Noutăți
Concursul Pronosticurilor

Victoria și Sucleia înscriu zece goluri în meciul direct, Sheriff-2 în ultimele clipe de joc cîștigă în fața celor de la Grănicerul: rezultatele etapei 10 din Divizia A

09 octombrie 2020, vineri
Sursa: Divizia-A.md
Astăzi în Divizia A au fost disputate trei meciuri ale etapei a 10-a.

Suporterii, care au procurat Abonamente, vor putea viziona orice meci doresc în regim live, precum și rezumatele video imediat după încheierea partidelorpe pagina Diviziei A pe site-ul MyCujoo. Cei care nu au achitat Abonamentele sau vizionareа unui singur meci, vor putea privi rezumatele video peste 24 de ore după încheierea meciului.

Victoria - FC Sucleia 4:6
Marcatori:
Godday, 3 - 0:1, Godday, 20 - 0:2, Nichitov, 30 - 0:3, R.Jalbă, 34 - 1:3, Iordachi, 40 - 1:4, Tiron, 47 - 2:4, Godday, 53 - 2:5, Iancioglo, 56 - 3:5, Curchi, 90+1 - 4:5, Mezerniuc, 90+2 - 4:6
Victoria: Vicol, Tofilat (Iancioglo, 29), Cheltuitor (Butucel, 46), Gh.Orbu, Tiron, Valuța, S.Bivol, D.Covali, Frecațel (Curchi, 65), I.Andronic (Bordianu, 12), R.Jalbă.
Rezerve: Conica, N.Ursachi, Șonţovoi, Ala, I.Ursachi.
FC Sucleia: A.Colibaba, Digori, Burlac (Verebceanu, 66), Negara (Cimpoeș, 46), M.Isah, Conteh (Mezerniuc, 89), Godday, John, Iordachi (Nicolaiciuc, 85), Nichitov, Arnaut.
Rezerve: R.Istrati.
Arbitru: A.Stefciuc. Chișinău, Joma Arena.

Olimp - FC Fălești 4:0
Marcatori:
Botnarenco, 54 - 1:0, Botnarenco, 80 - 2:0, Borovschi, 81 - 3:0, Borovschi, 88 - 4:0
Olimp: Cîlcic, M.Uzun (Sinkovskii, 40), Bargan, Borovschi, S.Gheorghiev, Gaidarji, Apostolov, Botnarenco, Pulucciu (N.Uzun, 88), Covricov, Parfeni (Gargalîc, 70).
Rezerve: Ozdemir, Bolgar, Gagauz.
FC Fălești: M.Popa, Melnic, Sîciov, Andriţchi (M.Popescu, 62), Dumenico, Șontea, Ciocoi, Turava, Bîzga (Tonofrei, 78), Daniliuc, Besarab.
Rezerve: Grajdean, Braiu, Val.Cojocaru.
Arbitru: A.Diordiev. Ceadîr-Lunga, stadionul orașenesc.

Grănicerul - Sheriff-2 0:1
Marcator:
Pleșco, 90+2 - 0:1
Grănicerul: Cristofovici, Carabulea, Cheptenari, G.Ovseannicov, Pîslari, Dobrovinschi, A.Ciobanu (Colbasiuc, 33), Dan.Caras, Cernîh (Găicean, 73), Hovanschii, Grijuc.
Rezerve: Orlov, Sinegur, Usatenco, Ad.Popovici, Tașco, Ghen.Boghiu, Gafinciuc, N.Reaboi.
Sheriff-2: Filipov, Corneencov (R.Scurtul, 73), Ojehovschii (Ichim, 90+4), Gliga, T.Gheorghiu (Cucereavenco, 80), Holodov, N.Covali, Macalici, Ignatov, Pleșco, Picus.
Rezerve: Samoilenco, Procopişen.
Arbitru: V.Bugenko. Glodeni, stadionul orașenesc.
edu
10.10.2020
09:30

cine sta in poarta la Falesti vai de capu lui

Iola
09.10.2020
22:11

Renato Usatii luați măsuri cu arbitrii !

Ssss
09.10.2020
19:12

Pasa че не рассказывал когда получили десятку а закрылся и не выпендривался, потому-то вы дерьмо

Pasa
09.10.2020
19:03

Pentru Ssss și Ggd risurilor ce mai dischideti pliscurile, trebuea sa va uitați la meci , și mai api sa comentați.
Ascundetiva risurilor

Ssss
09.10.2020
18:01

У Фэлешского калхоза все виноваты даже соперник когда проигрывают, на первенство колхоза играйте там ваше место

Ggd
09.10.2020
17:30

Fălești cum ea la poponeață , cum arbitrii sunt de vină :D :D

Brat 2
09.10.2020
17:22

Putem sa vorbim mult aici pe sait.
FMF luați măsuri cu arbitrajul de la Olimp cu Fălești.
O săi prindă și o săi pitusasca lumea.

Garcia23
09.10.2020
17:12

Olimp-Falesti. Arbitrii sunteti niste fricosi si poponari.

ясновидящий
09.10.2020
17:05

Да, Грэничерул на вас такая надежда была, что не проиграете, а вы взяли и ........

Gigs
09.10.2020
15:42

de unde a batut Vicol golul 4 la Sucleia daca a marcat Iordachi in lovitura libera

Calendarul sezonului
24.07.2020, Etapa 1
  • Grănicerul - FC Bălți
  • Sheriff-2 - Iskra
  • FC Sucleia - Cahul-2005
25.07.2020, Etapa 1
  • Speranța D - FC Fălești
  • Tighina - Olimp
  • FC Sireți - Spartanii
26.07.2020, Etapa 1
  • Victoria - Real-Succes
31.07.2020, Etapa 2
  • Olimp - Cahul-2005
  • Iskra - FC Sucleia
  • FC Bălți - Sheriff-2
  • Tighina - FC Sireți
01.08.2020, Etapa 2
  • Real-Succes - Grănicerul
  • FC Fălești - Victoria
  • Spartanii - Speranța D
07.08.2020, Etapa 3
  • Victoria - Spartanii
  • Grănicerul - FC Fălești
  • Sheriff-2 - Real-Succes
  • FC Sucleia - FC Bălți
08.08.2020, Etapa 3
  • FC Sireți - Olimp
  • Speranța D - Tighina
  • Iskra - Cahul-2005
21.08.2020, Etapa 4
  • Olimp - Iskra
  • Real-Succes - FC Sucleia
  • FC Fălești - Sheriff-2
22.08.2020, Etapa 4
  • FC Bălți - Cahul-2005
  • Spartanii - Grănicerul
  • Tighina - Victoria
  • FC Sireți - Speranța D
04.09.2020, Etapa 5
  • Speranța D - Olimp
  • Sheriff-2 - Spartanii
  • FC Bălți - Iskra
  • FC Sucleia - FC Fălești
05.09.2020, Etapa 5
  • Victoria - FC Sireți
  • Grănicerul - Tighina
  • Real-Succes - Cahul-2005
11.09.2020, Etapa 6
  • Olimp - FC Bălți
  • FC Fălești - Cahul-2005
  • Spartanii - FC Sucleia
  • Tighina - Sheriff-2
12.09.2020, Etapa 6
  • Real-Succes - Iskra
  • FC Sireți - Grănicerul
  • Speranța D - Victoria
18.09.2020, Etapa 7
  • Grănicerul - Speranța D
  • Sheriff-2 - FC Sireți
  • FC Sucleia - Tighina
  • Cahul-2005 - Spartanii
19.09.2020, Etapa 7
  • Victoria - Olimp
  • Iskra - FC Fălești
  • FC Bălți - Real-Succes
25.09.2020, Etapa 8
  • Olimp - Real-Succes
  • Spartanii - Iskra
  • Speranța D - Sheriff-2
26.09.2020, Etapa 8
  • FC Bălți - FC Fălești
  • Tighina - Cahul-2005
  • FC Sireți - FC Sucleia
  • Victoria - Grănicerul
02.10.2020, Etapa 9
  • FC Sucleia - Speranța D
  • Iskra - Tighina
  • Sheriff-2 - Victoria
03.10.2020, Etapa 9
  • Cahul-2005 - FC Sireți
  • FC Bălți - Spartanii
  • Real-Succes - FC Fălești
04.10.2020, Etapa 9
  • Grănicerul - Olimp
09.10.2020, Etapa 10
  • Olimp - FC Fălești
  • Victoria - FC Sucleia
  • Grănicerul - Sheriff-2
10.10.2020, Etapa 10
  • Tighina - FC Bălți
  • FC Sireți - Iskra
  • Speranța D - Cahul-2005
16.10.2020, Etapa 11
  • FC Sucleia - Grănicerul
  • Iskra - Speranța D
  • FC Fălești - Spartanii
  • Sheriff-2 - Olimp
17.10.2020, Etapa 11
  • Cahul-2005 - Victoria
  • Real-Succes - Tighina
20.10.2020, Etapa 11
  • FC Bălți - FC Sireți
23.10.2020, Etapa 12
  • Olimp - Spartanii
  • Victoria - Iskra
  • Sheriff-2 - FC Sucleia
24.10.2020, Etapa 12
  • Tighina - FC Fălești
  • Speranța D - FC Bălți
  • FC Sireți - Real-Succes
  • Grănicerul - Cahul-2005
27.10.2020, Etapa 10
  • Spartanii - Real-Succes
30.10.2020, Etapa 13
  • FC Sucleia - Olimp
  • Cahul-2005 - Sheriff-2
  • FC Fălești - FC Sireți
  • Spartanii - Tighina
31.10.2020, Etapa 13
  • Iskra - Grănicerul
  • FC Bălți - Victoria
  • Real-Succes - Speranța D
06.11.2020, Etapa 14
  • Olimp - Tighina
  • Spartanii - FC Sireți
  • Iskra - Sheriff-2
07.11.2020, Etapa 14
  • FC Fălești - Speranța D
  • Real-Succes - Victoria
  • FC Bălți - Grănicerul
  • Cahul-2005 - FC Sucleia
13.11.2020, Etapa 15
  • FC Sucleia - Iskra
  • Grănicerul - Real-Succes
  • Victoria - FC Fălești
  • Cahul-2005 - Olimp
  • Sheriff-2 - FC Bălți
14.11.2020, Etapa 15
  • FC Sireți - Tighina
20.11.2020, Etapa 16
  • Olimp - FC Sireți
  • FC Fălești - Grănicerul
  • Real-Succes - Sheriff-2
21.11.2020, Etapa 16
  • Tighina - Speranța D
  • Spartanii - Victoria
  • FC Bălți - FC Sucleia
  • Cahul-2005 - Iskra
28.11.2020, Etapa 15
  • Speranța D - Spartanii
    13:00
Pariuri pe Divizia A
Conferința
Case de pariuri recomandate
DIVIZIA A 2020/21
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. FC Bălți
16
14
0
2
45:9
42
2. Cahul-2005
16
12
2
2
47:14
38
3. Sheriff-2
16
10
2
4
26:16
32
4. Spartanii
15
9
3
3
34:20
30
5. Tighina
16
9
2
5
37:20
29
6. FC Sucleia
16
9
2
5
42:28
29
7. Speranța D
15
7
5
3
31:19
26
8. Grănicerul
16
6
0
10
17:34
18
9. Olimp
16
5
3
8
25:26
18
10. Iskra
16
4
5
7
29:35
17
11. Real-Succes
16
3
4
9
21:26
13
12. Victoria
16
3
2
11
30:45
11
13. FC Fălești
16
3
0
13
18:57
9
14. FC Sireți
16
1
2
13
13:66
5
Golgheteri
Godday (FC Sucleia)
17 (3)
Șumchin (Cahul-2005)
13
E.Țiverenco (Tighina)
13
M.Țurcan (Speranța D)
12 (1)
Stancev (Cahul-2005)
11
Onofrei (Spartanii)
11 (1)
A.Stratan (Cahul-2005)
10
Borovschii (FC Sireți / Olimp)
9
Molochko (FC Bălți)
9
M.Ștefan (Real-Succes)
9 (1)
Tuluc (Iskra)
8
Noroc (Speranța D)
8
Țîgîrlaș (FC Bălți)
8 (1)
Moțpan (FC Bălți)
8 (2)