Noutăți
Concursul Pronosticurilor

Sporting obține a cincea victorie consecutivă și preia conducerea, Sheriff-2 pune capăt unei serii de 3 partide fără cîștiguri: rezultatele etapei 9

01 octombrie 2021, vineri
Sursa: Divizia-A.md
Astăzi în Divizia A au avut loc trei meciuri ale etapei a 9-a.

Vă reamintim că toate meciurile Diviziei A din acest sezon sunt transmise în direct de către platforma MyCujoo. Сostul unui meci - 30 MDL ori puteți cumpăra un abonament pentru toate meciurile până la sfârșitul anului 2021 (84 de jocuri) cu 295 de lei. Mai multe detalii – găsiți accesînd acest link.

Olimp - Real-Succes 4:2
Marcatori
: Rostokin, 24 - 1:0, Haritov, 31 - 2:0, Haritov, 33 - 3:0, Bargan, 47 - 4:0, Chele, 79 (pen) - 4:1, Cilipic, 90 - 4:2.
Olimp: Cîlcic (Stoinov, 76), Covricov, S.Dobrioglo, Bargan, Haritov (Cara, 76), Rostokin (V.Stefu, 59), Gaidarji, V.Dobrioglo, Piron (Botnarenco, 59), M.Uzun, D.Calaraş (Sclifos, 76).
Rezerve: S.Gheorghiev.
Real-Succes: D.Covali, Moisei, Luchiță (Cheibaș, 86), Chele, Mînăscurtă (Platovschi, 63), Lupan (Chilian, 21, Stegărescu, 86), Agatinei (Chihai, 63), C.Martin, A.Lavric, Axenti, Cilipic.
Rezerve: Matveevici, Puiu.
Arbitru: D.Luca. Ceadîr Lunga, stadion orășenesc.

Cahul-2005 - Sheriff-2 0:3
Marcatori
: Maracuța, 17 - 0:1, Covali, 23 - 0:2, Carmanov, 84 (pen) - 0:3.
Cahul-2005: Stancov, Guștiuc, G.Mîţă, Stancev (Borozan, 53), D.Maximov, Gurgurov, Iu.Mîrza, Putregai (Cazanji, 88), Șișcov (M.Soltanici, 77), Sofronovici, E.Fiodorov.
Rezerve: Ceavdari, Val.Mîţă, R.Chiriac.
Sheriff-2: Savocica, Corneencov, Gliga, Covalischii (Ichim, 81), Hatman (R.Scurtul, 46), N.Covali (Untura, 64), A.Ivanov (Carmanov, 46), Ignatov (V.Costin, 86), Maracuța, Pleșco, Seraf.Cojocari.
Rezerve: Dumenco, Forov.
Arbitru: R.Jitari. Cahul, stadion Atlant.

Sporting - FC Sucleia 2:1
Marcatori: Semcov, 48 - 1:0, Cristioglo, 50 - 2:0, Kouassi, 90 - 2:1.
În minutul 43 Kouassi (Sucl) a ratat un penalty (portarul).
Sporting: Coliba-Verde, D.Lungu, Cristioglo (Mirciu, 67), C.Cebotari (Semcov, 46), C.Iavorschi, Garşinschi, Cheltuitor, Mandiș, Motricală, Smîntînă, E.Avram.
Rezerve: Gulienco, A.Cușnir, A.Apostol, Donia.
FC Sucleia: I.Marcov, Arnaut, Cebanica, D.Reniță (Calin, 87), Gohou (Pilipenco, 75), Nichitov (V.Marcov, 75), Koroma, Kouassi, Șleahtițkii (Chioroglo, 65), Haruna, Lazarev (Stamov, 65).
Rezerve: Grozdev.
Arbitru: N.Murzac. Chișinău, stadion Real-Succes.
Стас Чадыр-Лунга
02.10.2021
21:19

Эх Митя ,Митя....Ещё раз голова нужна не для того чтобы шапку носить.....Думай Митя ,думай Митя

Miti
02.10.2021
20:54

Суклея проигрывает из за судьи, какой же судья плохой))!

Стас Чадыр-Лунга
02.10.2021
20:45

Спортинг судьи тянут за уши .Тренер винаглкю кричит фаааулт...Игрок фолит причем не в первый раз..Судья ноль эмоции.Назначается пенальти ,игрок Суклеи бьёт,вратарь выходит раньше свистка .Боковой показывает перебить.Игроки Спортинга набежали начали давить на судью ...То отменяет решение ...Б..... цирк с этим футболом.Игрок Суклеи прикидывает мяч между двумя игроками Спортинга выходит один на один ,мяч попадает в руку судья ноль эмоций...

ДЛЯ VASEA
02.10.2021
19:08

пулукчу прошивает огород в это время
не успевает пацан на игры

Vasea
02.10.2021
07:47

Doarme!!!

Олимп
02.10.2021
07:26

Так где пулукчу?

Pt basta niss
02.10.2021
04:21

Ziua

basta niss
02.10.2021
01:17

Sporting când va mutați la Nisporeni.... ?

Фурдуй
02.10.2021
01:13

Mersi de colhoznici!
Ne vedem la degraba!

Pentru Vazilin
02.10.2021
00:13

Înghite incet

Vazilin
01.10.2021
23:49

Sporting pina miine sunteti pe primul loc ,Colhiznicilor

Сергей К.
01.10.2021
23:44

Мда, Кагул и Реал Сукчес совсем слабые в этом сезоне

Calendarul sezonului
30.07.2021, Etapa 1
  • FC Sucleia - FCM Ungheni
    1:3
  • Dacia Buiucani - Cahul-2005
    2:0
  • Sheriff-2 - Victoria
    2:1
31.07.2021, Etapa 1
  • Real-Succes - Iskra
    1:3
  • Speranța D - Sporting
    0:2
  • Spartanii - Olimp
    2:2
07.08.2021, Etapa 2
  • Cahul-2005 - Spartanii
    0:2
  • FCM Ungheni - Olimp
    2:3
  • Sporting - Dacia Buiucani
    1:0
  • Iskra - Speranța D
    3:3
  • Victoria - Real-Succes
    4:0
13.08.2021, Etapa 3
  • Dacia Buiucani - Iskra
    3:1
  • Olimp - Cahul-2005
    2:2
14.08.2021, Etapa 3
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    4:0
  • Real-Succes - FC Sucleia
    0:0
  • Speranța D - Victoria
    0:2
  • Spartanii - Sporting
    5:1
20.08.2021, Etapa 4
  • Victoria - Dacia Buiucani
    2:2
  • FC Sucleia - Speranța D
    3:0
  • Sheriff-2 - Real-Succes
    2:0
21.08.2021, Etapa 4
  • Iskra - Spartanii
    0:3
  • Sporting - Olimp
    1:2
  • FCM Ungheni - Cahul-2005
    3:3
27.08.2021, Etapa 5
  • Olimp - Iskra
    1:2
  • Dacia Buiucani - FC Sucleia
    5:1
  • Spartanii - Victoria
    2:2
28.08.2021, Etapa 5
  • Cahul-2005 - Sporting
    0:2
  • Speranța D - Sheriff-2
    2:5
  • Real-Succes - FCM Ungheni
    1:3
10.09.2021, Etapa 6
  • Victoria - Olimp
    3:2
  • FC Sucleia - Spartanii
    0:1
11.09.2021, Etapa 6
  • FCM Ungheni - Sporting
    1:3
  • Iskra - Cahul-2005
    3:1
  • Sheriff-2 - Dacia Buiucani
    1:1
  • Real-Succes - Speranța D
    3:2
17.09.2021, Etapa 7
  • Dacia Buiucani - Real-Succes
    1:0
18.09.2021, Etapa 7
  • Spartanii - Sheriff-2
    1:0
  • Speranța D - FCM Ungheni
    2:1
  • Olimp - FC Sucleia
    3:2
  • Cahul-2005 - Victoria
    0:1
  • Sporting - Iskra
    2:0
24.09.2021, Etapa 8
  • FCM Ungheni - Iskra
    5:0
  • FC Sucleia - Cahul-2005
    2:0
  • Sheriff-2 - Olimp
    3:3
  • Real-Succes - Spartanii
    0:3
25.09.2021, Etapa 8
  • Victoria - Sporting
    0:2
  • Speranța D - Dacia Buiucani
    0:0
01.10.2021, Etapa 9
  • Olimp - Real-Succes
    4:2
  • Cahul-2005 - Sheriff-2
    0:3
  • Sporting - FC Sucleia
    2:1
02.10.2021, Etapa 9
  • Dacia Buiucani - FCM Ungheni
    2:2
  • Spartanii - Speranța D
    0:0
  • Iskra - Victoria
    1:1
15.10.2021, Etapa 10
  • FCM Ungheni - Victoria
    2:2
  • FC Sucleia - Iskra
    1:0
  • Sheriff-2 - Sporting
    0:1
  • Dacia Buiucani - Spartanii
    5:0
16.10.2021, Etapa 10
  • Real-Succes - Cahul-2005
    4:0
  • Speranța D - Olimp
    0:1
22.10.2021, Etapa 11
  • Olimp - Dacia Buiucani
    15:00
  • Sporting - Real-Succes
    15:00
23.10.2021, Etapa 11
  • Spartanii - FCM Ungheni
    15:00
  • Cahul-2005 - Speranța D
    15:00
  • Iskra - Sheriff-2
    15:00
  • Victoria - FC Sucleia
    15:00
29.10.2021, Etapa 12
  • Victoria - Sheriff-2
    14:00
  • Olimp - Spartanii
    14:00
30.10.2021, Etapa 12
  • FCM Ungheni - FC Sucleia
    14:00
  • Iskra - Real-Succes
    14:00
  • Sporting - Speranța D
    14:00
  • Cahul-2005 - Dacia Buiucani
    14:00
05.11.2021, Etapa 13
  • Olimp - FCM Ungheni
    14:00
  • Dacia Buiucani - Sporting
    14:00
  • Sheriff-2 - FC Sucleia
    14:00
06.11.2021, Etapa 13
  • Spartanii - Cahul-2005
    14:00
  • Speranța D - Iskra
    14:00
  • Real-Succes - Victoria
    14:00
19.11.2021, Etapa 14
  • FC Sucleia - Real-Succes
    13:00
  • Sporting - Spartanii
    13:00
20.11.2021, Etapa 14
  • FCM Ungheni - Sheriff-2
    13:00
  • Victoria - Speranța D
    13:00
  • Iskra - Dacia Buiucani
    13:00
  • Cahul-2005 - Olimp
    13:00
31.12.2021, Etapa 2
  • FC Sucleia - Sheriff-2
    00:00
Calendarul sezonului
Conferința
DIVIZIA 2021/22
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. Sporting
10
8
0
2
17:9
24
2. Spartanii
10
6
3
1
19:10
21
3. Dacia Buiucani
10
5
4
1
21:8
19
4. Olimp
10
5
3
2
23:19
18
5. Sheriff-2
9
5
2
2
20:9
17
6. Victoria
10
4
4
2
18:13
16
7. FCM Ungheni
10
3
3
4
22:21
12
8. Iskra
10
3
2
5
13:21
11
9. FC Sucleia
9
3
1
5
11:14
10
10. Real-Succes
10
2
1
7
11:22
7
11. Speranța D
10
1
3
6
9:20
6
12. Cahul-2005
10
0
2
8
6:24
2
Golgheteri
Porojniuc (FCM Ungheni)
8
Chele (Real-Succes)
6 (1)
M.Stan (Victoria)
6 (1)
V.Bîtlan (Dacia Buiucani)
5
Gh.Orbu (Victoria)
5 (2)
A.Popovici (Iskra)
4
Haritov (Olimp)
4
Arama (FCM Ungheni)
4
Cristioglo (Sporting)
4
Onofrei (Spartanii)
4 (1)
Iavorchi (Sporting)
4 (1)