Noutăți
Concursul Pronosticurilor

Divizia A 2020/21, Etapa 12

24 octombrie 2020, simbata
Sursa: Divizia-A.md
Tighina - FC Fălești 6:1
Goluri: N.Ciumacenko, 5 - 1:0, An.Tcaciuc, 21 - 2:0, E.Țiverenco, 40 - 3:0, Chirev, 53 - 4:0, Ciocoi, 61 - 4:1, E.Țiverenco, 67 - 5:1, E.Țiverenco, 75 - 6:1
Tighina: A.Coval, Chirev (Boligari, 63), Dolea (Evtodiev, 63), Saveliev, A.Tcaciuc, A.Spinu, E.Țiverenco, Iu.Mîrza, Cușnir (Ciobanu, 79), Mihailuța (A.Hodichin, 83), N.Ciumacenko.
Rezerve: Tasev.
FC Fălești: M.Popa, Melnic, Andriţchi (Șontea, 46), Dumenico, Ciocoi, Turava (Val.Cojocaru, 76), Sîciov, Bîzga (Grajdean, 90+1), Daniliuc, Besarab, M.Popescu (Braiu, 87).
Rezerve: Jurat, Tonofrei.
Arbitru: A.Cuzeac. Bender, stadionul orașenesc.

Speranța D - FC Bălți 1:0
Gol: M.Țurcan, 54 - 1:0
Speranța D: Nicolaev, Tomac (Dorogan, 70), M.Țurcan (Ursachilă, 83), Vîlcu, Conea, Mardarii, Laevschi, T.Mocanu, V.Lisa, Stînga, S.Cojocari.
Rezerve: Chiaburu, Polivaniuc, Borşci, A.Maxim.
FC Bălți: Burac, Burlacu (Mișcov, 68), Costin, Moţpan, Tîgîrlaș, Danu (Ploniș, 65), Drab, Gherman, Tîşcul, Bucătaru, Molochko.
Rezerve: Enyeribe, Moşneaga, Carazanu, A.Grosu, Golovatîi, Chirciu, Lefter, E.Gomez, E.Berco.
Arbitru: V.Berladean. Drochia, stadionul orașenesc.

FC Sireți - Real-Succes 1:2
Goluri: M.Ștefan, 55 - 0:1, O.Șoimu, 67 - 1:1, M.Ștefan, 82 - 1:2
FC Sireți: An.Popovici, Petrascu, Mihei, Casim (Badea, 57), A.Șoimu (O.Șoimu, 62), Meleca (Sula, 46), Țîmbalist, S.Epureanu, Ermurachi, Comlionoc, Ciobu.
Rezerve: Pojoga, Pahomi, Bețivu.
Real-Succes: Garanovschi, M.Ștefan, Moisei, Buiuclî (Șavga, 46), Zămosteanu (Lisnic, 78), Chele (Mînăscurtă, 68), Guiban (Gîrlea, 90), N.Moraru, Axenti, Hatman, Agatinei.
Rezerve: Gh.Cazacu.
Eliminare: N.Moraru (R), 45.
Arbitru: A.Șturmilov. Sireți, stadionul orășenesc.

Grănicerul - Cahul-2005 1:3
Goluri: A.Stratan, 9 - 0:1, Ovseannicov, 45 - 1:1, Dan.Zagorodnîi, 47 - 1:2, A.Stratan, 58 - 1:3
Grănicerul: Cristofovici, Carabulea, Orlov, Cheptenari, G.Ovseannicov, Ad.Popovici (Colbasiuc, 64), Pîslari, Dobrovinschi (Găicean, 60), A.Ciobanu (Tașco, 74), Dan.Caras, Hovanschii.
Rezerve: Sinegur, Usatenco, Ghen.Boghiu, Cernîh, Grijuc, N.Reaboi.
Cahul-2005: N.Țurcan, G.Mîţă, Vas.Mîţă, S.Nudnii, Şumchin, Stancev, Pruteanu, A.Stratan, Zaporojan, Dan.Zagorodni, Den.Zagorodni.
Rezerve: Stancov, Val.Mîţă, E.Fiodorov, Sofronovici, D.Maximov, Bacalu.
Arbitru: V.Minciuna. Glodeni, stadionul orașenesc.
Calendarul sezonului
24.07.2020, Etapa 1
  • Grănicerul - FC Bălți
    0:3
  • Sheriff-2 - Iskra
    1:0
  • FC Sucleia - Cahul-2005
    1:0
25.07.2020, Etapa 1
  • Speranța D - FC Fălești
    3:1
  • Tighina - Olimp
    1:0
  • FC Sireți - Spartanii
    0:4
26.07.2020, Etapa 1
  • Victoria - Real-Succes
    1:1
31.07.2020, Etapa 2
  • Olimp - Cahul-2005
    0:1
  • Iskra - FC Sucleia
    4:1
  • FC Bălți - Sheriff-2
    1:0
  • Tighina - FC Sireți
    2:0
01.08.2020, Etapa 2
  • Real-Succes - Grănicerul
    7:2
  • FC Fălești - Victoria
    3:2
  • Spartanii - Speranța D
    2:0
07.08.2020, Etapa 3
  • Victoria - Spartanii
    1:7
  • Grănicerul - FC Fălești
    2:0
  • Sheriff-2 - Real-Succes
    2:1
  • FC Sucleia - FC Bălți
    1:3
08.08.2020, Etapa 3
  • FC Sireți - Olimp
    1:2
  • Speranța D - Tighina
    1:3
  • Iskra - Cahul-2005
    2:4
21.08.2020, Etapa 4
  • Olimp - Iskra
    1:1
  • Real-Succes - FC Sucleia
    0:1
  • FC Fălești - Sheriff-2
    1:2
22.08.2020, Etapa 4
  • FC Bălți - Cahul-2005
    3:1
  • Spartanii - Grănicerul
    0:1
  • Tighina - Victoria
    3:1
  • FC Sireți - Speranța D
    2:3
04.09.2020, Etapa 5
  • Speranța D - Olimp
    6:1
  • Sheriff-2 - Spartanii
    0:0
  • FC Bălți - Iskra
    1:0
  • FC Sucleia - FC Fălești
    4:2
05.09.2020, Etapa 5
  • Victoria - FC Sireți
    9:0
  • Grănicerul - Tighina
    0:4
  • Real-Succes - Cahul-2005
    1:3
11.09.2020, Etapa 6
  • Olimp - FC Bălți
    0:2
  • FC Fălești - Cahul-2005
  • Spartanii - FC Sucleia
    3:1
  • Tighina - Sheriff-2
    0:1
12.09.2020, Etapa 6
  • Real-Succes - Iskra
    1:1
  • FC Sireți - Grănicerul
    0:2
  • Speranța D - Victoria
    1:0
18.09.2020, Etapa 7
  • Grănicerul - Speranța D
    0:1
  • Sheriff-2 - FC Sireți
    8:0
  • FC Sucleia - Tighina
    2:2
  • Cahul-2005 - Spartanii
    2:2
19.09.2020, Etapa 7
  • Victoria - Olimp
    1:4
  • Iskra - FC Fălești
    3:1
  • FC Bălți - Real-Succes
    4:2
25.09.2020, Etapa 8
  • Olimp - Real-Succes
    0:0
  • Spartanii - Iskra
    4:2
  • Speranța D - Sheriff-2
    1:1
26.09.2020, Etapa 8
  • FC Bălți - FC Fălești
    0:2
  • Tighina - Cahul-2005
    1:3
  • FC Sireți - FC Sucleia
    0:9
  • Victoria - Grănicerul
    0:1
02.10.2020, Etapa 9
  • FC Sucleia - Speranța D
    1:1
  • Iskra - Tighina
    2:1
  • Sheriff-2 - Victoria
    2:0
03.10.2020, Etapa 9
  • Cahul-2005 - FC Sireți
    3:0
  • FC Bălți - Spartanii
    4:0
  • Real-Succes - FC Fălești
    1:2
04.10.2020, Etapa 9
  • Grănicerul - Olimp
    4:3
09.10.2020, Etapa 10
  • Olimp - FC Fălești
    4:0
  • Victoria - FC Sucleia
    4:6
  • Grănicerul - Sheriff-2
    0:1
10.10.2020, Etapa 10
  • Tighina - FC Bălți
    0:3
  • FC Sireți - Iskra
    4:4
  • Speranța D - Cahul-2005
    1:3
16.10.2020, Etapa 11
  • FC Sucleia - Grănicerul
    5:0
  • Iskra - Speranța D
    2:2
  • FC Fălești - Spartanii
    1:4
  • Sheriff-2 - Olimp
    3:1
17.10.2020, Etapa 11
  • Cahul-2005 - Victoria
    6:0
  • Real-Succes - Tighina
    0:1
20.10.2020, Etapa 11
  • FC Bălți - FC Sireți
    5:0
23.10.2020, Etapa 12
  • Olimp - Spartanii
    2:3
  • Victoria - Iskra
    3:3
  • Sheriff-2 - FC Sucleia
    0:3
24.10.2020, Etapa 12
  • Tighina - FC Fălești
    6:1
  • Speranța D - FC Bălți
    1:0
  • FC Sireți - Real-Succes
    1:2
  • Grănicerul - Cahul-2005
    1:3
27.10.2020, Etapa 10
  • Spartanii - Real-Succes
    2:1
30.10.2020, Etapa 13
  • FC Sucleia - Olimp
    2:0
  • Cahul-2005 - Sheriff-2
    4:1
  • FC Fălești - FC Sireți
    1:3
  • Spartanii - Tighina
    1:4
31.10.2020, Etapa 13
  • Iskra - Grănicerul
    3:1
  • FC Bălți - Victoria
    4:1
  • Real-Succes - Speranța D
    1:1
06.11.2020, Etapa 14
  • Olimp - Tighina
    2:1
  • Spartanii - FC Sireți
    1:1
  • Iskra - Sheriff-2
    1:2
07.11.2020, Etapa 14
  • FC Fălești - Speranța D
    0:7
  • Real-Succes - Victoria
    2:3
  • FC Bălți - Grănicerul
    2:1
  • Cahul-2005 - FC Sucleia
    1:0
13.11.2020, Etapa 15
  • FC Sucleia - Iskra
    5:1
  • Grănicerul - Real-Succes
    0:1
  • Victoria - FC Fălești
    4:1
  • Cahul-2005 - Olimp
    0:0
  • Sheriff-2 - FC Bălți
    0:3
14.11.2020, Etapa 15
  • FC Sireți - Tighina
    1:6
20.11.2020, Etapa 16
  • Olimp - FC Sireți
    5:0
  • FC Fălești - Grănicerul
    1:2
  • Real-Succes - Sheriff-2
    0:2
21.11.2020, Etapa 16
  • Tighina - Speranța D
    2:2
  • Spartanii - Victoria
    1:0
  • FC Bălți - FC Sucleia
    7:0
  • Cahul-2005 - Iskra
    3:0
28.11.2020, Etapa 15
  • Speranța D - Spartanii
    5:1
19.03.2021, Etapa 17
  • Iskra - Olimp
    3:3
  • FC Sucleia - Real-Succes
    1:1
  • Grănicerul - Spartanii
    1:2
11.04.2021, Etapa 17
  • Speranța D - FC Sireți
    5:2
12.04.2021, Etapa 17
  • Victoria - Tighina
    8:0
13.04.2021, Etapa 17
  • Cahul-2005 - FC Bălți
    1:2
  • Sheriff-2 - FC Fălești
    2:1
16.04.2021, Etapa 18
  • Olimp - Speranța D
    3:1
17.04.2021, Etapa 18
  • Spartanii - Sheriff-2
    15:00
  • FC Fălești - FC Sucleia
    15:00
  • Iskra - FC Bălți
    15:00
  • FC Sireți - Victoria
    15:00
  • Tighina - Grănicerul
    15:00
  • Cahul-2005 - Real-Succes
    15:00
20.04.2021, Etapa 19
  • Grănicerul - FC Sireți
    16:00
21.04.2021, Etapa 19
  • FC Bălți - Olimp
    16:00
  • FC Sucleia - Spartanii
    16:00
  • Sheriff-2 - Tighina
    16:00
  • Victoria - Speranța D
    16:00
  • Iskra - Real-Succes
    16:00
  • Cahul-2005 - FC Fălești
    16:00
23.04.2021, Etapa 22
  • Olimp - Grănicerul
    16:00
  • Victoria - Sheriff-2
    16:00
  • Spartanii - FC Bălți
    16:00
  • FC Fălești - Real-Succes
    16:00
24.04.2021, Etapa 20
  • FC Fălești - Iskra
    16:00
  • Spartanii - Cahul-2005
    16:00
24.04.2021, Etapa 22
  • Speranța D - FC Sucleia
    16:00
  • FC Sireți - Cahul-2005
    16:00
  • Tighina - Iskra
    16:00
25.04.2021, Etapa 20
  • Olimp - Victoria
    16:00
  • FC Sireți - Sheriff-2
    16:00
  • Tighina - FC Sucleia
    16:00
  • Speranța D - Grănicerul
    16:00
  • Real-Succes - FC Bălți
    16:00
30.04.2021, Etapa 21
  • FC Sucleia - FC Sireți
    16:00
  • Cahul-2005 - Tighina
    16:00
  • Sheriff-2 - Speranța D
    16:00
  • Grănicerul - Victoria
    16:00
30.04.2021, Etapa 23
  • FC Fălești - Olimp
    17:00
  • Iskra - FC Sireți
    17:00
  • FC Sucleia - Victoria
    17:00
01.05.2021, Etapa 21
  • FC Fălești - FC Bălți
    16:00
  • Iskra - Spartanii
    16:00
  • Real-Succes - Olimp
    16:00
01.05.2021, Etapa 23
  • Real-Succes - Spartanii
    17:00
  • FC Bălți - Tighina
    17:00
  • Cahul-2005 - Speranța D
    17:00
  • Sheriff-2 - Grănicerul
    17:00
07.05.2021, Etapa 24
  • Grănicerul - FC Sucleia
    17:00
  • Tighina - Real-Succes
    17:00
  • Spartanii - FC Fălești
    17:00
08.05.2021, Etapa 24
  • Victoria - Cahul-2005
    17:00
  • Olimp - Sheriff-2
    17:00
  • Speranța D - Iskra
    17:00
  • FC Sireți - FC Bălți
    17:00
14.05.2021, Etapa 25
  • FC Fălești - Tighina
    17:00
  • Real-Succes - FC Sireți
    17:00
  • FC Sucleia - Sheriff-2
    17:00
15.05.2021, Etapa 25
  • Spartanii - Olimp
    17:00
  • FC Bălți - Speranța D
    17:00
  • Iskra - Victoria
    17:00
  • Cahul-2005 - Grănicerul
    17:00
21.05.2021, Etapa 26
  • Olimp - FC Sucleia
    18:00
  • Sheriff-2 - Cahul-2005
    18:00
  • Grănicerul - Iskra
    18:00
  • Victoria - FC Bălți
    18:00
  • Speranța D - Real-Succes
    18:00
  • FC Sireți - FC Fălești
    18:00
  • Tighina - Spartanii
    18:00
Pariuri pe Divizia A
Conferința
Informație despre case de pariuri
DIVIZIA A 2020/21
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. FC Bălți
17
15
0
2
47:10
45
2. Cahul-2005
17
12
2
3
48:16
38
3. Sheriff-2
17
11
2
4
28:17
35
4. Spartanii
17
10
3
4
37:26
33
5. Speranța D
18
9
5
4
42:25
32
6. FC Sucleia
17
9
3
5
43:29
30
7. Tighina
17
9
2
6
37:28
29
8. Olimp
18
6
4
8
31:30
22
9. Iskra
17
4
6
7
32:38
18
10. Grănicerul
17
6
0
11
18:36
18
11. Victoria
17
4
2
11
38:45
14
12. Real-Succes
17
3
5
9
22:27
14
13. FC Fălești
17
3
0
14
19:59
9
14. FC Sireți
17
1
2
14
15:71
5
Golgheteri
M.Țurcan (Speranța D)
17 (1)
Godday (FC Sucleia)
17 (3)
Șumchin (Cahul-2005)
13
E.Țiverenco (Tighina)
13
Onofrei (Spartanii)
13 (1)
Stancev (Cahul-2005)
11
Noroc (Speranța D)
11
A.Stratan (Cahul-2005)
10
Borovschii (FC Sireți / Olimp)
10
Molochko (FC Bălți)
9
M.Ștefan (Real-Succes)
9 (1)
Tuluc (Iskra)
8
Țîgîrlaș (FC Bălți)
8 (1)
Moțpan (FC Bălți)
8 (2)
Gh.Orbu (Victoria)
7