Noutăți
Concursul Pronosticurilor

Divizia 2021/22, Etapa 14

20 noiembrie 2021, simbata
Sursa: Divizia-A.md
FCM Ungheni - Sheriff-2 0:0
FCM Ungheni: Secrieru, V.Marjin, Lebădă, Arama, F.Cojocaru, O.Vatavu, Șoldan, Nichiforov, Porojniuc, Șobraneschi, D.Bejanu.
Rezerve: Zaharciuc, G.Marjin, Iepuraș, Chirinciuc, Bîrzoi.
Sheriff-2: M.Cioban, Corneencov (Forov, 54), Gliga, Hatman (R.Scurtul, 54), N.Covali (Covalischii, 83), A.Ivanov (Ichim, 54), Ignatov, Carmanov, Maracuța, Picus (Pogreban, 88), Seraf.Cojocari.
Rezerve: Filipov.
Arbitru: N.Murzac. Ungheni, stadionul orășenesc.

Victoria - Speranța D 3:1
Goluri: Gh.Orbu, 42 - 1:0, M.Stan, 59 - 2:0, A.Grosu, 63 - 3:0, V.Lisa, 82 - 3:1
Victoria: Burac, Bonengue, M.Stan, Păscăluță (Ciuntu, 85), Gh.Orbu (Chiper, 88), Vas.Mîţă, S.Bivol, M.Popescu (V.Negară, 46), Ceh, I.Pavlov (A.Grosu, 46), Daniliuc (V.Rassulov, 85).
Rezerve: Vicol,Cheptine.
Speranța D: Chiaburu, Conohov, Conea, M.Țurcan, Lacusta, Zaplitnîi, Burlac (Colesnic, 58), Cernișov, V.Lisa, Stînga, S.Cojocari.
Rezerve: Nicolaev, Dorogan.
Arbitru: A. Ghetmanciuc. Chișinău, stadionul Joma Arena.

Iskra - Dacia Buiucani 0:5
Goluri: Dosca, 21 - 0:1, Dosca, 36 - 0:2, Harea, 63 - 0:3, Gutium, 67 - 0:4, V.Lupașco, 76 - 0:5
Iskra: A.Cebotari, Terlețchii, Bumbac, A.Popovici, Ala, Tuluc (R.Beșeti, 68), C.Lungu, Turta, A.Ceban (Gherin, 68), Diaconu, Malțev.
Rezerve: V.Cușnir, L.Iurcu, .
Dacia Buiucani: V.Dodon, V.Dumbrava (Harea, 59), V.Bîtlan, Nemerenco, R.Bejan, Dosca (O.Martin, 58), Cravcescu, Macovei (G.Holban, 46), Postica, N.Namolovan (V.Lupașco, 68), Gutium.
Rezerve: E.Valuța.
Arbitru: G.Ciugui. Vadul lui Vodă, stadionul orășenesc.

Cahul-2005 - Olimp 0:3 Înfrîngere tehnică
Calendarul sezonului
30.07.2021, Etapa 1
  • FC Sucleia - FCM Ungheni
    1:3
  • Dacia Buiucani - Cahul-2005
    2:0
  • Sheriff-2 - Victoria
    2:1
31.07.2021, Etapa 1
  • Real-Succes - Iskra
    1:3
  • Speranța D - Sporting
    0:2
  • Spartanii - Olimp
    2:2
07.08.2021, Etapa 2
  • Cahul-2005 - Spartanii
    0:2
  • FCM Ungheni - Olimp
    2:3
  • Sporting - Dacia Buiucani
    1:0
  • Iskra - Speranța D
    3:3
  • Victoria - Real-Succes
    4:0
13.08.2021, Etapa 3
  • Dacia Buiucani - Iskra
    3:1
  • Olimp - Cahul-2005
    2:2
14.08.2021, Etapa 3
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    4:0
  • Real-Succes - FC Sucleia
    0:0
  • Speranța D - Victoria
    0:2
  • Spartanii - Sporting
    5:1
20.08.2021, Etapa 4
  • Victoria - Dacia Buiucani
    2:2
  • FC Sucleia - Speranța D
    3:0
  • Sheriff-2 - Real-Succes
    2:0
21.08.2021, Etapa 4
  • Iskra - Spartanii
    0:3
  • Sporting - Olimp
    1:2
  • FCM Ungheni - Cahul-2005
    3:3
27.08.2021, Etapa 5
  • Olimp - Iskra
    1:2
  • Dacia Buiucani - FC Sucleia
    5:1
  • Spartanii - Victoria
    2:2
28.08.2021, Etapa 5
  • Cahul-2005 - Sporting
    0:2
  • Speranța D - Sheriff-2
    2:5
  • Real-Succes - FCM Ungheni
    1:3
10.09.2021, Etapa 6
  • Victoria - Olimp
    3:2
  • FC Sucleia - Spartanii
    0:1
11.09.2021, Etapa 6
  • FCM Ungheni - Sporting
    1:3
  • Iskra - Cahul-2005
    3:1
  • Sheriff-2 - Dacia Buiucani
    1:1
  • Real-Succes - Speranța D
    3:2
17.09.2021, Etapa 7
  • Dacia Buiucani - Real-Succes
    1:0
18.09.2021, Etapa 7
  • Spartanii - Sheriff-2
    1:0
  • Speranța D - FCM Ungheni
    2:1
  • Olimp - FC Sucleia
    3:2
  • Cahul-2005 - Victoria
    0:1
  • Sporting - Iskra
    2:0
24.09.2021, Etapa 8
  • FCM Ungheni - Iskra
    5:0
  • FC Sucleia - Cahul-2005
    2:0
  • Sheriff-2 - Olimp
    3:3
  • Real-Succes - Spartanii
    0:3
25.09.2021, Etapa 8
  • Victoria - Sporting
    0:2
  • Speranța D - Dacia Buiucani
    0:0
01.10.2021, Etapa 9
  • Olimp - Real-Succes
    4:2
  • Cahul-2005 - Sheriff-2
    0:3
  • Sporting - FC Sucleia
    2:1
02.10.2021, Etapa 9
  • Dacia Buiucani - FCM Ungheni
    2:2
  • Spartanii - Speranța D
    0:0
  • Iskra - Victoria
    1:1
15.10.2021, Etapa 10
  • FCM Ungheni - Victoria
    2:2
  • FC Sucleia - Iskra
    1:0
  • Sheriff-2 - Sporting
    0:1
  • Dacia Buiucani - Spartanii
    5:0
16.10.2021, Etapa 10
  • Real-Succes - Cahul-2005
    4:0
  • Speranța D - Olimp
    0:1
22.10.2021, Etapa 11
  • Olimp - Dacia Buiucani
    0:3
  • Sporting - Real-Succes
    0:2
23.10.2021, Etapa 11
  • Spartanii - FCM Ungheni
    1:0
  • Cahul-2005 - Speranța D
    0:1
  • Iskra - Sheriff-2
    0:3
  • Victoria - FC Sucleia
    2:1
29.10.2021, Etapa 12
  • Victoria - Sheriff-2
    2:1
  • Olimp - Spartanii
    1:3
30.10.2021, Etapa 12
05.11.2021, Etapa 13
  • Olimp - FCM Ungheni
    4:1
  • Dacia Buiucani - Sporting
    3:2
  • Real-Succes - Victoria
    1:0
06.11.2021, Etapa 13
19.11.2021, Etapa 14
  • FC Sucleia - Real-Succes
    3:0
  • Sporting - Spartanii
    2:4
20.11.2021, Etapa 14
05.03.2022, Etapa 13
  • Sheriff-2 - FC Sucleia
    14:00
12.03.2022, Etapa 2
  • FC Sucleia - Sheriff-2
    00:00
Calendarul sezonului
Conferința
DIVIZIA 2021/22
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. Spartanii
14
10
3
1
30:13
33
2. Dacia Buiucani
14
9
4
1
35:10
31
3. Sporting
14
9
0
5
24:18
27
4. Victoria
14
7
4
3
25:17
25
5. Olimp
14
7
3
4
31:26
24
6. Sheriff-2
12
6
3
3
24:11
21
7. Iskra
14
4
3
7
15:30
15
8. FCM Ungheni
14
3
5
6
25:28
14
9. FC Sucleia
12
4
2
6
17:18
14
10. Real-Succes
14
4
2
8
15:26
14
11. Speranța D
14
2
3
9
11:27
9
12. Cahul-2005
14
0
2
12
6:34
2
Cahul-2005 s-a retras din campionat după etapa a 11-a. În restul meciurilor, echipei îi va fi administrată înfrîngere tehnică.
Golgheteri
Porojniuc (FCM Ungheni)
9
Chele (Real-Succes)
7 (1)
M.Stan (Victoria)
7 (1)
Gh.Orbu (Victoria)
7 (3)
V.Bîtlan (Dacia Buiucani)
6
Iavorchi (Sporting)
6 (2)
Cilipic (Real-Succes)
5
Șumchin (Spartanii)
5
Gutium (Dacia Buiucani)
5
Cristioglo (Sporting)
5