Noutăți
Concursul Pronosticurilor

Divizia A 2020/21, Etapa 4

22 august 2020, simbata
Sursa: Divizia-A.md
FC Bălți - Cahul-2005 3:1
Goluri: A.Stratan, 74 - 0:1, Mișcov, 82 - 1:1, Țîgîrlaș, 89 - 2:1, Ploniș, 90 - 3:1
FC Bălți: Burac, Costin, Moţpan, Tîgîrlaș, Danu (Ploniș, 73), Drab, Gherman, Tîşcul, Bucătaru, Gomez (Mișcov, 75), E.Berco.
Rezerve: Nazarciuc, Moşneaga, Burlacu, A.Grosu, Golovatîi, Burdujan, Carazanu.
Cahul-2005: N.Țurcan (Gorbunov, 49), D.Calaraş, Dizov, S.Nudnii (V.Dobrioglo, 59), A.Paşcenco (Pruteanu, 69), Haritov, Şumchin, Baciu, S.Dobrioglo (Vas.Mîţă, 69), A.Stratan, Zaporojan.
Rezerve: Stancov, Val.Mîţă, Dan.Zagorodni, Den.Zagorodni.
Eliminare: Zaporojan (C), 65.
Arbitru: A.Tean. Bălți, stadionul orășenesc.

Spartanii - Grănicerul 0:1
Gol: Ovseannicov, 1 - 0:1
Spartanii: Galac, I.Borș, Furdui (N.Cebotari-jun., 64), Stan (V.Negară, 73), V.Cojocaru, Adam (Iu.Erhan, 53), Onofrei, V.Rassulov, A.Popovici, D.Popovici, Lisu (V.Beșeti, 64).
Rezerve: Andr.Prepelița, Rotaru.
Grănicerul: Cristofovici, Carabulea, Orlov, Cheptenari, Dobrovinschi (Găicean, 67), G.Ovseannicov, Ad.Popovici (Colbasiuc, 44), Pîslari (Tașco, 79), Cernîh (Calistru, 46), Hovanschii, Grijuc
Rezerve: Sinegur, Usatenco, Dan.Caras.
Eliminări: I.Borș (S), 82, Calistru (G), 90+1.
Arbitru: I.Orlic. Selemet, stadion sătesc.

Tighina - Victoria 3:1
Goluri: Cheltuitor, 29 - 0:1, E.Țiverenco, 61 - 1:1, E.Țiverenco, 68 - 2:1, Schițenco, 90 - 3:1
Tighina: A.Coval, R.Gadevici, Saveliev (Tasev, 46), Schițenco, A.Tcaciuc (Slobodeniuc, 65), E.Țiverenco, Iu.Mîrza, Cușnir (Chirev, 65), Turta, Mihailuța, N.Ciumacenko (Boligari, 90).
Rezerve: Dolea, N.Volcov, Ciobanu, A.Hodichin, Evtodiev.
Victoria: Vicol, Bordianu, Petrascu (Tonu, 66), Cheltuitor (I.Andronic, 58), Gh.Orbu, Tiron, S.Bivol, D.Covali (Butucel, 90), Frecațel, Iancioglo, R.Jalbă.
Rezerve: Conica, N.Ursachi, Ala.
Arbitru: I.Boșca. Bender, stadionul orășenesc.

FC Sireți - Speranța D 2:3
Goluri: Noroc, 9 - 0:1, Sula, 14 - 1:1, Noroc, 18 - 1:2, Noroc, 36 - 1:3, Beșeti, 85 - 2:3
FC Sireți: Slavinschi, Ermurachi, Gologan (Cațer, 46), Țîmbalist, Pojoga (Badea, 63), Serbușca, Știrbu, O.Șoimu (R.Beșeti, 56), Sula, Casim (Meleca, 43), Bețivu.
Rezerve: -
Speranța D: Nicolaev, Borşci, Tomac, M.Țurcan, Vas.Noroc (Dorogan, 76), Vîlcu, Conea, Mardarii (Ursachilă, 86), Laevschi (T.Mocanu, 57), Cernișov, Viţu.
Rezerve: Chiaburu, Polivaniuc, Stînga.
Arbitru: A.Diordiev. Sireți, stadionul sătesc.
Calendarul sezonului
24.07.2020, Etapa 1
  • Grănicerul - FC Bălți
    0:3
  • Sheriff-2 - Iskra
    1:0
  • FC Sucleia - Cahul-2005
    1:0
25.07.2020, Etapa 1
  • Speranța D - FC Fălești
    3:1
  • Tighina - Olimp
    1:0
  • FC Sireți - Spartanii
    0:4
26.07.2020, Etapa 1
  • Victoria - Real-Succes
    1:1
31.07.2020, Etapa 2
  • Olimp - Cahul-2005
    0:1
  • Iskra - FC Sucleia
    4:1
  • FC Bălți - Sheriff-2
    1:0
  • Tighina - FC Sireți
    2:0
01.08.2020, Etapa 2
  • Real-Succes - Grănicerul
    7:2
  • FC Fălești - Victoria
    3:2
  • Spartanii - Speranța D
    2:0
07.08.2020, Etapa 3
  • Victoria - Spartanii
    1:7
  • Grănicerul - FC Fălești
    2:0
  • Sheriff-2 - Real-Succes
    2:1
  • FC Sucleia - FC Bălți
    1:3
08.08.2020, Etapa 3
  • FC Sireți - Olimp
    1:2
  • Speranța D - Tighina
    1:3
  • Iskra - Cahul-2005
    2:4
21.08.2020, Etapa 4
  • Olimp - Iskra
    1:1
  • Real-Succes - FC Sucleia
    0:1
  • FC Fălești - Sheriff-2
    1:2
22.08.2020, Etapa 4
  • FC Bălți - Cahul-2005
    3:1
  • Spartanii - Grănicerul
    0:1
  • Tighina - Victoria
    3:1
  • FC Sireți - Speranța D
    2:3
04.09.2020, Etapa 5
  • Speranța D - Olimp
    6:1
  • Sheriff-2 - Spartanii
    0:0
  • FC Bălți - Iskra
    1:0
  • FC Sucleia - FC Fălești
    4:2
05.09.2020, Etapa 5
  • Victoria - FC Sireți
    9:0
  • Grănicerul - Tighina
    0:4
  • Real-Succes - Cahul-2005
    1:3
11.09.2020, Etapa 6
  • Olimp - FC Bălți
    0:2
  • FC Fălești - Cahul-2005
  • Spartanii - FC Sucleia
    3:1
  • Tighina - Sheriff-2
    0:1
12.09.2020, Etapa 6
  • Real-Succes - Iskra
    1:1
  • FC Sireți - Grănicerul
    0:2
  • Speranța D - Victoria
    1:0
18.09.2020, Etapa 7
  • Grănicerul - Speranța D
    0:1
  • Sheriff-2 - FC Sireți
    8:0
  • FC Sucleia - Tighina
    2:2
  • Cahul-2005 - Spartanii
    2:2
19.09.2020, Etapa 7
  • Victoria - Olimp
    1:4
  • Iskra - FC Fălești
    3:1
  • FC Bălți - Real-Succes
    4:2
25.09.2020, Etapa 8
  • Olimp - Real-Succes
    16:00
  • Spartanii - Iskra
    16:00
  • Speranța D - Sheriff-2
    16:00
26.09.2020, Etapa 8
  • FC Bălți - FC Fălești
    16:00
  • Tighina - Cahul-2005
    16:00
  • FC Sireți - FC Sucleia
    16:00
  • Victoria - Grănicerul
    16:00
02.10.2020, Etapa 9
  • Grănicerul - Olimp
    15:00
  • FC Sucleia - Speranța D
    15:00
  • Iskra - Tighina
    15:00
03.10.2020, Etapa 9
  • Sheriff-2 - Victoria
    15:00
  • Cahul-2005 - FC Sireți
    15:00
  • FC Bălți - Spartanii
    15:00
  • Real-Succes - FC Fălești
    15:00
09.10.2020, Etapa 10
  • Olimp - FC Fălești
    15:00
  • Victoria - FC Sucleia
    15:00
  • Grănicerul - Sheriff-2
    15:00
10.10.2020, Etapa 10
  • Spartanii - Real-Succes
    15:00
  • Tighina - FC Bălți
    15:00
  • FC Sireți - Iskra
    15:00
  • Speranța D - Cahul-2005
    15:00
16.10.2020, Etapa 11
  • FC Sucleia - Grănicerul
    15:00
  • Iskra - Speranța D
    15:00
  • FC Fălești - Spartanii
    15:00
17.10.2020, Etapa 11
  • Sheriff-2 - Olimp
    15:00
  • Cahul-2005 - Victoria
    15:00
  • FC Bălți - FC Sireți
    15:00
  • Real-Succes - Tighina
    15:00
23.10.2020, Etapa 12
  • Olimp - Spartanii
    15:00
  • Speranța D - FC Bălți
    15:00
  • Victoria - Iskra
    15:00
24.10.2020, Etapa 12
  • Tighina - FC Fălești
    15:00
  • FC Sireți - Real-Succes
    15:00
  • Grănicerul - Cahul-2005
    15:00
  • Sheriff-2 - FC Sucleia
    15:00
30.10.2020, Etapa 13
  • FC Sucleia - Olimp
    15:00
  • Cahul-2005 - Sheriff-2
    15:00
  • FC Fălești - FC Sireți
    15:00
  • Spartanii - Tighina
    15:00
31.10.2020, Etapa 13
  • Iskra - Grănicerul
    15:00
  • FC Bălți - Victoria
    15:00
  • Real-Succes - Speranța D
    15:00
06.11.2020, Etapa 14
  • Olimp - Tighina
    14:00
  • Spartanii - FC Sireți
    14:00
  • FC Fălești - Speranța D
    14:00
07.11.2020, Etapa 14
  • Real-Succes - Victoria
    14:00
  • FC Bălți - Grănicerul
    14:00
  • Iskra - Sheriff-2
    14:00
  • Cahul-2005 - FC Sucleia
    14:00
13.11.2020, Etapa 15
  • FC Sucleia - Iskra
    14:00
  • Grănicerul - Real-Succes
    14:00
  • Victoria - FC Fălești
    14:00
14.11.2020, Etapa 15
  • Cahul-2005 - Olimp
    14:00
  • Sheriff-2 - FC Bălți
    14:00
  • Speranța D - Spartanii
    14:00
  • FC Sireți - Tighina
    14:00
20.11.2020, Etapa 16
  • Olimp - FC Sireți
    13:00
  • Tighina - Speranța D
    13:00
  • FC Fălești - Grănicerul
    13:00
21.11.2020, Etapa 16
  • Real-Succes - Sheriff-2
    13:00
  • Spartanii - Victoria
    13:00
  • FC Bălți - FC Sucleia
    13:00
  • Iskra - Cahul-2005
    13:00
Pariuri pe Divizia A
Conferința
Case de pariuri recomandate
DIVIZIA A 2020/21
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. FC Bălți
7
7
0
0
17:4
21
2. Sheriff-2
7
5
1
1
14:3
16
3. Tighina
7
5
1
1
15:5
16
4. Speranța D
7
5
0
2
15:9
15
5. Spartanii
7
4
2
1
18:5
14
6. Cahul-2005
7
4
1
2
21:10
13
7. FC Sucleia
7
3
1
3
11:14
10
8. Grănicerul
7
3
0
4
7:15
9
9. Iskra
7
2
2
3
11:10
8
10. Olimp
7
2
1
4
8:13
7
11. Real-Succes
7
1
2
4
13:14
5
12. Victoria
7
1
1
5
15:19
4
13. FC Fălești
7
1
0
6
9:26
3
14. FC Sireți
7
0
0
7
3:30
0
Golgheteri
Onofrei (Spartanii)
8
Șumchin (Cahul-2005)
6
Stancev (Cahul-2005)
6
E.Țiverenco (Tighina)
6
Cheltuitor (Victoria)
5
Țîgîrlaș (FC Bălți)
5
Noroc (Speranța D)
5
M.Țurcan (Speranța D)
5
Seraf.Cojocari (Sheriff-2)
4
Manole (Real-Succes)
4 (1)