.Boghiu, Gafinciuc, A.Ciobanu, Grijuc.
Arbitru: C.Pidghirnîi. Bălți, stadionul orașenesc.

Real-Succes - Sheriff-2 0:2
Marcatori:
N.Covali, 44 - 0:1, Gliga, 73 - 0:2.
Real-Succes: Garanovschi, A.Lavric, M.Ștefan, Moisei, Mînăscurtă (Chele, 46), Zămosteanu, Guiban (Chilian, 90), N.Moraru (Castraveț, 74), Axenti, Hatman, Manole (Șavga, 74).
Rezerve: Gh.Cazacu, M.Moraru, Buiuclî, Lisnic, Agatinei, Gîrlea, Miciu.
Sheriff-2: M.Cioban, Danilov, Gliga (Gradinar, 87), T.Gheorghiu (Murovanîi, 50), N.Covali, Macalici, Cesnocov, Ignatov, Pleșco, Picus (Procopişen, 90), Seraf.Cojocari (Corneencov, 87).
Rezerve: Filipov.
Arbitru: D.Luca. Chișinău, stadionul CS Real-Succes.
FCZ
20.11.2020
21:33

Кара лучший

Ну хоть раз
20.11.2020
18:32

Напишите что грэничерул одержал волевую победу на выезде и в добавок на 90+3 минуте , кому в заголовке интересно что Олимп 5:0 выиграл?

Nedews
20.11.2020
17:50

Petraşcu are calitaţi superioare pentru portar

Nedews
20.11.2020
17:44

Echipele din divizia natională cred că trebuie să invită la probe pe acest portar de la Sireţi .

Fan Sireti
20.11.2020
17:38

The Best Goalkeeper Ion Petrascu

Mda
20.11.2020
16:19

Siret fără portar o jucat, cum au de gând sa wviteze retrogradarea?

Caras
20.11.2020
15:16

Админ за Граничерул забил Дан.Карас

Live
20.11.2020
13:53

De ce Buiucli nu joaaca????

Кирил
20.11.2020
13:04

где обещанный матч олим-сирец

Calendarul sezonului
30.07.2021, Etapa 1
  • FC Sucleia - FCM Ungheni
    1:3
  • Dacia Buiucani - Cahul-2005
    2:0
  • Sheriff-2 - Victoria
    2:1
31.07.2021, Etapa 1
  • Real-Succes - Iskra
    1:3
  • Speranța D - Sporting
    0:2
  • Spartanii - Olimp
    2:2
07.08.2021, Etapa 2
  • Cahul-2005 - Spartanii
    0:2
  • FCM Ungheni - Olimp
    2:3
  • Sporting - Dacia Buiucani
    1:0
  • Iskra - Speranța D
    3:3
  • Victoria - Real-Succes
    4:0
13.08.2021, Etapa 3
  • Dacia Buiucani - Iskra
    3:1
  • Olimp - Cahul-2005
    2:2
14.08.2021, Etapa 3
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    4:0
  • Real-Succes - FC Sucleia
    0:0
  • Speranța D - Victoria
    0:2
  • Spartanii - Sporting
    5:1
20.08.2021, Etapa 4
  • Victoria - Dacia Buiucani
    2:2
  • FC Sucleia - Speranța D
    3:0
  • Sheriff-2 - Real-Succes
    2:0
21.08.2021, Etapa 4
  • Iskra - Spartanii
    0:3
  • Sporting - Olimp
    1:2
  • FCM Ungheni - Cahul-2005
    3:3
27.08.2021, Etapa 5
  • Olimp - Iskra
    1:2
  • Dacia Buiucani - FC Sucleia
    5:1
  • Spartanii - Victoria
    2:2
28.08.2021, Etapa 5
  • Cahul-2005 - Sporting
    0:2
  • Speranța D - Sheriff-2
    2:5
  • Real-Succes - FCM Ungheni
    1:3
10.09.2021, Etapa 6
  • Victoria - Olimp
    3:2
  • FC Sucleia - Spartanii
    0:1
11.09.2021, Etapa 6
  • FCM Ungheni - Sporting
    1:3
  • Iskra - Cahul-2005
    3:1
  • Sheriff-2 - Dacia Buiucani
    1:1
  • Real-Succes - Speranța D
    3:2
17.09.2021, Etapa 7
  • Dacia Buiucani - Real-Succes
    1:0
18.09.2021, Etapa 7
  • Spartanii - Sheriff-2
    1:0
  • Speranța D - FCM Ungheni
    2:1
  • Olimp - FC Sucleia
    3:2
  • Cahul-2005 - Victoria
    0:1
  • Sporting - Iskra
    2:0
24.09.2021, Etapa 8
  • FCM Ungheni - Iskra
    16:00
  • FC Sucleia - Cahul-2005
    16:00
  • Sheriff-2 - Olimp
    16:00
  • Real-Succes - Spartanii
    16:00
25.09.2021, Etapa 8
  • Victoria - Sporting
    16:00
  • Speranța D - Dacia Buiucani
    16:00
01.10.2021, Etapa 9
  • Olimp - Real-Succes
    15:00
  • Cahul-2005 - Sheriff-2
    15:00
  • Sporting - FC Sucleia
    15:00
02.10.2021, Etapa 9
  • Dacia Buiucani - FCM Ungheni
    15:00
  • Spartanii - Speranța D
    15:00
  • Iskra - Victoria
    15:00
15.10.2021, Etapa 10
  • FCM Ungheni - Victoria
    15:00
  • FC Sucleia - Iskra
    15:00
  • Sheriff-2 - Sporting
    15:00
  • Dacia Buiucani - Spartanii
    15:00
16.10.2021, Etapa 10
  • Real-Succes - Cahul-2005
    15:00
  • Speranța D - Olimp
    15:00
31.12.2021, Etapa 2
  • FC Sucleia - Sheriff-2
    00:00
Calendarul sezonului
Conferința
DIVIZIA 2021/22
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. Spartanii
7
5
2
0
16:5
17
2. Sporting
7
5
0
2
12:8
15
3. Dacia Buiucani
7
4
2
1
14:6
14
4. Victoria
7
4
2
1
15:8
14
5. Sheriff-2
6
4
1
1
14:5
13
6. Olimp
7
3
2
2
15:14
11
7. Iskra
7
3
1
3
12:14
10
8. FCM Ungheni
7
2
1
4
13:17
7
9. FC Sucleia
6
1
1
4
7:12
4
10. Speranța D
7
1
1
5
9:19
4
11. Real-Succes
7
1
1
5
5:15
4
12. Cahul-2005
7
0
2
5
6:15
2
Golgheteri
M.Stan (Victoria)
5 (1)
A.Popovici (Iskra)
4
V.Bîtlan (Dacia Buiucani)
4
Porojniuc (FCM Ungheni)
4
Arama (FCM Ungheni)
4
Iavorchi (Sporting)
4 (1)
Vas.Mîță (Cahul-2005)
3
Gh.Orbu (Victoria)
3
Molla (Victoria)
3
Cegurco (Iskra)
3
L.Iurcu (Iskra)
3
Shuaibu (FC Sucleia)
3
Borovschii (Olimp)
3
Forov (Sheriff-2)
3
Pleșco (Sheriff-2)
3
Onofrei (Spartanii)
3 (1)