Noutăți
Concursul Pronosticurilor

Divizia A 2020/21, Etapa 12

24 octombrie 2020, simbata
Sursa: Divizia-A.md
Tighina - FC Fălești 6:1
Goluri: N.Ciumacenko, 5 - 1:0, An.Tcaciuc, 21 - 2:0, E.Țiverenco, 40 - 3:0, Chirev, 53 - 4:0, Ciocoi, 61 - 4:1, E.Țiverenco, 67 - 5:1, E.Țiverenco, 75 - 6:1
Tighina: A.Coval, Chirev (Boligari, 63), Dolea (Evtodiev, 63), Saveliev, A.Tcaciuc, A.Spinu, E.Țiverenco, Iu.Mîrza, Cușnir (Ciobanu, 79), Mihailuța (A.Hodichin, 83), N.Ciumacenko.
Rezerve: Tasev.
FC Fălești: M.Popa, Melnic, Andriţchi (Șontea, 46), Dumenico, Ciocoi, Turava (Val.Cojocaru, 76), Sîciov, Bîzga (Grajdean, 90+1), Daniliuc, Besarab, M.Popescu (Braiu, 87).
Rezerve: Jurat, Tonofrei.
Arbitru: A.Cuzeac. Bender, stadionul orașenesc.

Speranța D - FC Bălți 1:0
Gol: M.Țurcan, 54 - 1:0
Speranța D: Nicolaev, Tomac (Dorogan, 70), M.Țurcan (Ursachilă, 83), Vîlcu, Conea, Mardarii, Laevschi, T.Mocanu, V.Lisa, Stînga, S.Cojocari.
Rezerve: Chiaburu, Polivaniuc, Borşci, A.Maxim.
FC Bălți: Burac, Burlacu (Mișcov, 68), Costin, Moţpan, Tîgîrlaș, Danu (Ploniș, 65), Drab, Gherman, Tîşcul, Bucătaru, Molochko.
Rezerve: Enyeribe, Moşneaga, Carazanu, A.Grosu, Golovatîi, Chirciu, Lefter, E.Gomez, E.Berco.
Arbitru: V.Berladean. Drochia, stadionul orașenesc.

FC Sireți - Real-Succes 1:2
Goluri: M.Ștefan, 55 - 0:1, O.Șoimu, 67 - 1:1, M.Ștefan, 82 - 1:2
FC Sireți: An.Popovici, Petrascu, Mihei, Casim (Badea, 57), A.Șoimu (O.Șoimu, 62), Meleca (Sula, 46), Țîmbalist, S.Epureanu, Ermurachi, Comlionoc, Ciobu.
Rezerve: Pojoga, Pahomi, Bețivu.
Real-Succes: Garanovschi, M.Ștefan, Moisei, Buiuclî (Șavga, 46), Zămosteanu (Lisnic, 78), Chele (Mînăscurtă, 68), Guiban (Gîrlea, 90), N.Moraru, Axenti, Hatman, Agatinei.
Rezerve: Gh.Cazacu.
Eliminare: N.Moraru (R), 45.
Arbitru: A.Șturmilov. Sireți, stadionul orășenesc.

Grănicerul - Cahul-2005 1:3
Goluri: A.Stratan, 9 - 0:1, Ovseannicov, 45 - 1:1, Dan.Zagorodnîi, 47 - 1:2, A.Stratan, 58 - 1:3
Grănicerul: Cristofovici, Carabulea, Orlov, Cheptenari, G.Ovseannicov, Ad.Popovici (Colbasiuc, 64), Pîslari, Dobrovinschi (Găicean, 60), A.Ciobanu (Tașco, 74), Dan.Caras, Hovanschii.
Rezerve: Sinegur, Usatenco, Ghen.Boghiu, Cernîh, Grijuc, N.Reaboi.
Cahul-2005: N.Țurcan, G.Mîţă, Vas.Mîţă, S.Nudnii, Şumchin, Stancev, Pruteanu, A.Stratan, Zaporojan, Dan.Zagorodni, Den.Zagorodni.
Rezerve: Stancov, Val.Mîţă, E.Fiodorov, Sofronovici, D.Maximov, Bacalu.
Arbitru: V.Minciuna. Glodeni, stadionul orașenesc.
Calendarul sezonului
30.07.2021, Etapa 1
  • FC Sucleia - FCM Ungheni
    1:3
  • Dacia Buiucani - Cahul-2005
    2:0
  • Sheriff-2 - Victoria
    2:1
31.07.2021, Etapa 1
  • Real-Succes - Iskra
    1:3
  • Speranța D - Sporting
    0:2
  • Spartanii - Olimp
    2:2
06.08.2021, Etapa 2
  • FC Sucleia - Sheriff-2
    18:00
07.08.2021, Etapa 2
  • Cahul-2005 - Spartanii
    18:00
  • FCM Ungheni - Olimp
    18:00
  • Sporting - Dacia Buiucani
    18:00
  • Iskra - Speranța D
    18:00
  • Victoria - Real-Succes
    18:00
13.08.2021, Etapa 3
  • Dacia Buiucani - Iskra
    18:00
  • Olimp - Cahul-2005
    18:00
14.08.2021, Etapa 3
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    18:00
  • Real-Succes - FC Sucleia
    18:00
  • Speranța D - Victoria
    18:00
  • Spartanii - Sporting
    18:00
Calendarul sezonului
Conferința
DIVIZIA 2021/22
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. FCM Ungheni
1
1
0
0
3:1
3
2. Dacia Buiucani
1
1
0
0
2:0
3
3. Sheriff-2
1
1
0
0
2:1
3
4. Iskra
1
1
0
0
3:1
3
5. Sporting
1
1
0
0
2:0
3
6. Olimp
1
0
1
0
2:2
1
7. Spartanii
1
0
1
0
2:2
1
8. Speranța D
1
0
0
1
0:2
0
9. Real-Succes
1
0
0
1
1:3
0
10. Victoria
1
0
0
1
1:2
0
11. FC Sucleia
1
0
0
1
1:3
0
12. Cahul-2005
1
0
0
1
0:2
0
Golgheteri
L.Iurcu (Iskra)
2
Șumchin (Spartanii)
2
Cucereavîi (Real-Succes)
1
M.Stan (Victoria)
1
Cegurco (Iskra)
1
Gohou (FC Sucleia)
1
Rostokin (Olimp)
1
St.Dobrioglo (Olimp)
1
Maracuța (Sheriff-2)
1
I.Botnari (Dacia Buiucani)
1
D.Bivol (Dacia Buiucani)
1
Șobraneschi (FCM Ungheni)
1
F.Cojocaru (FCM Ungheni)
1
Arama (FCM Ungheni)
1
Semcov (Sporting)
1
Cheltuitor (Sporting)
1
Danilov (Sheriff-2)
1 (1)