Noutăți
FCM Ungheni a fost învinsă de Știința Miroslava într-un meci de verificare (foto)
0
20.07.24
A fost stabilit programul meciurilor Fazei I din Liga 1
2
27.06.24
Al doilea an consecutiv Sheriff-2 și Real-Succes vor primi cei mai mulți bani din fondul de legitimare al stranierilor
5
08.06.24
Victoria și Saksan nu au primit Licență Națională și vor continua evoluția în Liga 1
4
06.06.24
Victoria și Saksan nu au primit Licență Națională, dar pot ataca decizia FMF în termn de 5 zile
6
27.05.24
Alexandr Novicov: "Avem o echipă tânără, care își dorește să joace în Superliga"
6
24.05.24
Mihai Anghel despre licențierea cluburilor din Liga 1: "Atât Victoria, cât și Saksan au prezentat documente pentru primirea licențelor. Decizia va fi luată săptămâna viitoare"
1
24.05.24
Victoria a învins Saksan și a primit dreptul de a evolua în Super Liga în sezonul viitor (rezumat video)
5
23.05.24
Finala din play-off din Liga 1 se va juca la Joma Arena: Victoria va găzdui Saksan
8
17.05.24
Saksan și Victoria vor juca în finala fazei play-off din Liga 1 sezonul 2023/24
1
17.05.24
Victoria - Univer 3:0 (rezumat video)
0
17.05.24
Saksan - Iskra 4:0 (rezumat video)
3
17.05.24
Licențierea cluburilor din Liga 1 poate avea loc la finele săptămânii viitoare
11
15.05.24
Mijlocașul Dumitru Calaraș de la Olimp, suspendat pentru 6 etape în Liga 1 și amendat cu 10000 de lei
7
13.05.24
Saksan - Olimp 0:0 (la penalty-uri - 5:4) (rezumat video)
16
11.05.24
Arhiva noutăților
Concursul Pronosticurilor

Saksan este lider în Grupa 1, Sheriff-2 a preluat conducerea în Grupa 2: rezultatele primei etape din Faza II

08 martie 2024, vineri
Sursa: Divizia-A.md
Sheriff-2 - Iskra 3:0
Goluri: Iațco, 7 - 1:0, Loukou, 32 - 2:0, Loukou, 68 - 3:0
Sheriff-2: Obîscalov, Moumouni, Covalischii, Loukou, V.Costin (c) (Draciuc, 73), Burca (Pleşca, 46), Forov, Iațco (Bolșacov, 73), Spatar (Cîrnaț, 46), D.Boțan (S.Greșciuc, 63), Coliş.
Rezerve: R.Dumenco, Cara, Tomailî, V.Guțu, Gușpit.
Iskra: A.Cebotari, Zeleniuc, E.Bulat (Nazarciuc, 84), Roizman, Dîzov, Tuluc (Coșcodan, 63), Elțov, Schițenco (Calciu, 74), V.Gobjilă (E.Gorodețchi, 46), D.Popovici (Rotaru, 84), Malțev (c).
Rezerve: Terlețchii, A.Namașco.
Arbitru: I.Tudos. Tiraspol, sala polivalentă a CS Sheriff. 

FCM Ungheni - Real-Succes 2:1
Goluri: Untilă, 12 - 0:1, Zugravu, 19 - 1:1, F.Cojocaru, 74 - 2:1
FCM Ungheni: Budac, Novicov, Sanduleac (C.Spiridon, 63), Lebădă, F.Cojocaru, V.Negară, M.Mihaliov, V.Marjin, Zugravu (Nichiforov, 76), Șobraneschi (Tofan, 90+2), O.Vatavu (c).
Rezerve: Secrieru, A.Mocanu, D.Vatavu, Pascal.
Real-Succes: Garanovschi, Timuș, S.Untila, Salcoci (c), Veverița, Cimbroveanu, Bragari (G.Bujor, 44, I.Dumbrava, 77), Sclifos, Crintea (Timciuc, 70), Voscalevschi, Adebayo (Pocriciuc, 77).
Rezerve: Malic, Daraban,R.Belous, P.Gurulea.
Arbitru: I.Bîlea. Ungheni, stadion orășenesc.
Univer - Spartanii 1:1
Goluri: Pulucciu, 37 - 1:0, S.Țurcan, 63 - 1:1
Univer: A.Coval, V.Gheorghița (Piron, 87), Cara, Gaidarji, V.Dobrioglo (Bargan, 60), Gaidarlî, Pulucciu, Cozma, C.Covali, Ceh, Borovschi.
Rezerve: Cîlcic, M.Uzun, Iavian, Covricov, S.Gheorghiev.
Spartanii: Vîrlan, C.Ursu, Toma (Danilă, 84), E.Celeadnic, S.Țurcan, N.Rotaru (C.Chicu, 90+2), Nazari, Ocante, Cambura (Spînu, 46), V.Beșeti (Iutiș, 90+2), Harb (Sane, 55).
Rezerve: M.Ioniță, Macarevici.
 Eliminare: Ocante (U), 90+4.
Arbitru: S.Leu. Comrat, stadionul orășenesc.

Speranța D - Saksan 0:2
Goluri: Gla, 5 - 0:1, L.Bamba, 53 - 0:2
Speranța D: Nicolaev, V.Ionaș ( Hacina, 46), Conea (c), Agatinei, M.Șoimu (Agba, 78), Cerescu, Tîşcul (Iancioglo, 78), Ozioma, Young, Pîsla, A.Pegza (Andr.Prepelița, 52).
Rezerve: G.Cazacu, Murzac, Gavriliţa, Colesnic.
Saksan: C.Leu (c), Gonța, Gla, O.David, U.Abba, L.Bamba, Mocanu (C.Țap, 70), Bekaye, S.Aliyu, C.Pruteanu, Sprinsean (Ghedrouțan, 73).
Rezerve: Aziz, A.Umar.
Arbitru: D.Ivlev. Chișinău, stadion Real Succes.
Calendarul sezonului
Faza 1, Grupa A
09.08.2024, Etapa 1
  • Sheriff-2 - Univer
    --:--
  • Saksan - FC Fălești
    --:--
  • Vulturii Cutezători - Speranis
    --:--
Faza 1, Grupa B
09.08.2024, Etapa 1
  • Iskra - FCM Ungheni
    --:--
  • Speranța D - Speranța D
    --:--
  • Olimp - Victoria
    --:--
Calendarul sezonului
Conferința