Noutăți
Concursul Pronosticurilor

Divizia A 2020/21, Etapa 16

20 noiembrie 2020, vineri
Sursa: Divizia-A.md
Olimp - FC Sireți 5:0
Goluri: Sinicovschi, 19 - 1:0, Sinicovschi, 34 - 2:0, Bargan, 81 - 3:0, Bargan, 83 - 4:0, Botnarenco, 86 - 5:0
Olimp: Cîlcic (Ozdemir, 86), Sinkovskii, Gagauz, M.Uzun (N.Uzun, 46), Bargan, S.Gheorghiev, Gargalîc (Bolgar, 76), Apostolov, Botnarenco, Covricov, Parfeni.
Rezerve: Pulucciu.
FC Sireți: Petrascu, Cașu, Ermurachi, Țîmbalist, Pojoga (Iu.Bursuc, 46), Casim (Meleca, 63), A.Șoimu, Sula, Ciobu, S.Epureanu (Bețivu, 83), O.Șoimu (Badea, 85).
Rezerve: -
Arbitru: A.Ghetmanciuc. Ceadîr-Lunga, stadionul orășenesc.

FC Fălești - Grănicerul 1:2
Goluri: Besarab, 39 - 1:0, Tașco, 82 - 1:1, Hovanschii, 90 - 1:2
FC Fălești: M.Popa, Andriţchi, Dumenico, Ciocoi, Turava (Șontea, 82), Tonofrei, Sîciov, Bîzga (Val.Cojocaru, 61), Daniliuc, Besarab, M.Popescu.
Rezerve: Braiu, Macovschi, Iu.Noroc, Zamari, Grajdean.
Grănicerul: Cristofovici, Carabulea, Orlov, Cheptenari, G.Ovseannicov, Ad.Popovici (Colbasiuc, 46), Pîslari, Dobrovinschi, Dan.Caras, Cernîh (Tașco, 73), Hovanschii.
Rezerve: Sinegur, Usatenco, Găicean, Ghen.Boghiu, Gafinciuc, A.Ciobanu, Grijuc.
Arbitru: C.Pidghirnîi. Bălți, stadionul orașenesc.

Real-Succes - Sheriff-2 0:2
Goluri: N.Covali, 44 - 0:1, Gliga, 73 - 0:2
Real-Succes: Garanovschi, A.Lavric, M.Ștefan, Moisei, Mînăscurtă (Chele, 46), Zămosteanu, Guiban (Chilian, 90), N.Moraru (Castraveț, 74), Axenti, Hatman, Manole (Șavga, 74).
Rezerve: Gh.Cazacu, M.Moraru, Buiuclî, Lisnic, Agatinei, Gîrlea, Miciu.
Sheriff-2: M.Cioban, Danilov, Gliga (Gradinar, 87), T.Gheorghiu (Murovanîi, 50), N.Covali, Macalici, Cesnocov, Ignatov, Pleșco, Picus (Procopişen, 90), Seraf.Cojocari (Corneencov, 87).
Rezerve: Filipov.
Arbitru: D.Luca. Chișinău, stadionul CS Real-Succes.
Calendarul sezonului
30.07.2021, Etapa 1
  • FC Sucleia - FCM Ungheni
    1:3
  • Dacia Buiucani - Cahul-2005
    2:0
  • Sheriff-2 - Victoria
    2:1
31.07.2021, Etapa 1
  • Real-Succes - Iskra
    1:3
  • Speranța D - Sporting
    0:2
  • Spartanii - Olimp
    2:2
06.08.2021, Etapa 2
  • FC Sucleia - Sheriff-2
    18:00
07.08.2021, Etapa 2
  • Cahul-2005 - Spartanii
    18:00
  • FCM Ungheni - Olimp
    18:00
  • Sporting - Dacia Buiucani
    18:00
  • Iskra - Speranța D
    18:00
  • Victoria - Real-Succes
    18:00
13.08.2021, Etapa 3
  • Dacia Buiucani - Iskra
    18:00
  • Olimp - Cahul-2005
    18:00
14.08.2021, Etapa 3
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    18:00
  • Real-Succes - FC Sucleia
    18:00
  • Speranța D - Victoria
    18:00
  • Spartanii - Sporting
    18:00
Calendarul sezonului
Conferința
DIVIZIA 2021/22
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. FCM Ungheni
1
1
0
0
3:1
3
2. Dacia Buiucani
1
1
0
0
2:0
3
3. Sheriff-2
1
1
0
0
2:1
3
4. Iskra
1
1
0
0
3:1
3
5. Sporting
1
1
0
0
2:0
3
6. Olimp
1
0
1
0
2:2
1
7. Spartanii
1
0
1
0
2:2
1
8. Speranța D
1
0
0
1
0:2
0
9. Real-Succes
1
0
0
1
1:3
0
10. Victoria
1
0
0
1
1:2
0
11. FC Sucleia
1
0
0
1
1:3
0
12. Cahul-2005
1
0
0
1
0:2
0
Golgheteri
L.Iurcu (Iskra)
2
Șumchin (Spartanii)
2
Cucereavîi (Real-Succes)
1
M.Stan (Victoria)
1
Cegurco (Iskra)
1
Gohou (FC Sucleia)
1
Rostokin (Olimp)
1
St.Dobrioglo (Olimp)
1
Maracuța (Sheriff-2)
1
I.Botnari (Dacia Buiucani)
1
D.Bivol (Dacia Buiucani)
1
Șobraneschi (FCM Ungheni)
1
F.Cojocaru (FCM Ungheni)
1
Arama (FCM Ungheni)
1
Semcov (Sporting)
1
Cheltuitor (Sporting)
1
Danilov (Sheriff-2)
1 (1)