Noutăți
Concursul Pronosticurilor

Divizia A 2020/21, Etapa 25

21 mai 2021, vineri
Sursa: Divizia-A.md
Spartanii - Olimp 0:1
Gol: D.Calaraș, 48 - 0:1
Spartanii: Galac, Burlacu, Ciuntu, M.Stan, V.Negară, Adam, Onofrei, M.Popescu, V.Cojocaru, V.Bejenari (R.Guşan, 78), N.Cebotari-jun.
Rezerve: Sîrghi, V.Beșeti, Cheptine, Rotaru, A.Mămăligă, Coda.
Olimp: Ozdemir, Sinkovskii, D.Calaraş, Bargan, Borovschi (Rostokin, 46), S.Gheorghiev, Pulucciu (Gargalîc, 90+1), Apostolov, Botnarenco (Gagauz, 90+1), Covricov, M.Uzun.
Rezerve: Cîlcic.
Arbitru: A.Ghetmanciuc. Selemet, stadionul sătesc.

FC Fălești - Tighina 4:1
Goluri: Ciocoi, 25 - 1:0, Maneacov, 32 - 2:0, Gadevici, 43 (pen) - 2:1, Lacusta, 70 - 3:1, Oala, 75 - 4:1
FC Fălești: M.Popa, Oala, Melnic, Dumenico, Ciocoi, Sîciov (Braiu, 83), Daniliuc, Besarab, Maneacov, Val.Cojocaru (Grăjdianu, 78), Lacusta (V.Bejenari, 90+1).
Rezerve: Turava, Tonofrei.
Tighina: Chizca, R.Gadevici, Dolea, C.Ciobanu, A.Tcaciuc, Chitic, Mihailuța, Mihailenco, V.Botnari, Brecchel, Evtodiev.
Rezerve: A.Coval, Pudovinnicov, N.Volcov, Saveliev, A.Spinu, Bugaev, Pavlovschii, A.Cușnir, A.Hodichin.
Arbitru: N.Bălțătescu. Bălți, stadionul Pișcevic.

Real-Succes - FC Sireți 9:0
Goluri: Moisei, 5 - 1:0, Chilian, 13 - 2:0, Guiban, 31 - 3:0, Cilipic, 34 - 4:0, Matran, 41 (pen) - 5:0, Cilipic, 55 - 6:0, Moșneaga, 57 - 7:0, Chele, 89 - 8:0, Chele, 90 - 9:0
Real-Succes: Garanovschi, Moşneaga, Luchiță (Țîra, 46), Chele, Guiban (Șavga, 38), Chilian, Moisei (A.Lavric, 69), Matran, Cilipic, Lupan (Agatinei, 46), Axenti (Castraveț, 46).
Rezerve: Gh.Cazacu, Gabura, Gîrlea, M.Moraru, C.Martin.
FC Sireți: Comlionoc, Pojoga, Ermurachi, Mihei, Meleca, Casim, Ciobu, Țîmbalist, Badea, Sula, Bețivu.
Rezerve: Parvan, Slavinschi.
Arbitru: G.Ciugiu. Chișinău, stadionul Real-Succes.

FC Bălți - Speranța D 3:0
Goluri: Molochko, 37 - 1:0, Moțpan, 65 - 2:0, Moțpan, 72 - 3:0
FC Bălți: Enyeribe, Costin, Alvaro, Moţpan, Golovatîi (Mișcov, 66), Tîgîrlaș (Carazanu, 90+1), Danu, Gherman (Tîșcul, 81), Molochko, Bucătaru (Secureanu, 90+1), E.Berco.
Rezerve: Burac.
Speranța D: Chiaburu, M.Țurcan, Vas.Noroc, Vîlcu (Colesnic, 62), Tomac, Cernișov, T.Mocanu (Dorogan, 84), V.Lisa, Stînga, Viţu (Ursachilă, 72), S.Cojocari.
Rezerve: Conea, Polivaniuc.
Arbitru: A.Cojocaru. Bălți, stadionul orașenesc.

Iskra - Victoria 1:1
Goluri: N.Ciumacenko, 43 - 1:0, Bîcicov, 48 - 1:1
Iskra: A.Cebotari, Turta, V.Cușnir, A.Ceban, Bumbac, V.Rassulov, N.Ciumacenko, Gherin, Tuluc, Reznic, Malțev.
Rezerve: Hamurar, Tasev.
Victoria: Vicol, Bordianu, Bonengue, Molla, Cheltuitor (Frecațel, 85), Tiron, S.Bivol, Bîcicov, Iancioglo (Butucel, 78), Ceh, I.Pavlov.
Rezerve: Ciobanu-Nițuleac, Gherman, Ala.
Eliminare: I.Pavlov (V), 80.
Arbitru: A.Cuzeac. Rîbnița, stadionul orașenesc.

Cahul-2005 - Grănicerul 1:0
Gol: Stancev, 21 - 1:0
Cahul-2005: Stancov, Pruteanu, Zaporojan, G.Mîţă, Vas.Mîţă, Sofronovici (Val.Mîţă, 86), Stancev, Iu.Mîrza, Dan.Zagorodni, Diacenco, E.Fiodorov (D.Maximov, 73).
Rezerve: Şumchin, S.Nudnii, Magla, Olteanu, , Den.Zagorodni.
Grănicerul: Cristofovici, Orlov, Cheptenari, Colbasiuc, Găicean, Cernîh, Tașco, Vasilevschi, Dan.Caras, Hovanschii, Ad.Popovici.
Rezerve: Grijuc.
Arbitru: V.Cobzac. Cahul, stadionul Atlant.

FC Sucleia - Sheriff-2 1:0
Gol: Shuaibu, 85 - 1:0
FC Sucleia: Grozdev, Digori, Conteh, Djaha (Marcov, 90+3), Kouassi, Garşinschi (Stamov, 87), Shuaibu, Iu.Cojocaru (Becu, 89), Manastirli, Abdulmajeed, Cimpoeș.
Rezerve: R.Istrati.
Sheriff-2: M.Cioban, Procopişen (Carmanov, 67), Danilov, Corneencov (Forov, 67), Gliga, A.Ivanov (R.Scurtul, 57), V.Costin (N.Covali, 57), Ignatov, Gaiu, Murovanîi, Cucereavenco (Picus, 57).
Rezerve: Filipov, Pogreban, Coliş, Maracuța.
Arbitru: I.Bilea. Ceadîr-Lunga, stadionul sătesc.
Calendarul sezonului
24.07.2020, Etapa 1
  • Grănicerul - FC Bălți
    0:3
  • Sheriff-2 - Iskra
    1:0
  • FC Sucleia - Cahul-2005
    1:0
25.07.2020, Etapa 1
  • Speranța D - FC Fălești
    3:1
  • Tighina - Olimp
    1:0
  • FC Sireți - Spartanii
    0:4
26.07.2020, Etapa 1
  • Victoria - Real-Succes
    1:1
31.07.2020, Etapa 2
  • Olimp - Cahul-2005
    0:1
  • Iskra - FC Sucleia
    4:1
  • FC Bălți - Sheriff-2
    1:0
  • Tighina - FC Sireți
    2:0
01.08.2020, Etapa 2
  • Real-Succes - Grănicerul
    7:2
  • FC Fălești - Victoria
    3:2
  • Spartanii - Speranța D
    2:0
07.08.2020, Etapa 3
  • Victoria - Spartanii
    1:7
  • Grănicerul - FC Fălești
    2:0
  • Sheriff-2 - Real-Succes
    2:1
  • FC Sucleia - FC Bălți
    1:3
08.08.2020, Etapa 3
  • FC Sireți - Olimp
    1:2
  • Speranța D - Tighina
    1:3
  • Iskra - Cahul-2005
    2:4
21.08.2020, Etapa 4
  • Olimp - Iskra
    1:1
  • Real-Succes - FC Sucleia
    0:1
  • FC Fălești - Sheriff-2
    1:2
22.08.2020, Etapa 4
  • FC Bălți - Cahul-2005
    3:1
  • Spartanii - Grănicerul
    0:1
  • Tighina - Victoria
    3:1
  • FC Sireți - Speranța D
    2:3
04.09.2020, Etapa 5
  • Speranța D - Olimp
    6:1
  • Sheriff-2 - Spartanii
    0:0
  • FC Bălți - Iskra
    1:0
  • FC Sucleia - FC Fălești
    4:2
05.09.2020, Etapa 5
  • Victoria - FC Sireți
    9:0
  • Grănicerul - Tighina
    0:4
  • Real-Succes - Cahul-2005
    1:3
11.09.2020, Etapa 6
  • Olimp - FC Bălți
    0:2
  • FC Fălești - Cahul-2005
  • Spartanii - FC Sucleia
    3:1
  • Tighina - Sheriff-2
    0:1
12.09.2020, Etapa 6
  • Real-Succes - Iskra
    1:1
  • FC Sireți - Grănicerul
    0:2
  • Speranța D - Victoria
    1:0
18.09.2020, Etapa 7
  • Grănicerul - Speranța D
    0:1
  • Sheriff-2 - FC Sireți
    8:0
  • FC Sucleia - Tighina
    2:2
  • Cahul-2005 - Spartanii
    2:2
19.09.2020, Etapa 7
  • Victoria - Olimp
    1:4
  • Iskra - FC Fălești
    3:1
  • FC Bălți - Real-Succes
    4:2
25.09.2020, Etapa 8
  • Olimp - Real-Succes
    0:0
  • Spartanii - Iskra
    4:2
  • Speranța D - Sheriff-2
    1:1
26.09.2020, Etapa 8
  • FC Bălți - FC Fălești
    0:2
  • Tighina - Cahul-2005
    1:3
  • FC Sireți - FC Sucleia
    0:9
  • Victoria - Grănicerul
    0:1
02.10.2020, Etapa 9
  • FC Sucleia - Speranța D
    1:1
  • Iskra - Tighina
    2:1
  • Sheriff-2 - Victoria
    2:0
03.10.2020, Etapa 9
  • Cahul-2005 - FC Sireți
    3:0
  • FC Bălți - Spartanii
    4:0
  • Real-Succes - FC Fălești
    1:2
04.10.2020, Etapa 9
  • Grănicerul - Olimp
    4:3
09.10.2020, Etapa 10
  • Olimp - FC Fălești
    4:0
  • Victoria - FC Sucleia
    4:6
  • Grănicerul - Sheriff-2
    0:1
10.10.2020, Etapa 10
  • Tighina - FC Bălți
    0:3
  • FC Sireți - Iskra
    4:4
  • Speranța D - Cahul-2005
    1:3
16.10.2020, Etapa 11
  • FC Sucleia - Grănicerul
    5:0
  • Iskra - Speranța D
    2:2
  • FC Fălești - Spartanii
    1:4
  • Sheriff-2 - Olimp
    3:1
17.10.2020, Etapa 11
  • Cahul-2005 - Victoria
    6:0
  • Real-Succes - Tighina
    0:1
20.10.2020, Etapa 11
  • FC Bălți - FC Sireți
    5:0
23.10.2020, Etapa 12
  • Olimp - Spartanii
    2:3
  • Victoria - Iskra
    3:3
  • Sheriff-2 - FC Sucleia
    0:3
24.10.2020, Etapa 12
  • Tighina - FC Fălești
    6:1
  • Speranța D - FC Bălți
    1:0
  • FC Sireți - Real-Succes
    1:2
  • Grănicerul - Cahul-2005
    1:3
27.10.2020, Etapa 10
  • Spartanii - Real-Succes
    2:1
30.10.2020, Etapa 13
  • FC Sucleia - Olimp
    2:0
  • Cahul-2005 - Sheriff-2
    4:1
  • FC Fălești - FC Sireți
    1:3
  • Spartanii - Tighina
    1:4
31.10.2020, Etapa 13
  • Iskra - Grănicerul
    3:1
  • FC Bălți - Victoria
    4:1
  • Real-Succes - Speranța D
    1:1
06.11.2020, Etapa 14
  • Olimp - Tighina
    2:1
  • Spartanii - FC Sireți
    1:1
  • Iskra - Sheriff-2
    1:2
07.11.2020, Etapa 14
  • FC Fălești - Speranța D
    0:7
  • Real-Succes - Victoria
    2:3
  • FC Bălți - Grănicerul
    2:1
  • Cahul-2005 - FC Sucleia
    1:0
13.11.2020, Etapa 15
  • FC Sucleia - Iskra
    5:1
  • Grănicerul - Real-Succes
    0:1
  • Victoria - FC Fălești
    4:1
  • Cahul-2005 - Olimp
    0:0
  • Sheriff-2 - FC Bălți
    0:3
14.11.2020, Etapa 15
  • FC Sireți - Tighina
    1:6
20.11.2020, Etapa 16
  • Olimp - FC Sireți
    5:0
  • FC Fălești - Grănicerul
    1:2
  • Real-Succes - Sheriff-2
    0:2
21.11.2020, Etapa 16
  • Tighina - Speranța D
    2:2
  • Spartanii - Victoria
    1:0
  • FC Bălți - FC Sucleia
    7:0
  • Cahul-2005 - Iskra
    3:0
28.11.2020, Etapa 15
  • Speranța D - Spartanii
    5:1
19.03.2021, Etapa 17
  • Iskra - Olimp
    3:3
  • FC Sucleia - Real-Succes
    1:1
  • Grănicerul - Spartanii
    1:2
11.04.2021, Etapa 17
  • Speranța D - FC Sireți
    5:2
12.04.2021, Etapa 17
  • Victoria - Tighina
    8:0
13.04.2021, Etapa 17
  • Cahul-2005 - FC Bălți
    1:2
  • Sheriff-2 - FC Fălești
    2:1
16.04.2021, Etapa 18
  • Olimp - Speranța D
    3:1
17.04.2021, Etapa 18
  • Spartanii - Sheriff-2
    1:1
  • FC Fălești - FC Sucleia
    2:0
  • Iskra - FC Bălți
    1:2
  • FC Sireți - Victoria
    3:7
  • Tighina - Grănicerul
    3:3
  • Cahul-2005 - Real-Succes
    0:0
20.04.2021, Etapa 19
  • Grănicerul - FC Sireți
    1:0
21.04.2021, Etapa 19
  • FC Bălți - Olimp
    3:0
  • FC Sucleia - Spartanii
    1:2
  • Sheriff-2 - Tighina
    4:0
  • Victoria - Speranța D
    2:2
  • Iskra - Real-Succes
    2:1
  • Cahul-2005 - FC Fălești
    1:0
24.04.2021, Etapa 20
  • FC Fălești - Iskra
    1:5
  • Spartanii - Cahul-2005
    0:5
25.04.2021, Etapa 20
  • Olimp - Victoria
    4:1
  • FC Sireți - Sheriff-2
    1:0
  • Tighina - FC Sucleia
    1:6
  • Speranța D - Grănicerul
    1:0
  • Real-Succes - FC Bălți
    0:3
30.04.2021, Etapa 21
01.05.2021, Etapa 21
  • FC Fălești - FC Bălți
    0:6
  • Iskra - Spartanii
    2:1
  • Real-Succes - Olimp
    1:1
05.05.2021, Etapa 22
  • Olimp - Grănicerul
    4:1
  • Tighina - Iskra
    0:2
  • Spartanii - FC Bălți
    4:2
  • FC Fălești - Real-Succes
    0:3
06.05.2021, Etapa 22
  • Victoria - Sheriff-2
    1:2
  • Speranța D - FC Sucleia
    0:3
  • FC Sireți - Cahul-2005
    2:9
11.05.2021, Etapa 23
  • Real-Succes - Spartanii
    2:1
  • FC Bălți - Tighina
    4:0
  • Iskra - FC Sireți
    1:1
  • Cahul-2005 - Speranța D
    2:0
  • FC Sucleia - Victoria
    1:1
  • Sheriff-2 - Grănicerul
    3:1
12.05.2021, Etapa 23
  • FC Fălești - Olimp
    3:5
15.05.2021, Etapa 24
  • Grănicerul - FC Sucleia
    0:4
  • Tighina - Real-Succes
    0:6
16.05.2021, Etapa 24
  • Olimp - Sheriff-2
    2:3
  • Victoria - Cahul-2005
    4:3
  • Speranța D - Iskra
    3:2
  • FC Sireți - FC Bălți
  • Spartanii - FC Fălești
    8:2
21.05.2021, Etapa 25
  • Spartanii - Olimp
    0:1
  • FC Fălești - Tighina
    4:1
  • Real-Succes - FC Sireți
    9:0
  • FC Bălți - Speranța D
    3:0
  • Iskra - Victoria
    1:1
  • Cahul-2005 - Grănicerul
    1:0
  • FC Sucleia - Sheriff-2
    1:0
25.05.2021, Etapa 26
  • Olimp - FC Sucleia
    3:2
  • Sheriff-2 - Cahul-2005
    1:0
  • Grănicerul - Iskra
    1:5
  • Victoria - FC Bălți
    2:4
  • Speranța D - Real-Succes
    1:0
  • FC Sireți - FC Fălești
    4:9
  • Tighina - Spartanii
    0:3
Calendarul sezonului
Conferința
DIVIZIA A 2020/21
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. FC Bălți
26
23
0
3
85:17
69
2. Cahul-2005
26
18
3
5
70:23
57
3. Sheriff-2
26
17
3
6
46:24
54
4. Spartanii
26
14
4
8
57:42
46
5. FC Sucleia
26
14
4
8
64:38
46
6. Speranța D
26
12
6
8
49:41
42
7. Olimp
26
11
5
10
51:44
38
8. Iskra
26
9
8
9
53:49
35
9. Tighina
26
9
3
14
42:61
30
10. Real-Succes
26
7
7
12
44:35
28
11. Victoria
26
7
5
14
61:65
26
12. Grănicerul
26
7
1
18
25:61
22
13. FC Fălești
26
6
0
20
40:92
18
14. FC Sireți
26
2
3
21
26:121
9
Golgheteri
Godday (FC Sucleia)
25 (4)
Molochko (FC Bălți)
24
Șumchin (Cahul-2005)
18
M.Țurcan (Speranța D)
17 (1)
Onofrei (Spartanii)
15 (1)
Stancev (Cahul-2005)
13
E.Țiverenco (Tighina)
13
Noroc (Speranța D)
13
Gh.Orbu (Victoria)
13 (2)
Moțpan (FC Bălți)
13 (2)
A.Stratan (Cahul-2005 / FC Bălți)
12
L.Iurcu (Iskra)
12
Borovschii (Olimp)
12 (1)
Țîgîrlaș (FC Bălți)
11 (1)