Noutăți
Concursul Pronosticurilor

Două penalty-uri aduc victoria Victoriei cu Spartanii, Dacia Buiucani se impune cu un scor fluviu în Ceadîr-Lunga pe o ploaie torențială: rezultatele etapei 16

02 aprilie 2022, simbata
Sursa: Divizia-A.md
FCM Ungheni - Real-Succes 3:2
Goluri: Luchița, 19 - 0:1, F.Cojocaru, 20 - 1:1, Porojniuc, 26 - 2:1, Porojniuc, 82 - 3:1, Platovschi, 88 - 3:2
FCM Ungeni: A.Coval, G.Marjin, V.Marjin (Șoldan, 46), Proca (Nesteriuc, 77), Lebădă, F.Cojocaru, Porojniuc, Țîmpov (Cernicov, 77), Șobraneschi (Arama, 64), A.Miron, O.Vatavu.
Rezerve: Secrieru, Iepuraș, Bîrzoi, Nichiforov, M.Lupu.
Real-Succes: Ivanov, R.Calestru, Chilian (Platovschi, 75), Luchiță, Chele, Mînăscurtă, Lupan, Agatinei, C.Martin, Burgoci (V.Negru, 79), Voscalevschi.
Rezerve: Stegărescu, Matveevici.
Arbitru: V.Stoianov. Ungheni, stadionul orașenesc.

Victoria - Spartanii 2:1
Goluri: Gh.Orbu, 67 (pen) - 1:0, M.Stan, 75 (pen) - 2:0, Ploniș, 79 - 2:1
Victoria: Burac, I.Sandu, Burlacu, M.Stan, Păscăluță, C.Cebotari (Gh.Orbu, 46), Iu.Erhan, A.Stratan, M.Popescu (Vas.Mîţă, 84), Daniliuc (A.Rusu, 39), Molla.
Rezerve: Vicol, Iapără, M.Apostol, Drab, Gurgurov, Zaplitnîi
Spartanii: Garanovschi, Mateescu, Borozan (Onofrei, 72), Vacarciuc (Ploniș, 62), Borovschi, D.Guştiuc, V.Bejenari (A.Graur, 62), I.Mamaliga (Adam, 72), Brînzaniuc, V.Beșeti (Furdui, 72), Moşneaga.
Rezerve: Cubani, Gh.Spînu, D.Reniță.
Arbitru: I.Tudos. Chișinău, stadionul Joma Arena.

Iskra - Olimp 1:1
Goluri: D.Graur, 63 - 1:0, Bargan, 90 - 1:1
Iskra: A.Cebotari, D.Popovici, Turta, Poian, A.Popovici (Dum.Graur, 46), Roizman (Bischer, 46), Tuluc (C.Lungu, 69), Dîzov, Cegurco (Ursache, 16), Diaconu, Malțev.
Rezerve: Parandiuc, V.Cușnir, Terlețchii, Rotar.
Olimp: Cîlcic, S.Gheorghiev, C.Mandrîcenco, Bargan, Ceh, Haritov, Gaidarji, Cara (Malacili, 80), Botnarenco (Piron, 46), Pulucciu (V.Dobrioglo, 46), M.Uzun.
Rezerve: Covricov.
Arbitru: A.Gîrneț. Rîbnița, stadionul orășenesc.

FC Sucleia - Dacia Buiucani 1:7
Goluri: Ghimp, 17 - 0:1, Postica, 19 - 0:2, Ghimp, 38 - 0:3, Demian, 40 - 0:4, Namolovan, 42 - 0:5, Postica, 45 - 0:6, Abolaji, 47 - 1:6, Dosca, 67 - 1:7

FC Sucleia: Samoilenco, V.Gheorghița (Golubev, 46), I.Picus (A.Svet, 63), Abdulmajeed, D.Socolov (I.Motroi, 63), V.Oleinic, S.Bobrov (Abolaji, 46), C.Covali, Shuaibu, N.Tovstopeat, Apostolov (L.Tofan, 46).
Rezerve: O.Tovstopeat, A.Coliș, M.Copeliciuc.
Dacia Buiucani: D.Covali, V.Dumbrava, Țîpac, D.Bivol, V.Bîtlan (Harea, 46), Demian (Dosca, 66), R.Bejan (M.Cojocaru, 46), Cravcescu (O.Martin, 74), Postica (Macovei, 46), Ghimp, N.Namolovan.
Rezerve: V.Dodon, Baciu, Vremea, Nemerenco, V.Rebeja.
Arbitru: A.Diordiev. Ceadîr-Lunga, stadionul orășenesc.


calestru afară!!
«Atenție! Posibil acest utilizator a scris comentarii folosind mai multe nick-uri: real succes»
03.04.2022
23:22

nu inteleg, cum asa jucatori ca calestru ajung sa joace in divizia a, deloc nu poate juca, să-l dați afară de la real succes mai repede

real succes
«Atenție! Posibil acest utilizator a scris comentarii folosind mai multe nick-uri: calestru afară!!»
03.04.2022
23:19

Mi-a placut foarte tare numarul 20 de la real succes! Se cede ca are talent baiatul.

Назарет
03.04.2022
17:25

Меня рассматривали в Костюженах, осмотр прошел успешно, после этого попал в Реал Сукчес

Ястребиный помёт
03.04.2022
13:25

В костюжены тебя не рассматривали?

Ястребиный коготь
03.04.2022
09:31

Ребята, меня рассматривали потенциальным тренером Сукчеса! Ану поднимайте!!!!!!!!!!!!!!!!! Это что такое?

Ястребиный коготь
03.04.2022
09:27

Мислами, купите Порожнюка!!!!!!!!!!!!!!!!! =)))))))))))))))

Ястребиный коготь
03.04.2022
00:21

Спорный вопрос)

Сила в правде
03.04.2022
00:02

У Виктории хороший состав вполне могут побороться за первое место.

Calendarul sezonului
30.07.2021, Etapa 1
  • FC Sucleia - FCM Ungheni
    1:3
  • Dacia Buiucani - Cahul-2005
    2:0
  • Sheriff-2 - Victoria
    2:1
31.07.2021, Etapa 1
  • Real-Succes - Iskra
    1:3
  • Speranța D - Sporting
    0:2
  • Spartanii - Olimp
    2:2
07.08.2021, Etapa 2
  • Cahul-2005 - Spartanii
    0:2
  • FCM Ungheni - Olimp
    2:3
  • Sporting - Dacia Buiucani
    1:0
  • Iskra - Speranța D
    3:3
  • Victoria - Real-Succes
    4:0
13.08.2021, Etapa 3
  • Dacia Buiucani - Iskra
    3:1
  • Olimp - Cahul-2005
    2:2
14.08.2021, Etapa 3
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    4:0
  • Real-Succes - FC Sucleia
    0:0
  • Speranța D - Victoria
    0:2
  • Spartanii - Sporting
    5:1
20.08.2021, Etapa 4
  • Victoria - Dacia Buiucani
    2:2
  • FC Sucleia - Speranța D
    3:0
  • Sheriff-2 - Real-Succes
    2:0
21.08.2021, Etapa 4
  • Iskra - Spartanii
    0:3
  • Sporting - Olimp
    1:2
  • FCM Ungheni - Cahul-2005
    3:3
27.08.2021, Etapa 5
  • Olimp - Iskra
    1:2
  • Dacia Buiucani - FC Sucleia
    5:1
  • Spartanii - Victoria
    2:2
28.08.2021, Etapa 5
  • Cahul-2005 - Sporting
    0:2
  • Speranța D - Sheriff-2
    2:5
  • Real-Succes - FCM Ungheni
    1:3
10.09.2021, Etapa 6
  • Victoria - Olimp
    3:2
  • FC Sucleia - Spartanii
    0:1
11.09.2021, Etapa 6
  • FCM Ungheni - Sporting
    1:3
  • Iskra - Cahul-2005
    3:1
  • Sheriff-2 - Dacia Buiucani
    1:1
  • Real-Succes - Speranța D
    3:2
17.09.2021, Etapa 7
  • Dacia Buiucani - Real-Succes
    1:0
18.09.2021, Etapa 7
  • Spartanii - Sheriff-2
    1:0
  • Speranța D - FCM Ungheni
    2:1
  • Olimp - FC Sucleia
    3:2
  • Cahul-2005 - Victoria
    0:1
  • Sporting - Iskra
    2:0
24.09.2021, Etapa 8
  • FCM Ungheni - Iskra
    5:0
  • FC Sucleia - Cahul-2005
    2:0
  • Sheriff-2 - Olimp
    3:3
  • Real-Succes - Spartanii
    0:3
25.09.2021, Etapa 8
  • Victoria - Sporting
    0:2
  • Speranța D - Dacia Buiucani
    0:0
01.10.2021, Etapa 9
  • Olimp - Real-Succes
    4:2
  • Cahul-2005 - Sheriff-2
    0:3
  • Sporting - FC Sucleia
    2:1
02.10.2021, Etapa 9
  • Dacia Buiucani - FCM Ungheni
    2:2
  • Spartanii - Speranța D
    0:0
  • Iskra - Victoria
    1:1
15.10.2021, Etapa 10
  • FCM Ungheni - Victoria
    2:2
  • FC Sucleia - Iskra
    1:0
  • Sheriff-2 - Sporting
    0:1
  • Dacia Buiucani - Spartanii
    5:0
16.10.2021, Etapa 10
  • Real-Succes - Cahul-2005
    4:0
  • Speranța D - Olimp
    0:1
22.10.2021, Etapa 11
  • Olimp - Dacia Buiucani
    0:3
  • Sporting - Real-Succes
    0:2
23.10.2021, Etapa 11
  • Spartanii - FCM Ungheni
    1:0
  • Cahul-2005 - Speranța D
    0:1
  • Iskra - Sheriff-2
    0:3
  • Victoria - FC Sucleia
    2:1
29.10.2021, Etapa 12
  • Victoria - Sheriff-2
    2:1
  • Olimp - Spartanii
    1:3
30.10.2021, Etapa 12
05.11.2021, Etapa 13
  • Olimp - FCM Ungheni
    4:1
  • Dacia Buiucani - Sporting
    3:2
  • Real-Succes - Victoria
    1:0
06.11.2021, Etapa 13
19.11.2021, Etapa 14
  • FC Sucleia - Real-Succes
    3:0
  • Sporting - Spartanii
    2:4
20.11.2021, Etapa 14
05.03.2022, Etapa 13
  • Sheriff-2 - FC Sucleia
    2:1
12.03.2022, Etapa 2
  • FC Sucleia - Sheriff-2
    0:1
18.03.2022, Etapa 15
19.03.2022, Etapa 15
  • Spartanii - Iskra
    1:0
  • Dacia Buiucani - Victoria
    1:2
  • Speranța D - FC Sucleia
    2:4
31.03.2022, Etapa 16
02.04.2022, Etapa 16
  • FCM Ungheni - Real-Succes
    3:2
  • Victoria - Spartanii
    2:1
  • Iskra - Olimp
    1:1
  • FC Sucleia - Dacia Buiucani
    1:7
08.04.2022, Etapa 17
09.04.2022, Etapa 17
  • Spartanii - FC Sucleia
    1:1
  • Speranța D - Real-Succes
    2:1
15.04.2022, Etapa 18
16.04.2022, Etapa 18
  • FCM Ungheni - Speranța D
    0:0
  • Iskra - Sporting
    2:0
17.04.2022, Etapa 18
  • FC Sucleia - Olimp
    1:2
22.04.2022, Etapa 19
23.04.2022, Etapa 19
  • Iskra - FCM Ungheni
    3:1
  • Sporting - Victoria
    0:4
  • Dacia Buiucani - Speranța D
    6:1
26.04.2022, Etapa 19
  • Olimp - Sheriff-2
    1:2
29.04.2022, Etapa 20
30.04.2022, Etapa 20
  • Speranța D - Spartanii
    1:4
  • Real-Succes - Olimp
    1:1
06.05.2022, Etapa 21
07.05.2022, Etapa 21
  • Victoria - FCM Ungheni
    3:1
  • Iskra - FC Sucleia
    2:3
  • Spartanii - Dacia Buiucani
    1:1
10.05.2022, Etapa 17
  • Dacia Buiucani - Sheriff-2
    0:0
13.05.2022, Etapa 22
Calendarul sezonului
Conferința
DIVIZIA 2021/22
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. Sheriff-2
22
15
4
3
49:15
49
2. Victoria
22
15
4
3
51:24
49
3. Dacia Buiucani
22
14
6
2
58:15
48
4. Spartanii
22
13
5
4
46:26
44
5. Sporting
22
12
0
10
31:31
36
6. Olimp
22
10
5
7
41:36
35
7. FC Sucleia
22
8
3
11
34:40
27
8. Iskra
22
7
4
11
28:44
25
9. FCM Ungheni
22
6
6
10
38:42
24
10. Real-Succes
22
5
3
14
22:45
18
11. Speranța D
22
4
4
14
20:48
16
12. Cahul-2005
22
0
2
20
6:58
2
Cahul-2005 s-a retras din campionat după etapa a 11-a. În restul meciurilor, echipei îi va fi administrată înfrîngere tehnică.
Golgheteri
Porojniuc (FCM Ungheni)
12
M.Stan (Victoria)
10 (3)
Gh.Orbu (Victoria)
10 (5)
Molla (Victoria)
8
Gliga (Sheriff-2)
8
Chele (Real-Succes)
8 (1)
Shuaibu (FC Sucleia)
7
Namolovan (Dacia Buiucani)
7
V.Bîtlan (Dacia Buiucani)
7
Onofrei (Spartanii)
7 (1)
I.Mamaliga (Spartanii)
7 (2)
Iavorchi (Sporting)
7 (2)