Noutăți
Concursul Pronosticurilor

Divizia A 2020/21, Etapa 24

16 mai 2021, duminica
Sursa: Divizia-A.md
Olimp - Sheriff-2 2:3
Goluri: Haritov, 15 - 1:0, Murovanîi, 23 - 1:1, Hatman, 63 - 1:2, Murovanîi, 71 (pen) - 1:3, Borovschii, 87 (pen) - 2:3
Olimp: Cîlcic, Rostokin (Botnarenco, 70), S.Dobrioglo, Bargan (Pulucciu, 79), Borovschi, Haritov, Gaidarji, V.Dobrioglo, Covricov (Gagauz, 79), M.Uzun (Gargalîc, 39), D.Calaraş.
Rezerve: Ozdemir, N.Uzun.
Sheriff-2: M.Cioban, Procopişen (N.Covali, 55), Danilov, Corneencov, Gliga (Maracuța, 86), Hatman (Carmanov, 75), A.Ivanov (Picus, 55), Ignatov, Murovanîi, Seraf.Cojocari, Cucereavenco (R.Scurtul, 55).
Rezerve: Filipov, Pogreban.
Arbitru: G.Dandeș. Ceadîr-Lunga, stadionul orașenesc.

Victoria - Cahul-2005 4:3
Goluri: Pruteanu, 8 - 0:1, Gh.Orbu, 22 - 1:1, Dan.Zagorodnîi, 25 - 1:2, Bivol, 46 (autogol) - 1:3, Gh.Orbu, 50 - 2:3, Gh.Orbu, 73 - 3:3, R.Jalbă, 76 - 4:3
Victoria: Vicol (Ciobanu-Nițuleac, 46), Bordianu, Bonengue, Molla, Cheltuitor (R.Jalbă, 46), Gh.Orbu, S.Bivol (Frecațel, 87), Bîcicov (Iancioglo, 68), Ceh, I.Pavlov, Iu.Erhan.
Rezerve: Gherman, Tiron, Tonu, Ala, Butucel.
Cahul-2005: Stancov, Pruteanu, G.Mîţă, Vas.Mîţă, Şumchin, S.Nudnii, Stancev (E.Fiodorov, 73), Iu.Mîrza, Dan.Zagorodni, Zaporojan (Diacenco, 46), And.Arabadji (Sofronovici, 62).
Rezerve: Magla, D.Maximov, Olteanu, Den.Zagorodni.
Arbitru: G.Vorfolomei. Chișinău, Joma-Arena.

Speranța D - Iskra 3:2
Goluri: Noroc, 18 - 1:0, L.Iurcu, 43 - 1:1, Mocanu, 52 - 2:1, Tuluc, 68 - 2:2, Stînga, 77 - 3:2
Speranța D: Chiaburu (Nicolaev, 88), M.Țurcan, Vas.Noroc, Vîlcu, Tomac (Colesnic, 88), T.Mocanu (Dorogan, 76), V.Lisa, Ursachilă (Cernișov, 69), Stînga, Viţu, S.Cojocari.
Rezerve: Polivaniuc, Conea.
Iskra: N.Țurcan, Turta, V.Cușnir, A.Ceban (Tasev, 65), D.Popovici, Bumbac, L.Iurcu, V.Rassulov, N.Ciumacenko, Tuluc, Malțev.
Rezerve: Hamurar, A.Popovici, A.Cebotari.
Eliminare: L.Iurcu (I), 90.
Arbitru: I.Tudos. Drochia, stadionul orășenesc.

FC Sireți - FC Bălți 0:11
Goluri: Alvaro, 2 - 0:1, Moțpan, 7 - 0:2, Țîgîrlaș, 11 - 0:3, Bucătaru, 40 - 0:4, Bucătaru, 45 - 0:5, Molochko, 52 - 0:6, Alvaro, 60 - 0:7, Țîgîrlaș, 62 - 0:8, Molochko, 64 - 0:9, Mișcov, 69 - 0:10, Molochko, 89 - 0:11
FC Sireți: Iu.Bursuc, Petrascu, Bețivu, Mihei, Comlionoc, Casim, Pojoga, Țîmbalist, S.Epureanu, Sula (Meleca, 53), O.Șoimu.
Rezerve: -
FC Bălți: Enyeribe, Costin (A.Grosu, 78), Alvaro, Moţpan (Golovatîi, 62), Tîgîrlaș (Mișcov, 68), Danu (Carazanu, 68), Gherman, Bucătaru (Secureanu, 78), Molochko, Gomez, E.Berco.
Rezerve: Burac.
Arbitru: O.Pînzari. Sireți, stadionul sătesc.

Spartanii - FC Fălești 8:2
Goluri: M.Popescu, 5 - 1:0, N.Cebotari-jn, 11 - 2:0, Ciocoi, 13 - 2:1, D.Adam, 20 - 3:1, Stan, 45 - 4:1, N.Cebotari-jn, 55 - 5:1, N.Cebotari-jn, 71 - 6:1, Gh.Boghiu, 75 - 6:2, Onofrei, 81 - 7:2, Onofrei, 86 - 8:2
Spartanii: Sîrghi, Burlacu (A.Mămăligă, 50), V.Beșeti (R.Guşan, 40), Ciuntu, M.Stan, V.Cojocaru, Adam (Coda, 46), M.Popescu, Cheptine, V.Negară, N.Cebotari-jun.
Rezerve: Galac, Onofrei, Rotaru.
FC Fălești: Dîntu, Melnic, Sîciov (Val.Cojocaru, 83), Andriţchi, Dumenico, Ciocoi, Maneacov, Gh.Boghiu, Daniliuc, Besarab (Ș.Borș, 85), Lacusta.
Rezerve: M.Popa, V.Bejenari, Turava, Tonofrei, Braiu.
Eliminare: Andrițchii (F), 90.
Arbitru: C.Pidghirnîi. Selemet, stadionul sătesc.
Calendarul sezonului
24.07.2020, Etapa 1
  • Grănicerul - FC Bălți
    0:3
  • Sheriff-2 - Iskra
    1:0
  • FC Sucleia - Cahul-2005
    1:0
25.07.2020, Etapa 1
  • Speranța D - FC Fălești
    3:1
  • Tighina - Olimp
    1:0
  • FC Sireți - Spartanii
    0:4
26.07.2020, Etapa 1
  • Victoria - Real-Succes
    1:1
31.07.2020, Etapa 2
  • Olimp - Cahul-2005
    0:1
  • Iskra - FC Sucleia
    4:1
  • FC Bălți - Sheriff-2
    1:0
  • Tighina - FC Sireți
    2:0
01.08.2020, Etapa 2
  • Real-Succes - Grănicerul
    7:2
  • FC Fălești - Victoria
    3:2
  • Spartanii - Speranța D
    2:0
07.08.2020, Etapa 3
  • Victoria - Spartanii
    1:7
  • Grănicerul - FC Fălești
    2:0
  • Sheriff-2 - Real-Succes
    2:1
  • FC Sucleia - FC Bălți
    1:3
08.08.2020, Etapa 3
  • FC Sireți - Olimp
    1:2
  • Speranța D - Tighina
    1:3
  • Iskra - Cahul-2005
    2:4
21.08.2020, Etapa 4
  • Olimp - Iskra
    1:1
  • Real-Succes - FC Sucleia
    0:1
  • FC Fălești - Sheriff-2
    1:2
22.08.2020, Etapa 4
  • FC Bălți - Cahul-2005
    3:1
  • Spartanii - Grănicerul
    0:1
  • Tighina - Victoria
    3:1
  • FC Sireți - Speranța D
    2:3
04.09.2020, Etapa 5
  • Speranța D - Olimp
    6:1
  • Sheriff-2 - Spartanii
    0:0
  • FC Bălți - Iskra
    1:0
  • FC Sucleia - FC Fălești
    4:2
05.09.2020, Etapa 5
  • Victoria - FC Sireți
    9:0
  • Grănicerul - Tighina
    0:4
  • Real-Succes - Cahul-2005
    1:3
11.09.2020, Etapa 6
  • Olimp - FC Bălți
    0:2
  • FC Fălești - Cahul-2005
  • Spartanii - FC Sucleia
    3:1
  • Tighina - Sheriff-2
    0:1
12.09.2020, Etapa 6
  • Real-Succes - Iskra
    1:1
  • FC Sireți - Grănicerul
    0:2
  • Speranța D - Victoria
    1:0
18.09.2020, Etapa 7
  • Grănicerul - Speranța D
    0:1
  • Sheriff-2 - FC Sireți
    8:0
  • FC Sucleia - Tighina
    2:2
  • Cahul-2005 - Spartanii
    2:2
19.09.2020, Etapa 7
  • Victoria - Olimp
    1:4
  • Iskra - FC Fălești
    3:1
  • FC Bălți - Real-Succes
    4:2
25.09.2020, Etapa 8
  • Olimp - Real-Succes
    0:0
  • Spartanii - Iskra
    4:2
  • Speranța D - Sheriff-2
    1:1
26.09.2020, Etapa 8
  • FC Bălți - FC Fălești
    0:2
  • Tighina - Cahul-2005
    1:3
  • FC Sireți - FC Sucleia
    0:9
  • Victoria - Grănicerul
    0:1
02.10.2020, Etapa 9
  • FC Sucleia - Speranța D
    1:1
  • Iskra - Tighina
    2:1
  • Sheriff-2 - Victoria
    2:0
03.10.2020, Etapa 9
  • Cahul-2005 - FC Sireți
    3:0
  • FC Bălți - Spartanii
    4:0
  • Real-Succes - FC Fălești
    1:2
04.10.2020, Etapa 9
  • Grănicerul - Olimp
    4:3
09.10.2020, Etapa 10
  • Olimp - FC Fălești
    4:0
  • Victoria - FC Sucleia
    4:6
  • Grănicerul - Sheriff-2
    0:1
10.10.2020, Etapa 10
  • Tighina - FC Bălți
    0:3
  • FC Sireți - Iskra
    4:4
  • Speranța D - Cahul-2005
    1:3
16.10.2020, Etapa 11
  • FC Sucleia - Grănicerul
    5:0
  • Iskra - Speranța D
    2:2
  • FC Fălești - Spartanii
    1:4
  • Sheriff-2 - Olimp
    3:1
17.10.2020, Etapa 11
  • Cahul-2005 - Victoria
    6:0
  • Real-Succes - Tighina
    0:1
20.10.2020, Etapa 11
  • FC Bălți - FC Sireți
    5:0
23.10.2020, Etapa 12
  • Olimp - Spartanii
    2:3
  • Victoria - Iskra
    3:3
  • Sheriff-2 - FC Sucleia
    0:3
24.10.2020, Etapa 12
  • Tighina - FC Fălești
    6:1
  • Speranța D - FC Bălți
    1:0
  • FC Sireți - Real-Succes
    1:2
  • Grănicerul - Cahul-2005
    1:3
27.10.2020, Etapa 10
  • Spartanii - Real-Succes
    2:1
30.10.2020, Etapa 13
  • FC Sucleia - Olimp
    2:0
  • Cahul-2005 - Sheriff-2
    4:1
  • FC Fălești - FC Sireți
    1:3
  • Spartanii - Tighina
    1:4
31.10.2020, Etapa 13
  • Iskra - Grănicerul
    3:1
  • FC Bălți - Victoria
    4:1
  • Real-Succes - Speranța D
    1:1
06.11.2020, Etapa 14
  • Olimp - Tighina
    2:1
  • Spartanii - FC Sireți
    1:1
  • Iskra - Sheriff-2
    1:2
07.11.2020, Etapa 14
  • FC Fălești - Speranța D
    0:7
  • Real-Succes - Victoria
    2:3
  • FC Bălți - Grănicerul
    2:1
  • Cahul-2005 - FC Sucleia
    1:0
13.11.2020, Etapa 15
  • FC Sucleia - Iskra
    5:1
  • Grănicerul - Real-Succes
    0:1
  • Victoria - FC Fălești
    4:1
  • Cahul-2005 - Olimp
    0:0
  • Sheriff-2 - FC Bălți
    0:3
14.11.2020, Etapa 15
  • FC Sireți - Tighina
    1:6
20.11.2020, Etapa 16
  • Olimp - FC Sireți
    5:0
  • FC Fălești - Grănicerul
    1:2
  • Real-Succes - Sheriff-2
    0:2
21.11.2020, Etapa 16
  • Tighina - Speranța D
    2:2
  • Spartanii - Victoria
    1:0
  • FC Bălți - FC Sucleia
    7:0
  • Cahul-2005 - Iskra
    3:0
28.11.2020, Etapa 15
  • Speranța D - Spartanii
    5:1
19.03.2021, Etapa 17
  • Iskra - Olimp
    3:3
  • FC Sucleia - Real-Succes
    1:1
  • Grănicerul - Spartanii
    1:2
11.04.2021, Etapa 17
  • Speranța D - FC Sireți
    5:2
12.04.2021, Etapa 17
  • Victoria - Tighina
    8:0
13.04.2021, Etapa 17
  • Cahul-2005 - FC Bălți
    1:2
  • Sheriff-2 - FC Fălești
    2:1
16.04.2021, Etapa 18
  • Olimp - Speranța D
    3:1
17.04.2021, Etapa 18
  • Spartanii - Sheriff-2
    1:1
  • FC Fălești - FC Sucleia
    2:0
  • Iskra - FC Bălți
    1:2
  • FC Sireți - Victoria
    3:7
  • Tighina - Grănicerul
    3:3
  • Cahul-2005 - Real-Succes
    0:0
20.04.2021, Etapa 19
  • Grănicerul - FC Sireți
    1:0
21.04.2021, Etapa 19
  • FC Bălți - Olimp
    3:0
  • FC Sucleia - Spartanii
    1:2
  • Sheriff-2 - Tighina
    4:0
  • Victoria - Speranța D
    2:2
  • Iskra - Real-Succes
    2:1
  • Cahul-2005 - FC Fălești
    1:0
24.04.2021, Etapa 20
  • FC Fălești - Iskra
    1:5
  • Spartanii - Cahul-2005
    0:5
25.04.2021, Etapa 20
  • Olimp - Victoria
    4:1
  • FC Sireți - Sheriff-2
    1:0
  • Tighina - FC Sucleia
    1:6
  • Speranța D - Grănicerul
    1:0
  • Real-Succes - FC Bălți
    0:3
30.04.2021, Etapa 21
01.05.2021, Etapa 21
  • FC Fălești - FC Bălți
    0:6
  • Iskra - Spartanii
    2:1
  • Real-Succes - Olimp
    1:1
05.05.2021, Etapa 22
  • Olimp - Grănicerul
    4:1
  • Tighina - Iskra
    0:2
  • Spartanii - FC Bălți
    4:2
  • FC Fălești - Real-Succes
    0:3
06.05.2021, Etapa 22
  • Victoria - Sheriff-2
    1:2
  • Speranța D - FC Sucleia
    0:3
  • FC Sireți - Cahul-2005
    2:9
11.05.2021, Etapa 23
  • Real-Succes - Spartanii
    2:1
  • FC Bălți - Tighina
    4:0
  • Iskra - FC Sireți
    1:1
  • Cahul-2005 - Speranța D
    2:0
  • FC Sucleia - Victoria
    1:1
  • Sheriff-2 - Grănicerul
    3:1
12.05.2021, Etapa 23
  • FC Fălești - Olimp
    3:5
15.05.2021, Etapa 24
  • Grănicerul - FC Sucleia
    0:4
  • Tighina - Real-Succes
    0:6
16.05.2021, Etapa 24
  • Olimp - Sheriff-2
    2:3
  • Victoria - Cahul-2005
    4:3
  • Speranța D - Iskra
    3:2
  • FC Sireți - FC Bălți
  • Spartanii - FC Fălești
    8:2
21.05.2021, Etapa 25
  • Spartanii - Olimp
    0:1
  • FC Fălești - Tighina
    4:1
  • Real-Succes - FC Sireți
    9:0
  • FC Bălți - Speranța D
    3:0
  • Iskra - Victoria
    1:1
  • Cahul-2005 - Grănicerul
    1:0
  • FC Sucleia - Sheriff-2
    1:0
25.05.2021, Etapa 26
  • Olimp - FC Sucleia
    3:2
  • Sheriff-2 - Cahul-2005
    1:0
  • Grănicerul - Iskra
    1:5
  • Victoria - FC Bălți
    2:4
  • Speranța D - Real-Succes
    1:0
  • FC Sireți - FC Fălești
    4:9
  • Tighina - Spartanii
    0:3
Calendarul sezonului
Conferința
DIVIZIA A 2020/21
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. FC Bălți
26
23
0
3
85:17
69
2. Cahul-2005
26
18
3
5
70:23
57
3. Sheriff-2
26
17
3
6
46:24
54
4. Spartanii
26
14
4
8
57:42
46
5. FC Sucleia
26
14
4
8
64:38
46
6. Speranța D
26
12
6
8
49:41
42
7. Olimp
26
11
5
10
51:44
38
8. Iskra
26
9
8
9
53:49
35
9. Tighina
26
9
3
14
42:61
30
10. Real-Succes
26
7
7
12
44:35
28
11. Victoria
26
7
5
14
61:65
26
12. Grănicerul
26
7
1
18
25:61
22
13. FC Fălești
26
6
0
20
40:92
18
14. FC Sireți
26
2
3
21
26:121
9
Golgheteri
Godday (FC Sucleia)
25 (4)
Molochko (FC Bălți)
24
Șumchin (Cahul-2005)
18
M.Țurcan (Speranța D)
17 (1)
Onofrei (Spartanii)
15 (1)
Stancev (Cahul-2005)
13
E.Țiverenco (Tighina)
13
Noroc (Speranța D)
13
Gh.Orbu (Victoria)
13 (2)
Moțpan (FC Bălți)
13 (2)
A.Stratan (Cahul-2005 / FC Bălți)
12
L.Iurcu (Iskra)
12
Borovschii (Olimp)
12 (1)
Țîgîrlaș (FC Bălți)
11 (1)