Noutăți
Concursul Pronosticurilor

Divizia A 2020/21, Etapa 20

24 aprilie 2021, simbata
Sursa: Divizia-A.md
FC Fălești - Iskra 1:5
Goluri: L.Iurcu, 9 - 0:1, Maneacov, 33 (pen) - 1:1, A.Popovici, 37 (pen) - 1:2, Tașev, 57 - 1:3, L.Iurcu, 64 - 1:4, A.Popovici, 84 - 1:5
FC Fălești: Dîntu, Oala (Val.Cojocaru, 89), Melnic (Macovschi, 83), Andriţchi, Dumenico, Ciocoi, Sîciov (Ș.Borș, 77), Daniliuc, Besarab, Maneacov, Lacusta.
Rezerve: M.Popa, Jurat, Braiu, Turava, Gh.Boghiu, V.Bejenari.
Iskra: N.Țurcan, Turta, D.Rassulov (Diaconu, 89), D.Popovici, Bumbac (Gherin, 65), L.Iurcu, V.Rassulov (V.Cușnir, 80), A.Popovici, N.Ciumacenko (Tasev, 46), Reznic (Tuluc, 46), Malțev.
Rezerve: A.Cebotari, Hamurar.
Arbitru: I.Bilea. Bălți, stadionul Pișcevic.

Spartanii - Cahul-2005 0:5
Goluri: Den.Zagorodnîi, 7 - 0:1, Șumchin, 51 - 0:2, Șumchin, 53 - 0:3, Dan.Zagorodnîi, 57 - 0:4, Dan.Zagorodnîi, 85 - 0:5
Spartanii: Galac, Burlacu, Ciuntu, M.Stan, V.Cojocaru, Onofrei, Ploniș (N.Cebotari-jun., 53), M.Popescu (V.Beșeti, 53), Cheptine, V.Negară, V.Bejenari.
Rezerve: Sîrghi, Rotaru, A.Mămăligă, Coda.
Cahul-2005: Magla, Pruteanu, Val.Mîţă, Vas.Mîţă, Şumchin (E.Fiodorov, 79), S.Nudnii, Iu.Mîrza, Dan.Zagorodni, Zaporojan, Den.Zagorodni (Sofronovici, 34), And.Arabadji (Diacenco, 76).
Rezerve: Stancov, D.Maximov, Stancev.
Arbitru: V.Minciuna. Selemet, stadionul sătesc.
Sandu
24.04.2021
20:35

?

Calendarul sezonului
30.07.2021, Etapa 1
  • FC Sucleia - FCM Ungheni
    18:00
  • Dacia Buiucani - Cahul-2005
    18:00
31.07.2021, Etapa 1
  • Sheriff-2 - Victoria
    18:00
  • Real-Succes - Iskra
    18:00
  • Speranța D - Sporting
    18:00
  • Spartanii - Olimp
    18:00
06.08.2021, Etapa 2
  • FC Sucleia - Sheriff-2
    18:00
07.08.2021, Etapa 2
  • Cahul-2005 - Spartanii
    18:00
  • FCM Ungheni - Olimp
    18:00
  • Sporting - Dacia Buiucani
    18:00
  • Iskra - Speranța D
    18:00
  • Victoria - Real-Succes
    18:00
13.08.2021, Etapa 3
  • Dacia Buiucani - Iskra
    18:00
  • Olimp - Cahul-2005
    18:00
14.08.2021, Etapa 3
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    18:00
  • Real-Succes - FC Sucleia
    18:00
  • Speranța D - Victoria
    18:00
  • Spartanii - Sporting
    18:00
Calendarul sezonului
Conferința