Noutăți
Concursul Pronosticurilor

Liga 1 2022/23, Grupa A, Etapa 3

09 septembrie 2022, vineri
Sursa: Divizia-A.md
FC Sucleia - FCM Ungheni 0:3
Goluri: Șobraneschi, 33 - 0:1, F.Cojocaru, 53 - 0:2, Leghezin, 82 (autogol) - 0:3
FC Sucleia: R.Istrati, Botnari, S.Cociug, Leghezin, Negara, Borshch, N.Tovstopeat, L.Tofan (c), O.Tovstopeat, Cunetchi, Sclifos (Ataman, 76).
Rezerve: Buiuclî, Rotari, Godoroja.
FCM Ungheni: Secrieru, Motricală, Proca (Nichiforov, 81), Lebădă, F.Cojocaru (Pahomea, 81), Șoldan, Porojniuc (Nesteriuc, 81), Șobraneschi, A.Miron, O.Vatavu (c), A.Stratan.
Rezerve: Bîrzoi, Pendus.
Arbitru: G.Dandeș. Ceadîr Lunga, stadion orășenesc.

Speranis - Sheriff-2 0:0
Speranis: Cubani, V.Negară, Bolocan, Gheiceanu, Ploniș (Iambaev, 53), C.Iavorschi (c), Zalenschi (Iancioglo, 83), V.Lisa (Cristioglo, 46), Dani, Mateescu, D.Guştiuc (A.Cușnir, 67).
Rezerve: Jalbu, Donia.
Sheriff-2: Dumenco, Gliga (Pleşca, 89), Hatman, N.Covali (S.Greșciuc, 89), R.Scurtul, V.Costin, Ignatov (с), Carmanov (Covalischii, 75), Ankudinov, Coliş (D.Boțan, 61), A.Dijinari.
Rezerve: Filipov, Iațco, Draciuc, A.Ivanov, Gușpit, Cucereavenco.
Eliminare: Bolocan (S), 53.
Arbitru: G.Ciugui. Nisporeni, stadionul Liceului Mircea Eliade.

FC Florești - FC Fălești 1:3
Goluri: Ovseannicov, 14 - 0:1, Maneacov, 67 - 0:2, Cemschi, 69 (autogol) - 1:2, Golovatîi, 76 - 1:3
FC Florești: M.Copeliciuc, Pleșco, Holodov, Cemîrtan, Procopişen (Iu.Mîrza, 46), Gavriușen (Turta, 82), Bilinschii, Boico, Poian (Pleșca, 62), Zeleniuc (c), Covcenco (Hromțov, 62).
Rezerve: S.Ivanov, Blajchin.
FC Fălești: Burac, Hovanschii, Melnic (c) (Dan.Caras, 75), Gherman, Platniuc (V.Railean, 90+2), Ciocoi (Braiu, 87), Maneacov, Cemschi, G.Ovseannicov, Besarab, Golovatîi (Juravliov, 90+2).
Rezerve: Gaitur, Chistol, Tonofrei, Turava, Val.Cojocaru, Jurat, Dumenico.
Arbitru: Bender, stadion orășenesc.
Calendarul sezonului
Liga 1 2022/23, Grupa A
26.08.2022, Etapa 1
  • FC Sucleia - FC Fălești
    1:3
Liga 1 2022/23, Grupa B
26.08.2022, Etapa 1
  • Olimp - Victoria
    1:3
Liga 1 2022/23, Grupa A
27.08.2022, Etapa 1
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    2:1
  • Speranis - FC Florești
    2:1
Liga 1 2022/23, Grupa B
27.08.2022, Etapa 1
  • Speranța D - Spartanii
    3:0
Liga 1 2022/23, Grupa A
02.09.2022, Etapa 2
  • Sheriff-2 - FC Sucleia
  • FC Fălești - Speranis
    1:3
Liga 1 2022/23, Grupa B
02.09.2022, Etapa 2
  • Spartanii - Real-Succes
    2:0
Liga 1 2022/23, Grupa A
03.09.2022, Etapa 2
  • FCM Ungheni - FC Florești
    1:0
Liga 1 2022/23, Grupa B
03.09.2022, Etapa 2
  • Victoria - FC Văsieni
    5:1
  • Olimp - Speranța D
    1:2
Liga 1 2022/23, Grupa A
09.09.2022, Etapa 3
  • FC Sucleia - FCM Ungheni
    0:3
  • Speranis - Sheriff-2
    0:0
  • FC Florești - FC Fălești
    1:3
Liga 1 2022/23, Grupa B
09.09.2022, Etapa 3
  • Real-Succes - Olimp
    2:2
Liga 1 2022/23, Grupa B
10.09.2022, Etapa 3
  • Speranța D - Victoria
    2:1
  • FC Văsieni - Spartanii
    1:2
Liga 1 2022/23, Grupa A
30.09.2022, Etapa 5
  • Speranis - FCM Ungheni
    2:4
  • FC Florești - FC Sucleia
    3:1
Liga 1 2022/23, Grupa B
30.09.2022, Etapa 5
  • FC Văsieni - Speranța D
    2:1
Liga 1 2022/23, Grupa A
01.10.2022, Etapa 5
  • FC Fălești - Sheriff-2
    1:1
Liga 1 2022/23, Grupa B
01.10.2022, Etapa 5
  • Real-Succes - Victoria
    1:7
  • Spartanii - Olimp
    2:1
Liga 1 2022/23, Grupa B
04.10.2022, Etapa 1
  • Real-Succes - FC Văsieni
    15:00
Liga 1 2022/23, Grupa A
07.10.2022, Etapa 6
  • FC Florești - Speranis
    15:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
07.10.2022, Etapa 6
  • FC Văsieni - Real-Succes
    15:00
  • Spartanii - Speranța D
    15:00
Liga 1 2022/23, Grupa A
08.10.2022, Etapa 6
  • FCM Ungheni - Sheriff-2
    15:00
  • FC Fălești - FC Sucleia
    15:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
08.10.2022, Etapa 6
  • Victoria - Olimp
    15:00
Liga 1 2022/23, Grupa A
14.10.2022, Etapa 7
  • FC Florești - FCM Ungheni
    15:00
  • FC Sucleia - Sheriff-2
    15:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
14.10.2022, Etapa 7
  • Real-Succes - Spartanii
    15:00
Liga 1 2022/23, Grupa A
15.10.2022, Etapa 7
  • Speranis - FC Fălești
    15:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
15.10.2022, Etapa 7
  • FC Văsieni - Victoria
    15:00
  • Speranța D - Olimp
    15:00
Liga 1 2022/23, Grupa A
21.10.2022, Etapa 8
  • FC Fălești - FC Florești
    14:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
21.10.2022, Etapa 8
  • Olimp - Real-Succes
    14:00
Liga 1 2022/23, Grupa A
22.10.2022, Etapa 8
  • FCM Ungheni - FC Sucleia
    14:00
  • Sheriff-2 - Speranis
    14:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
22.10.2022, Etapa 8
  • Victoria - Speranța D
    14:00
  • Spartanii - FC Văsieni
    14:00
Liga 1 2022/23, Grupa A
28.10.2022, Etapa 9
  • Speranis - FC Sucleia
    14:00
  • FC Florești - Sheriff-2
    14:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
28.10.2022, Etapa 9
  • Real-Succes - Speranța D
    14:00
Liga 1 2022/23, Grupa A
29.10.2022, Etapa 9
  • FC Fălești - FCM Ungheni
    14:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
29.10.2022, Etapa 9
  • FC Văsieni - Olimp
    14:00
  • Spartanii - Victoria
    14:00
Liga 1 2022/23, Grupa A
04.11.2022, Etapa 10
  • FCM Ungheni - Speranis
    13:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
04.11.2022, Etapa 10
  • Victoria - Real-Succes
    13:00
  • Olimp - Spartanii
    13:00
Liga 1 2022/23, Grupa A
05.11.2022, Etapa 10
  • FC Sucleia - FC Florești
    13:00
  • Sheriff-2 - FC Fălești
    13:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
05.11.2022, Etapa 10
  • Speranța D - FC Văsieni
    13:00
Liga 1 2022/23, Grupa A
13.11.2022, Etapa 4
  • FCM Ungheni - FC Fălești
    13:00
  • Sheriff-2 - FC Florești
    13:00
  • FC Sucleia - Speranis
    13:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
13.11.2022, Etapa 4
  • Olimp - FC Văsieni
    13:00
  • Victoria - Spartanii
    13:00
  • Speranța D - Real-Succes
    13:00
Calendarul sezonului
Conferința
LIGA 1 2022/23, GRUPA A
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. FCM Ungheni
4
3
0
1
9:4
9
2. Sheriff-2
4
2
2
0
14:2
8
3. Speranis
4
2
1
1
7:6
7
4. FC Fălești
4
2
1
1
8:6
7
5. FC Florești
4
1
0
3
5:7
3
6. FC Sucleia
4
0
0
4
2:20
0
Golgheteri
Ankudinov (Sheriff-2)
5 (1)
Maneacov (FC Fălești)
3
Porojniuc (FCM Ungheni)
3
Dani (Speranis)
3
Hatman (Sheriff-2)
2
F.Cojocaru (FCM Ungheni)
2
Cemîrtan (FC Florești)
2 (1)
LIGA 1 2022/23, GRUPA B
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. Speranța D
4
3
0
1
8:4
9
2. Victoria
4
3
0
1
16:5
9
3. Spartanii
4
3
0
1
6:5
9
4. FC Văsieni
3
1
0
2
4:8
3
5. Olimp
4
0
1
3
5:9
1
6. Real-Succes
3
0
1
2
3:11
1
Golgheteri
Gh.Orbu (Victoria)
6 (2)
Nzokou (Speranța D)
4 (1)
M.Stan (Victoria)
3
D.Calaraș (Olimp)
2 (1)