Noutăți
Concursul Pronosticurilor

Candidatele de a promova în Divizia Națională continuă cu victorii: rezultatele etapei 20

29 aprilie 2022, vineri
Sursa: Divizia-A.md
FCM Ungheni - Dacia Buiucani 0:3
Goluri: V.Dumbrava, 12 - 0:1, Namolovan, 54 - 0:2, Postica, 71 (pen) - 0:3
FCM Ungheni: Secrieru, G.Marjin, V.Marjin, Proca (Nesteriuc, 58), Arama, F.Cojocaru, Șoldan, Țîmpov (Cernicov, 58), Șobraneschi, O.Vatavu (Lebădă, 84), Bucătaru.
Rezerve: Mutu, Iepuraș, Chirinciuc, Bîrzoi, Nichiforov, Porojniuc, M.Lupu, A.Miron.
Dacia Buiucani: D.Covali, V.Dumbrava, Țîpac, D.Bivol (Dosca, 76), V.Bîtlan, Demian (Macovei, 67), R.Bejan, Cravcescu (Baciu, 67), Postica (O.Martin, 76), N.Namolovan, Gutium.
Rezerve: V.Dodon, Vremea, Nemerenco, Harea, M.Cojocaru, Ghimp.
Eliminare: Șobraneschi (U), 69.
Arbitru: Gh.Sidenco. Ungheni, stadoinul orașenesc.

FC Sucleia - Sporting 1:0
Gol: Shuaibu, 54 - 1:0
FC Sucleia: M.Copeliciuc, Buiuclî, I.Picus, Abdulmajeed, D.Socolov, Golubev (L.Tofan, 60), V.Oleinic (Abolaji, 71), Shuaibu, I.Motroi, N.Tovstopeat, A.Svet.
Rezerve: O.Tovstopeat, A.Coliș.
Sporting: Magla, Cănănău, Gheiceanu, Suciu, Cristioglo (C.Iavorschi, 60), A.Apostol, Zalenschi, Iancioglo, V.Lisa, D.Mudrea (Donia, 46), Mirciu.
Rezerve: Cerlat, Bolocan, Mandiș, A.Cușnir, E.Avram.
Arbitru: A.Diordiev. Ceadîr-Lunga, stadionul orășenesc.

Victoria - Iskra 5:1
Goluri: M.Stan, 50 - 1:0, Păscăluță, 62 - 2:0, Molla, 70 - 3:0, Gurgurov, 72 - 4:0, Tuluc, 80 - 4:1, Drab, 87 - 5:1
Victoria: Burac, I.Sandu, Burlacu (Drab, 76), Iapără, M.Stan, Păscăluță (M.Apostol, 69), Gh.Orbu (A.Stratan, 53), Vas.Mîţă (M.Popescu, 53), A.Rusu, Gurgurov, Molla (Zaplitnîi, 76).
Rezerve: Vicol, C.Cebotari, Iu.Erhan, Daniliuc.
Iskra: A.Cebotari, D.Popovici, V.Cușnir (Rotaru, 69), Diaconu, Dîzov (A.Popovici, 64), Poian, Turta, Dum.Graur, Bischer (Ursache, 62), Tuluc, Malțev.
Rezerve: Parandiuc, Terlețchii, Cegurco, C.Lungu.
Arbitru: V.Bugenko. Chișinău, stadionul Joma-Arena.

Sheriff-2 - Cahul-2005 3:0 Înfrîngere tehnică
Calendarul sezonului
30.07.2021, Etapa 1
  • FC Sucleia - FCM Ungheni
    1:3
  • Dacia Buiucani - Cahul-2005
    2:0
  • Sheriff-2 - Victoria
    2:1
31.07.2021, Etapa 1
  • Real-Succes - Iskra
    1:3
  • Speranța D - Sporting
    0:2
  • Spartanii - Olimp
    2:2
07.08.2021, Etapa 2
  • Cahul-2005 - Spartanii
    0:2
  • FCM Ungheni - Olimp
    2:3
  • Sporting - Dacia Buiucani
    1:0
  • Iskra - Speranța D
    3:3
  • Victoria - Real-Succes
    4:0
13.08.2021, Etapa 3
  • Dacia Buiucani - Iskra
    3:1
  • Olimp - Cahul-2005
    2:2
14.08.2021, Etapa 3
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    4:0
  • Real-Succes - FC Sucleia
    0:0
  • Speranța D - Victoria
    0:2
  • Spartanii - Sporting
    5:1
20.08.2021, Etapa 4
  • Victoria - Dacia Buiucani
    2:2
  • FC Sucleia - Speranța D
    3:0
  • Sheriff-2 - Real-Succes
    2:0
21.08.2021, Etapa 4
  • Iskra - Spartanii
    0:3
  • Sporting - Olimp
    1:2
  • FCM Ungheni - Cahul-2005
    3:3
27.08.2021, Etapa 5
  • Olimp - Iskra
    1:2
  • Dacia Buiucani - FC Sucleia
    5:1
  • Spartanii - Victoria
    2:2
28.08.2021, Etapa 5
  • Cahul-2005 - Sporting
    0:2
  • Speranța D - Sheriff-2
    2:5
  • Real-Succes - FCM Ungheni
    1:3
10.09.2021, Etapa 6
  • Victoria - Olimp
    3:2
  • FC Sucleia - Spartanii
    0:1
11.09.2021, Etapa 6
  • FCM Ungheni - Sporting
    1:3
  • Iskra - Cahul-2005
    3:1
  • Sheriff-2 - Dacia Buiucani
    1:1
  • Real-Succes - Speranța D
    3:2
17.09.2021, Etapa 7
  • Dacia Buiucani - Real-Succes
    1:0
18.09.2021, Etapa 7
  • Spartanii - Sheriff-2
    1:0
  • Speranța D - FCM Ungheni
    2:1
  • Olimp - FC Sucleia
    3:2
  • Cahul-2005 - Victoria
    0:1
  • Sporting - Iskra
    2:0
24.09.2021, Etapa 8
  • FCM Ungheni - Iskra
    5:0
  • FC Sucleia - Cahul-2005
    2:0
  • Sheriff-2 - Olimp
    3:3
  • Real-Succes - Spartanii
    0:3
25.09.2021, Etapa 8
  • Victoria - Sporting
    0:2
  • Speranța D - Dacia Buiucani
    0:0
01.10.2021, Etapa 9
  • Olimp - Real-Succes
    4:2
  • Cahul-2005 - Sheriff-2
    0:3
  • Sporting - FC Sucleia
    2:1
02.10.2021, Etapa 9
  • Dacia Buiucani - FCM Ungheni
    2:2
  • Spartanii - Speranța D
    0:0
  • Iskra - Victoria
    1:1
15.10.2021, Etapa 10
  • FCM Ungheni - Victoria
    2:2
  • FC Sucleia - Iskra
    1:0
  • Sheriff-2 - Sporting
    0:1
  • Dacia Buiucani - Spartanii
    5:0
16.10.2021, Etapa 10
  • Real-Succes - Cahul-2005
    4:0
  • Speranța D - Olimp
    0:1
22.10.2021, Etapa 11
  • Olimp - Dacia Buiucani
    0:3
  • Sporting - Real-Succes
    0:2
23.10.2021, Etapa 11
  • Spartanii - FCM Ungheni
    1:0
  • Cahul-2005 - Speranța D
    0:1
  • Iskra - Sheriff-2
    0:3
  • Victoria - FC Sucleia
    2:1
29.10.2021, Etapa 12
  • Victoria - Sheriff-2
    2:1
  • Olimp - Spartanii
    1:3
30.10.2021, Etapa 12
05.11.2021, Etapa 13
  • Olimp - FCM Ungheni
    4:1
  • Dacia Buiucani - Sporting
    3:2
  • Real-Succes - Victoria
    1:0
06.11.2021, Etapa 13
19.11.2021, Etapa 14
  • FC Sucleia - Real-Succes
    3:0
  • Sporting - Spartanii
    2:4
20.11.2021, Etapa 14
05.03.2022, Etapa 13
  • Sheriff-2 - FC Sucleia
    2:1
12.03.2022, Etapa 2
  • FC Sucleia - Sheriff-2
    0:1
18.03.2022, Etapa 15
19.03.2022, Etapa 15
  • Spartanii - Iskra
    1:0
  • Dacia Buiucani - Victoria
    1:2
  • Speranța D - FC Sucleia
    2:4
31.03.2022, Etapa 16
02.04.2022, Etapa 16
  • FCM Ungheni - Real-Succes
    3:2
  • Victoria - Spartanii
    2:1
  • Iskra - Olimp
    1:1
  • FC Sucleia - Dacia Buiucani
    1:7
08.04.2022, Etapa 17
09.04.2022, Etapa 17
  • Spartanii - FC Sucleia
    1:1
  • Speranța D - Real-Succes
    2:1
15.04.2022, Etapa 18
16.04.2022, Etapa 18
  • FCM Ungheni - Speranța D
    0:0
  • Iskra - Sporting
    2:0
17.04.2022, Etapa 18
  • FC Sucleia - Olimp
    1:2
22.04.2022, Etapa 19
23.04.2022, Etapa 19
  • Iskra - FCM Ungheni
    3:1
  • Sporting - Victoria
    0:4
  • Dacia Buiucani - Speranța D
    6:1
26.04.2022, Etapa 19
  • Olimp - Sheriff-2
    1:2
29.04.2022, Etapa 20
30.04.2022, Etapa 20
  • Speranța D - Spartanii
    1:4
  • Real-Succes - Olimp
    1:1
06.05.2022, Etapa 21
07.05.2022, Etapa 21
  • Victoria - FCM Ungheni
    3:1
  • Iskra - FC Sucleia
    2:3
  • Spartanii - Dacia Buiucani
    1:1
10.05.2022, Etapa 17
  • Dacia Buiucani - Sheriff-2
    0:0
13.05.2022, Etapa 22
Calendarul sezonului
Conferința
DIVIZIA 2021/22
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. Sheriff-2
22
15
4
3
49:15
49
2. Victoria
22
15
4
3
51:24
49
3. Dacia Buiucani
22
14
6
2
58:15
48
4. Spartanii
22
13
5
4
46:26
44
5. Sporting
22
12
0
10
31:31
36
6. Olimp
22
10
5
7
41:36
35
7. FC Sucleia
22
8
3
11
34:40
27
8. Iskra
22
7
4
11
28:44
25
9. FCM Ungheni
22
6
6
10
38:42
24
10. Real-Succes
22
5
3
14
22:45
18
11. Speranța D
22
4
4
14
20:48
16
12. Cahul-2005
22
0
2
20
6:58
2
Cahul-2005 s-a retras din campionat după etapa a 11-a. În restul meciurilor, echipei îi va fi administrată înfrîngere tehnică.
Golgheteri
Porojniuc (FCM Ungheni)
12
M.Stan (Victoria)
10 (3)
Gh.Orbu (Victoria)
10 (5)
Molla (Victoria)
8
Gliga (Sheriff-2)
8
Chele (Real-Succes)
8 (1)
Shuaibu (FC Sucleia)
7
Namolovan (Dacia Buiucani)
7
V.Bîtlan (Dacia Buiucani)
7
Onofrei (Spartanii)
7 (1)
I.Mamaliga (Spartanii)
7 (2)
Iavorchi (Sporting)
7 (2)