Noutăți
Concursul Pronosticurilor

Divizia 2021/22, Etapa 12

30 octombrie 2021, simbata
Sursa: Divizia-A.md
FCM Ungheni - FC Sucleia 2:2
Goluri: Lazarev, 54 - 0:1, Koroma, 59 (autogol) - 1:1, M.Rotaru, 71 - 2:1, Konteh, 82 - 2:2
FCM Ungheni: Secrieru, G.Marjin, V.Marjin, Proca, Lebădă, Arama, F.Cojocaru (M.Rotaru, 63), O.Vatavu, Șoldan, Porojniuc, D.Bejanu (Nichiforov, 72).
Rezerve: Zaharciuc, Iepuraș, Chirinciuc, Bîrzoi.
FC Sucleia: I.Marcov, Arnaut, Cebanica (V.Marcov, 77), Stamov (Manastirli, 46), Conteh, Gohou, D.Reniță, Koroma, Kouassi, Haruna, Lazarev.
Rezerve: Grozdev, Pilipenco, Chioroglo, Șleahtițkii.
Arbitru: C.Pidghirnîi. Ungheni, stadionul orășenesc.

Iskra - Real-Succes 1:1
Goluri: C.Lungu, 61 - 1:0, Cilipic, 72 - 1:1
Iskra: A.Cebotari, D.Popovici, Terlețchii, Gherin, A.Popovici (Reznic, 42), Ala, Tuluc, C.Lungu, A.Ceban (Turta, 80), Diaconu, Malțev.
Rezerve: Parandiuc, V.Cușnir, L.Iurcu, R.Beșeti.
Real-Succes: D.Covali, Moisei, Luchiță (Mînăscurtă, 80), Chele, Lupan (Agatinei, 74), C.Martin, A.Lavric, Puiu (D.Cucereavîi, 70, Platovschi, 86), Axenti, Chilian, Cilipic.
Rezerve: Matveevici, Castraveț, , Mereuță.
Arbitru: V.Morgun. Rîbnița, stadionul orășenesc.

Sporting - Speranța D 3:0
Goluri: A.Apostol, 18 - 1:0, Iavorchi, 73 - 2:0, Cheltuitor, 90 - 3:0
Sporting: Coliba-Verde, D.Lungu, V.Gonța, C.Iavorschi, A.Apostol, Smîntînă, Cheltuitor, Semcov (C.Cebotari, 46), Motricală, Mirciu, A.Cușnir (Roizman, 42).
Rezerve: Gulienco, Garşinschi, Donia.
Speranța D: Nicolaev, Colesnic (Dorogan, 62), Conea, M.Țurcan, Zaplitnîi, Chirciu (Cernișov, 73), Burlac (Bodean, 81), T.Mocanu, V.Lisa, Conohov, S.Cojocari.
Rezerve: Chiaburu, Polivaniuc.
Arbitru: A.Diordiev. Chișinău, stadionul Real Succes.

Cahul-2005 - Dacia Buiucani 0:3 Înfrîngere tehnică
Calendarul sezonului
30.07.2021, Etapa 1
  • FC Sucleia - FCM Ungheni
    1:3
  • Dacia Buiucani - Cahul-2005
    2:0
  • Sheriff-2 - Victoria
    2:1
31.07.2021, Etapa 1
  • Real-Succes - Iskra
    1:3
  • Speranța D - Sporting
    0:2
  • Spartanii - Olimp
    2:2
07.08.2021, Etapa 2
  • Cahul-2005 - Spartanii
    0:2
  • FCM Ungheni - Olimp
    2:3
  • Sporting - Dacia Buiucani
    1:0
  • Iskra - Speranța D
    3:3
  • Victoria - Real-Succes
    4:0
13.08.2021, Etapa 3
  • Dacia Buiucani - Iskra
    3:1
  • Olimp - Cahul-2005
    2:2
14.08.2021, Etapa 3
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    4:0
  • Real-Succes - FC Sucleia
    0:0
  • Speranța D - Victoria
    0:2
  • Spartanii - Sporting
    5:1
20.08.2021, Etapa 4
  • Victoria - Dacia Buiucani
    2:2
  • FC Sucleia - Speranța D
    3:0
  • Sheriff-2 - Real-Succes
    2:0
21.08.2021, Etapa 4
  • Iskra - Spartanii
    0:3
  • Sporting - Olimp
    1:2
  • FCM Ungheni - Cahul-2005
    3:3
27.08.2021, Etapa 5
  • Olimp - Iskra
    1:2
  • Dacia Buiucani - FC Sucleia
    5:1
  • Spartanii - Victoria
    2:2
28.08.2021, Etapa 5
  • Cahul-2005 - Sporting
    0:2
  • Speranța D - Sheriff-2
    2:5
  • Real-Succes - FCM Ungheni
    1:3
10.09.2021, Etapa 6
  • Victoria - Olimp
    3:2
  • FC Sucleia - Spartanii
    0:1
11.09.2021, Etapa 6
  • FCM Ungheni - Sporting
    1:3
  • Iskra - Cahul-2005
    3:1
  • Sheriff-2 - Dacia Buiucani
    1:1
  • Real-Succes - Speranța D
    3:2
17.09.2021, Etapa 7
  • Dacia Buiucani - Real-Succes
    1:0
18.09.2021, Etapa 7
  • Spartanii - Sheriff-2
    1:0
  • Speranța D - FCM Ungheni
    2:1
  • Olimp - FC Sucleia
    3:2
  • Cahul-2005 - Victoria
    0:1
  • Sporting - Iskra
    2:0
24.09.2021, Etapa 8
  • FCM Ungheni - Iskra
    5:0
  • FC Sucleia - Cahul-2005
    2:0
  • Sheriff-2 - Olimp
    3:3
  • Real-Succes - Spartanii
    0:3
25.09.2021, Etapa 8
  • Victoria - Sporting
    0:2
  • Speranța D - Dacia Buiucani
    0:0
01.10.2021, Etapa 9
  • Olimp - Real-Succes
    4:2
  • Cahul-2005 - Sheriff-2
    0:3
  • Sporting - FC Sucleia
    2:1
02.10.2021, Etapa 9
  • Dacia Buiucani - FCM Ungheni
    2:2
  • Spartanii - Speranța D
    0:0
  • Iskra - Victoria
    1:1
15.10.2021, Etapa 10
  • FCM Ungheni - Victoria
    2:2
  • FC Sucleia - Iskra
    1:0
  • Sheriff-2 - Sporting
    0:1
  • Dacia Buiucani - Spartanii
    5:0
16.10.2021, Etapa 10
  • Real-Succes - Cahul-2005
    4:0
  • Speranța D - Olimp
    0:1
22.10.2021, Etapa 11
  • Olimp - Dacia Buiucani
    0:3
  • Sporting - Real-Succes
    0:2
23.10.2021, Etapa 11
  • Spartanii - FCM Ungheni
    1:0
  • Cahul-2005 - Speranța D
    0:1
  • Iskra - Sheriff-2
    0:3
  • Victoria - FC Sucleia
    2:1
29.10.2021, Etapa 12
  • Victoria - Sheriff-2
    2:1
  • Olimp - Spartanii
    1:3
30.10.2021, Etapa 12
05.11.2021, Etapa 13
  • Olimp - FCM Ungheni
    4:1
  • Dacia Buiucani - Sporting
    3:2
  • Real-Succes - Victoria
    1:0
06.11.2021, Etapa 13
19.11.2021, Etapa 14
  • FC Sucleia - Real-Succes
    3:0
  • Sporting - Spartanii
    2:4
20.11.2021, Etapa 14
05.03.2022, Etapa 13
  • Sheriff-2 - FC Sucleia
    14:00
12.03.2022, Etapa 2
  • FC Sucleia - Sheriff-2
    00:00
Calendarul sezonului
Conferința
DIVIZIA 2021/22
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. Spartanii
14
10
3
1
30:13
33
2. Dacia Buiucani
14
9
4
1
35:10
31
3. Sporting
14
9
0
5
24:18
27
4. Victoria
14
7
4
3
25:17
25
5. Olimp
14
7
3
4
31:26
24
6. Sheriff-2
12
6
3
3
24:11
21
7. Iskra
14
4
3
7
15:30
15
8. FCM Ungheni
14
3
5
6
25:28
14
9. FC Sucleia
12
4
2
6
17:18
14
10. Real-Succes
14
4
2
8
15:26
14
11. Speranța D
14
2
3
9
11:27
9
12. Cahul-2005
14
0
2
12
6:34
2
Cahul-2005 s-a retras din campionat după etapa a 11-a. În restul meciurilor, echipei îi va fi administrată înfrîngere tehnică.
Golgheteri
Porojniuc (FCM Ungheni)
9
Chele (Real-Succes)
7 (1)
M.Stan (Victoria)
7 (1)
Gh.Orbu (Victoria)
7 (3)
V.Bîtlan (Dacia Buiucani)
6
Iavorchi (Sporting)
6 (2)
Cilipic (Real-Succes)
5
Șumchin (Spartanii)
5
Gutium (Dacia Buiucani)
5
Cristioglo (Sporting)
5