În sezonul viitor din Cupele Europene o echipă din Moldova va juca în Cupele Europene
ru
md
Sezon 2023/24
Concurs
Publicitate
Despre noi
Cluburi
Noutăți
FC Florești a transferat al treilea jucător în acest an
0
26.03.24
Conferința FMF - TFF facilitează schimbul de experiență pentru Asociațiile Raionale de Fotbal (foto)
0
22.03.24
Olimp a transferat un jucător, care a evoluat în ultimii patru ani în România
0
22.03.24
FC Florești poate transfera un jucător cu experiența evoluției în Super Liga
2
22.03.24
FC Florești a învins Speranța și a preluat conducerea în Grupa: rezultatul etapei 2 (rezumat video)
12
17.03.24
FC Florești a transferat un tânăr mijlocaș
1
16.03.24
FC Fălești - Olimp 2:1 (rezumat video)
10
16.03.24
Saksan - Univer 0:1 (rezumat video)
9
16.03.24
Iskra - Speranis 0:1 (rezumat video)
5
16.03.24
Univer câștigă Saksan în derby-ul etapei, FC Fălești scoate o victorie, marcînd în minutul 89: rezultatele etapei 2 din Faza 2
0
16.03.24
Victoria - Spartanii 4:1 (rezumat video)
5
15.03.24
Sheriff-2 - FCM Ungheni 6:1 (rezumat video)
8
15.03.24
Victoria a surclasat Spartanii Selemet, iar Sheriff-2 - gruparea din Ungheni: rezultatele etapei 2 din Faza 2
0
15.03.24
FC Florești a surclasat Victoria: rezultatul primei etape din Faza 2 din Liga 1 (rezumat video)
8
10.03.24
Danila Ignatov va continua evoluția la FC Florești
1
09.03.24
Arhiva noutăților
Concursul Pronosticurilor
Liderii
1
nikolai1949
198
2
TirasGBR
196
2
Lola
196
4
Gol
191
5
Александр
188
Accesați concursul
Olimp a transferat un jucător, care a evoluat în ultimii patru ani în România
22.03.24
0
FC Florești poate transfera un jucător cu experiența evoluției în Super Liga
22.03.24
2
FC Florești a învins Speranța și a preluat conducerea în Grupa: rezultatul etapei 2 (rezumat video)
17.03.24
12
FC Florești a învins Speranța și a preluat conducerea în Grupa: rezultatul etapei 2 (rezumat video)
FC Fălești - Olimp 2:1 (rezumat video)
Saksan - Univer 0:1 (rezumat video)
Iskra - Speranis 0:1 (rezumat video)
Victoria - Spartanii 4:1 (rezumat video)
Sheriff-2 - FCM Ungheni 6:1 (rezumat video)
FC Florești a surclasat Victoria: rezultatul primei etape din Faza 2 din Liga 1 (rezumat video)
Olimp începe Faza II cu o victorie (rezumat video)
Speranța D - Victoria 2:1 (rezumat video)
Univer - Olimp 4:2 (rezumat video)
FC Florești a transferat un tânăr mijlocaș
Nchita Șușuncov este a doua achiziție a clubului FC Florești în acest an. Nichita, în vârstă de 18 ani, poate juca pe poziția de mijlocaș central și ofensiv. În Liga 1, Șușuncov a...
16.03.24
1
FC Fălești - Olimp 2:1 (rezumat video)
Vă propunem atenției dumneavoastră rezumatul video al meciului FC Fălești - Olimp (2:1) din cadrul etapei a 2-a din Faza II Liga 1.
16.03.24
10
Saksan - Univer 0:1 (rezumat video)
Vă propunem atenției dumneavoastră rezumatul video al meciului Saksan - Univer (0:1) din cadrul etapei a 2-a din Faza II Liga 1.
16.03.24
9
Univer câștigă Saksan în derby-ul etapei, FC Fălești scoate o victorie, marcînd în minutul 89: rezultatele etapei 2 din Faza 2
Iskra - Speranis 0:1 Gol: C.Cebotari, 31 - 0:1Iskra: A.Cebotari, Zeleniuc, Roizman, E.Bulat, Tuluc, Elțov, Schițenco...
16.03.24
0
Victoria a surclasat Spartanii Selemet, iar Sheriff-2 - gruparea din Ungheni: rezultatele etapei 2 din Faza 2
Victoria - Spartanii 4:1 Goluri: Gurgurov, 9 - 1:0, Gurgurov, 41 - 2:0, N.Rotaru, 52 - 2:1, Ad.Rusu, 77 - 3:1, I.Sandu, 88 - 4:1
15.03.24
0
Danila Ignatov va continua evoluția la FC Florești
FC Florești a ajuns la un acord comun cu Sheriff pentru a prelungi arenda fundașului central Danila Ignatov. Jucătorul în vârstă de 22 de ani va continua evoluția la FC Florești cel puțin până în vară....
09.03.24
1
Saksan este lider în Grupa 1, Sheriff-2 a preluat conducerea în Grupa 2: rezultatele primei etape din Faza II
Sheriff-2 - Iskra 3:0 Goluri: Iațco, 7 - 1:0, Loukou, 32 - 2:0, Loukou, 68 - 3:0Sheriff-2: Obîscalov, Moumou...
08.03.24
0
Dinamo-Auto s-a retras oficial din campionat din cauza lipsei resurselor financiare
Comisia de Disciplină a Federației Moldovenești de Fotbal a examinat cererea clubului Dinamo-Auto privind retragerea echipei din campionat din cauza lipsei resurselor financiare și sponsorizării. Comitetul a admis cererea clubului din...
07.03.24
0
În Faza II din Liga 1 Spartanii vor găzdui adversarii la Chișinău
Conform informației site-ului Divizia-A.md, în Faza II din Liga 1, Spartanii Sportul Selemet vor găzdui meciurile la Chișinău. Este vorba despre stadionul Real Succes cu gazon artificial din...
07.03.24
1
La Speranis se pot transfera doi atacanți experimentați
Conform informației site-ului Divizia-A.md, în ajunul startului Fazei II din Liga 1, Speranis Nisporeni por transfera doi atacanți experimentați. Prima achiziție a clubului poate fi V...
06.03.24
1
Toate noutățile
Calendarul sezonului
Faza 1, grupa A
18.08.2023, Etapa 1
FCM Ungheni - Dinamo-Auto
6:0
Sheriff-2 - Victoria
3:2
Faza 1, grupa B
18.08.2023, Etapa 1
FC Fălești - Olimp
2:1
Faza 1, grupa A
19.08.2023, Etapa 1
Speranța D - Iskra
1:0
Faza 1, grupa B
19.08.2023, Etapa 1
Real-Succes - Speranis
0:3
Univer - Saksan
3:3
Faza 1, grupa A
25.08.2023, Etapa 2
Victoria - Iskra
7:1
Sheriff-2 - FCM Ungheni
1:0
Faza 1, grupa B
25.08.2023, Etapa 2
Olimp - Saksan
1:1
Faza 1, grupa A
26.08.2023, Etapa 2
Dinamo-Auto - Speranța D
1:2
Faza 1, grupa B
26.08.2023, Etapa 2
Speranis - Univer
3:2
FC Fălești - Real-Succes
1:0
Faza 1, grupa A
01.09.2023, Etapa 3
FCM Ungheni - Victoria
1:1
Speranța D - Sheriff-2
0:2
Faza 1, grupa B
01.09.2023, Etapa 3
Univer - FC Fălești
3:0
Faza 1, grupa A
02.09.2023, Etapa 3
Iskra - Dinamo-Auto
1:0
Faza 1, grupa B
02.09.2023, Etapa 3
Real-Succes - Olimp
1:1
Saksan - Speranis
0:0
Faza 1, grupa A
15.09.2023, Etapa 4
Victoria - Dinamo-Auto
4:1
Sheriff-2 - Iskra
4:0
Faza 1, grupa B
15.09.2023, Etapa 4
Olimp - Speranis
2:2
Real-Succes - Univer
0:3
Faza 1, grupa A
16.09.2023, Etapa 4
FCM Ungheni - Speranța D
2:1
Faza 1, grupa B
16.09.2023, Etapa 4
FC Fălești - Saksan
1:2
Faza 1, grupa A
22.09.2023, Etapa 5
Dinamo-Auto - Sheriff-2
0:3
Faza 1, grupa B
22.09.2023, Etapa 5
Univer - Olimp
0:0
Speranis - FC Fălești
0:1
Faza 1, grupa A
23.09.2023, Etapa 5
Speranța D - Victoria
1:3
Iskra - FCM Ungheni
3:2
Faza 1, grupa B
23.09.2023, Etapa 5
Saksan - Real-Succes
4:2
Faza 1, grupa A
29.09.2023, Etapa 6
Victoria - Sheriff-2
1:0
Dinamo-Auto - FCM Ungheni
1:5
Faza 1, grupa B
29.09.2023, Etapa 6
Olimp - FC Fălești
2:3
Faza 1, grupa A
30.09.2023, Etapa 6
Iskra - Speranța D
2:1
Faza 1, grupa B
30.09.2023, Etapa 6
Speranis - Real-Succes
2:1
Saksan - Univer
1:1
Faza 1, grupa B
06.10.2023, Etapa 7
Univer - Speranis
2:1
Faza 1, grupa A
07.10.2023, Etapa 7
Speranța D - Dinamo-Auto
0:0
Iskra - Victoria
0:2
Faza 1, grupa B
07.10.2023, Etapa 7
Saksan - Olimp
1:1
Real-Succes - FC Fălești
0:3
Faza 1, grupa A
08.10.2023, Etapa 7
Sheriff-2 - FCM Ungheni
5:1
Faza 1, grupa A
20.10.2023, Etapa 8
Sheriff-2 - Speranța D
1:0
Faza 1, grupa B
20.10.2023, Etapa 8
Speranis - Saksan
1:3
FC Fălești - Univer
1:2
Faza 1, grupa A
21.10.2023, Etapa 8
Victoria - FCM Ungheni
5:3
Dinamo-Auto - Iskra
1:4
Faza 1, grupa B
21.10.2023, Etapa 8
Olimp - Real-Succes
3:1
Faza 1, grupa A
27.10.2023, Etapa 9
Speranța D - FCM Ungheni
2:1
Faza 1, grupa B
27.10.2023, Etapa 9
Univer - Real-Succes
2:1
Faza 1, grupa A
28.10.2023, Etapa 9
Dinamo-Auto - Victoria
0:3
Iskra - Sheriff-2
1:1
Faza 1, grupa B
28.10.2023, Etapa 9
Saksan - FC Fălești
2:0
Speranis - Olimp
2:0
Faza 1, grupa A
02.11.2023, Etapa 10
Sheriff-2 - Dinamo-Auto
8:0
Faza 1, grupa B
04.11.2023, Etapa 10
Olimp - Univer
0:2
Real-Succes - Saksan
0:5
FC Fălești - Speranis
0:0
Faza 1, grupa A
05.11.2023, Etapa 10
FCM Ungheni - Iskra
3:1
Victoria - Speranța D
1:0
Faza 1, grupa A
10.11.2023, Etapa 11
FCM Ungheni - Dinamo-Auto
7:0
Faza 1, grupa B
10.11.2023, Etapa 11
FC Fălești - Olimp
0:1
Real-Succes - Speranis
1:5
Faza 1, grupa A
11.11.2023, Etapa 11
Sheriff-2 - Victoria
1:0
Speranța D - Iskra
0:0
Faza 1, grupa B
11.11.2023, Etapa 11
Univer - Saksan
0:1
Faza 1, grupa A
24.11.2023, Etapa 12
FCM Ungheni - Sheriff-2
3:1
Faza 1, grupa B
24.11.2023, Etapa 12
FC Fălești - Real-Succes
2:5
Speranis - Univer
2:4
Faza 1, grupa A
25.11.2023, Etapa 12
Dinamo-Auto - Speranța D
1:3
Victoria - Iskra
7:1
Faza 1, grupa B
25.11.2023, Etapa 12
Olimp - Saksan
0:3
Faza 1, grupa A
01.12.2023, Etapa 13
Iskra - Dinamo-Auto
6:1
Faza 1, grupa B
01.12.2023, Etapa 13
Real-Succes - Olimp
1:2
Saksan - Speranis
5:0
Faza 1, grupa B
02.12.2023, Etapa 13
Univer - FC Fălești
3:2
Faza 1, grupa A
03.12.2023, Etapa 13
Speranța D - Sheriff-2
1:0
FCM Ungheni - Victoria
3:6
Faza 1, grupa A
08.12.2023, Etapa 14
Sheriff-2 - Iskra
1:1
FCM Ungheni - Speranța D
0:0
Faza 1, grupa A
09.12.2023, Etapa 14
Victoria - Dinamo-Auto
Înfrîngere tehnică 3:0
Faza 1, grupa B
09.12.2023, Etapa 14
Real-Succes - Univer
1:2
FC Fălești - Saksan
4:7
Olimp - Speranis
3:1
Faza 1, grupa A
16.12.2023, Etapa 15
Speranța D - Victoria
2:1
Iskra - FCM Ungheni
3:1
Dinamo-Auto - Sheriff-2
0:7
Faza 1, grupa B
16.12.2023, Etapa 15
Univer - Olimp
4:2
Saksan - Real-Succes
6:0
Speranis - FC Fălești
4:4
Faza 2, Grupa 1
08.03.2024, Etapa 1
Univer - Spartanii
1:1
Speranța D - Saksan
0:2
Faza 2, Grupa 2
08.03.2024, Etapa 1
Sheriff-2 - Iskra
3:0
FCM Ungheni - Real-Succes
2:1
Faza 2, Grupa 2
09.03.2024, Etapa 1
Dinamo-Auto - FC Fălești
Înfrîngere tehnică 0:3
Olimp - Speranis
2:1
Faza 2, Grupa 1
10.03.2024, Etapa 1
FC Florești - Victoria
4:0
Faza 2, Grupa 1
15.03.2024, Etapa 2
Victoria - Spartanii
4:1
Faza 2, Grupa 2
15.03.2024, Etapa 2
Real-Succes - Dinamo-Auto
Înfrîngere tehnică 3:0
Sheriff-2 - FCM Ungheni
6:1
Faza 2, Grupa 1
16.03.2024, Etapa 2
Saksan - Univer
0:3
Faza 2, Grupa 2
16.03.2024, Etapa 2
Iskra - Speranis
0:1
FC Fălești - Olimp
2:1
Faza 2, Grupa 1
17.03.2024, Etapa 2
FC Florești - Speranța D
3:0
Faza 2, Grupa 1
29.03.2024, Etapa 3
Spartanii - Saksan
15:00
Faza 2, Grupa 2
29.03.2024, Etapa 3
FCM Ungheni - Iskra
15:00
Dinamo-Auto - Sheriff-2
15:00
Olimp - Real-Succes
15:00
Faza 2, Grupa 1
30.03.2024, Etapa 3
Speranța D - Victoria
15:00
Univer - FC Florești
15:00
Faza 2, Grupa 2
30.03.2024, Etapa 3
Speranis - FC Fălești
15:00
Faza 2, Grupa 2
05.04.2024, Etapa 4
Real-Succes - Speranis
16:00
Sheriff-2 - Olimp
16:00
FCM Ungheni - Dinamo-Auto
16:00
Faza 2, Grupa 1
06.04.2024, Etapa 4
Victoria - Saksan
16:00
FC Florești - Spartanii
16:00
Speranța D - Univer
16:00
Faza 2, Grupa 2
06.04.2024, Etapa 4
Iskra - FC Fălești
16:00
Faza 2, Grupa 1
12.04.2024, Etapa 5
Univer - Victoria
16:00
Faza 2, Grupa 2
12.04.2024, Etapa 5
Speranis - Sheriff-2
16:00
FC Fălești - Real-Succes
16:00
Faza 2, Grupa 1
13.04.2024, Etapa 5
Spartanii - Speranța D
16:00
Saksan - FC Florești
16:00
Faza 2, Grupa 2
13.04.2024, Etapa 5
Dinamo-Auto - Iskra
16:00
Olimp - FCM Ungheni
16:00
Calendarul sezonului
Conferința
Divizia-A.md - Administraţia site-ului
Вот тут ФК "Флорешть" объяснил ситуацию со стадионом: https://moldfootball.com/ru/news/fk-floresht-arendoval-stadion-v-benderakh-do-konca-sezona-no-stremitsja-pereekhat-vo-floreshty
FAZA 2, GRUPA 1
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1.
FC Florești
2
2
0
0
7:0
6
2.
Univer
2
1
1
0
4:1
4
3.
Victoria
2
1
0
1
4:5
3
4.
Saksan
2
1
0
1
2:3
3
5.
Spartanii
2
0
1
1
2:5
1
6.
Speranța D
2
0
0
2
0:5
0
Golgheteri
Holodov (FC Florești)
3 (1)
Gurgurov (Victoria)
2
Pulucciu (Univer)
2 (1)
Ad.Rusu (Victoria)
1
I.Sandu (Victoria)
1
S.Țurcan (Spartanii)
1
N.Rotaru (Spartanii)
1
Picus (FC Florești)
1
Voropai (FC Florești)
1
D.Muntean (FC Florești)
1
L.Bamba (Saksan)
1
Gla (Saksan)
1
Cozma (Univer)
1
Gaidarji (Univer)
1 (1)
FAZA 2, GRUPA 2
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1.
Sheriff-2
2
2
0
0
9:1
6
2.
FC Fălești
2
2
0
0
5:1
6
3.
FCM Ungheni
2
1
0
1
3:7
3
4.
Olimp
2
1
0
1
3:3
3
5.
Speranis
2
1
0
1
2:2
3
6.
Real-Succes
2
1
0
1
4:2
3
7.
Dinamo-Auto
2
0
0
2
0:6
0
8.
Iskra
2
0
0
2
0:4
0
Dinamo-Auto s-a retras din campionat din cauza problemelor financiare. În toate partidele echipei i-a fost acordată înfrîngere tehnică
Golgheteri
Loukou (Sheriff-2)
3
Golovatîi (FC Fălești)
2
D.Boțan (Sheriff-2)
2
F.Cojocaru (FCM Ungheni)
2
Untilă (Real-Succes)
1
Voitco (Olimp)
1
A.Popovici (Olimp)
1
Decev (Olimp)
1
Covalschii (Sheriff-2)
1
Pleșco (Sheriff-2)
1
Iațco (Sheriff-2)
1
Zugravu (FCM Ungheni)
1
C.Cebotari (Speranis)
1
Cricimari (Speranis)
1