Noutăți
Concursul Pronosticurilor

FC Bălți a surclasat în Tiraspol Sheriff-2, Cahul pierde puncte, Victoria pleacă din zona retrogradării: rezultatele etapei 15 din Divizia A (actualizat)

13 noiembrie 2020, vineri
Sursa: Divizia-A.md
Astăzi în Divizia A s-au disputat cinci meciuri ale etapei a 15-a.

Vă reamintim că toate meciurile Diviziei A din acest sezon sunt transmise în direct de către platforma MyCujoo. Un meci în fiecare etapă este transmis gratis, restul – contra sumei de 1,50 €, iar abonamentul pentru vizionarea tuturor meciurilor pînă la finele anului 2020 costă doar 2,99 € euro. Mai multe detalii – găsiți accesînd acest link.

FC Sucleia - Iskra 5:1
Goluri
: Burlac, 2 - 1:0, Godday, 35 (pen) - 2:0, Nikitov, 40 - 3:0, Kouassi, 42 - 4:0, Conteh, 62 - 5:0, L.Iurcu, 88 - 5:1.
În minutul 53, Tulu (I) a ratat un penalty (portarul).
FC Sucleia: R.Istrati, Burlac, Negara, M.Isah, Conteh, Mezerniuc, Godday, Kouassi, Iordachi, Nichitov (Verebceanu, 76), Cimpoeș.
Rezerve: A.Colibaba, Nicolaiciuc, Arnaut.
Iskra: Parandiuc, D.Rassulov (Latîșov, 68), V.Cușnir, Ceh, Știrbu (L.Iurcu, 46), Bumbac, Roizman, Dum.Graur, Tuluc, A.Lupașco, Malțev.
Rezerve: -
Arbitru: G.Dandeș. Ceadîr-Lunga, stadion orășenesc.

Grănicerul - Real-Succes 0:1
Gol:
Zămosteanu, 9 - 0:1.
Grănicerul: Cristofovici, Carabulea, Orlov (A.Ciobanu, 76), Sinegur (Cernîh, 46), Cheptenari, G.Ovseannicov, Ad.Popovici (Colbasiuc, 46), Pîslari (Tașco, 84), Dan.Caras (Găicean, 64), Hovanschii, Grijuc
Rezerve: Usatenco, Ghen.Boghiu, Dobrovinschi.
Real-Succes: Garanovschi, A.Lavric, M.Ștefan, Moisei, Mînăscurtă (Chilian, 80), Zămosteanu, Chele, N.Moraru, Axenti, Hatman, Manole (Guiban, 67).
Rezerve: Gh.Cazacu, M.Moraru, Buiuclî, Agatinei, Șavga
Arbitru: Gh.Sidenco. Glodeni, stadion orășenesc.

Victoria - FC Fălești 4:1
Gol:
Melnic, 22 (pen) - 0:1, R.Jalbă, 45 - 1:1, Melnic, 51 (autogol) - 0:1, Cheltuitor, 57 - 3:1, Pavlov, 82 - 4:1.
Victoria: Vicol, Bordianu, Cheltuitor (Ala, 87), Șonţovoi, Gh.Orbu, Tiron, Frecațel (Valuța, 85), Iancioglo, I.Pavlov (Butucel, 84), Curchi, R.Jalbă.
Rezerve: Conica, Tofilat, D.Covali, I.Ursachi.
FC Fălești: M.Popa, Melnic, Andriţchi (Iu.Noroc, 71), Dumenico, Ciocoi, Turava, Tonofrei, Sîciov (Șontea, 46, Braiu, 84), Daniliuc, Besarab, Val.Cojocaru.
Rezerve: Bîzga, Grajdean.
Arbitru: O.Pînzari. Chișinău, stadion "Joma Arena".

Cahul-2005 - Olimp 0:0
Cahul-2005
: N.Țurcan, Val.Mîţă, G.Mîţă, Vas.Mîţă, S.Nudnii, Şumchin, Stancev, Pruteanu, A.Stratan, Zaporojan, Den.Zagorodni (Dan.Zagorodni, 64).
Rezerve: Stancov, Gorbunov, Șeremet, D.Maximov, Olteanu, E.Fiodorov, Bacalu, Sofronovici.
Olimp: Cîlcic, Sinkovskii, M.Uzun (Pulucciu, 40), Bargan, Borovschi, S.Gheorghiev, Gargalîc (Gagauz, 59), Gaidarji, Apostolov, Botnarenco (N.Uzun, 46), Parfeni.
Rezerve: Ozdemir, Bolgar, Covricov.
Arbitru: D.Luca. Cahul, stadion orășenesc.

Sheriff-2 - FC Bălți 0:3
Gol:
Moţpan, 19 (pen) - 0:1, Molochko, 29 - 0:2, Costin, 57 - 0:3.
Sheriff-2: Samoilenco (M.Cioban, 63), Danilov, Corneencov (R.Scurtul, 63), Gliga, T.Gheorghiu, N.Covali (Picus, 63), Macalici, Cesnocov (Gradinar, 65), Ignatov, Pleșco, Murovanîi (Pogreban, 80).
Rezerve: Procopişen, Maracuța.
FC Bălți: Burac, Costin, Moţpan (Golovatîi, 82), A.Grosu (Carazanu, 90+3), Danu (Tîgîrlaș, 74), Drab, Gherman, Tîşcul, Bucătaru (Burlacu 90+3), Molochko (Mișcov, 90+3), Gomez.
Rezerve: Enyeribe, E.Gomez.
Arbitru: P.Stoianov. Tiraspol, Complexul Sportiv Sheriff.
Бендеры!!!!
14.11.2020
15:42

Леха, давай домой!

Стас Чадыр-Лунга
13.11.2020
19:32

Молодцы Суклея!

Опус
13.11.2020
18:42

Дызов с Пащенко в пионербол играют на первенство Гагаузии!!!

Бендеры!!!!
13.11.2020
15:35

Кагул, а где Дызов? Уже несколько матчей в заявке отсутствует... Травма?

007
13.11.2020
15:13

Олимп хорошая команда всем будет не просто с ними играть. У Кагула был не их день много брака, передачи очень плохие. В целом очко набрали ну и на этом спасибо.

Joma6
13.11.2020
14:58

Bravo ISKRA KANTORA la putere tineto tot Asa. Farà comentarii va rog asta e viata de Moldovan.

болельщик
13.11.2020
14:58

Bravo victoria! Numai cu VICTORIE!

FAN
13.11.2020
14:46

ПОГАСЛА ИСКРАА.....!!!!!!!!!

норок_№1
13.11.2020
14:38

Кто сказал что Искра в жопе?...., Искра лучший клб в Европе!!!"

Victoria
13.11.2020
14:08

hai victoria numai victorie

alex2
13.11.2020
12:54

cahul is a champion

Calendarul sezonului
24.07.2020, Etapa 1
  • Grănicerul - FC Bălți
    0:3
  • Sheriff-2 - Iskra
    1:0
  • FC Sucleia - Cahul-2005
    1:0
25.07.2020, Etapa 1
  • Speranța D - FC Fălești
    3:1
  • Tighina - Olimp
    1:0
  • FC Sireți - Spartanii
    0:4
26.07.2020, Etapa 1
  • Victoria - Real-Succes
    1:1
31.07.2020, Etapa 2
  • Olimp - Cahul-2005
    0:1
  • Iskra - FC Sucleia
    4:1
  • FC Bălți - Sheriff-2
    1:0
  • Tighina - FC Sireți
    2:0
01.08.2020, Etapa 2
  • Real-Succes - Grănicerul
    7:2
  • FC Fălești - Victoria
    3:2
  • Spartanii - Speranța D
    2:0
07.08.2020, Etapa 3
  • Victoria - Spartanii
    1:7
  • Grănicerul - FC Fălești
    2:0
  • Sheriff-2 - Real-Succes
    2:1
  • FC Sucleia - FC Bălți
    1:3
08.08.2020, Etapa 3
  • FC Sireți - Olimp
    1:2
  • Speranța D - Tighina
    1:3
  • Iskra - Cahul-2005
    2:4
21.08.2020, Etapa 4
  • Olimp - Iskra
    1:1
  • Real-Succes - FC Sucleia
    0:1
  • FC Fălești - Sheriff-2
    1:2
22.08.2020, Etapa 4
  • FC Bălți - Cahul-2005
    3:1
  • Spartanii - Grănicerul
    0:1
  • Tighina - Victoria
    3:1
  • FC Sireți - Speranța D
    2:3
04.09.2020, Etapa 5
  • Speranța D - Olimp
    6:1
  • Sheriff-2 - Spartanii
    0:0
  • FC Bălți - Iskra
    1:0
  • FC Sucleia - FC Fălești
    4:2
05.09.2020, Etapa 5
  • Victoria - FC Sireți
    9:0
  • Grănicerul - Tighina
    0:4
  • Real-Succes - Cahul-2005
    1:3
11.09.2020, Etapa 6
  • Olimp - FC Bălți
    0:2
  • FC Fălești - Cahul-2005
  • Spartanii - FC Sucleia
    3:1
  • Tighina - Sheriff-2
    0:1
12.09.2020, Etapa 6
  • Real-Succes - Iskra
    1:1
  • FC Sireți - Grănicerul
    0:2
  • Speranța D - Victoria
    1:0
18.09.2020, Etapa 7
  • Grănicerul - Speranța D
    0:1
  • Sheriff-2 - FC Sireți
    8:0
  • FC Sucleia - Tighina
    2:2
  • Cahul-2005 - Spartanii
    2:2
19.09.2020, Etapa 7
  • Victoria - Olimp
    1:4
  • Iskra - FC Fălești
    3:1
  • FC Bălți - Real-Succes
    4:2
25.09.2020, Etapa 8
  • Olimp - Real-Succes
    0:0
  • Spartanii - Iskra
    4:2
  • Speranța D - Sheriff-2
    1:1
26.09.2020, Etapa 8
  • FC Bălți - FC Fălești
    0:2
  • Tighina - Cahul-2005
    1:3
  • FC Sireți - FC Sucleia
    0:9
  • Victoria - Grănicerul
    0:1
02.10.2020, Etapa 9
  • FC Sucleia - Speranța D
    1:1
  • Iskra - Tighina
    2:1
  • Sheriff-2 - Victoria
    2:0
03.10.2020, Etapa 9
  • Cahul-2005 - FC Sireți
    3:0
  • FC Bălți - Spartanii
    4:0
  • Real-Succes - FC Fălești
    1:2
04.10.2020, Etapa 9
  • Grănicerul - Olimp
    4:3
09.10.2020, Etapa 10
  • Olimp - FC Fălești
    4:0
  • Victoria - FC Sucleia
    4:6
  • Grănicerul - Sheriff-2
    0:1
10.10.2020, Etapa 10
  • Tighina - FC Bălți
    0:3
  • FC Sireți - Iskra
    4:4
  • Speranța D - Cahul-2005
    1:3
16.10.2020, Etapa 11
  • FC Sucleia - Grănicerul
    5:0
  • Iskra - Speranța D
    2:2
  • FC Fălești - Spartanii
    1:4
  • Sheriff-2 - Olimp
    3:1
17.10.2020, Etapa 11
  • Cahul-2005 - Victoria
    6:0
  • Real-Succes - Tighina
    0:1
20.10.2020, Etapa 11
  • FC Bălți - FC Sireți
    5:0
23.10.2020, Etapa 12
  • Olimp - Spartanii
    2:3
  • Victoria - Iskra
    3:3
  • Sheriff-2 - FC Sucleia
    0:3
24.10.2020, Etapa 12
  • Tighina - FC Fălești
    6:1
  • Speranța D - FC Bălți
    1:0
  • FC Sireți - Real-Succes
    1:2
  • Grănicerul - Cahul-2005
    1:3
27.10.2020, Etapa 10
  • Spartanii - Real-Succes
    2:1
30.10.2020, Etapa 13
  • FC Sucleia - Olimp
    2:0
  • Cahul-2005 - Sheriff-2
    4:1
  • FC Fălești - FC Sireți
    1:3
  • Spartanii - Tighina
    1:4
31.10.2020, Etapa 13
  • Iskra - Grănicerul
    3:1
  • FC Bălți - Victoria
    4:1
  • Real-Succes - Speranța D
    1:1
06.11.2020, Etapa 14
  • Olimp - Tighina
    2:1
  • Spartanii - FC Sireți
    1:1
  • Iskra - Sheriff-2
    1:2
07.11.2020, Etapa 14
  • FC Fălești - Speranța D
    0:7
  • Real-Succes - Victoria
    2:3
  • FC Bălți - Grănicerul
    2:1
  • Cahul-2005 - FC Sucleia
    1:0
13.11.2020, Etapa 15
  • FC Sucleia - Iskra
    5:1
  • Grănicerul - Real-Succes
    0:1
  • Victoria - FC Fălești
    4:1
  • Cahul-2005 - Olimp
    0:0
  • Sheriff-2 - FC Bălți
    0:3
14.11.2020, Etapa 15
  • FC Sireți - Tighina
    1:6
20.11.2020, Etapa 16
  • Olimp - FC Sireți
    5:0
  • FC Fălești - Grănicerul
    1:2
  • Real-Succes - Sheriff-2
    0:2
21.11.2020, Etapa 16
  • Tighina - Speranța D
    2:2
  • Spartanii - Victoria
    1:0
  • FC Bălți - FC Sucleia
    7:0
  • Cahul-2005 - Iskra
    3:0
28.11.2020, Etapa 15
  • Speranța D - Spartanii
    5:1
19.03.2021, Etapa 17
  • Iskra - Olimp
    15:00
  • FC Sucleia - Real-Succes
    15:00
  • Grănicerul - Spartanii
    15:00
20.03.2021, Etapa 17
  • Cahul-2005 - FC Bălți
    15:00
  • Sheriff-2 - FC Fălești
    15:00
  • Victoria - Tighina
    15:00
  • Speranța D - FC Sireți
    15:00
26.03.2021, Etapa 18
  • Olimp - Speranța D
    15:00
  • Spartanii - Sheriff-2
    15:00
  • FC Fălești - FC Sucleia
    15:00
  • Iskra - FC Bălți
    15:00
27.03.2021, Etapa 18
  • FC Sireți - Victoria
    15:00
  • Tighina - Grănicerul
    15:00
  • Cahul-2005 - Real-Succes
    15:00
02.04.2021, Etapa 19
  • FC Bălți - Olimp
    00:00
  • FC Sucleia - Spartanii
    00:00
  • Sheriff-2 - Tighina
    00:00
  • Victoria - Speranța D
    00:00
03.04.2021, Etapa 19
  • Iskra - Real-Succes
    00:00
  • Cahul-2005 - FC Fălești
    00:00
  • Grănicerul - FC Sireți
    00:00
09.04.2021, Etapa 20
  • Olimp - Victoria
    00:00
  • FC Sireți - Sheriff-2
    00:00
  • Tighina - FC Sucleia
    00:00
  • FC Fălești - Iskra
    00:00
10.04.2021, Etapa 20
  • Speranța D - Grănicerul
    00:00
  • Spartanii - Cahul-2005
    00:00
  • Real-Succes - FC Bălți
    00:00
16.04.2021, Etapa 21
  • FC Fălești - FC Bălți
    00:00
  • Iskra - Spartanii
    00:00
  • FC Sucleia - FC Sireți
    00:00
17.04.2021, Etapa 21
  • Real-Succes - Olimp
    00:00
  • Cahul-2005 - Tighina
    00:00
  • Sheriff-2 - Speranța D
    00:00
  • Grănicerul - Victoria
    00:00
23.04.2021, Etapa 22
  • Olimp - Grănicerul
    00:00
  • Victoria - Sheriff-2
    00:00
  • Spartanii - FC Bălți
    00:00
  • FC Fălești - Real-Succes
    00:00
24.04.2021, Etapa 22
  • Speranța D - FC Sucleia
    00:00
  • FC Sireți - Cahul-2005
    00:00
  • Tighina - Iskra
    00:00
30.04.2021, Etapa 23
  • FC Fălești - Olimp
    00:00
  • Iskra - FC Sireți
    00:00
  • FC Sucleia - Victoria
    00:00
01.05.2021, Etapa 23
  • Real-Succes - Spartanii
    00:00
  • FC Bălți - Tighina
    00:00
  • Cahul-2005 - Speranța D
    00:00
  • Sheriff-2 - Grănicerul
    00:00
07.05.2021, Etapa 24
  • Grănicerul - FC Sucleia
    00:00
  • Tighina - Real-Succes
    00:00
  • Spartanii - FC Fălești
    00:00
08.05.2021, Etapa 24
  • Victoria - Cahul-2005
    00:00
  • Olimp - Sheriff-2
    00:00
  • Speranța D - Iskra
    00:00
  • FC Sireți - FC Bălți
    00:00
14.05.2021, Etapa 25
  • FC Fălești - Tighina
    00:00
  • Real-Succes - FC Sireți
    00:00
  • FC Sucleia - Sheriff-2
    00:00
15.05.2021, Etapa 25
  • Spartanii - Olimp
    00:00
  • FC Bălți - Speranța D
    00:00
  • Iskra - Victoria
    00:00
  • Cahul-2005 - Grănicerul
    00:00
21.05.2021, Etapa 26
  • Olimp - FC Sucleia
    00:00
  • Sheriff-2 - Cahul-2005
    00:00
  • Grănicerul - Iskra
    00:00
  • Victoria - FC Bălți
    00:00
  • Speranța D - Real-Succes
    00:00
  • FC Sireți - FC Fălești
    00:00
  • Tighina - Spartanii
    00:00
Pariuri pe Divizia A
Conferința
Informație despre case de pariuri
DIVIZIA A 2020/21
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. FC Bălți
16
14
0
2
45:9
42
2. Cahul-2005
16
12
2
2
47:14
38
3. Sheriff-2
16
10
2
4
26:16
32
4. Spartanii
16
9
3
4
35:25
30
5. Tighina
16
9
2
5
37:20
29
6. Speranța D
16
8
5
3
36:20
29
7. FC Sucleia
16
9
2
5
42:28
29
8. Grănicerul
16
6
0
10
17:34
18
9. Olimp
16
5
3
8
25:26
18
10. Iskra
16
4
5
7
29:35
17
11. Real-Succes
16
3
4
9
21:26
13
12. Victoria
16
3
2
11
30:45
11
13. FC Fălești
16
3
0
13
18:57
9
14. FC Sireți
16
1
2
13
13:66
5
Golgheteri
Godday (FC Sucleia)
17 (3)
M.Țurcan (Speranța D)
14 (1)
Șumchin (Cahul-2005)
13
E.Țiverenco (Tighina)
13
Stancev (Cahul-2005)
11
Onofrei (Spartanii)
11 (1)
A.Stratan (Cahul-2005)
10
Noroc (Speranța D)
10
Borovschii (FC Sireți / Olimp)
9
Molochko (FC Bălți)
9
M.Ștefan (Real-Succes)
9 (1)
Tuluc (Iskra)
8
Țîgîrlaș (FC Bălți)
8 (1)
Moțpan (FC Bălți)
8 (2)