Noutăți
Concursul Pronosticurilor

Divizia A 2020/21, Etapa 5

04 septembrie 2020, vineri
Sursa: Divizia-A.md
Speranța D - Olimp 6:1
Goluri: M.Țurcan, 3 - 1:0, M.Țurcan, 33 - 2:0, Tomac, 36 - 3:0, Gheorghiev, 41 - 3:1, Noroc, 43 - 4:1, M.Țurcan, 59 - 5:1, Ozdemir, 61 (autogol) - 6:1
În minutul 82, Borovschi (O) a ratat un penalty (portarul).
Speranța D: Nicolaev, Tomac (T.Mocanu, 58), M.Țurcan, Vas.Noroc (V.Lisa, 64), Vîlcu, Conea, Laevschi (Dorogan, 64), Cernișov (Borşci, 76), Stînga, Viţu, S.Cojocari.
Rezerve: Chiaburu, Polivaniuc.
Olimp: Ozdemir (Cîlcic, 65), Sinkovskii (N.Uzun, 55), Bargan, Borovschi, S.Gheorghiev, Gargalîc (Botnarenco, 55), Gaidarji, Apostolov, Pulucciu (F.Uzun, 55), Covricov, Parfeni (Gagauz, 78).
Rezerve: M.Uzun.
Arbitru: C.Pidghirnîi. Drochia, stadion orășesc.

Sheriff-2 - Spartanii 0:0
Sheriff: Samoilenco, Pleșco, N.Covali, Cesnocov, Ignatov, Seraf.Cojocari, R.Scurtul, Holodov (Carmanov, 69), Morarenco (Ichim, 58), Picus, Murovanîi (Cucereavenco, 82).
Rezerve: Filipov, Pogreban, Ojehovschii, Procopişen.
Spartanii: Galac, V.Beșeti, Furdui, Stan, V.Cojocaru, Onofrei, V.Rassulov, A.Popovici (V.Negară, 63), D.Popovici, Iu.Erhan, Lisu (Rotaru, 46).
Rezerve: Andr.Prepelița, Adam.
Arbitru: I.Boșca. Tiraspol, Complexul sportiv Sheriff.

FC Bălți - Iskra 1:0
Gol: Moțpan, 69 - 1:0
FC Bălți: Burac, Burlacu (Ploniș, 66), Costin, Moţpan, Tîgîrlaș (Mișcov, 66), Danu (Golovatîi, 77), Drab (Lefter, 46), Gherman (A.Grosu, 46), Tîşcul, Bucătaru, Gomez.
Rezerve: Nazarciuc, Moşneaga, Burdujan, Carazanu.
Iskra: Sîrghi, D.Rassulov (Latîșov, 59), Ceh, Gafina, A.Ceban (Dum.Graur, 70), Bumbac, Bîcicov (Mirciu, 77), Roizman (A.Lupașco, 77), Tuluc, Reznic, Malțev.
Rezerve: Diaconu, V.Cușnir.
Eliminare: Moțpan (B), 82.
Arbitru: D.Ivlev. Bălți, stadionul orașenesc.

FC Sucleia - FC Fălești 4:2
Goluri: M.Isah, 5 - 1:0, Melnic, 15 - 1:1, Melnic, 21 (pen) - 1:2, Daniliuc, 30 (autogol) - 2:2, Godday, 80 (pen) - 3:2, Iu.Cojocaru, 81 - 4:2
Sucleia: Grozdev, Digori, Negara, Conteh, Nicolaiciuc (Iu.Cojocaru, 54), Agbenyi (Mezerniuc, 54), Godday, John, Manastirli (Arnaut, 46), M.Isah, Nichitov.
Rezerve: Cebanica, Stamov, Marcov, Pilipenco.
FC Florești: M.Popa, Melnic, Andriţchi, Dumenico, Ciocoi, Turava, Sîciov, Bîzga (Besarab, 54), Daniliuc, Jurat, M.Popescu.
Rezerve: Macovschi, Iu.Noroc, Șontea, Zamari, Tonofrei, Dobîndă, Val.Cojocaru, Grajdean.
Arbitru: R.Tobultoc. Ceadîr Lunga, stadion orășenesc.
Calendarul sezonului
24.07.2020, Etapa 1
  • Grănicerul - FC Bălți
    0:3
  • Sheriff-2 - Iskra
    1:0
  • FC Sucleia - Cahul-2005
    1:0
25.07.2020, Etapa 1
  • Speranța D - FC Fălești
    3:1
  • Tighina - Olimp
    1:0
  • FC Sireți - Spartanii
    0:4
26.07.2020, Etapa 1
  • Victoria - Real-Succes
    1:1
31.07.2020, Etapa 2
  • Olimp - Cahul-2005
    0:1
  • Iskra - FC Sucleia
    4:1
  • FC Bălți - Sheriff-2
    1:0
  • Tighina - FC Sireți
    2:0
01.08.2020, Etapa 2
  • Real-Succes - Grănicerul
    7:2
  • FC Fălești - Victoria
    3:2
  • Spartanii - Speranța D
    2:0
07.08.2020, Etapa 3
  • Victoria - Spartanii
    1:7
  • Grănicerul - FC Fălești
    2:0
  • Sheriff-2 - Real-Succes
    2:1
  • FC Sucleia - FC Bălți
    1:3
08.08.2020, Etapa 3
  • FC Sireți - Olimp
    1:2
  • Speranța D - Tighina
    1:3
  • Iskra - Cahul-2005
    2:4
21.08.2020, Etapa 4
  • Olimp - Iskra
    1:1
  • Real-Succes - FC Sucleia
    0:1
  • FC Fălești - Sheriff-2
    1:2
22.08.2020, Etapa 4
  • FC Bălți - Cahul-2005
    3:1
  • Spartanii - Grănicerul
    0:1
  • Tighina - Victoria
    3:1
  • FC Sireți - Speranța D
    2:3
04.09.2020, Etapa 5
  • Speranța D - Olimp
    6:1
  • Sheriff-2 - Spartanii
    0:0
  • FC Bălți - Iskra
    1:0
  • FC Sucleia - FC Fălești
    4:2
05.09.2020, Etapa 5
  • Victoria - FC Sireți
    9:0
  • Grănicerul - Tighina
    0:4
  • Real-Succes - Cahul-2005
    1:3
11.09.2020, Etapa 6
  • Olimp - FC Bălți
    0:2
  • FC Fălești - Cahul-2005
  • Spartanii - FC Sucleia
    3:1
  • Tighina - Sheriff-2
    0:1
12.09.2020, Etapa 6
  • Real-Succes - Iskra
    1:1
  • FC Sireți - Grănicerul
    0:2
  • Speranța D - Victoria
    1:0
18.09.2020, Etapa 7
  • Grănicerul - Speranța D
    0:1
  • Sheriff-2 - FC Sireți
    8:0
  • FC Sucleia - Tighina
    2:2
  • Cahul-2005 - Spartanii
    2:2
19.09.2020, Etapa 7
  • Victoria - Olimp
    1:4
  • Iskra - FC Fălești
    3:1
  • FC Bălți - Real-Succes
    4:2
25.09.2020, Etapa 8
  • Olimp - Real-Succes
    16:00
  • Spartanii - Iskra
    16:00
  • Speranța D - Sheriff-2
    16:00
26.09.2020, Etapa 8
  • FC Bălți - FC Fălești
    16:00
  • Tighina - Cahul-2005
    16:00
  • FC Sireți - FC Sucleia
    16:00
  • Victoria - Grănicerul
    16:00
02.10.2020, Etapa 9
  • Grănicerul - Olimp
    15:00
  • FC Sucleia - Speranța D
    15:00
  • Iskra - Tighina
    15:00
03.10.2020, Etapa 9
  • Sheriff-2 - Victoria
    15:00
  • Cahul-2005 - FC Sireți
    15:00
  • FC Bălți - Spartanii
    15:00
  • Real-Succes - FC Fălești
    15:00
09.10.2020, Etapa 10
  • Olimp - FC Fălești
    15:00
  • Victoria - FC Sucleia
    15:00
  • Grănicerul - Sheriff-2
    15:00
10.10.2020, Etapa 10
  • Spartanii - Real-Succes
    15:00
  • Tighina - FC Bălți
    15:00
  • FC Sireți - Iskra
    15:00
  • Speranța D - Cahul-2005
    15:00
16.10.2020, Etapa 11
  • FC Sucleia - Grănicerul
    15:00
  • Iskra - Speranța D
    15:00
  • FC Fălești - Spartanii
    15:00
17.10.2020, Etapa 11
  • Sheriff-2 - Olimp
    15:00
  • Cahul-2005 - Victoria
    15:00
  • FC Bălți - FC Sireți
    15:00
  • Real-Succes - Tighina
    15:00
23.10.2020, Etapa 12
  • Olimp - Spartanii
    15:00
  • Speranța D - FC Bălți
    15:00
  • Victoria - Iskra
    15:00
24.10.2020, Etapa 12
  • Tighina - FC Fălești
    15:00
  • FC Sireți - Real-Succes
    15:00
  • Grănicerul - Cahul-2005
    15:00
  • Sheriff-2 - FC Sucleia
    15:00
30.10.2020, Etapa 13
  • FC Sucleia - Olimp
    15:00
  • Cahul-2005 - Sheriff-2
    15:00
  • FC Fălești - FC Sireți
    15:00
  • Spartanii - Tighina
    15:00
31.10.2020, Etapa 13
  • Iskra - Grănicerul
    15:00
  • FC Bălți - Victoria
    15:00
  • Real-Succes - Speranța D
    15:00
06.11.2020, Etapa 14
  • Olimp - Tighina
    14:00
  • Spartanii - FC Sireți
    14:00
  • FC Fălești - Speranța D
    14:00
07.11.2020, Etapa 14
  • Real-Succes - Victoria
    14:00
  • FC Bălți - Grănicerul
    14:00
  • Iskra - Sheriff-2
    14:00
  • Cahul-2005 - FC Sucleia
    14:00
13.11.2020, Etapa 15
  • FC Sucleia - Iskra
    14:00
  • Grănicerul - Real-Succes
    14:00
  • Victoria - FC Fălești
    14:00
14.11.2020, Etapa 15
  • Cahul-2005 - Olimp
    14:00
  • Sheriff-2 - FC Bălți
    14:00
  • Speranța D - Spartanii
    14:00
  • FC Sireți - Tighina
    14:00
20.11.2020, Etapa 16
  • Olimp - FC Sireți
    13:00
  • Tighina - Speranța D
    13:00
  • FC Fălești - Grănicerul
    13:00
21.11.2020, Etapa 16
  • Real-Succes - Sheriff-2
    13:00
  • Spartanii - Victoria
    13:00
  • FC Bălți - FC Sucleia
    13:00
  • Iskra - Cahul-2005
    13:00
Pariuri pe Divizia A
Conferința
Case de pariuri recomandate
DIVIZIA A 2020/21
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. FC Bălți
7
7
0
0
17:4
21
2. Sheriff-2
7
5
1
1
14:3
16
3. Tighina
7
5
1
1
15:5
16
4. Speranța D
7
5
0
2
15:9
15
5. Spartanii
7
4
2
1
18:5
14
6. Cahul-2005
7
4
1
2
21:10
13
7. FC Sucleia
7
3
1
3
11:14
10
8. Grănicerul
7
3
0
4
7:15
9
9. Iskra
7
2
2
3
11:10
8
10. Olimp
7
2
1
4
8:13
7
11. Real-Succes
7
1
2
4
13:14
5
12. Victoria
7
1
1
5
15:19
4
13. FC Fălești
7
1
0
6
9:26
3
14. FC Sireți
7
0
0
7
3:30
0
Golgheteri
Onofrei (Spartanii)
8
Șumchin (Cahul-2005)
6
Stancev (Cahul-2005)
6
E.Țiverenco (Tighina)
6
Cheltuitor (Victoria)
5
Țîgîrlaș (FC Bălți)
5
Noroc (Speranța D)
5
M.Țurcan (Speranța D)
5
Seraf.Cojocari (Sheriff-2)
4
Manole (Real-Succes)
4 (1)