Noutăți
Concursul Pronosticurilor

Divizia 2021/22, Etapa 1

31 iulie 2021, simbata
Sursa: Divizia-A.md
Real-Succes - Iskra 1:3
Goluri: Cegurco, 22 - 0:1, L.Iurcu, 82 - 0:2, L.Iurcu, 87 - 0:3, Cucereavîi, 89 - 1:3
În minutul 15 A.Popovici (I) a ratat un penalty (pe lîngă).
Real-Succes: Gabura, Moisei (Castraveț, 46), Luchiță (D.Cucereavîi, 46), Chele (Agatinei, 83), Mînăscurtă (Platovschi, 62), Lupan, Matran, A.Lavric, Axenti, Puiu, Cilipic.
Rezerve: Matveevici, Ciobanu-Nițuleac, R.Calestru, Cheibaș.
Iskra: A.Cebotari, Turta, V.Cușnir, D.Popovici, A.Ceban, Bumbac, Cegurco (Terlețchii, 86), A.Popovici (L.Iurcu, 56), Poian, Reznic (Tuluc, 70), Malțev.
Rezerve: Parandiuc, Diaconu, Gherin.
Arbitru: I.Tudos. Chișinău, stadion Real-Succes.

Speranța D - Sporting 0:2
Goluri: Cheltuitor, 44 - 0:1, Semcov, 65 - 0:2
Speranța D: Nicolaev, Dan.Caras, Conea (Dorogan, 82), M.Țurcan, Lacusta (Vas.Noroc, 68), Zaplitnîi, Cernișov (Bodean, 46), T.Mocanu (Burlac, 46), V.Lisa, Stînga, Conohov.
Rezerve: Chiaburu, Polivaniuc, Ursachilă.
Sporting: Coliba-Verde, Șonţovoi (Semcov, 46), D.Lungu, V.Gonța (A.Cușnir, 88), Mandiș, C.Cebotari (Roizman, 46), C.Iavorschi (M.Șoimu, 46), Cheltuitor, A.Apostol (C.Lungu, 76), Motricală, Olărescu.
Rezerve: Gulienco, Cristioglo, Garşinschi, Donia.
Arbitru: V.Stoianov. Drochia, stadion orășenesc.

Spartanii - Olimp 2:2
Goluri: Șumchin, 2 - 1:0, Rostokin, 19 - 1:1, Șumchin, 31 - 2:1, St.Dobrioglo, 54 - 2:2
Spartanii: Garanovschi, I.Sandu, Burlacu, Furdui, Gurulea (A.Grosu, 63), Adam (Onofrei, 61), Şumchin, D.Guştiuc, V.Cojocaru, M.Calincov (V.Beșeti, 46), Moşneaga (Drab, 84).
Rezerve: Galac, V.Bejenari, N.Cebotari-jun., Brînzaniuc.
Olimp: Ozdemir (Cîlcic, 46), D.Calaraş, S.Dobrioglo, Borovschi, S.Gheorghiev, Haritov, Rostokin (Piron, 46), Gaidarji, Botnarenco (Pulucciu, 17), V.Dobrioglo (Bargan, 46), M.Uzun.
Rezerve: Gagauz, Cara, Covricov.
Arbitru: G.Dandeș. Selemet, stadion sătesc.
Calendarul sezonului
30.07.2021, Etapa 1
  • FC Sucleia - FCM Ungheni
    1:3
  • Dacia Buiucani - Cahul-2005
    2:0
  • Sheriff-2 - Victoria
    2:1
31.07.2021, Etapa 1
  • Real-Succes - Iskra
    1:3
  • Speranța D - Sporting
    0:2
  • Spartanii - Olimp
    2:2
07.08.2021, Etapa 2
  • Cahul-2005 - Spartanii
    0:2
  • FCM Ungheni - Olimp
    2:3
  • Sporting - Dacia Buiucani
    1:0
  • Iskra - Speranța D
    3:3
  • Victoria - Real-Succes
    4:0
13.08.2021, Etapa 3
  • Dacia Buiucani - Iskra
    3:1
  • Olimp - Cahul-2005
    2:2
14.08.2021, Etapa 3
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    4:0
  • Real-Succes - FC Sucleia
    0:0
  • Speranța D - Victoria
    0:2
  • Spartanii - Sporting
    5:1
20.08.2021, Etapa 4
  • Victoria - Dacia Buiucani
    2:2
  • FC Sucleia - Speranța D
    3:0
  • Sheriff-2 - Real-Succes
    2:0
21.08.2021, Etapa 4
  • Iskra - Spartanii
    0:3
  • Sporting - Olimp
    1:2
  • FCM Ungheni - Cahul-2005
    3:3
27.08.2021, Etapa 5
  • Olimp - Iskra
    1:2
  • Dacia Buiucani - FC Sucleia
    5:1
  • Spartanii - Victoria
    2:2
28.08.2021, Etapa 5
  • Cahul-2005 - Sporting
    0:2
  • Speranța D - Sheriff-2
    2:5
  • Real-Succes - FCM Ungheni
    1:3
10.09.2021, Etapa 6
  • Victoria - Olimp
    3:2
  • FC Sucleia - Spartanii
    0:1
11.09.2021, Etapa 6
  • FCM Ungheni - Sporting
    1:3
  • Iskra - Cahul-2005
    3:1
  • Sheriff-2 - Dacia Buiucani
    1:1
  • Real-Succes - Speranța D
    3:2
17.09.2021, Etapa 7
  • Dacia Buiucani - Real-Succes
    1:0
18.09.2021, Etapa 7
  • Spartanii - Sheriff-2
    1:0
  • Speranța D - FCM Ungheni
    2:1
  • Olimp - FC Sucleia
    3:2
  • Cahul-2005 - Victoria
    0:1
  • Sporting - Iskra
    2:0
24.09.2021, Etapa 8
  • FCM Ungheni - Iskra
    5:0
  • FC Sucleia - Cahul-2005
    2:0
  • Sheriff-2 - Olimp
    3:3
  • Real-Succes - Spartanii
    0:3
25.09.2021, Etapa 8
  • Victoria - Sporting
    0:2
  • Speranța D - Dacia Buiucani
    0:0
01.10.2021, Etapa 9
  • Olimp - Real-Succes
    15:00
  • Cahul-2005 - Sheriff-2
    15:00
  • Sporting - FC Sucleia
    15:00
02.10.2021, Etapa 9
  • Dacia Buiucani - FCM Ungheni
    15:00
  • Spartanii - Speranța D
    15:00
  • Iskra - Victoria
    15:00
15.10.2021, Etapa 10
  • FCM Ungheni - Victoria
    15:00
  • FC Sucleia - Iskra
    15:00
  • Sheriff-2 - Sporting
    15:00
  • Dacia Buiucani - Spartanii
    15:00
16.10.2021, Etapa 10
  • Real-Succes - Cahul-2005
    15:00
  • Speranța D - Olimp
    15:00
31.12.2021, Etapa 2
  • FC Sucleia - Sheriff-2
    00:00
Calendarul sezonului
Conferința
DIVIZIA 2021/22
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. Spartanii
8
6
2
0
19:5
20
2. Sporting
8
6
0
2
14:8
18
3. Dacia Buiucani
8
4
3
1
14:6
15
4. Sheriff-2
7
4
2
1
17:8
14
5. Victoria
8
4
2
2
15:10
14
6. Olimp
8
3
3
2
18:17
12
7. FCM Ungheni
8
3
1
4
18:17
10
8. Iskra
8
3
1
4
12:19
10
9. FC Sucleia
7
2
1
4
9:12
7
10. Speranța D
8
1
2
5
9:19
5
11. Real-Succes
8
1
1
6
5:18
4
12. Cahul-2005
8
0
2
6
6:17
2
Golgheteri
Porojniuc (FCM Ungheni)
7
M.Stan (Victoria)
5 (1)
A.Popovici (Iskra)
4
V.Bîtlan (Dacia Buiucani)
4
Arama (FCM Ungheni)
4
Onofrei (Spartanii)
4 (1)
Iavorchi (Sporting)
4 (1)