Noutăți
Sheriff-2 - Grănicerul 3:1 (rezumat video)
1
11.05.21
FC Sireți a retrogradat oficial în Divizia B, Iskra întrerupe o serie de 4 meciuri victorioase, iar Tighina - prelungește seria fără victorii pînă la cinci: rezultatele etapei 23
12
11.05.21
FC Sireți - Cahul-2005 2:9 (rezumat video)
4
08.05.21
Speranța D - FC Sucleia 0:3 (rezumat video)
0
08.05.21
Spartanii - FC Bălți 4:2 (rezumat video)
15
07.05.21
FC Fălești - Real-Succes 0:3 (rezumat video)
5
07.05.21
Tighina - Iskra 0:2 (rezumat video)
8
07.05.21
Olimp - Grănicerul 4:1 (rezumat video)
3
07.05.21
Victoria - Sheriff-2 1:2 (rezumat video)
2
06.05.21
Meciul Speranța D - FC Sucleia a fost primul în acest an desfășurat cu spectatori în tribune în Moldova (foto)
9
06.05.21
Comlionoc a parat un penalty, a uimit prin paradele sale, dar a și comis erori în poarta clubului FC Sireți, Sheriff se impune în meciul cu Victoria: rezultatele etapei 22 (actualizat)
11
06.05.21
La stadionul orășenesc din Bălți a fost instalat un tabel electronic modern (foto)
10
06.05.21
Clubului FC Sireți i-a fost acordată înfrîngere tehnică pentru evoluția unui jucător care nu a fost inclus în raportul de joc
5
06.05.21
Jucătorul clubului Olimp Serghei Gheorghiev a fost suspendat pentru trei etape de campionat
5
06.05.21
FC Bălți pierde surprinzător partida cu Spartanii, Olimp surclasează Grănicerul, Real-Succes părăsește zona retrogradării: rezultatele etapei 22 (actualizat)
24
05.05.21
Arhiva noutăților
Concursul Pronosticurilor

Olimp se impune în fața Tighinei, FC Sireți ia puncte d ela Spartanii: rezultatele etapei 14 din Divizia A (actualizat)

06 noiembrie 2020, vineri
Sursa: Divizia-A.md
Astăzi în Divizia A s-au disputat trei meciuri ale etapei a 14-a.

Vă reamintim că toate meciurile Diviziei A din acest sezon sunt transmise în direct de către platforma MyCujoo. Un meci în fiecare etapă este transmis gratis, restul – contra sumei de 1,50 €, iar abonamentul pentru vizionarea tuturor meciurilor pînă la finele anului 2020 costă doar 2,99 € euro. Mai multe detalii – găsiți accesînd acest link.

Olimp - Tighina 2:1
Goluri:
S.Gheorghiev, 33 - 1:0, Țiverenco, 50 - 1:1, Borovschii, 73 - 2:1
Olimp: Ozdemir, Sinkovskii, Gagauz (Gargalîc, 43), M.Uzun, Bargan, Borovschi, S.Gheorghiev, Gaidarji, Apostolov, Botnarenco (N.Uzun, 56), Parfeni.
Rezerve: Cîlcic, Bolgar, Pulucciu, Covricov.
Tighina: A.Coval, Chirev (Saveliev, 65), R.Gadevici, A.Tcaciuc (Boligari, 82), A.Spinu, E.Țiverenco, Iu.Mîrza (Ciobanu, 89), Turta, Mihailuța, N.Ciumacenko, Tasev (Slobodeniuc, 46).
Rezerve: Dolea, A.Hodichin, Evtodiev.
Arbitru: I.Bilea. Ceadîr-Lunga, stadionul orașenesc.

Spartanii - FC Sireți 1:1
Goluri
: D.Adam, 7 - 1:0, Lisu (autogol), 76 - 1:1
Spartanii: Galac, Andr.Prepelița, I.Borș, V.Beșeti, V.Cojocaru, Adam, V.Negară, Rotaru, Lisu, N.Cebotari-jun., Coda.
Rezerve: Furdui, A.Mămăligă.
FC Sireți: An.Popovici, Pojoga, Petrascu, Casim, Meleca, A.Șoimu (Iu.Bursuc, 53), S.Epureanu, Bețivu (Ermurachi, 46), O.Șoimu, Mihei, Ciobu.
Rezerve: Badea, Sula.
Arbitru: G.Vorfolomei. Selemet, stadionul sătesc.

Iskra - Sheriff-2 1:2
Goluri:
Ignatov, 25 - 0:1, Gliga, 65 (pen) - 0:2, D.Graur, 67 - 1:2
Iskra: Sîrghi, V.Cușnir, Ceh, Diaconu, A.Ceban, Latîșov (Dum.Graur, 46), Roizman (A.Lupașco, 17), Mirciu (L.Iurcu, 71), Știrbu, Reznic, Malțev.
Rezerve: Parandiuc, D.Rassulov, Elțov.
Sheriff-2: M.Cioban, R.Scurtul, Danilov, Gliga (Untura, 90+2), N.Covali, Cesnocov, Ignatov, Pleșco, Picus (Maracuța, 89), Murovanîi (T.Gheorghiu, 81), Seraf.Cojocari.
Rezerve: Samoilenco, Procopişen, Corneencov.
Arbitru: S.Derenov. Rîbnița, stadionul orașenesc.
Чистильщик
07.11.2020
08:41

Для vorsmа. Чтобы было 5-1 в пользу Олимпа. Болигарь это андерталец в футболе.

vorsma
06.11.2020
23:38

Тигине надо было Болигаря раньше выпускать

Fan Sireti
06.11.2020
20:18

Sireti vpareadke

benderchanin
06.11.2020
18:27

tigina bolshoi noll stidno za komandu i gorod

Calendarul sezonului
24.07.2020, Etapa 1
  • Grănicerul - FC Bălți
    0:3
  • Sheriff-2 - Iskra
    1:0
  • FC Sucleia - Cahul-2005
    1:0
25.07.2020, Etapa 1
  • Speranța D - FC Fălești
    3:1
  • Tighina - Olimp
    1:0
  • FC Sireți - Spartanii
    0:4
26.07.2020, Etapa 1
  • Victoria - Real-Succes
    1:1
31.07.2020, Etapa 2
  • Olimp - Cahul-2005
    0:1
  • Iskra - FC Sucleia
    4:1
  • FC Bălți - Sheriff-2
    1:0
  • Tighina - FC Sireți
    2:0
01.08.2020, Etapa 2
  • Real-Succes - Grănicerul
    7:2
  • FC Fălești - Victoria
    3:2
  • Spartanii - Speranța D
    2:0
07.08.2020, Etapa 3
  • Victoria - Spartanii
    1:7
  • Grănicerul - FC Fălești
    2:0
  • Sheriff-2 - Real-Succes
    2:1
  • FC Sucleia - FC Bălți
    1:3
08.08.2020, Etapa 3
  • FC Sireți - Olimp
    1:2
  • Speranța D - Tighina
    1:3
  • Iskra - Cahul-2005
    2:4
21.08.2020, Etapa 4
  • Olimp - Iskra
    1:1
  • Real-Succes - FC Sucleia
    0:1
  • FC Fălești - Sheriff-2
    1:2
22.08.2020, Etapa 4
  • FC Bălți - Cahul-2005
    3:1
  • Spartanii - Grănicerul
    0:1
  • Tighina - Victoria
    3:1
  • FC Sireți - Speranța D
    2:3
04.09.2020, Etapa 5
  • Speranța D - Olimp
    6:1
  • Sheriff-2 - Spartanii
    0:0
  • FC Bălți - Iskra
    1:0
  • FC Sucleia - FC Fălești
    4:2
05.09.2020, Etapa 5
  • Victoria - FC Sireți
    9:0
  • Grănicerul - Tighina
    0:4
  • Real-Succes - Cahul-2005
    1:3
11.09.2020, Etapa 6
  • Olimp - FC Bălți
    0:2
  • FC Fălești - Cahul-2005
  • Spartanii - FC Sucleia
    3:1
  • Tighina - Sheriff-2
    0:1
12.09.2020, Etapa 6
  • Real-Succes - Iskra
    1:1
  • FC Sireți - Grănicerul
    0:2
  • Speranța D - Victoria
    1:0
18.09.2020, Etapa 7
  • Grănicerul - Speranța D
    0:1
  • Sheriff-2 - FC Sireți
    8:0
  • FC Sucleia - Tighina
    2:2
  • Cahul-2005 - Spartanii
    2:2
19.09.2020, Etapa 7
  • Victoria - Olimp
    1:4
  • Iskra - FC Fălești
    3:1
  • FC Bălți - Real-Succes
    4:2
25.09.2020, Etapa 8
  • Olimp - Real-Succes
    0:0
  • Spartanii - Iskra
    4:2
  • Speranța D - Sheriff-2
    1:1
26.09.2020, Etapa 8
  • FC Bălți - FC Fălești
    0:2
  • Tighina - Cahul-2005
    1:3
  • FC Sireți - FC Sucleia
    0:9
  • Victoria - Grănicerul
    0:1
02.10.2020, Etapa 9
  • FC Sucleia - Speranța D
    1:1
  • Iskra - Tighina
    2:1
  • Sheriff-2 - Victoria
    2:0
03.10.2020, Etapa 9
  • Cahul-2005 - FC Sireți
    3:0
  • FC Bălți - Spartanii
    4:0
  • Real-Succes - FC Fălești
    1:2
04.10.2020, Etapa 9
  • Grănicerul - Olimp
    4:3
09.10.2020, Etapa 10
  • Olimp - FC Fălești
    4:0
  • Victoria - FC Sucleia
    4:6
  • Grănicerul - Sheriff-2
    0:1
10.10.2020, Etapa 10
  • Tighina - FC Bălți
    0:3
  • FC Sireți - Iskra
    4:4
  • Speranța D - Cahul-2005
    1:3
16.10.2020, Etapa 11
  • FC Sucleia - Grănicerul
    5:0
  • Iskra - Speranța D
    2:2
  • FC Fălești - Spartanii
    1:4
  • Sheriff-2 - Olimp
    3:1
17.10.2020, Etapa 11
  • Cahul-2005 - Victoria
    6:0
  • Real-Succes - Tighina
    0:1
20.10.2020, Etapa 11
  • FC Bălți - FC Sireți
    5:0
23.10.2020, Etapa 12
  • Olimp - Spartanii
    2:3
  • Victoria - Iskra
    3:3
  • Sheriff-2 - FC Sucleia
    0:3
24.10.2020, Etapa 12
  • Tighina - FC Fălești
    6:1
  • Speranța D - FC Bălți
    1:0
  • FC Sireți - Real-Succes
    1:2
  • Grănicerul - Cahul-2005
    1:3
27.10.2020, Etapa 10
  • Spartanii - Real-Succes
    2:1
30.10.2020, Etapa 13
  • FC Sucleia - Olimp
    2:0
  • Cahul-2005 - Sheriff-2
    4:1
  • FC Fălești - FC Sireți
    1:3
  • Spartanii - Tighina
    1:4
31.10.2020, Etapa 13
  • Iskra - Grănicerul
    3:1
  • FC Bălți - Victoria
    4:1
  • Real-Succes - Speranța D
    1:1
06.11.2020, Etapa 14
  • Olimp - Tighina
    2:1
  • Spartanii - FC Sireți
    1:1
  • Iskra - Sheriff-2
    1:2
07.11.2020, Etapa 14
  • FC Fălești - Speranța D
    0:7
  • Real-Succes - Victoria
    2:3
  • FC Bălți - Grănicerul
    2:1
  • Cahul-2005 - FC Sucleia
    1:0
13.11.2020, Etapa 15
  • FC Sucleia - Iskra
    5:1
  • Grănicerul - Real-Succes
    0:1
  • Victoria - FC Fălești
    4:1
  • Cahul-2005 - Olimp
    0:0
  • Sheriff-2 - FC Bălți
    0:3
14.11.2020, Etapa 15
  • FC Sireți - Tighina
    1:6
20.11.2020, Etapa 16
  • Olimp - FC Sireți
    5:0
  • FC Fălești - Grănicerul
    1:2
  • Real-Succes - Sheriff-2
    0:2
21.11.2020, Etapa 16
  • Tighina - Speranța D
    2:2
  • Spartanii - Victoria
    1:0
  • FC Bălți - FC Sucleia
    7:0
  • Cahul-2005 - Iskra
    3:0
28.11.2020, Etapa 15
  • Speranța D - Spartanii
    5:1
19.03.2021, Etapa 17
  • Iskra - Olimp
    3:3
  • FC Sucleia - Real-Succes
    1:1
  • Grănicerul - Spartanii
    1:2
11.04.2021, Etapa 17
  • Speranța D - FC Sireți
    5:2
12.04.2021, Etapa 17
  • Victoria - Tighina
    8:0
13.04.2021, Etapa 17
  • Cahul-2005 - FC Bălți
    1:2
  • Sheriff-2 - FC Fălești
    2:1
16.04.2021, Etapa 18
  • Olimp - Speranța D
    3:1
17.04.2021, Etapa 18
  • Spartanii - Sheriff-2
    1:1
  • FC Fălești - FC Sucleia
    2:0
  • Iskra - FC Bălți
    1:2
  • FC Sireți - Victoria
    3:7
  • Tighina - Grănicerul
    3:3
  • Cahul-2005 - Real-Succes
    0:0
20.04.2021, Etapa 19
  • Grănicerul - FC Sireți
    1:0
21.04.2021, Etapa 19
  • FC Bălți - Olimp
    3:0
  • FC Sucleia - Spartanii
    1:2
  • Sheriff-2 - Tighina
    4:0
  • Victoria - Speranța D
    2:2
  • Iskra - Real-Succes
    2:1
  • Cahul-2005 - FC Fălești
    1:0
24.04.2021, Etapa 20
  • FC Fălești - Iskra
    1:5
  • Spartanii - Cahul-2005
    0:5
25.04.2021, Etapa 20
  • Olimp - Victoria
    4:1
  • FC Sireți - Sheriff-2
    1:0
  • Tighina - FC Sucleia
    1:6
  • Speranța D - Grănicerul
    1:0
  • Real-Succes - FC Bălți
    0:3
30.04.2021, Etapa 21
01.05.2021, Etapa 21
  • FC Fălești - FC Bălți
    0:6
  • Iskra - Spartanii
    2:1
  • Real-Succes - Olimp
    1:1
05.05.2021, Etapa 22
  • Olimp - Grănicerul
    4:1
  • Tighina - Iskra
    0:2
  • Spartanii - FC Bălți
    4:2
  • FC Fălești - Real-Succes
    0:3
06.05.2021, Etapa 22
  • Victoria - Sheriff-2
    1:2
  • Speranța D - FC Sucleia
    0:3
  • FC Sireți - Cahul-2005
    2:9
11.05.2021, Etapa 23
  • Real-Succes - Spartanii
    2:1
  • FC Bălți - Tighina
    4:0
  • Iskra - FC Sireți
    1:1
  • Cahul-2005 - Speranța D
    2:0
  • FC Sucleia - Victoria
    1:1
  • Sheriff-2 - Grănicerul
    3:1
12.05.2021, Etapa 23
  • FC Fălești - Olimp
    17:00
15.05.2021, Etapa 24
  • Grănicerul - FC Sucleia
    17:00
  • Tighina - Real-Succes
    17:00
16.05.2021, Etapa 24
  • Olimp - Sheriff-2
    17:00
  • Victoria - Cahul-2005
    17:00
  • Speranța D - Iskra
    17:00
  • FC Sireți - FC Bălți
    17:00
  • Spartanii - FC Fălești
    17:00
21.05.2021, Etapa 25
  • Spartanii - Olimp
    18:00
  • FC Fălești - Tighina
    18:00
  • Real-Succes - FC Sireți
    18:00
  • FC Bălți - Speranța D
    18:00
  • Iskra - Victoria
    18:00
  • Cahul-2005 - Grănicerul
    18:00
  • FC Sucleia - Sheriff-2
    18:00
25.05.2021, Etapa 26
  • Olimp - FC Sucleia
    18:00
  • Sheriff-2 - Cahul-2005
    18:00
  • Grănicerul - Iskra
    18:00
  • Victoria - FC Bălți
    18:00
  • Speranța D - Real-Succes
    18:00
  • FC Sireți - FC Fălești
    18:00
  • Tighina - Spartanii
    18:00
Pariuri pe Divizia A
Conferința
Informație despre case de pariuri
DIVIZIA A 2020/21
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. FC Bălți
23
20
0
3
67:15
60
2. Cahul-2005
23
17
3
3
66:18
54
3. Sheriff-2
23
15
3
5
42:21
48
4. Spartanii
23
12
4
7
46:39
40
5. FC Sucleia
23
12
4
7
57:35
40
6. Speranța D
23
10
6
7
45:36
36
7. Iskra
23
8
7
8
45:44
31
8. Tighina
23
9
3
11
41:48
30
9. Olimp
22
8
5
9
40:36
29
10. Victoria
23
6
4
13
54:57
22
11. Grănicerul
23
7
1
15
24:51
22
12. Real-Succes
23
5
7
11
29:34
22
13. FC Fălești
22
4
0
18
22:74
12
14. FC Sireți
23
2
3
18
22:92
9
Golgheteri
Godday (FC Sucleia)
22 (3)
Șumchin (Cahul-2005)
18
Molochko (FC Bălți)
17
M.Țurcan (Speranța D)
17 (1)
E.Țiverenco (Tighina)
13
Onofrei (Spartanii)
13 (1)
A.Stratan (Cahul-2005 / FC Bălți)
12
Stancev (Cahul-2005)
12
Noroc (Speranța D)
11
Pavlov (Victoria)
10
Borovschii (FC Sireți / Olimp)
10
A.Popovici (Iskra / Spartanii)
10 (1)
Moțpan (FC Bălți)
10 (2)
M.Ștefan (Real-Succes)
9 (1)
Gh.Orbu (Victoria)
9 (1)
L.Iurcu (Iskra)
8
Tuluc (Iskra)
8
Stan (Spartanii)
8 (1)
Țîgîrlaș (FC Bălți)
8 (1)