Noutăți
Concursul Pronosticurilor

Divizia 2021/22, Etapa 1

30 iulie 2021, vineri
Sursa: Divizia-A.md
FC Sucleia - FCM Ungheni 1:3
Goluri: Arama, 41 - 0:1, Șobraneschi, 48 - 0:2, F.Cojocaru, 67 - 0:3, Gohou, 70 - 1:3
FC Sucleia: Marcov, Calin (Pilipenko, 75), Cebanica, Stamov, D.Reniță, Conteh, Gohou, Godday, Shuaibu, Marcov (Lazarev, 46), Abdulmajeed.
Rezerve: Grozdev, Manastirli, Șleahtițkii, Chioroglo, F.Bogdanov.
FCM Ungheni: Secrieru, Marjin, Chirinciuc (M.Rotaru, 64), Arama (Miron, 79), F.Cojocaru, O.Vatavu, Barbacaru (Șoldan, 57), Porojniuc, D.Vatavu, Șobraneschi (C.Cebotaru, 79), D.Bejanu (Bîrzoi, 79).
Rezerve: Zaharciuc, G.Marjin, Iepuraș, Nichiforov.
Arbitru: A.Ghetmanciuc. Ceadîr Lunga, stadion orășenesc.

Dacia Buiucani - Cahul-2005 2:0
Goluri: I.Botnari, 12 - 1:0, D.Bivol, 14 - 2:0
Dacia Buiucani: V.Dodon, Baciu, D.Bivol (Harea, 74), V.Bîtlan (D.Pașa, 74), I.Botnari, R.Bejan, O.Martin (Dosca, 68), Cravcescu, Macovei (Nemerenco, 54), A.Rusnac, N.Namolovan (Gutium, 68).
Rezerve: E.Valuța, V.Lupașco, Holodnic.
Cahul-2005: N.Țurcan, Guștiuc, Val.Mîţă, Borozan, R.Chiriac, D.Maximov, And.Arabadji, Vas.Mîţă, Iu.Mîrza, Putregai (Mahu, 61), Diacenco.
Rezerve: Stancov, Pruteanu, Gurgurov, Sofronovici, G.Mîţă, Ceavdari, E.Fiodorov.
Arbitru: A.Gîrneț. Chișinău, stadion "Joma Arena".

Sheriff-2 - Victoria 2:1
Goluri: Maracuța, 32 - 1:0, Danilov, 79 (pen) - 2:0, M.Stan, 85 - 2:1
Sheriff-2: M.Cioban, Danilov, Corneencov (Cucereavenco, 78), Untura (Forov, 55), N.Covali (Ichim, 85), A.Ivanov (V.Costin, 85), Ignatov, Carmanov (Pogreban, 78), Maracuța, Picus, Pleșco.
Rezerve: Savocica, Procopişen, Coliş.
Victoria: Burac, Bonengue, Daniliuc (V.Negară, 54), Păscăluță, Gh.Orbu, Tiron (M.Stan, 46), S.Bivol, M.Popescu (V.Rassulov, 67), I.Pavlov (Bîcicov, 46), Iu.Erhan, Molla.
Rezerve: Vicol, Ciuntu, Ceh.
Arbitru: G.Tupicica. Tiraspol, CS Sheriff.
Calendarul sezonului
30.07.2021, Etapa 1
  • FC Sucleia - FCM Ungheni
    1:3
  • Dacia Buiucani - Cahul-2005
    2:0
  • Sheriff-2 - Victoria
    2:1
31.07.2021, Etapa 1
  • Real-Succes - Iskra
    1:3
  • Speranța D - Sporting
    0:2
  • Spartanii - Olimp
    2:2
07.08.2021, Etapa 2
  • Cahul-2005 - Spartanii
    0:2
  • FCM Ungheni - Olimp
    2:3
  • Sporting - Dacia Buiucani
    1:0
  • Iskra - Speranța D
    3:3
  • Victoria - Real-Succes
    4:0
13.08.2021, Etapa 3
  • Dacia Buiucani - Iskra
    3:1
  • Olimp - Cahul-2005
    2:2
14.08.2021, Etapa 3
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    4:0
  • Real-Succes - FC Sucleia
    0:0
  • Speranța D - Victoria
    0:2
  • Spartanii - Sporting
    5:1
20.08.2021, Etapa 4
  • Victoria - Dacia Buiucani
    2:2
  • FC Sucleia - Speranța D
    3:0
  • Sheriff-2 - Real-Succes
    2:0
21.08.2021, Etapa 4
  • Iskra - Spartanii
    0:3
  • Sporting - Olimp
    1:2
  • FCM Ungheni - Cahul-2005
    3:3
27.08.2021, Etapa 5
  • Olimp - Iskra
    1:2
  • Dacia Buiucani - FC Sucleia
    5:1
  • Spartanii - Victoria
    2:2
28.08.2021, Etapa 5
  • Cahul-2005 - Sporting
    0:2
  • Speranța D - Sheriff-2
    2:5
  • Real-Succes - FCM Ungheni
    1:3
10.09.2021, Etapa 6
  • Victoria - Olimp
    3:2
  • FC Sucleia - Spartanii
    0:1
11.09.2021, Etapa 6
  • FCM Ungheni - Sporting
    1:3
  • Iskra - Cahul-2005
    3:1
  • Sheriff-2 - Dacia Buiucani
    1:1
  • Real-Succes - Speranța D
    3:2
17.09.2021, Etapa 7
  • Dacia Buiucani - Real-Succes
    1:0
18.09.2021, Etapa 7
  • Spartanii - Sheriff-2
    1:0
  • Speranța D - FCM Ungheni
    2:1
  • Olimp - FC Sucleia
    3:2
  • Cahul-2005 - Victoria
    0:1
  • Sporting - Iskra
    2:0
24.09.2021, Etapa 8
  • FCM Ungheni - Iskra
    5:0
  • FC Sucleia - Cahul-2005
    2:0
  • Sheriff-2 - Olimp
    3:3
  • Real-Succes - Spartanii
    0:3
25.09.2021, Etapa 8
  • Victoria - Sporting
    0:2
  • Speranța D - Dacia Buiucani
    0:0
01.10.2021, Etapa 9
  • Olimp - Real-Succes
    4:2
  • Cahul-2005 - Sheriff-2
    0:3
  • Sporting - FC Sucleia
    2:1
02.10.2021, Etapa 9
  • Dacia Buiucani - FCM Ungheni
    2:2
  • Spartanii - Speranța D
    0:0
  • Iskra - Victoria
    1:1
15.10.2021, Etapa 10
  • FCM Ungheni - Victoria
    2:2
  • FC Sucleia - Iskra
    1:0
  • Sheriff-2 - Sporting
    0:1
  • Dacia Buiucani - Spartanii
    5:0
16.10.2021, Etapa 10
  • Real-Succes - Cahul-2005
    4:0
  • Speranța D - Olimp
    0:1
22.10.2021, Etapa 11
  • Olimp - Dacia Buiucani
    0:3
  • Sporting - Real-Succes
    0:2
23.10.2021, Etapa 11
  • Spartanii - FCM Ungheni
    1:0
  • Cahul-2005 - Speranța D
    0:1
  • Iskra - Sheriff-2
    0:3
  • Victoria - FC Sucleia
    2:1
29.10.2021, Etapa 12
  • Victoria - Sheriff-2
    2:1
  • Olimp - Spartanii
    1:3
30.10.2021, Etapa 12
05.11.2021, Etapa 13
  • Olimp - FCM Ungheni
    4:1
  • Dacia Buiucani - Sporting
    3:2
  • Real-Succes - Victoria
    1:0
06.11.2021, Etapa 13
19.11.2021, Etapa 14
  • FC Sucleia - Real-Succes
    3:0
  • Sporting - Spartanii
    2:4
20.11.2021, Etapa 14
05.03.2022, Etapa 13
  • Sheriff-2 - FC Sucleia
    14:00
12.03.2022, Etapa 2
  • FC Sucleia - Sheriff-2
    00:00
18.03.2022, Etapa 15
  • Olimp - Sporting
    15:00
  • Real-Succes - Sheriff-2
    15:00
  • Cahul-2005 - FCM Ungheni
    00:00
19.03.2022, Etapa 15
  • Spartanii - Iskra
    15:00
  • Dacia Buiucani - Victoria
    15:00
  • Speranța D - FC Sucleia
    15:00
01.04.2022, Etapa 16
  • Sheriff-2 - Speranța D
    15:00
  • FC Sucleia - Dacia Buiucani
    15:00
  • Sporting - Cahul-2005
    00:00
02.04.2022, Etapa 16
  • FCM Ungheni - Real-Succes
    15:00
  • Victoria - Spartanii
    15:00
  • Iskra - Olimp
    15:00
08.04.2022, Etapa 17
  • Sporting - FCM Ungheni
    16:00
  • Cahul-2005 - Iskra
    00:00
  • Olimp - Victoria
    16:00
09.04.2022, Etapa 17
  • Spartanii - FC Sucleia
    16:00
  • Dacia Buiucani - Sheriff-2
    16:00
  • Speranța D - Real-Succes
    16:00
15.04.2022, Etapa 18
  • Sheriff-2 - Spartanii
    16:00
  • FC Sucleia - Olimp
    16:00
  • Victoria - Cahul-2005
    00:00
16.04.2022, Etapa 18
  • FCM Ungheni - Speranța D
    16:00
  • Real-Succes - Dacia Buiucani
    16:00
  • Iskra - Sporting
    16:00
22.04.2022, Etapa 19
  • Olimp - Sheriff-2
    16:00
  • Cahul-2005 - FC Sucleia
    00:00
23.04.2022, Etapa 19
  • Iskra - FCM Ungheni
    16:00
  • Sporting - Victoria
    16:00
  • Spartanii - Real-Succes
    16:00
  • Dacia Buiucani - Speranța D
    16:00
29.04.2022, Etapa 20
  • FCM Ungheni - Dacia Buiucani
    16:00
  • FC Sucleia - Sporting
    16:00
  • Victoria - Iskra
    16:00
  • Sheriff-2 - Cahul-2005
    00:00
30.04.2022, Etapa 20
  • Speranța D - Spartanii
    16:00
  • Real-Succes - Olimp
    16:00
06.05.2022, Etapa 21
  • Sporting - Sheriff-2
    17:00
  • Cahul-2005 - Real-Succes
    00:00
  • Olimp - Speranța D
    17:00
07.05.2022, Etapa 21
  • Victoria - FCM Ungheni
    17:00
  • Iskra - FC Sucleia
    17:00
  • Spartanii - Dacia Buiucani
    17:00
13.05.2022, Etapa 22
  • FCM Ungheni - Spartanii
    17:00
  • Dacia Buiucani - Olimp
    17:00
  • Speranța D - Cahul-2005
    00:00
  • Real-Succes - Sporting
    17:00
  • Sheriff-2 - Iskra
    17:00
  • FC Sucleia - Victoria
    17:00
Calendarul sezonului
Conferința
DIVIZIA 2021/22
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. Spartanii
14
10
3
1
30:13
33
2. Dacia Buiucani
14
9
4
1
35:10
31
3. Sporting
14
9
0
5
24:18
27
4. Victoria
14
7
4
3
25:17
25
5. Olimp
14
7
3
4
31:26
24
6. Sheriff-2
12
6
3
3
24:11
21
7. Iskra
14
4
3
7
15:30
15
8. FCM Ungheni
14
3
5
6
25:28
14
9. FC Sucleia
12
4
2
6
17:18
14
10. Real-Succes
14
4
2
8
15:26
14
11. Speranța D
14
2
3
9
11:27
9
12. Cahul-2005
14
0
2
12
6:34
2
Cahul-2005 s-a retras din campionat după etapa a 11-a. În restul meciurilor, echipei îi va fi administrată înfrîngere tehnică.
Golgheteri
Porojniuc (FCM Ungheni)
9
Chele (Real-Succes)
7 (1)
M.Stan (Victoria)
7 (1)
Gh.Orbu (Victoria)
7 (3)
V.Bîtlan (Dacia Buiucani)
6
Iavorchi (Sporting)
6 (2)
Cilipic (Real-Succes)
5
Șumchin (Spartanii)
5
Gutium (Dacia Buiucani)
5
Cristioglo (Sporting)
5