Noutăți
Concursul Pronosticurilor

Divizia A 2020/21, Etapa 12

23 octombrie 2020, vineri
Sursa: Divizia-A.md
Olimp - Spartanii 2:3
Goluri: I.Borș, 24 - 0:1, Borovschii, 51 - 1:1, Lisu, 55 - 1:2, Borovschii, 61 - 2:2, Stan, 67 - 2:3
Olimp: Cîlcic, Sinkovskii, Gagauz, Borovschi, S.Gheorghiev, Gargalîc, Gaidarji, Apostolov, Botnarenco, Pulucciu (F.Uzun, 85), Covricov (M.Uzun, 37, Bolgar, 68, N.Uzun, 85).
Rezerve: Ozdemir.
Spartanii: Galac, Andr.Prepelița, I.Borș, V.Beșeti (A.Mămăligă, 82), Furdui, M.Stan, V.Cojocaru, Onofrei, Lisu, N.Cebotari-jun., Coda (Rotaru, 68, Adam, 85).
Rezerve: -
Arbitru: G.Dandeș. Ceadîr-Lunga, stadion orășenesc.

Victoria - Iskra 3:3
Goluri: S.Valuța, 4 - 1:0, Pavlov, 12 - 2:0, L.Iurcu, 20 - 2:1, L.Iurcu, 21 - 2:2, Iancioglo, 34 - 3:2, Latîșov, 90 - 3:3
Victoria: Conica, Bordianu, Tofilat (Butucel, 30), Gh.Orbu, S.Valuța (Cheltuitor, 63), S.Bivol, Frecațel, Iancioglo (D.Covali, 73), I.Pavlov, Curchi, R.Jalbă.
Rezerve: Vicol, N.Ursachi, Șonţovoi, Ala, I.Ursachi.
Iskra: Sîrghi, D.Rassulov, V.Cușnir, Diaconu (Ceh, 62), A.Ceban, L.Iurcu (Reznic, 62), Roizman (A.Lupașco, 46), Mirciu, Latîșov, Dum.Graur (Bumbac, 46), Tuluc.
Rezerve: Parandiuc.
Arbitru: A.Diordiev. Chișinău, stadion "Joma Arena".

Sheriff-2 - FC Sucleia 0:3
Goluri: Godday, 77 - 0:1, Konteh, 85 - 0:2, Kouassi, 93 (pen) - 0:3
Sheriff-2: Samoilenco, Danilov (T.Gheorghiu, 63), Corneencov (Murovanîi, 46), Gliga (Gradinar, 72), N.Covali, Macalici, Cesnocov, Ignatov, Pleșco, Picus, Seraf.Cojocari.
Rezerve: M.Cioban, Procopişen, Cucereavenco, Ichim.
FC Sucleia: R.Istrati, Digori, Burlac, M.Isah, Conteh, Godday (Mezerniuc, 88), John, Kouassi, Iordachi (Nicolaiciuc, 80), Verebceanu, Arnaut.
Rezerve: A.Colibaba, Cimpoeș.
Arbitru: D.Luca. Tiraspol, Complexul Sportiv Sheriff.
Calendarul sezonului
24.07.2020, Etapa 1
  • Grănicerul - FC Bălți
  • Sheriff-2 - Iskra
  • FC Sucleia - Cahul-2005
25.07.2020, Etapa 1
  • Speranța D - FC Fălești
  • Tighina - Olimp
  • FC Sireți - Spartanii
26.07.2020, Etapa 1
  • Victoria - Real-Succes
31.07.2020, Etapa 2
  • Olimp - Cahul-2005
  • Iskra - FC Sucleia
  • FC Bălți - Sheriff-2
  • Tighina - FC Sireți
01.08.2020, Etapa 2
  • Real-Succes - Grănicerul
  • FC Fălești - Victoria
  • Spartanii - Speranța D
07.08.2020, Etapa 3
  • Victoria - Spartanii
  • Grănicerul - FC Fălești
  • Sheriff-2 - Real-Succes
  • FC Sucleia - FC Bălți
08.08.2020, Etapa 3
  • FC Sireți - Olimp
  • Speranța D - Tighina
  • Iskra - Cahul-2005
21.08.2020, Etapa 4
  • Olimp - Iskra
  • Real-Succes - FC Sucleia
  • FC Fălești - Sheriff-2
22.08.2020, Etapa 4
  • FC Bălți - Cahul-2005
  • Spartanii - Grănicerul
  • Tighina - Victoria
  • FC Sireți - Speranța D
04.09.2020, Etapa 5
  • Speranța D - Olimp
  • Sheriff-2 - Spartanii
  • FC Bălți - Iskra
  • FC Sucleia - FC Fălești
05.09.2020, Etapa 5
  • Victoria - FC Sireți
  • Grănicerul - Tighina
  • Real-Succes - Cahul-2005
11.09.2020, Etapa 6
  • Olimp - FC Bălți
  • FC Fălești - Cahul-2005
  • Spartanii - FC Sucleia
  • Tighina - Sheriff-2
12.09.2020, Etapa 6
  • Real-Succes - Iskra
  • FC Sireți - Grănicerul
  • Speranța D - Victoria
18.09.2020, Etapa 7
  • Grănicerul - Speranța D
  • Sheriff-2 - FC Sireți
  • FC Sucleia - Tighina
  • Cahul-2005 - Spartanii
19.09.2020, Etapa 7
  • Victoria - Olimp
  • Iskra - FC Fălești
  • FC Bălți - Real-Succes
25.09.2020, Etapa 8
  • Olimp - Real-Succes
  • Spartanii - Iskra
  • Speranța D - Sheriff-2
26.09.2020, Etapa 8
  • FC Bălți - FC Fălești
  • Tighina - Cahul-2005
  • FC Sireți - FC Sucleia
  • Victoria - Grănicerul
02.10.2020, Etapa 9
  • FC Sucleia - Speranța D
  • Iskra - Tighina
  • Sheriff-2 - Victoria
03.10.2020, Etapa 9
  • Cahul-2005 - FC Sireți
  • FC Bălți - Spartanii
  • Real-Succes - FC Fălești
04.10.2020, Etapa 9
  • Grănicerul - Olimp
09.10.2020, Etapa 10
  • Olimp - FC Fălești
  • Victoria - FC Sucleia
  • Grănicerul - Sheriff-2
10.10.2020, Etapa 10
  • Tighina - FC Bălți
  • FC Sireți - Iskra
  • Speranța D - Cahul-2005
16.10.2020, Etapa 11
  • FC Sucleia - Grănicerul
  • Iskra - Speranța D
  • FC Fălești - Spartanii
  • Sheriff-2 - Olimp
17.10.2020, Etapa 11
  • Cahul-2005 - Victoria
  • Real-Succes - Tighina
20.10.2020, Etapa 11
  • FC Bălți - FC Sireți
23.10.2020, Etapa 12
  • Olimp - Spartanii
  • Victoria - Iskra
  • Sheriff-2 - FC Sucleia
24.10.2020, Etapa 12
  • Tighina - FC Fălești
  • Speranța D - FC Bălți
  • FC Sireți - Real-Succes
  • Grănicerul - Cahul-2005
27.10.2020, Etapa 10
  • Spartanii - Real-Succes
30.10.2020, Etapa 13
  • FC Sucleia - Olimp
  • Cahul-2005 - Sheriff-2
  • FC Fălești - FC Sireți
  • Spartanii - Tighina
31.10.2020, Etapa 13
  • Iskra - Grănicerul
  • FC Bălți - Victoria
  • Real-Succes - Speranța D
06.11.2020, Etapa 14
  • Olimp - Tighina
  • Spartanii - FC Sireți
  • Iskra - Sheriff-2
07.11.2020, Etapa 14
  • FC Fălești - Speranța D
  • Real-Succes - Victoria
  • FC Bălți - Grănicerul
  • Cahul-2005 - FC Sucleia
13.11.2020, Etapa 15
  • FC Sucleia - Iskra
  • Grănicerul - Real-Succes
  • Victoria - FC Fălești
  • Cahul-2005 - Olimp
  • Sheriff-2 - FC Bălți
14.11.2020, Etapa 15
  • FC Sireți - Tighina
20.11.2020, Etapa 16
  • Olimp - FC Sireți
  • FC Fălești - Grănicerul
  • Real-Succes - Sheriff-2
21.11.2020, Etapa 16
  • Tighina - Speranța D
  • Spartanii - Victoria
  • FC Bălți - FC Sucleia
  • Cahul-2005 - Iskra
28.11.2020, Etapa 15
  • Speranța D - Spartanii
    13:00
Pariuri pe Divizia A
Conferința
Case de pariuri recomandate
DIVIZIA A 2020/21
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. FC Bălți
16
14
0
2
45:9
42
2. Cahul-2005
16
12
2
2
47:14
38
3. Sheriff-2
16
10
2
4
26:16
32
4. Spartanii
15
9
3
3
34:20
30
5. Tighina
16
9
2
5
37:20
29
6. FC Sucleia
16
9
2
5
42:28
29
7. Speranța D
15
7
5
3
31:19
26
8. Grănicerul
16
6
0
10
17:34
18
9. Olimp
16
5
3
8
25:26
18
10. Iskra
16
4
5
7
29:35
17
11. Real-Succes
16
3
4
9
21:26
13
12. Victoria
16
3
2
11
30:45
11
13. FC Fălești
16
3
0
13
18:57
9
14. FC Sireți
16
1
2
13
13:66
5
Golgheteri
Godday (FC Sucleia)
17 (3)
Șumchin (Cahul-2005)
13
E.Țiverenco (Tighina)
13
M.Țurcan (Speranța D)
12 (1)
Stancev (Cahul-2005)
11
Onofrei (Spartanii)
11 (1)
A.Stratan (Cahul-2005)
10
Borovschii (FC Sireți / Olimp)
9
Molochko (FC Bălți)
9
M.Ștefan (Real-Succes)
9 (1)
Tuluc (Iskra)
8
Noroc (Speranța D)
8
Țîgîrlaș (FC Bălți)
8 (1)
Moțpan (FC Bălți)
8 (2)