Noutăți
Concursul Pronosticurilor

Divizia 2021/22, Etapa 7

18 septembrie 2021, simbata
Sursa: Divizia-A.md
Spartanii - Sheriff-2 1:0
Gol: V.Bejenari, 30 - 1:0
Spartanii: Garanovschi, I.Mamaliga (Adam, 71), Furdui, Drab, Şumchin (M.Calincov, 71), Murovanîi (Onofrei, 86), D.Guştiuc, V.Cojocaru, V.Bejenari (Gurulea, 36), Brînzaniuc, V.Beșeti (I.Sandu, 71).
Rezerve: M.Popa, Burlacu, N.Cebotari-jun., Moşneaga, Nazari.
Sheriff-2: M.Cioban, Procopişen (Hatman, 71), Corneencov (Cucereavenco, 71), Untura, Gliga, Seraf.Cojocari, A.Ivanov (Forov, 71), Ignatov, Carmanov (R.Scurtul, 71), Maracuța (Pogreban, 50), Pleșco.
Rezerve: Savocica, Ichim.
Arbitru: P.Stoianov. Selemet, stadionul sătesc.

Speranța D - FCM Ungheni 2:1
Goluri: Proca, 32 - 0:1, Zaplitnîi, 50 - 1:1, V.Lisa, 90 - 2:1
Speranța D: Nicolaev, Dan.Caras (Bodean, 91), Conea, M.Țurcan, Zaplitnîi, Cernișov (Conohov, 46), T.Mocanu (Burlac, 66), V.Lisa, Laevschi, Stînga (Lacusta, 73), S.Cojocari.
Rezerve: Chiaburu, Polivaniuc, Colesnic, Chirciu,
FCM Ungheni: Zaharciuc, V.Marjin, Chirinciuc (D.Bejanu, 46), Șobraneschi, Proca (Bîrzoi, 89), Arama, F.Cojocaru, O.Vatavu, Șoldan, Barbacaru, M.Rotaru (Lebădă, 37).
Rezerve: Mutu, G.Marjin, Iepuraș, Nichiforov.
Arbitru: V.Morgun. Drochia, stadionul orășenesc.

Olimp - FC Sucleia 3:2
Goluri: Kouassi, 11 - 0:1, Gohou, 43 - 0:2, Uzun, 48 - 1:2, Bargan, 61 - 2:2, Arnaut, 89 (autogol) - 3:2
Olimp: Cîlcic (Stoinov, 46), Covricov, S.Dobrioglo, Bargan, V.Stefu, Rostokin, Gaidarji, V.Dobrioglo (Botnarenco, 46), Piron, M.Uzun, D.Calaraş.
Rezerve: Sclifos, Gagauz, Cara, .
FC Sucleia: I.Marcov, Arnaut, Calin (Lazarev, 82), Cebanica (Nichitov, 77), D.Reniță, Conteh, Gohou, Manastirli, Abolaji (Șleahtițkii, 75), Koroma, Kouassi.
Rezerve: Grozdev, Stamov, Pilipenco, V.Marcov, Chioroglo.
Arbitru: V.Cobza. Ceadîr Lunga, stadionul orășenesc.

Cahul-2005 - Victoria 0:1
Gol: M.Stan, 81 - 0:1
Cahul-2005: Stancov, Guștiuc, Val.Mîţă (Sofronovici, 65), G.Mîţă, Stancev, D.Maximov, Gurgurov, Vas.Mîţă, Iu.Mîrza, Putregai (Borozan, 74), Șișcov.
Rezerve: Ceavdari, Cazanji, R.Chiriac, M.Soltanici, E.Fiodorov.
Victoria: Vicol, Bonengue, M.Stan, Păscăluță, Gh.Orbu, Tiron (M.Popescu, 71), S.Bivol, V.Rassulov (I.Pavlov, 52), Ceh, Iu.Erhan (V.Negară, 63), Molla (Daniliuc, 63).
Rezerve: Burac, Ciuntu, Cheptine, Chiper.
Arbitru: C.Pidghirnî. Cahul, stadionul Atlant.

Sporting - Iskra 2:0
Goluri: Smîntînă, - 1:0, E.Avram, 49 - 2:0
Sporting: Coliba-Verde, D.Lungu, Cristioglo, C.Iavorschi, Zalenschi (Cheltuitor, 45), Roizman, Mandiș, Motricală, Smîntînă, Olărescu, E.Avram.
Rezerve: Gulienco, V.Golovca, P.Donțu, A.Cușnir, C.Cebotari, Semcov, Donia.
Iskra: A.Cebotari, V.Cușnir (Gherin, 10), Terlețchii, L.Iurcu, C.Lungu, Tuluc, Poian, Reznic, Turta, A.Ceban, Malțev.
Rezerve: R.Beșeti, Ala.
Arbitru: A.Șturmilov. Chișinău, stadionul Real-Succes
Calendarul sezonului
30.07.2021, Etapa 1
  • FC Sucleia - FCM Ungheni
    1:3
  • Dacia Buiucani - Cahul-2005
    2:0
  • Sheriff-2 - Victoria
    2:1
31.07.2021, Etapa 1
  • Real-Succes - Iskra
    1:3
  • Speranța D - Sporting
    0:2
  • Spartanii - Olimp
    2:2
07.08.2021, Etapa 2
  • Cahul-2005 - Spartanii
    0:2
  • FCM Ungheni - Olimp
    2:3
  • Sporting - Dacia Buiucani
    1:0
  • Iskra - Speranța D
    3:3
  • Victoria - Real-Succes
    4:0
13.08.2021, Etapa 3
  • Dacia Buiucani - Iskra
    3:1
  • Olimp - Cahul-2005
    2:2
14.08.2021, Etapa 3
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    4:0
  • Real-Succes - FC Sucleia
    0:0
  • Speranța D - Victoria
    0:2
  • Spartanii - Sporting
    5:1
20.08.2021, Etapa 4
  • Victoria - Dacia Buiucani
    2:2
  • FC Sucleia - Speranța D
    3:0
  • Sheriff-2 - Real-Succes
    2:0
21.08.2021, Etapa 4
  • Iskra - Spartanii
    0:3
  • Sporting - Olimp
    1:2
  • FCM Ungheni - Cahul-2005
    3:3
27.08.2021, Etapa 5
  • Olimp - Iskra
    1:2
  • Dacia Buiucani - FC Sucleia
    5:1
  • Spartanii - Victoria
    2:2
28.08.2021, Etapa 5
  • Cahul-2005 - Sporting
    0:2
  • Speranța D - Sheriff-2
    2:5
  • Real-Succes - FCM Ungheni
    1:3
10.09.2021, Etapa 6
  • Victoria - Olimp
    3:2
  • FC Sucleia - Spartanii
    0:1
11.09.2021, Etapa 6
  • FCM Ungheni - Sporting
    1:3
  • Iskra - Cahul-2005
    3:1
  • Sheriff-2 - Dacia Buiucani
    1:1
  • Real-Succes - Speranța D
    3:2
17.09.2021, Etapa 7
  • Dacia Buiucani - Real-Succes
    1:0
18.09.2021, Etapa 7
  • Spartanii - Sheriff-2
    1:0
  • Speranța D - FCM Ungheni
    2:1
  • Olimp - FC Sucleia
    3:2
  • Cahul-2005 - Victoria
    0:1
  • Sporting - Iskra
    2:0
24.09.2021, Etapa 8
  • FCM Ungheni - Iskra
    5:0
  • FC Sucleia - Cahul-2005
    2:0
  • Sheriff-2 - Olimp
    3:3
  • Real-Succes - Spartanii
    0:3
25.09.2021, Etapa 8
  • Victoria - Sporting
    0:2
  • Speranța D - Dacia Buiucani
    0:0
01.10.2021, Etapa 9
  • Olimp - Real-Succes
    4:2
  • Cahul-2005 - Sheriff-2
    0:3
  • Sporting - FC Sucleia
    2:1
02.10.2021, Etapa 9
  • Dacia Buiucani - FCM Ungheni
    2:2
  • Spartanii - Speranța D
    0:0
  • Iskra - Victoria
    1:1
15.10.2021, Etapa 10
  • FCM Ungheni - Victoria
    2:2
  • FC Sucleia - Iskra
    1:0
  • Sheriff-2 - Sporting
    0:1
  • Dacia Buiucani - Spartanii
    5:0
16.10.2021, Etapa 10
  • Real-Succes - Cahul-2005
    4:0
  • Speranța D - Olimp
    0:1
22.10.2021, Etapa 11
  • Olimp - Dacia Buiucani
    0:3
  • Sporting - Real-Succes
    0:2
23.10.2021, Etapa 11
  • Spartanii - FCM Ungheni
    1:0
  • Cahul-2005 - Speranța D
    0:1
  • Iskra - Sheriff-2
    0:3
  • Victoria - FC Sucleia
    2:1
29.10.2021, Etapa 12
  • Victoria - Sheriff-2
    2:1
  • Olimp - Spartanii
    1:3
30.10.2021, Etapa 12
05.11.2021, Etapa 13
  • Olimp - FCM Ungheni
    4:1
  • Dacia Buiucani - Sporting
    3:2
  • Real-Succes - Victoria
    1:0
06.11.2021, Etapa 13
19.11.2021, Etapa 14
  • FC Sucleia - Real-Succes
    3:0
  • Sporting - Spartanii
    2:4
20.11.2021, Etapa 14
05.03.2022, Etapa 13
  • Sheriff-2 - FC Sucleia
    2:1
12.03.2022, Etapa 2
  • FC Sucleia - Sheriff-2
    0:1
18.03.2022, Etapa 15
19.03.2022, Etapa 15
  • Spartanii - Iskra
    1:0
  • Dacia Buiucani - Victoria
    1:2
  • Speranța D - FC Sucleia
    2:4
31.03.2022, Etapa 16
02.04.2022, Etapa 16
  • FCM Ungheni - Real-Succes
    3:2
  • Victoria - Spartanii
    2:1
  • Iskra - Olimp
    1:1
  • FC Sucleia - Dacia Buiucani
    1:7
08.04.2022, Etapa 17
09.04.2022, Etapa 17
  • Spartanii - FC Sucleia
    1:1
  • Speranța D - Real-Succes
    2:1
15.04.2022, Etapa 18
16.04.2022, Etapa 18
  • FCM Ungheni - Speranța D
    0:0
  • Iskra - Sporting
    2:0
17.04.2022, Etapa 18
  • FC Sucleia - Olimp
    1:2
22.04.2022, Etapa 19
23.04.2022, Etapa 19
  • Iskra - FCM Ungheni
    3:1
  • Sporting - Victoria
    0:4
  • Dacia Buiucani - Speranța D
    6:1
26.04.2022, Etapa 19
  • Olimp - Sheriff-2
    1:2
29.04.2022, Etapa 20
30.04.2022, Etapa 20
  • Speranța D - Spartanii
    1:4
  • Real-Succes - Olimp
    1:1
06.05.2022, Etapa 21
07.05.2022, Etapa 21
  • Victoria - FCM Ungheni
    3:1
  • Iskra - FC Sucleia
    2:3
  • Spartanii - Dacia Buiucani
    1:1
10.05.2022, Etapa 17
  • Dacia Buiucani - Sheriff-2
    0:0
13.05.2022, Etapa 22
Calendarul sezonului
Conferința
DIVIZIA 2021/22
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. Sheriff-2
22
15
4
3
49:15
49
2. Victoria
22
15
4
3
51:24
49
3. Dacia Buiucani
22
14
6
2
58:15
48
4. Spartanii
22
13
5
4
46:26
44
5. Sporting
22
12
0
10
31:31
36
6. Olimp
22
10
5
7
41:36
35
7. FC Sucleia
22
8
3
11
34:40
27
8. Iskra
22
7
4
11
28:44
25
9. FCM Ungheni
22
6
6
10
38:42
24
10. Real-Succes
22
5
3
14
22:45
18
11. Speranța D
22
4
4
14
20:48
16
12. Cahul-2005
22
0
2
20
6:58
2
Cahul-2005 s-a retras din campionat după etapa a 11-a. În restul meciurilor, echipei îi va fi administrată înfrîngere tehnică.
Golgheteri
Porojniuc (FCM Ungheni)
12
M.Stan (Victoria)
10 (3)
Gh.Orbu (Victoria)
10 (5)
Molla (Victoria)
8
Gliga (Sheriff-2)
8
Chele (Real-Succes)
8 (1)
Shuaibu (FC Sucleia)
7
Namolovan (Dacia Buiucani)
7
V.Bîtlan (Dacia Buiucani)
7
Onofrei (Spartanii)
7 (1)
I.Mamaliga (Spartanii)
7 (2)
Iavorchi (Sporting)
7 (2)