Noutăți
Concursul Pronosticurilor

Divizia A 2020/21, Etapa 5

04 septembrie 2020, vineri
Sursa: Divizia-A.md
Speranța D - Olimp 6:1
Goluri: M.Țurcan, 3 - 1:0, M.Țurcan, 33 - 2:0, Tomac, 36 - 3:0, Gheorghiev, 41 - 3:1, Noroc, 43 - 4:1, M.Țurcan, 59 - 5:1, Ozdemir, 61 (autogol) - 6:1
În minutul 82, Borovschi (O) a ratat un penalty (portarul).
Speranța D: Nicolaev, Tomac (T.Mocanu, 58), M.Țurcan, Vas.Noroc (V.Lisa, 64), Vîlcu, Conea, Laevschi (Dorogan, 64), Cernișov (Borşci, 76), Stînga, Viţu, S.Cojocari.
Rezerve: Chiaburu, Polivaniuc.
Olimp: Ozdemir (Cîlcic, 65), Sinkovskii (N.Uzun, 55), Bargan, Borovschi, S.Gheorghiev, Gargalîc (Botnarenco, 55), Gaidarji, Apostolov, Pulucciu (F.Uzun, 55), Covricov, Parfeni (Gagauz, 78).
Rezerve: M.Uzun.
Arbitru: C.Pidghirnîi. Drochia, stadion orășesc.

Sheriff-2 - Spartanii 0:0
Sheriff: Samoilenco, Pleșco, N.Covali, Cesnocov, Ignatov, Seraf.Cojocari, R.Scurtul, Holodov (Carmanov, 69), Morarenco (Ichim, 58), Picus, Murovanîi (Cucereavenco, 82).
Rezerve: Filipov, Pogreban, Ojehovschii, Procopişen.
Spartanii: Galac, V.Beșeti, Furdui, Stan, V.Cojocaru, Onofrei, V.Rassulov, A.Popovici (V.Negară, 63), D.Popovici, Iu.Erhan, Lisu (Rotaru, 46).
Rezerve: Andr.Prepelița, Adam.
Arbitru: I.Boșca. Tiraspol, Complexul sportiv Sheriff.

FC Bălți - Iskra 1:0
Gol: Moțpan, 69 - 1:0
FC Bălți: Burac, Burlacu (Ploniș, 66), Costin, Moţpan, Tîgîrlaș (Mișcov, 66), Danu (Golovatîi, 77), Drab (Lefter, 46), Gherman (A.Grosu, 46), Tîşcul, Bucătaru, Gomez.
Rezerve: Nazarciuc, Moşneaga, Burdujan, Carazanu.
Iskra: Sîrghi, D.Rassulov (Latîșov, 59), Ceh, Gafina, A.Ceban (Dum.Graur, 70), Bumbac, Bîcicov (Mirciu, 77), Roizman (A.Lupașco, 77), Tuluc, Reznic, Malțev.
Rezerve: Diaconu, V.Cușnir.
Eliminare: Moțpan (B), 82.
Arbitru: D.Ivlev. Bălți, stadionul orașenesc.

FC Sucleia - FC Fălești 4:2
Goluri: M.Isah, 5 - 1:0, Melnic, 15 - 1:1, Melnic, 21 (pen) - 1:2, Daniliuc, 30 (autogol) - 2:2, Godday, 80 (pen) - 3:2, Iu.Cojocaru, 81 - 4:2
Sucleia: Grozdev, Digori, Negara, Conteh, Nicolaiciuc (Iu.Cojocaru, 54), Agbenyi (Mezerniuc, 54), Godday, John, Manastirli (Arnaut, 46), M.Isah, Nichitov.
Rezerve: Cebanica, Stamov, Marcov, Pilipenco.
FC Florești: M.Popa, Melnic, Andriţchi, Dumenico, Ciocoi, Turava, Sîciov, Bîzga (Besarab, 54), Daniliuc, Jurat, M.Popescu.
Rezerve: Macovschi, Iu.Noroc, Șontea, Zamari, Tonofrei, Dobîndă, Val.Cojocaru, Grajdean.
Arbitru: R.Tobultoc. Ceadîr Lunga, stadion orășenesc.
Calendarul sezonului
24.07.2020, Etapa 1
  • Grănicerul - FC Bălți
  • Sheriff-2 - Iskra
  • FC Sucleia - Cahul-2005
25.07.2020, Etapa 1
  • Speranța D - FC Fălești
  • Tighina - Olimp
  • FC Sireți - Spartanii
26.07.2020, Etapa 1
  • Victoria - Real-Succes
31.07.2020, Etapa 2
  • Olimp - Cahul-2005
  • Iskra - FC Sucleia
  • FC Bălți - Sheriff-2
  • Tighina - FC Sireți
01.08.2020, Etapa 2
  • Real-Succes - Grănicerul
  • FC Fălești - Victoria
  • Spartanii - Speranța D
07.08.2020, Etapa 3
  • Victoria - Spartanii
  • Grănicerul - FC Fălești
  • Sheriff-2 - Real-Succes
  • FC Sucleia - FC Bălți
08.08.2020, Etapa 3
  • FC Sireți - Olimp
  • Speranța D - Tighina
  • Iskra - Cahul-2005
21.08.2020, Etapa 4
  • Olimp - Iskra
  • Real-Succes - FC Sucleia
  • FC Fălești - Sheriff-2
22.08.2020, Etapa 4
  • FC Bălți - Cahul-2005
  • Spartanii - Grănicerul
  • Tighina - Victoria
  • FC Sireți - Speranța D
04.09.2020, Etapa 5
  • Speranța D - Olimp
  • Sheriff-2 - Spartanii
  • FC Bălți - Iskra
  • FC Sucleia - FC Fălești
05.09.2020, Etapa 5
  • Victoria - FC Sireți
  • Grănicerul - Tighina
  • Real-Succes - Cahul-2005
11.09.2020, Etapa 6
  • Olimp - FC Bălți
  • FC Fălești - Cahul-2005
  • Spartanii - FC Sucleia
  • Tighina - Sheriff-2
12.09.2020, Etapa 6
  • Real-Succes - Iskra
  • FC Sireți - Grănicerul
  • Speranța D - Victoria
18.09.2020, Etapa 7
  • Grănicerul - Speranța D
  • Sheriff-2 - FC Sireți
  • FC Sucleia - Tighina
  • Cahul-2005 - Spartanii
19.09.2020, Etapa 7
  • Victoria - Olimp
  • Iskra - FC Fălești
  • FC Bălți - Real-Succes
25.09.2020, Etapa 8
  • Olimp - Real-Succes
  • Spartanii - Iskra
  • Speranța D - Sheriff-2
26.09.2020, Etapa 8
  • FC Bălți - FC Fălești
  • Tighina - Cahul-2005
  • FC Sireți - FC Sucleia
  • Victoria - Grănicerul
02.10.2020, Etapa 9
  • FC Sucleia - Speranța D
  • Iskra - Tighina
  • Sheriff-2 - Victoria
03.10.2020, Etapa 9
  • Cahul-2005 - FC Sireți
  • FC Bălți - Spartanii
  • Real-Succes - FC Fălești
04.10.2020, Etapa 9
  • Grănicerul - Olimp
09.10.2020, Etapa 10
  • Olimp - FC Fălești
  • Victoria - FC Sucleia
  • Grănicerul - Sheriff-2
10.10.2020, Etapa 10
  • Tighina - FC Bălți
  • FC Sireți - Iskra
  • Speranța D - Cahul-2005
16.10.2020, Etapa 11
  • FC Sucleia - Grănicerul
  • Iskra - Speranța D
  • FC Fălești - Spartanii
  • Sheriff-2 - Olimp
17.10.2020, Etapa 11
  • Cahul-2005 - Victoria
  • Real-Succes - Tighina
20.10.2020, Etapa 11
  • FC Bălți - FC Sireți
23.10.2020, Etapa 12
  • Olimp - Spartanii
  • Victoria - Iskra
  • Sheriff-2 - FC Sucleia
24.10.2020, Etapa 12
  • Tighina - FC Fălești
  • Speranța D - FC Bălți
  • FC Sireți - Real-Succes
  • Grănicerul - Cahul-2005
27.10.2020, Etapa 10
  • Spartanii - Real-Succes
30.10.2020, Etapa 13
  • FC Sucleia - Olimp
  • Cahul-2005 - Sheriff-2
  • FC Fălești - FC Sireți
  • Spartanii - Tighina
31.10.2020, Etapa 13
  • Iskra - Grănicerul
  • FC Bălți - Victoria
  • Real-Succes - Speranța D
06.11.2020, Etapa 14
  • Olimp - Tighina
  • Spartanii - FC Sireți
  • Iskra - Sheriff-2
07.11.2020, Etapa 14
  • FC Fălești - Speranța D
  • Real-Succes - Victoria
  • FC Bălți - Grănicerul
  • Cahul-2005 - FC Sucleia
13.11.2020, Etapa 15
  • FC Sucleia - Iskra
  • Grănicerul - Real-Succes
  • Victoria - FC Fălești
  • Cahul-2005 - Olimp
  • Sheriff-2 - FC Bălți
14.11.2020, Etapa 15
  • FC Sireți - Tighina
20.11.2020, Etapa 16
  • Olimp - FC Sireți
  • FC Fălești - Grănicerul
  • Real-Succes - Sheriff-2
21.11.2020, Etapa 16
  • Tighina - Speranța D
  • Spartanii - Victoria
  • FC Bălți - FC Sucleia
  • Cahul-2005 - Iskra
28.11.2020, Etapa 15
  • Speranța D - Spartanii
    13:00
Pariuri pe Divizia A
Conferința
Case de pariuri recomandate
DIVIZIA A 2020/21
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. FC Bălți
16
14
0
2
45:9
42
2. Cahul-2005
16
12
2
2
47:14
38
3. Sheriff-2
16
10
2
4
26:16
32
4. Spartanii
15
9
3
3
34:20
30
5. Tighina
16
9
2
5
37:20
29
6. FC Sucleia
16
9
2
5
42:28
29
7. Speranța D
15
7
5
3
31:19
26
8. Grănicerul
16
6
0
10
17:34
18
9. Olimp
16
5
3
8
25:26
18
10. Iskra
16
4
5
7
29:35
17
11. Real-Succes
16
3
4
9
21:26
13
12. Victoria
16
3
2
11
30:45
11
13. FC Fălești
16
3
0
13
18:57
9
14. FC Sireți
16
1
2
13
13:66
5
Golgheteri
Godday (FC Sucleia)
17 (3)
Șumchin (Cahul-2005)
13
E.Țiverenco (Tighina)
13
M.Țurcan (Speranța D)
12 (1)
Stancev (Cahul-2005)
11
Onofrei (Spartanii)
11 (1)
A.Stratan (Cahul-2005)
10
Borovschii (FC Sireți / Olimp)
9
Molochko (FC Bălți)
9
M.Ștefan (Real-Succes)
9 (1)
Tuluc (Iskra)
8
Noroc (Speranța D)
8
Țîgîrlaș (FC Bălți)
8 (1)
Moțpan (FC Bălți)
8 (2)