Noutăți
Concursul Pronosticurilor

În ajunul startului noului sezon Iskra a semnat 10 jucători noi

24 iulie 2020, vineri
Sursa: Site-ul Oficial FC "Iskra"
În ajunul startului noului sezon Iskra a semnat 10 jucători noi În urmă cu cîteva zile, site-ul Divizia-A.md a anunțat că Iskra Rîbnița și-a întărit lotul cu patru jucători noi - Denis Rassulov, Alexandr Ceh, Vasile Curca și Maxim Latîșov.

Site-ul oficial al clubului din Rîbnița, anunță că acești jucători se numără printre 10 fotbaliști transferați de Iskra înainte de startul noului sezon în Divizia A.

Astfel, portarul Anatol Mazîlu, atacantul Ionel Mirciu, atacantul Igor Bîcicov, mijlocașul Dumitru Graur, fundașul Vadim Costandachi și mijlocașul Ion Pîslari s-au alăturat efectivului grupării din Rîbnița.

Toți acești jucătorii pot debuta pentru Iskra astăzi, cu începere de la ora 18:00, cînd Iskra va juca în deplasare cu Sheriff-2.
Calendarul sezonului
24.07.2020, Etapa 1
  • Grănicerul - FC Bălți
  • Sheriff-2 - Iskra
  • FC Sucleia - Cahul-2005
25.07.2020, Etapa 1
  • Speranța D - FC Fălești
  • Tighina - Olimp
  • FC Sireți - Spartanii
26.07.2020, Etapa 1
  • Victoria - Real-Succes
31.07.2020, Etapa 2
  • Olimp - Cahul-2005
  • Iskra - FC Sucleia
  • FC Bălți - Sheriff-2
  • Tighina - FC Sireți
01.08.2020, Etapa 2
  • Real-Succes - Grănicerul
  • FC Fălești - Victoria
  • Spartanii - Speranța D
07.08.2020, Etapa 3
  • Victoria - Spartanii
  • Grănicerul - FC Fălești
  • Sheriff-2 - Real-Succes
  • FC Sucleia - FC Bălți
08.08.2020, Etapa 3
  • FC Sireți - Olimp
  • Speranța D - Tighina
  • Iskra - Cahul-2005
21.08.2020, Etapa 4
  • Olimp - Iskra
    18:00
  • Real-Succes - FC Sucleia
    18:00
  • FC Fălești - Sheriff-2
    18:00
22.08.2020, Etapa 4
  • FC Bălți - Cahul-2005
    18:00
  • Spartanii - Grănicerul
    18:00
  • Tighina - Victoria
    18:00
  • FC Sireți - Speranța D
    18:00
04.09.2020, Etapa 5
  • Speranța D - Olimp
    16:00
  • Sheriff-2 - Spartanii
    16:00
  • Iskra - FC Bălți
    16:00
  • FC Sucleia - FC Fălești
    16:00
05.09.2020, Etapa 5
  • Victoria - FC Sireți
    16:00
  • Grănicerul - Tighina
    16:00
  • Cahul-2005 - Real-Succes
    16:00
11.09.2020, Etapa 6
  • Olimp - FC Bălți
    16:00
  • FC Fălești - Cahul-2005
    16:00
  • Spartanii - FC Sucleia
    16:00
  • Tighina - Sheriff-2
    16:00
12.09.2020, Etapa 6
  • Real-Succes - Iskra
    16:00
  • FC Sireți - Grănicerul
    16:00
  • Speranța D - Victoria
    16:00
18.09.2020, Etapa 7
  • Grănicerul - Speranța D
    16:00
  • Sheriff-2 - FC Sireți
    16:00
  • FC Sucleia - Tighina
    16:00
  • Cahul-2005 - Spartanii
    16:00
19.09.2020, Etapa 7
  • Victoria - Olimp
    16:00
  • Iskra - FC Fălești
    16:00
  • FC Bălți - Real-Succes
    16:00
25.09.2020, Etapa 8
  • Olimp - Real-Succes
    16:00
  • Spartanii - Iskra
    16:00
  • Speranța D - Sheriff-2
    16:00
26.09.2020, Etapa 8
  • FC Fălești - FC Bălți
    16:00
  • Tighina - Cahul-2005
    16:00
  • FC Sireți - FC Sucleia
    16:00
  • Victoria - Grănicerul
    16:00
02.10.2020, Etapa 9
  • Grănicerul - Olimp
    15:00
  • FC Sucleia - Speranța D
    15:00
  • Iskra - Tighina
    15:00
03.10.2020, Etapa 9
  • Sheriff-2 - Victoria
    15:00
  • Cahul-2005 - FC Sireți
    15:00
  • FC Bălți - Spartanii
    15:00
  • Real-Succes - FC Fălești
    15:00
09.10.2020, Etapa 10
  • Olimp - FC Fălești
    15:00
  • Victoria - FC Sucleia
    15:00
  • Grănicerul - Sheriff-2
    15:00
10.10.2020, Etapa 10
  • Spartanii - Real-Succes
    15:00
  • Tighina - FC Bălți
    15:00
  • FC Sireți - Iskra
    15:00
  • Speranța D - Cahul-2005
    15:00
16.10.2020, Etapa 11
  • FC Sucleia - Grănicerul
    15:00
  • Iskra - Speranța D
    15:00
  • FC Fălești - Spartanii
    15:00
17.10.2020, Etapa 11
  • Sheriff-2 - Olimp
    15:00
  • Cahul-2005 - Victoria
    15:00
  • FC Bălți - FC Sireți
    15:00
  • Real-Succes - Tighina
    15:00
23.10.2020, Etapa 12
  • Olimp - Spartanii
    15:00
  • Speranța D - FC Bălți
    15:00
  • Victoria - Iskra
    15:00
24.10.2020, Etapa 12
  • Tighina - FC Fălești
    15:00
  • FC Sireți - Real-Succes
    15:00
  • Grănicerul - Cahul-2005
    15:00
  • Sheriff-2 - FC Sucleia
    15:00
30.10.2020, Etapa 13
  • FC Sucleia - Olimp
    15:00
  • Cahul-2005 - Sheriff-2
    15:00
  • FC Fălești - FC Sireți
    15:00
  • Spartanii - Tighina
    15:00
31.10.2020, Etapa 13
  • Iskra - Grănicerul
    15:00
  • FC Bălți - Victoria
    15:00
  • Real-Succes - Speranța D
    15:00
06.11.2020, Etapa 14
  • Olimp - Tighina
    14:00
  • Spartanii - FC Sireți
    14:00
  • FC Fălești - Speranța D
    14:00
07.11.2020, Etapa 14
  • Real-Succes - Victoria
    14:00
  • FC Bălți - Grănicerul
    14:00
  • Iskra - Sheriff-2
    14:00
  • Cahul-2005 - FC Sucleia
    14:00
13.11.2020, Etapa 15
  • FC Sucleia - Iskra
    14:00
  • Grănicerul - Real-Succes
    14:00
  • Victoria - FC Fălești
    14:00
14.11.2020, Etapa 15
  • Cahul-2005 - Olimp
    14:00
  • Sheriff-2 - FC Bălți
    14:00
  • Speranța D - Spartanii
    14:00
  • FC Sireți - Tighina
    14:00
20.11.2020, Etapa 16
  • Olimp - FC Sireți
    13:00
  • Tighina - Speranța D
    13:00
  • FC Fălești - Grănicerul
    13:00
21.11.2020, Etapa 16
  • Real-Succes - Sheriff-2
    13:00
  • Spartanii - Victoria
    13:00
  • FC Bălți - FC Sucleia
    13:00
  • Iskra - Cahul-2005
    13:00
Pariuri pe Divizia A
Conferința
Case de pariuri recomandate
DIVIZIA A 2020/21
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. Spartanii
3
3
0
0
13:1
9
2. FC Bălți
3
3
0
0
7:1
9
3. Tighina
3
3
0
0
6:1
9
4. Cahul-2005
3
2
0
1
5:3
6
5. Sheriff-2
3
2
0
1
3:2
6
6. Real-Succes
3
1
1
1
9:5
4
7. Iskra
3
1
0
2
6:6
3
8. Speranța D
3
1
0
2
4:6
3
9. Olimp
3
1
0
2
2:3
3
10. FC Fălești
3
1
0
2
4:7
3
11. FC Sucleia
3
1
0
2
3:7
3
12. Grănicerul
3
1
0
2
4:10
3
13. Victoria
3
0
1
2
4:11
1
14. FC Sireți
3
0
0
3
1:8
0
Golgheteri
Onofrei (Spartanii)
5
Gh.Orbu (Victoria)
3
Ad.Popovici (Grănicerul)
3 (1)
M.Ștefan (Real-Succes)
2
Șumchin (Cahul-2005)
2
N.Ciumacenko (Tighina)
2
Tiverenco (Tighina)
2
Stan (Spartanii)
2
A.Popovici (Spartanii)
2
Țîgîrlaș (FC Bălți)
2
Manole (Real-Succes)
2 (1)
I.Mirciu (Iskra)
2 (1)