Noutăți
Concursul Pronosticurilor

Clubului FC Sireți i-a fost acordată înfrîngere tehnică pentru evoluția unui jucător care nu a fost inclus în raportul de joc

Clubului FC Sireți i-a fost acordată înfrîngere tehnică pentru evoluția unui jucător care nu a fost inclus în raportul de joc În cadrul ședinței sale, Comitetul de Competiții al FMF, examinînd raportul de joc al meciului Sucleia - FC Sireți, din cadrul etapei a 21-a din Divizia A, s-a constatat că formația din Sireți a folosit în timpul meciului un jucător care nu era înscris în raportul de meci. În raportul de meci în componența echipei FC Sireți a fost indicat portarul Serghei Labunco, dar în teren a jucat alt jucător care nu era inclus în raportul de meci.

De asemenea s-a constatat că formația din Sireți s-a prezentat la stadion cu 6 minute înainte de începutul meciului, la ora 15:54, din acest considerent echipa a întîrziat la ședința tehnică a meciului.

Astfel, Comitetul de Competiții a decis să acorde înfrîngere tehnică, scor 0:3 clubului FC Sireți în partida cu Sucleia și a amenda clubul cu suma de 7 000.

Totodată, a fost suspendat pentru 5 etape de campionat antrenorul principal al clubului FC Sireți, Dumitru Gușila. Suspendarea constă în interzicerea participării la următorul meci și de a avea acces la vestiare, pe banca de rezerve și în incinta terenului de joc. Pentru antrenori, echipa tehnică și alți oficiali, suspendarea este însoţită întotdeauna de sancțiunea interzicerii accesului la vestiarele echipei și ale arbitrilor, în incinta terenului și pe banca de rezerve. Antrenorii suspendați pot lua loc în tribună și nu au dreptul de a intra în contact cu echipa lor. Suspendare urmează să fie prelungită paînă la plata integrală a amenzii.

Clubul din Sireți a fost avertizat în legătură cu întîrzierea la ședința tehnică.
Proka
06.05.2021
18:49

Cine arbitrează ?
Cine cunoaște?

Nedews
06.05.2021
15:35

При 1-1 не дал красную за удар ,при 4-2 не дал пенальти в ворота суклеи, клоун а не судья

2021
06.05.2021
15:34

"по правилам если даже случайно ударил но кровь у игрока в результате рассечения пошла,это автоматом идёт красная карточка."

Это у вас во дворе так играют? А нас во дворе если случайно ударил до крови, то 3 пенальти бьют.

........
06.05.2021
13:25

А судью не забыли дисквалифицировать на пару туров за то что он не дал при счёте 1-1 красную карточку за удар рукой по голове где нанесли травму игроку и что он остаток времени играл с перевязанной головой.Фол назначил,дал жёлтую карточку игроку,а по правилам если даже случайно ударил но кровь у игрока в результате рассечения пошла,это автоматом идёт красная карточка.
Антонов,разбирите этот момент пожалуйста и посмотрим что ты скажешь.

объектив
06.05.2021
10:53

Полупокеры-аматоры.

Calendarul sezonului
24.07.2020, Etapa 1
  • Grănicerul - FC Bălți
    0:3
  • Sheriff-2 - Iskra
    1:0
  • FC Sucleia - Cahul-2005
    1:0
25.07.2020, Etapa 1
  • Speranța D - FC Fălești
    3:1
  • Tighina - Olimp
    1:0
  • FC Sireți - Spartanii
    0:4
26.07.2020, Etapa 1
  • Victoria - Real-Succes
    1:1
31.07.2020, Etapa 2
  • Olimp - Cahul-2005
    0:1
  • Iskra - FC Sucleia
    4:1
  • FC Bălți - Sheriff-2
    1:0
  • Tighina - FC Sireți
    2:0
01.08.2020, Etapa 2
  • Real-Succes - Grănicerul
    7:2
  • FC Fălești - Victoria
    3:2
  • Spartanii - Speranța D
    2:0
07.08.2020, Etapa 3
  • Victoria - Spartanii
    1:7
  • Grănicerul - FC Fălești
    2:0
  • Sheriff-2 - Real-Succes
    2:1
  • FC Sucleia - FC Bălți
    1:3
08.08.2020, Etapa 3
  • FC Sireți - Olimp
    1:2
  • Speranța D - Tighina
    1:3
  • Iskra - Cahul-2005
    2:4
21.08.2020, Etapa 4
  • Olimp - Iskra
    1:1
  • Real-Succes - FC Sucleia
    0:1
  • FC Fălești - Sheriff-2
    1:2
22.08.2020, Etapa 4
  • FC Bălți - Cahul-2005
    3:1
  • Spartanii - Grănicerul
    0:1
  • Tighina - Victoria
    3:1
  • FC Sireți - Speranța D
    2:3
04.09.2020, Etapa 5
  • Speranța D - Olimp
    6:1
  • Sheriff-2 - Spartanii
    0:0
  • FC Bălți - Iskra
    1:0
  • FC Sucleia - FC Fălești
    4:2
05.09.2020, Etapa 5
  • Victoria - FC Sireți
    9:0
  • Grănicerul - Tighina
    0:4
  • Real-Succes - Cahul-2005
    1:3
11.09.2020, Etapa 6
  • Olimp - FC Bălți
    0:2
  • FC Fălești - Cahul-2005
  • Spartanii - FC Sucleia
    3:1
  • Tighina - Sheriff-2
    0:1
12.09.2020, Etapa 6
  • Real-Succes - Iskra
    1:1
  • FC Sireți - Grănicerul
    0:2
  • Speranța D - Victoria
    1:0
18.09.2020, Etapa 7
  • Grănicerul - Speranța D
    0:1
  • Sheriff-2 - FC Sireți
    8:0
  • FC Sucleia - Tighina
    2:2
  • Cahul-2005 - Spartanii
    2:2
19.09.2020, Etapa 7
  • Victoria - Olimp
    1:4
  • Iskra - FC Fălești
    3:1
  • FC Bălți - Real-Succes
    4:2
25.09.2020, Etapa 8
  • Olimp - Real-Succes
    0:0
  • Spartanii - Iskra
    4:2
  • Speranța D - Sheriff-2
    1:1
26.09.2020, Etapa 8
  • FC Bălți - FC Fălești
    0:2
  • Tighina - Cahul-2005
    1:3
  • FC Sireți - FC Sucleia
    0:9
  • Victoria - Grănicerul
    0:1
02.10.2020, Etapa 9
  • FC Sucleia - Speranța D
    1:1
  • Iskra - Tighina
    2:1
  • Sheriff-2 - Victoria
    2:0
03.10.2020, Etapa 9
  • Cahul-2005 - FC Sireți
    3:0
  • FC Bălți - Spartanii
    4:0
  • Real-Succes - FC Fălești
    1:2
04.10.2020, Etapa 9
  • Grănicerul - Olimp
    4:3
09.10.2020, Etapa 10
  • Olimp - FC Fălești
    4:0
  • Victoria - FC Sucleia
    4:6
  • Grănicerul - Sheriff-2
    0:1
10.10.2020, Etapa 10
  • Tighina - FC Bălți
    0:3
  • FC Sireți - Iskra
    4:4
  • Speranța D - Cahul-2005
    1:3
16.10.2020, Etapa 11
  • FC Sucleia - Grănicerul
    5:0
  • Iskra - Speranța D
    2:2
  • FC Fălești - Spartanii
    1:4
  • Sheriff-2 - Olimp
    3:1
17.10.2020, Etapa 11
  • Cahul-2005 - Victoria
    6:0
  • Real-Succes - Tighina
    0:1
20.10.2020, Etapa 11
  • FC Bălți - FC Sireți
    5:0
23.10.2020, Etapa 12
  • Olimp - Spartanii
    2:3
  • Victoria - Iskra
    3:3
  • Sheriff-2 - FC Sucleia
    0:3
24.10.2020, Etapa 12
  • Tighina - FC Fălești
    6:1
  • Speranța D - FC Bălți
    1:0
  • FC Sireți - Real-Succes
    1:2
  • Grănicerul - Cahul-2005
    1:3
27.10.2020, Etapa 10
  • Spartanii - Real-Succes
    2:1
30.10.2020, Etapa 13
  • FC Sucleia - Olimp
    2:0
  • Cahul-2005 - Sheriff-2
    4:1
  • FC Fălești - FC Sireți
    1:3
  • Spartanii - Tighina
    1:4
31.10.2020, Etapa 13
  • Iskra - Grănicerul
    3:1
  • FC Bălți - Victoria
    4:1
  • Real-Succes - Speranța D
    1:1
06.11.2020, Etapa 14
  • Olimp - Tighina
    2:1
  • Spartanii - FC Sireți
    1:1
  • Iskra - Sheriff-2
    1:2
07.11.2020, Etapa 14
  • FC Fălești - Speranța D
    0:7
  • Real-Succes - Victoria
    2:3
  • FC Bălți - Grănicerul
    2:1
  • Cahul-2005 - FC Sucleia
    1:0
13.11.2020, Etapa 15
  • FC Sucleia - Iskra
    5:1
  • Grănicerul - Real-Succes
    0:1
  • Victoria - FC Fălești
    4:1
  • Cahul-2005 - Olimp
    0:0
  • Sheriff-2 - FC Bălți
    0:3
14.11.2020, Etapa 15
  • FC Sireți - Tighina
    1:6
20.11.2020, Etapa 16
  • Olimp - FC Sireți
    5:0
  • FC Fălești - Grănicerul
    1:2
  • Real-Succes - Sheriff-2
    0:2
21.11.2020, Etapa 16
  • Tighina - Speranța D
    2:2
  • Spartanii - Victoria
    1:0
  • FC Bălți - FC Sucleia
    7:0
  • Cahul-2005 - Iskra
    3:0
28.11.2020, Etapa 15
  • Speranța D - Spartanii
    5:1
19.03.2021, Etapa 17
  • Iskra - Olimp
    3:3
  • FC Sucleia - Real-Succes
    1:1
  • Grănicerul - Spartanii
    1:2
11.04.2021, Etapa 17
  • Speranța D - FC Sireți
    5:2
12.04.2021, Etapa 17
  • Victoria - Tighina
    8:0
13.04.2021, Etapa 17
  • Cahul-2005 - FC Bălți
    1:2
  • Sheriff-2 - FC Fălești
    2:1
16.04.2021, Etapa 18
  • Olimp - Speranța D
    3:1
17.04.2021, Etapa 18
  • Spartanii - Sheriff-2
    1:1
  • FC Fălești - FC Sucleia
    2:0
  • Iskra - FC Bălți
    1:2
  • FC Sireți - Victoria
    3:7
  • Tighina - Grănicerul
    3:3
  • Cahul-2005 - Real-Succes
    0:0
20.04.2021, Etapa 19
  • Grănicerul - FC Sireți
    1:0
21.04.2021, Etapa 19
  • FC Bălți - Olimp
    3:0
  • FC Sucleia - Spartanii
    1:2
  • Sheriff-2 - Tighina
    4:0
  • Victoria - Speranța D
    2:2
  • Iskra - Real-Succes
    2:1
  • Cahul-2005 - FC Fălești
    1:0
24.04.2021, Etapa 20
  • FC Fălești - Iskra
    1:5
  • Spartanii - Cahul-2005
    0:5
25.04.2021, Etapa 20
  • Olimp - Victoria
    4:1
  • FC Sireți - Sheriff-2
    1:0
  • Tighina - FC Sucleia
    1:6
  • Speranța D - Grănicerul
    1:0
  • Real-Succes - FC Bălți
    0:3
30.04.2021, Etapa 21
01.05.2021, Etapa 21
  • FC Fălești - FC Bălți
    0:6
  • Iskra - Spartanii
    2:1
  • Real-Succes - Olimp
    1:1
05.05.2021, Etapa 22
  • Olimp - Grănicerul
    4:1
  • Tighina - Iskra
    0:2
  • Spartanii - FC Bălți
    4:2
  • FC Fălești - Real-Succes
    0:3
06.05.2021, Etapa 22
  • Victoria - Sheriff-2
    1:2
  • Speranța D - FC Sucleia
    0:3
  • FC Sireți - Cahul-2005
    2:9
11.05.2021, Etapa 23
  • Real-Succes - Spartanii
    2:1
  • FC Bălți - Tighina
    4:0
  • Iskra - FC Sireți
    1:1
  • Cahul-2005 - Speranța D
    2:0
  • FC Sucleia - Victoria
    1:1
  • Sheriff-2 - Grănicerul
    3:1
12.05.2021, Etapa 23
  • FC Fălești - Olimp
    3:5
15.05.2021, Etapa 24
  • Grănicerul - FC Sucleia
    0:4
  • Tighina - Real-Succes
    0:6
16.05.2021, Etapa 24
  • Olimp - Sheriff-2
    2:3
  • Victoria - Cahul-2005
    4:3
  • Speranța D - Iskra
    3:2
  • FC Sireți - FC Bălți
  • Spartanii - FC Fălești
    8:2
21.05.2021, Etapa 25
  • Spartanii - Olimp
    0:1
  • FC Fălești - Tighina
    4:1
  • Real-Succes - FC Sireți
    9:0
  • FC Bălți - Speranța D
    3:0
  • Iskra - Victoria
    1:1
  • Cahul-2005 - Grănicerul
    1:0
  • FC Sucleia - Sheriff-2
    1:0
25.05.2021, Etapa 26
  • Olimp - FC Sucleia
    3:2
  • Sheriff-2 - Cahul-2005
    1:0
  • Grănicerul - Iskra
    1:5
  • Victoria - FC Bălți
    2:4
  • Speranța D - Real-Succes
    1:0
  • FC Sireți - FC Fălești
    4:9
  • Tighina - Spartanii
    0:3
Calendarul sezonului
Conferința
DIVIZIA A 2020/21
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. FC Bălți
26
23
0
3
85:17
69
2. Cahul-2005
26
18
3
5
70:23
57
3. Sheriff-2
26
17
3
6
46:24
54
4. Spartanii
26
14
4
8
57:42
46
5. FC Sucleia
26
14
4
8
64:38
46
6. Speranța D
26
12
6
8
49:41
42
7. Olimp
26
11
5
10
51:44
38
8. Iskra
26
9
8
9
53:49
35
9. Tighina
26
9
3
14
42:61
30
10. Real-Succes
26
7
7
12
44:35
28
11. Victoria
26
7
5
14
61:65
26
12. Grănicerul
26
7
1
18
25:61
22
13. FC Fălești
26
6
0
20
40:92
18
14. FC Sireți
26
2
3
21
26:121
9
Golgheteri
Godday (FC Sucleia)
25 (4)
Molochko (FC Bălți)
24
Șumchin (Cahul-2005)
18
M.Țurcan (Speranța D)
17 (1)
Onofrei (Spartanii)
15 (1)
Stancev (Cahul-2005)
13
E.Țiverenco (Tighina)
13
Noroc (Speranța D)
13
Gh.Orbu (Victoria)
13 (2)
Moțpan (FC Bălți)
13 (2)
A.Stratan (Cahul-2005 / FC Bălți)
12
L.Iurcu (Iskra)
12
Borovschii (Olimp)
12 (1)
Țîgîrlaș (FC Bălți)
11 (1)