Noutăți
Concursul Pronosticurilor

Cluburile din Divizia A au participat la ședința Comitetului de licențiere a FMF

01 decembrie 2021, miercuri
Sursa: Site-ul oficial al FMF
Cluburile din Divizia A au participat la ședința Comitetului de licențiere a FMF Marți, 30 noiembrie, la sediul Federației Moldovenești de Fotbal a avut loc o nouă ședință de lucru în cadrul Sistemului de licenţiere a cluburilor de fotbal FMF.

De această dată, la eveniment au participat cluburile de fotbal din Divizia A, iar în discuție s-au pus aspecte ce țin de demararea ciclului de atestare (licenţiere) a cluburilor la FMF – Licenţa A pentru următorul sezon 2022-2023.

Ședința a fost condusă de Mihai Anghel, prim vicepreşedinte FMF, preşedintele Comitetului de Licenţiere, Ion Poalelungi, jurist FMF, adjunctul managerului pentru licenţiere.

De asemenea, oficialii FMF au informat reprezentanţii echipelor despre rezultatele procesului de licențiere și monitorizare a cluburilor pentru sezonul 2021-2022.
DиКей
01.12.2021
15:28

И по результатам лицензирования, требованиям высшего дивизиона страны по инфраструктуре соответствуют только два клуба: Спартаний из мегаполиса Селемет и Спортинг из другого молдавского мегаполиса Трестиень.

Calendarul sezonului
Liga 1 2022/23, Grupa A
26.08.2022, Etapa 1
  • FC Sucleia - FC Fălești
    17:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
26.08.2022, Etapa 1
  • Olimp - Victoria
    17:00
  • Real-Succes - FC Văsieni
    17:00
Liga 1 2022/23, Grupa A
27.08.2022, Etapa 1
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    17:00
  • Speranis - FC Florești
    17:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
27.08.2022, Etapa 1
  • Speranța D - Spartanii
    17:00
Liga 1 2022/23, Grupa A
02.09.2022, Etapa 2
  • Sheriff-2 - FC Sucleia
    17:00
  • FC Fălești - Speranis
    17:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
02.09.2022, Etapa 2
  • Spartanii - Real-Succes
    17:00
Liga 1 2022/23, Grupa A
03.09.2022, Etapa 2
  • FCM Ungheni - FC Florești
    17:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
03.09.2022, Etapa 2
  • Victoria - FC Văsieni
    17:00
  • Olimp - Speranța D
    17:00
Liga 1 2022/23, Grupa A
09.09.2022, Etapa 3
  • FC Sucleia - FCM Ungheni
    17:00
  • Speranis - Sheriff-2
    17:00
  • FC Florești - FC Fălești
    17:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
09.09.2022, Etapa 3
  • Real-Succes - Olimp
    17:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
10.09.2022, Etapa 3
  • Speranța D - Victoria
    17:00
  • FC Văsieni - Spartanii
    17:00
Liga 1 2022/23, Grupa A
16.09.2022, Etapa 4
  • FCM Ungheni - FC Fălești
    16:00
  • Sheriff-2 - FC Florești
    16:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
16.09.2022, Etapa 4
  • Olimp - FC Văsieni
    16:00
Liga 1 2022/23, Grupa A
17.09.2022, Etapa 4
  • FC Sucleia - Speranis
    16:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
17.09.2022, Etapa 4
  • Victoria - Spartanii
    16:00
  • Speranța D - Real-Succes
    16:00
Liga 1 2022/23, Grupa A
30.09.2022, Etapa 5
  • Speranis - FCM Ungheni
    16:00
  • FC Florești - FC Sucleia
    16:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
30.09.2022, Etapa 5
  • FC Văsieni - Speranța D
    16:00
Liga 1 2022/23, Grupa A
01.10.2022, Etapa 5
  • FC Fălești - Sheriff-2
    16:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
01.10.2022, Etapa 5
  • Real-Succes - Victoria
    16:00
  • Spartanii - Olimp
    16:00
Liga 1 2022/23, Grupa A
07.10.2022, Etapa 6
  • FC Florești - Speranis
    15:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
07.10.2022, Etapa 6
  • FC Văsieni - Real-Succes
    15:00
  • Spartanii - Speranța D
    15:00
Liga 1 2022/23, Grupa A
08.10.2022, Etapa 6
  • FCM Ungheni - Sheriff-2
    15:00
  • FC Fălești - FC Sucleia
    15:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
08.10.2022, Etapa 6
  • Victoria - Olimp
    15:00
Liga 1 2022/23, Grupa A
14.10.2022, Etapa 7
  • FC Fălești - FCM Ungheni
    15:00
  • FC Sucleia - Sheriff-2
    15:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
14.10.2022, Etapa 7
  • Real-Succes - Spartanii
    15:00
Liga 1 2022/23, Grupa A
15.10.2022, Etapa 7
  • Speranis - FC Fălești
    15:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
15.10.2022, Etapa 7
  • FC Văsieni - Victoria
    15:00
  • Speranța D - Olimp
    15:00
Liga 1 2022/23, Grupa A
21.10.2022, Etapa 8
  • FC Fălești - FC Florești
    14:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
21.10.2022, Etapa 8
  • Olimp - Real-Succes
    14:00
Liga 1 2022/23, Grupa A
22.10.2022, Etapa 8
  • FCM Ungheni - FC Sucleia
    14:00
  • Sheriff-2 - Speranis
    14:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
22.10.2022, Etapa 8
  • Victoria - Speranța D
    14:00
  • Spartanii - FC Văsieni
    14:00
Liga 1 2022/23, Grupa A
28.10.2022, Etapa 9
  • Speranis - FC Sucleia
    14:00
  • FC Florești - Sheriff-2
    14:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
28.10.2022, Etapa 9
  • Real-Succes - Speranța D
    14:00
Liga 1 2022/23, Grupa A
29.10.2022, Etapa 9
  • FC Fălești - FCM Ungheni
    14:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
29.10.2022, Etapa 9
  • FC Văsieni - Olimp
    14:00
  • Spartanii - Victoria
    14:00
Liga 1 2022/23, Grupa A
04.11.2022, Etapa 10
  • FCM Ungheni - Speranis
    13:00
  • FC Sucleia - FC Florești
    13:00
  • Sheriff-2 - FC Fălești
    13:00
Liga 1 2022/23, Grupa B
04.11.2022, Etapa 10
  • Victoria - Real-Succes
    13:00
  • Speranța D - FC Văsieni
    13:00
  • Olimp - Spartanii
    13:00
Calendarul sezonului
Conferința