Noutăți
Concursul Pronosticurilor

Divizia A 2020/21, Etapa 5

05 septembrie 2020, simbata
Sursa: Divizia-A.md
Victoria - FC Sireți 9:0
Goluri: Curchi, 39 - 1:0, Tiron, 41 - 2:0, Cheltuitor, 54 - 3:0, Cheltuitor, 58 - 4:0, Butucel, 60 - 5:0, Tiron, 68 - 6:0, Cheltuitor, 72 - 7:0, Cheltuitor, 85 - 8:0, Butucel, 87 - 9:0
Victoria: Vicol, Bordianu, Cheltuitor, Gh.Orbu (Tiron, 36), S.Bivol, D.Covali, Frecațel (Șonţovoi, 62), Iancioglo (Butucel, 46), Ala (Valuța, 58), I.Andronic, R.Jalbă (Curchi, 36).
Rezerve: Conica, N.Ursachi.
FC Sireți: Slavinschi, Ermurachi, Pojoga, Serbușca, Știrbu (Bețivu, 50), Meleca, O.Șoimu, R.Beșeti, Sula, S.Epureanu, Casim.
Rezerve: Badea.
Arbitru: V.Morgun. Chișinău, Joma Arena.

Grănicerul - Tighina 0:4
Goluri: Schițenco, 11 - 0:1, E.Țiverenco, 29 - 0:2, Slobodeniuc, 59 - 0:3, Chirev, 93 - 0:4
Grănicerul: Cristofovici, Carabulea, Orlov, Sinegur (Dan.Caras, 46), Cheptenari, Dobrovinschi (Găicean, 54), G.Ovseannicov, Ad.Popovici, Pîslari, Cernîh (Colbasiuc, 74), Grijuc.
Rezerve: Tașco, Ghen.Boghiu, Usatenco.
Tighina: A.Coval, R.Gadevici, Schițenco (Slobodeniuc, 45), A.Tcaciuc, A.Spinu (Chirev, 89), E.Țiverenco, Iu.Mîrza, Turta, Pudovinnicov, N.Ciumacenko (Saveliev, 67), Tasev (Boligari, 89).
Rezerve: Dolea, N.Volcov, Ciobanu, A.Hodichin, Evtodiev.
​​Eliminare: Ad.Popovici (G), 74.
Arbitru: A.Breguța. Glodeni, stadionul orașenesc.

Real-Succes - Cahul-2005 1:3
Goluri: Șumchin, 31 - 0:1, Șumchin, 55 - 0:2, Nudnîi, 80 - 0:3, Zămosteanu, 85 - 1:3
Real-Succes: Garanovschi, A.Lavric, M.Ștefan, Chilian (Mînăscurtă, 69), Zămosteanu, Chele (Șavga, 90+1), N.Moraru (Țîra, 69), Castraveț, Hatman, Manole, Moisei (Garganciuc, 84).
Rezerve: Gh.Cazacu, Buiuclî, Guiban, A.Ursu, Axenti.
Cahul-2005: N.Țurcan, Vas.Mîţă, Dizov (S.Dobrioglo, 85), S.Nudnii (D.Calaraş, 85), A.Paşcenco, Haritov (Val.Mîţă, 69), Şumchin, Baciu, Stancev (A.Stratan, 69), Pruteanu, V.Dobrioglo.
Rezerve: Stancov, Gorbunov, Bacalu, D.Prepeliţa.
Arbitru: G.Vorfolomei. Chișinău, stadionul Real-Succes.
Calendarul sezonului
24.07.2020, Etapa 1
  • Grănicerul - FC Bălți
    0:3
  • Sheriff-2 - Iskra
    1:0
  • FC Sucleia - Cahul-2005
    1:0
25.07.2020, Etapa 1
  • Speranța D - FC Fălești
    3:1
  • Tighina - Olimp
    1:0
  • FC Sireți - Spartanii
    0:4
26.07.2020, Etapa 1
  • Victoria - Real-Succes
    1:1
31.07.2020, Etapa 2
  • Olimp - Cahul-2005
    0:1
  • Iskra - FC Sucleia
    4:1
  • FC Bălți - Sheriff-2
    1:0
  • Tighina - FC Sireți
    2:0
01.08.2020, Etapa 2
  • Real-Succes - Grănicerul
    7:2
  • FC Fălești - Victoria
    3:2
  • Spartanii - Speranța D
    2:0
07.08.2020, Etapa 3
  • Victoria - Spartanii
    1:7
  • Grănicerul - FC Fălești
    2:0
  • Sheriff-2 - Real-Succes
    2:1
  • FC Sucleia - FC Bălți
    1:3
08.08.2020, Etapa 3
  • FC Sireți - Olimp
    1:2
  • Speranța D - Tighina
    1:3
  • Iskra - Cahul-2005
    2:4
21.08.2020, Etapa 4
  • Olimp - Iskra
    1:1
  • Real-Succes - FC Sucleia
    0:1
  • FC Fălești - Sheriff-2
    1:2
22.08.2020, Etapa 4
  • FC Bălți - Cahul-2005
    3:1
  • Spartanii - Grănicerul
    0:1
  • Tighina - Victoria
    3:1
  • FC Sireți - Speranța D
    2:3
04.09.2020, Etapa 5
  • Speranța D - Olimp
    6:1
  • Sheriff-2 - Spartanii
    0:0
  • FC Bălți - Iskra
    1:0
  • FC Sucleia - FC Fălești
    4:2
05.09.2020, Etapa 5
  • Victoria - FC Sireți
    9:0
  • Grănicerul - Tighina
    0:4
  • Real-Succes - Cahul-2005
    1:3
11.09.2020, Etapa 6
  • Olimp - FC Bălți
    0:2
  • FC Fălești - Cahul-2005
  • Spartanii - FC Sucleia
    3:1
  • Tighina - Sheriff-2
    0:1
12.09.2020, Etapa 6
  • Real-Succes - Iskra
    1:1
  • FC Sireți - Grănicerul
    0:2
  • Speranța D - Victoria
    1:0
18.09.2020, Etapa 7
  • Grănicerul - Speranța D
    0:1
  • Sheriff-2 - FC Sireți
    8:0
  • FC Sucleia - Tighina
    2:2
  • Cahul-2005 - Spartanii
    2:2
19.09.2020, Etapa 7
  • Victoria - Olimp
    1:4
  • Iskra - FC Fălești
    3:1
  • FC Bălți - Real-Succes
    4:2
25.09.2020, Etapa 8
  • Olimp - Real-Succes
    0:0
  • Spartanii - Iskra
    4:2
  • Speranța D - Sheriff-2
    1:1
26.09.2020, Etapa 8
  • FC Bălți - FC Fălești
    0:0
  • Tighina - Cahul-2005
    0:0
  • FC Sireți - FC Sucleia
    0:7
  • Victoria - Grănicerul
    0:0
02.10.2020, Etapa 9
  • Grănicerul - Olimp
    15:00
  • FC Sucleia - Speranța D
    15:00
  • Iskra - Tighina
    15:00
03.10.2020, Etapa 9
  • Sheriff-2 - Victoria
    15:00
  • Cahul-2005 - FC Sireți
    15:00
  • FC Bălți - Spartanii
    15:00
  • Real-Succes - FC Fălești
    15:00
09.10.2020, Etapa 10
  • Olimp - FC Fălești
    15:00
  • Victoria - FC Sucleia
    15:00
  • Grănicerul - Sheriff-2
    15:00
10.10.2020, Etapa 10
  • Spartanii - Real-Succes
    15:00
  • Tighina - FC Bălți
    15:00
  • FC Sireți - Iskra
    15:00
  • Speranța D - Cahul-2005
    15:00
16.10.2020, Etapa 11
  • FC Sucleia - Grănicerul
    15:00
  • Iskra - Speranța D
    15:00
  • FC Fălești - Spartanii
    15:00
17.10.2020, Etapa 11
  • Sheriff-2 - Olimp
    15:00
  • Cahul-2005 - Victoria
    15:00
  • FC Bălți - FC Sireți
    15:00
  • Real-Succes - Tighina
    15:00
23.10.2020, Etapa 12
  • Olimp - Spartanii
    15:00
  • Speranța D - FC Bălți
    15:00
  • Victoria - Iskra
    15:00
24.10.2020, Etapa 12
  • Tighina - FC Fălești
    15:00
  • FC Sireți - Real-Succes
    15:00
  • Grănicerul - Cahul-2005
    15:00
  • Sheriff-2 - FC Sucleia
    15:00
30.10.2020, Etapa 13
  • FC Sucleia - Olimp
    15:00
  • Cahul-2005 - Sheriff-2
    15:00
  • FC Fălești - FC Sireți
    15:00
  • Spartanii - Tighina
    15:00
31.10.2020, Etapa 13
  • Iskra - Grănicerul
    15:00
  • FC Bălți - Victoria
    15:00
  • Real-Succes - Speranța D
    15:00
06.11.2020, Etapa 14
  • Olimp - Tighina
    14:00
  • Spartanii - FC Sireți
    14:00
  • FC Fălești - Speranța D
    14:00
07.11.2020, Etapa 14
  • Real-Succes - Victoria
    14:00
  • FC Bălți - Grănicerul
    14:00
  • Iskra - Sheriff-2
    14:00
  • Cahul-2005 - FC Sucleia
    14:00
13.11.2020, Etapa 15
  • FC Sucleia - Iskra
    14:00
  • Grănicerul - Real-Succes
    14:00
  • Victoria - FC Fălești
    14:00
14.11.2020, Etapa 15
  • Cahul-2005 - Olimp
    14:00
  • Sheriff-2 - FC Bălți
    14:00
  • Speranța D - Spartanii
    14:00
  • FC Sireți - Tighina
    14:00
20.11.2020, Etapa 16
  • Olimp - FC Sireți
    13:00
  • Tighina - Speranța D
    13:00
  • FC Fălești - Grănicerul
    13:00
21.11.2020, Etapa 16
  • Real-Succes - Sheriff-2
    13:00
  • Spartanii - Victoria
    13:00
  • FC Bălți - FC Sucleia
    13:00
  • Iskra - Cahul-2005
    13:00
Pariuri pe Divizia A
Conferința
Case de pariuri recomandate
DIVIZIA A 2020/21
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. FC Bălți
7
7
0
0
17:4
21
2. Spartanii
8
5
2
1
22:7
17
3. Sheriff-2
8
5
2
1
15:4
17
4. Tighina
7
5
1
1
15:5
16
5. Speranța D
8
5
1
2
16:10
16
6. Cahul-2005
7
4
1
2
21:10
13
7. FC Sucleia
7
3
1
3
11:14
10
8. Grănicerul
7
3
0
4
7:15
9
9. Iskra
8
2
2
4
13:14
8
10. Olimp
8
2
2
4
8:13
8
11. Real-Succes
8
1
3
4
13:14
6
12. Victoria
7
1
1
5
15:19
4
13. FC Fălești
7
1
0
6
9:26
3
14. FC Sireți
7
0
0
7
3:30
0
Golgheteri
Onofrei (Spartanii)
8
Șumchin (Cahul-2005)
6
Stancev (Cahul-2005)
6
E.Țiverenco (Tighina)
6
Cheltuitor (Victoria)
5
A.Popovici (Spartanii)
5
Țîgîrlaș (FC Bălți)
5
Noroc (Speranța D)
5
M.Țurcan (Speranța D)
5
Seraf.Cojocari (Sheriff-2)
4
Manole (Real-Succes)
4 (1)