Noutăți
Concursul Pronosticurilor

Divizia A 2020/21, Etapa 14

06 noiembrie 2020, vineri
Sursa: Divizia-A.md
Olimp - Tighina 2:1
Goluri: Gheorghiev, 33 (pen) - 1:0, E.Țiverenco, 50 - 1:1, Borovschii, 73 - 2:1
Olimp: Ozdemir, Sinkovskii, Gagauz (Gargalîc, 43), M.Uzun, Bargan, Borovschi, S.Gheorghiev, Gaidarji, Apostolov, Botnarenco (N.Uzun, 56), Parfeni.
Rezerve: Cîlcic, Bolgar, Pulucciu, Covricov.
Tighina: A.Coval, Chirev (Saveliev, 65), R.Gadevici, A.Tcaciuc (Boligari, 82), A.Spinu, E.Țiverenco, Iu.Mîrza (Ciobanu, 89), Turta, Mihailuța, N.Ciumacenko, Tasev (Slobodeniuc, 46).
Rezerve: Dolea, A.Hodichin, Evtodiev.
Arbitru: I.Bilea. Ceadîr-Lunga, stadionul orașenesc.

Spartanii - FC Sireți 1:1
Goluri: D.Adam, 8 - 1:0, Lisu, 76 (autogol) - 1:1
Spartanii: Galac, Andr.Prepelița, I.Borș, V.Beșeti, V.Cojocaru, Adam, V.Negară, Rotaru, Lisu, N.Cebotari-jun., Coda.
Rezerve: Furdui, A.Mămăligă.
FC Sireți: An.Popovici, Pojoga, Petrascu, Casim, Meleca, A.Șoimu (Iu.Bursuc, 53), S.Epureanu, Bețivu (Ermurachi, 46), O.Șoimu, Mihei, Ciobu.
Rezerve: Badea, Sula.
Arbitru: G.Vorfolomei. Selemet, stadionul sătesc.

Iskra - Sheriff-2 1:2
Goluri: Ignatov, 25 - 0:1, Gliga, 65 (pen) - 0:2, D.Graur, 67 - 1:2
Iskra: Sîrghi, V.Cușnir, Ceh, Diaconu, A.Ceban, Latîșov (Dum.Graur, 46), Roizman (A.Lupașco, 17), Mirciu (L.Iurcu, 71), Știrbu, Reznic, Malțev.
Rezerve: Parandiuc, D.Rassulov, Elțov.
Sheriff-2: M.Cioban, R.Scurtul, Danilov, Gliga (Untura, 90+2), N.Covali, Cesnocov, Ignatov, Pleșco, Picus (Maracuța, 89), Murovanîi (T.Gheorghiu, 81), Seraf.Cojocari.
Rezerve: Samoilenco, Procopişen, Corneencov.
Arbitru: S.Derenov. Rîbnița, stadionul orașenesc.
Calendarul sezonului
30.07.2021, Etapa 1
  • FC Sucleia - FCM Ungheni
    1:3
  • Dacia Buiucani - Cahul-2005
    2:0
  • Sheriff-2 - Victoria
    2:1
31.07.2021, Etapa 1
  • Real-Succes - Iskra
    1:3
  • Speranța D - Sporting
    0:2
  • Spartanii - Olimp
    2:2
06.08.2021, Etapa 2
  • FC Sucleia - Sheriff-2
    18:00
07.08.2021, Etapa 2
  • Cahul-2005 - Spartanii
    18:00
  • FCM Ungheni - Olimp
    18:00
  • Sporting - Dacia Buiucani
    18:00
  • Iskra - Speranța D
    18:00
  • Victoria - Real-Succes
    18:00
13.08.2021, Etapa 3
  • Dacia Buiucani - Iskra
    18:00
  • Olimp - Cahul-2005
    18:00
14.08.2021, Etapa 3
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    18:00
  • Real-Succes - FC Sucleia
    18:00
  • Speranța D - Victoria
    18:00
  • Spartanii - Sporting
    18:00
Calendarul sezonului
Conferința
DIVIZIA 2021/22
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. FCM Ungheni
1
1
0
0
3:1
3
2. Dacia Buiucani
1
1
0
0
2:0
3
3. Sheriff-2
1
1
0
0
2:1
3
4. Iskra
1
1
0
0
3:1
3
5. Sporting
1
1
0
0
2:0
3
6. Olimp
1
0
1
0
2:2
1
7. Spartanii
1
0
1
0
2:2
1
8. Speranța D
1
0
0
1
0:2
0
9. Real-Succes
1
0
0
1
1:3
0
10. Victoria
1
0
0
1
1:2
0
11. FC Sucleia
1
0
0
1
1:3
0
12. Cahul-2005
1
0
0
1
0:2
0
Golgheteri
L.Iurcu (Iskra)
2
Șumchin (Spartanii)
2
Cucereavîi (Real-Succes)
1
M.Stan (Victoria)
1
Cegurco (Iskra)
1
Gohou (FC Sucleia)
1
Rostokin (Olimp)
1
St.Dobrioglo (Olimp)
1
Maracuța (Sheriff-2)
1
I.Botnari (Dacia Buiucani)
1
D.Bivol (Dacia Buiucani)
1
Șobraneschi (FCM Ungheni)
1
F.Cojocaru (FCM Ungheni)
1
Arama (FCM Ungheni)
1
Semcov (Sporting)
1
Cheltuitor (Sporting)
1
Danilov (Sheriff-2)
1 (1)