Noutăți
Concursul Pronosticurilor

Spartanii surclasează FC Sireți, Speranța Drochia și Tighina obțin și ele victorii: rezultatele etapei 1 din Divizia A (se actualizează)

25 iulie 2020, simbata
Sursa: Divizia-A.md
Speranța D - FC Fălești 3:1
Goluri: Noroc, 30 - 1:0, Stînga, 54 - 2:0, Dorogan, 87 - 3:0, Gh.Boghiu, 90 (pen) - 3:1
Speranța D: Nicolaev, Polivaniuc, Tomac (Dorogan, 75), Vas.Noroc (Ursachilă, 84), Valcu, Conea, Mardarii, Laevschi, Stînga (Mar.Țurcan, 58), Viţu, S.Cojocari.
Rezerve: Chiaburu, Mih.Țurcanu.
FC Fălești: M.Popa, Hovanschii ( Andriţchi, 75), Melnic, Dumenico (Jurat, 68), Ciocoi, Turava (Grajdean, 86), G.Boghiu, Bîzga (Tonofrei, 46), Daniliuc, Besarab, M.Popescu.
Rezerve: Zamari, Macovschi, Iu.Noroc, Braiu, Grăjdianu, Dobîndă, Val.Cojocaru.
Arbitru: V.Morgun. Drochia, stadionul orășenesc.

Tighina - Olimp 1:0
Gol: Ciumacenko, 43 - 1:0
Tighina: A.Coval, R.Gadevici, A.Tcaciuc (Dolea, 86), A.Spînu (Saveliev, 74), E.Tiverenco, Iu.Mîrza, Cușnir, Turta, Mihailuta, Ciumacenko, Tașev (Boligari, 79).
Rezerve: Chizca, Chirev, N.Volcov, Ciobanu, A.Hodichin, Lohmatov, Evtodiev.
Olimp: Cîlcic, Sinkovskii (Topciu, 46), Ivancioglo, M.Uzun (Gargalîc, 59), Bargan, Borovschi, Gheorghiev, Gaidarji, Apostolov, Pulucciu (Iancioglo, 78), Bîrdan (Becu, 46).
Rezerve: F.Uzun, Uzun, Botnarenco, Covricov.
Arbitru: D.Luca. Bender, stadion orășenesc.

FC Sireți - Spartanii 0:4
Goluri: Onofrei, 12 - 0:1, Stan, 32 - 0:2, Onofrei, 64 - 0:3, A.Popovici, 81 - 0:4
FC Sireți: Madan, Ermurachi, Gologan, Țîmbalist, Mihei, Meleca, A.Erhan (Casim, 70), Beșeti (Bețivu, 62), Sula, S.Epureanu (Serbușca, 76), O.Șoimu (Cațer, 62).
Rezerve: -
Spartanii: V.Cojocaru, Andr.Prepelița, Borș (Cîrchelan, 81), Furdui, Stan (Adam, 66), Onofrei (Rotaru, 81), V.Rassulov (V.Beșeti, 58), A.Popovici, D.Popovici, Lisu (N.Cbebotari-jun., 58), Negară.
Rezerve: -
Eliminare: Țîmbalist (Sireți), 87.
Arbitru: R.Tobultoc. Sireți, stadionul sătesc.
Calendarul sezonului
24.07.2020, Etapa 1
  • Grănicerul - FC Bălți
  • Sheriff-2 - Iskra
  • FC Suclea - Cahul-2005
25.07.2020, Etapa 1
  • Speranța D - FC Fălești
  • Tighina - Olimp
  • FC Sireți - Spartanii
26.07.2020, Etapa 1
  • Victoria - Real-Succes
31.07.2020, Etapa 2
  • Olimp - Cahul-2005
  • Iskra - FC Suclea
  • FC Bălți - Sheriff-2
  • Tighina - FC Sireți
01.08.2020, Etapa 2
  • Real-Succes - Grănicerul
  • FC Fălești - Victoria
  • Spartanii - Speranța D
07.08.2020, Etapa 3
  • Victoria - Spartanii
  • Grănicerul - FC Fălești
  • Sheriff-2 - Real-Succes
  • FC Suclea - FC Bălți
08.08.2020, Etapa 3
  • FC Sireți - Olimp
  • Speranța D - Tighina
  • Iskra - Cahul-2005
21.08.2020, Etapa 4
  • Olimp - Iskra
    18:00
  • Real-Succes - FC Suclea
    18:00
  • FC Fălești - Sheriff-2
    18:00
22.08.2020, Etapa 4
  • FC Bălți - Cahul-2005
    18:00
  • Spartanii - Grănicerul
    18:00
  • Tighina - Victoria
    18:00
  • FC Sireți - Speranța D
    18:00
04.09.2020, Etapa 5
  • Speranța D - Olimp
    00:00
  • Sheriff-2 - Spartanii
    00:00
  • Iskra - FC Bălți
    00:00
05.09.2020, Etapa 5
  • Victoria - FC Sireți
    00:00
  • Grănicerul - Tighina
    00:00
  • FC Suclea - FC Fălești
    00:00
  • Cahul-2005 - Real-Succes
    00:00
11.09.2020, Etapa 6
  • Olimp - FC Bălți
    00:00
  • FC Fălești - Cahul-2005
    00:00
  • Spartanii - FC Suclea
    00:00
12.09.2020, Etapa 6
  • Real-Succes - Iskra
    00:00
  • Tighina - Sheriff-2
    00:00
  • FC Sireți - Grănicerul
    00:00
  • Speranța D - Victoria
    00:00
18.09.2020, Etapa 7
  • Grănicerul - Speranța D
    00:00
  • Sheriff-2 - FC Sireți
    00:00
  • FC Suclea - Tighina
    00:00
  • Cahul-2005 - Spartanii
    00:00
19.09.2020, Etapa 7
  • Victoria - Olimp
    00:00
  • Iskra - FC Fălești
    00:00
  • FC Bălți - Real-Succes
    00:00
25.09.2020, Etapa 8
  • Olimp - Real-Succes
    00:00
  • Spartanii - Iskra
    00:00
  • Speranța D - Sheriff-2
    00:00
26.09.2020, Etapa 8
  • FC Fălești - FC Bălți
    00:00
  • Tighina - Cahul-2005
    00:00
  • FC Sireți - FC Suclea
    00:00
  • Victoria - Grănicerul
    00:00
02.10.2020, Etapa 9
  • Grănicerul - Olimp
    00:00
  • FC Suclea - Speranța D
    00:00
  • Iskra - Tighina
    00:00
03.10.2020, Etapa 9
  • Sheriff-2 - Victoria
    00:00
  • Cahul-2005 - FC Sireți
    00:00
  • FC Bălți - Spartanii
    00:00
  • Real-Succes - FC Fălești
    00:00
09.10.2020, Etapa 10
  • Olimp - FC Fălești
    00:00
  • Victoria - FC Suclea
    00:00
  • Grănicerul - Sheriff-2
    00:00
10.10.2020, Etapa 10
  • Spartanii - Real-Succes
    00:00
  • Tighina - FC Bălți
    00:00
  • FC Sireți - Iskra
    00:00
  • Speranța D - Cahul-2005
    00:00
16.10.2020, Etapa 11
  • FC Suclea - Grănicerul
    00:00
  • Iskra - Speranța D
    00:00
  • FC Fălești - Spartanii
    00:00
17.10.2020, Etapa 11
  • Sheriff-2 - Olimp
    00:00
  • Cahul-2005 - Victoria
    00:00
  • FC Bălți - FC Sireți
    00:00
  • Real-Succes - Tighina
    00:00
23.10.2020, Etapa 12
  • Olimp - Spartanii
    00:00
  • Tighina - FC Fălești
    00:00
  • Speranța D - FC Bălți
    00:00
  • Victoria - Iskra
    00:00
24.10.2020, Etapa 12
  • FC Sireți - Real-Succes
    00:00
  • Grănicerul - Cahul-2005
    00:00
  • Sheriff-2 - FC Suclea
    00:00
30.10.2020, Etapa 13
  • FC Suclea - Olimp
    00:00
  • Cahul-2005 - Sheriff-2
    00:00
  • FC Fălești - FC Sireți
    00:00
  • Spartanii - Tighina
    00:00
31.10.2020, Etapa 13
  • Iskra - Grănicerul
    00:00
  • FC Bălți - Victoria
    00:00
  • Real-Succes - Speranța D
    00:00
06.11.2020, Etapa 14
  • Olimp - Tighina
    00:00
  • Spartanii - FC Sireți
    00:00
  • FC Fălești - Speranța D
    00:00
07.11.2020, Etapa 14
  • Real-Succes - Victoria
    00:00
  • FC Bălți - Grănicerul
    00:00
  • Iskra - Sheriff-2
    00:00
  • Cahul-2005 - FC Suclea
    00:00
13.11.2020, Etapa 15
  • FC Suclea - Iskra
    00:00
  • Grănicerul - Real-Succes
    00:00
  • Victoria - FC Fălești
    00:00
14.11.2020, Etapa 15
  • Cahul-2005 - Olimp
    00:00
  • Sheriff-2 - FC Bălți
    00:00
  • Speranța D - Spartanii
    00:00
  • FC Sireți - Tighina
    00:00
20.11.2020, Etapa 16
  • Olimp - FC Sireți
    00:00
  • Tighina - Speranța D
    00:00
  • FC Fălești - Grănicerul
    00:00
  • Real-Succes - Sheriff-2
    00:00
21.11.2020, Etapa 16
  • Spartanii - Victoria
    00:00
  • FC Bălți - FC Suclea
    00:00
  • Iskra - Cahul-2005
    00:00
Pariuri pe Divizia A
Conferința
Case de pariuri recomandate
DIVIZIA A 2020/21
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. Spartanii
3
3
0
0
13:1
9
2. FC Bălți
3
3
0
0
7:1
9
3. Tighina
3
3
0
0
6:1
9
4. Cahul-2005
3
2
0
1
5:3
6
5. Sheriff-2
3
2
0
1
3:2
6
6. Real-Succes
3
1
1
1
9:5
4
7. Iskra
3
1
0
2
6:6
3
8. Speranța D
3
1
0
2
4:6
3
9. Olimp
3
1
0
2
2:3
3
10. FC Fălești
3
1
0
2
4:7
3
11. FC Suclea
3
1
0
2
3:7
3
12. Grănicerul
3
1
0
2
4:10
3
13. Victoria
3
0
1
2
4:11
1
14. FC Sireți
3
0
0
3
1:8
0
Golgheteri
Onofrei (Spartanii)
5
Gh.Orbu (Victoria)
3
Ad.Popovici (Grănicerul)
3 (1)
M.Ștefan (Real-Succes)
2
Șumchin (Cahul-2005)
2
Tiverenco (Tighina)
2
Ciumacenko (Tighina)
2
A.Popovici (Spartanii)
2
Stan (Spartanii)
2
Țîgîrlaș (FC Bălți)
2
Manole (Real-Succes)
2 (1)
I.Mirciu (Iskra)
2 (1)