Noutăți
Concursul Pronosticurilor

Răspuns la comentarii - o nouă opțiune pe Divizia-A.md

24 octombrie 2022, luni
Sursa: Divizia-A.md
Răspuns la comentarii - o nouă opțiune pe Divizia-A.md Pe site-ul Divizia-A.md este accesibilă o nouă opțiune sugerată de cititorii noștri. Este vorba despre menționarea comentariului precedent.

De acum, cititorii noștri pot răspunde la comentarii folosind butonul corespunzător - „Răspunde".

Sunt disponibile două tipuri de răspunsuri:
  • Răspuns la comentariul integral
  • Răspuns la fraza evidențiată
Pentru a răspunde la comentariul integral trebuie doar să accesați butonul „Răspunde".

Pentru a răspunde la un fragment al comentariului trebuie să îl selectați, apoi să accesați butonul „Răspunde". Puteți selecta mai multe fragmente din comentarii diferite și răspunde la ele într-un singur mesaj.

Eu
31.10.2022
08:57

Domnilor care faceți graficul la meciuri!!!!! De ce nu va ginditi ca joaca fodbal si elevi, care merg la liceu( ei trebuie sa lipsească de la lectii in acea zi, ei nu joaca la salarii dar din placere). Va rugam muuuult, ginditiva la generația viitoare , faceți si lor conditii, ca o sa raminem numai bătrâni in țara!!! FMF trezește-te. !!!! Faceți chipurile fodbal in scoli!!! Tare va lăudați!!! Ginditiva si la elevii care joaca la cluburi….. Se face impresia ca va ginditi numai la cei mari care mai au de jucat 1-2 ani si gata. Multumim anticipat. Luați va rugam măsuri. Pina cind nu zicem la concret,

...
26.10.2022
16:20

Счастья полные штаны )))

Визави
26.10.2022
11:01

Вот это счастье привалило )

Fruntea
24.10.2022
18:43

Ляшеньки,опа!

Calendarul sezonului
Faza 2, Grupa 1
17.03.2022, Etapa 2
  • Dacia Buiucani - FC Fălești
    15:00
  • Dinamo-Auto - Victoria
    15:00
  • FC Florești - Spartanii
    --:--
Faza 2, Grupa 1
31.03.2022, Etapa 3
  • Spartanii - Dacia Buiucani
    --:--
  • Victoria - FC Florești
    --:--
  • FC Fălești - Dinamo-Auto
    --:--
Faza 2, Grupa 1
07.04.2022, Etapa 4
  • Dacia Buiucani - Dinamo-Auto
    --:--
  • FC Florești - FC Fălești
    --:--
  • Spartanii - Victoria
    --:--
Faza 2, Grupa 1
14.04.2022, Etapa 5
  • Victoria - Dacia Buiucani
    --:--
  • FC Fălești - Spartanii
    --:--
  • Dinamo-Auto - FC Florești
    --:--
Faza 2, Grupa 1
21.04.2022, Etapa 6
  • Dacia Buiucani - FC Florești
    --:--
  • Dinamo-Auto - Spartanii
    --:--
  • FC Fălești - Victoria
    --:--
Faza 2, Grupa 1
29.04.2022, Etapa 7
  • FC Fălești - Dacia Buiucani
    --:--
  • Victoria - Dinamo-Auto
    --:--
  • Spartanii - FC Florești
    --:--
Faza 2, Grupa 1
03.05.2022, Etapa 8
  • Dacia Buiucani - Spartanii
    --:--
  • FC Florești - Victoria
    --:--
  • Dinamo-Auto - FC Fălești
    --:--
Faza 2, Grupa 1
06.05.2022, Etapa 9
  • Dinamo-Auto - Dacia Buiucani
    --:--
  • FC Fălești - FC Florești
    --:--
  • Victoria - Spartanii
    --:--
Faza 2, Grupa 1
10.05.2022, Etapa 10
  • Dacia Buiucani - Victoria
    --:--
  • Spartanii - FC Fălești
    --:--
  • FC Florești - Dinamo-Auto
    --:--
Faza 1, Grupa A
26.08.2022, Etapa 1
  • FC Sucleia - FC Fălești
    1:3
Faza 1, Grupa B
26.08.2022, Etapa 1
  • Olimp - Victoria
    1:3
Faza 1, Grupa A
27.08.2022, Etapa 1
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    2:1
  • Speranis - FC Florești
    2:1
Faza 1, Grupa B
27.08.2022, Etapa 1
  • Speranța D - Spartanii
    3:0
Faza 1, Grupa A
02.09.2022, Etapa 2
  • Sheriff-2 - FC Sucleia
  • FC Fălești - Speranis
    1:3
Faza 1, Grupa B
02.09.2022, Etapa 2
  • Spartanii - Real-Succes
    2:0
Faza 1, Grupa A
03.09.2022, Etapa 2
  • FCM Ungheni - FC Florești
    1:0
Faza 1, Grupa B
03.09.2022, Etapa 2
  • Victoria - FC Văsieni
    5:1
  • Olimp - Speranța D
    1:2
Faza 1, Grupa A
09.09.2022, Etapa 3
  • FC Sucleia - FCM Ungheni
    0:3
  • Speranis - Sheriff-2
    0:0
  • FC Florești - FC Fălești
    1:3
Faza 1, Grupa B
09.09.2022, Etapa 3
  • Real-Succes - Olimp
    2:2
Faza 1, Grupa B
10.09.2022, Etapa 3
  • Speranța D - Victoria
    2:1
  • FC Văsieni - Spartanii
    1:2
Faza 1, Grupa A
30.09.2022, Etapa 5
  • Speranis - FCM Ungheni
    2:4
  • FC Florești - FC Sucleia
    3:1
Faza 1, Grupa B
30.09.2022, Etapa 5
  • FC Văsieni - Speranța D
    2:1
Faza 1, Grupa A
01.10.2022, Etapa 5
  • FC Fălești - Sheriff-2
    1:1
Faza 1, Grupa B
01.10.2022, Etapa 5
  • Real-Succes - Victoria
    1:7
  • Spartanii - Olimp
    2:1
Faza 1, Grupa B
04.10.2022, Etapa 1
  • Real-Succes - FC Văsieni
    1:3
Faza 1, Grupa A
07.10.2022, Etapa 6
  • FC Florești - Speranis
    3:0
Faza 1, Grupa B
07.10.2022, Etapa 6
  • FC Văsieni - Real-Succes
    1:6
  • Spartanii - Speranța D
    3:0
Faza 1, Grupa A
08.10.2022, Etapa 6
  • FCM Ungheni - Sheriff-2
    1:1
  • FC Fălești - FC Sucleia
    2:1
Faza 1, Grupa B
08.10.2022, Etapa 6
  • Victoria - Olimp
    9:0
Faza 1, Grupa A
14.10.2022, Etapa 7
  • FC Florești - FCM Ungheni
    2:0
Faza 1, Grupa B
14.10.2022, Etapa 7
  • Real-Succes - Spartanii
    0:4
Faza 1, Grupa A
15.10.2022, Etapa 7
  • FC Sucleia - Sheriff-2
    0:5
  • Speranis - FC Fălești
    2:4
Faza 1, Grupa B
15.10.2022, Etapa 7
  • FC Văsieni - Victoria
    0:2
  • Speranța D - Olimp
    2:2
Faza 1, Grupa A
21.10.2022, Etapa 8
  • FCM Ungheni - FC Sucleia
    6:0
Faza 1, Grupa B
21.10.2022, Etapa 8
  • Olimp - Real-Succes
    2:0
Faza 1, Grupa A
22.10.2022, Etapa 8
  • FC Fălești - FC Florești
    1:2
  • Sheriff-2 - Speranis
    4:0
Faza 1, Grupa B
22.10.2022, Etapa 8
  • Victoria - Speranța D
    1:0
  • Spartanii - FC Văsieni
    4:0
Faza 1, Grupa A
27.10.2022, Etapa 9
  • FC Florești - Sheriff-2
    1:0
Faza 1, Grupa A
28.10.2022, Etapa 9
  • Speranis - FC Sucleia
    6:1
Faza 1, Grupa B
28.10.2022, Etapa 9
  • Real-Succes - Speranța D
    2:1
Faza 1, Grupa A
29.10.2022, Etapa 9
  • FC Fălești - FCM Ungheni
    4:1
Faza 1, Grupa B
29.10.2022, Etapa 9
  • FC Văsieni - Olimp
    3:1
  • Spartanii - Victoria
    4:1
Faza 1, Grupa A
04.11.2022, Etapa 10
  • FCM Ungheni - Speranis
    3:2
Faza 1, Grupa B
04.11.2022, Etapa 10
  • Victoria - Real-Succes
    7:0
  • Olimp - Spartanii
    0:4
Faza 1, Grupa A
05.11.2022, Etapa 10
  • FC Sucleia - FC Florești
    0:1
Faza 1, Grupa B
05.11.2022, Etapa 10
  • Speranța D - FC Văsieni
    0:1
Faza 1, Grupa A
08.11.2022, Etapa 10
  • Sheriff-2 - FC Fălești
    4:1
Faza 1, Grupa A
13.11.2022, Etapa 4
  • FCM Ungheni - FC Fălești
    0:2
  • Sheriff-2 - FC Florești
    0:1
  • FC Sucleia - Speranis
    6:0
Faza 1, Grupa B
13.11.2022, Etapa 4
  • Olimp - FC Văsieni
    2:1
  • Victoria - Spartanii
    5:0
  • Speranța D - Real-Succes
    3:1
Faza 2, Grupa 1
10.03.2023, Etapa 1
  • Spartanii - Dinamo-Auto
    14:00
Faza 1, Grupa 2
10.03.2023, Etapa 1
  • Real-Succes - Speranța D
    14:00
  • FC Văsieni - Sheriff-2
    14:00
Faza 2, Grupa 1
11.03.2023, Etapa 1
  • FC Florești - Dacia Buiucani
    14:00
  • Victoria - FC Fălești
    14:00
Faza 1, Grupa 2
11.03.2023, Etapa 1
  • Speranis - Olimp
    14:00
  • FCM Ungheni - FC Sucleia
    14:00
Faza 1, Grupa 2
17.03.2023, Etapa 2
  • Olimp - FC Văsieni
    15:00
  • Real-Succes - Speranis
    15:00
Faza 1, Grupa 2
18.03.2023, Etapa 2
  • Speranța D - FC Sucleia
    15:00
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    --:--
Calendarul sezonului
Conferința
FAZA 1, GRUPA A
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. FC Florești
10
7
0
3
15:8
21
2. FC Fălești
10
6
1
3
22:16
19
3. Sheriff-2
10
5
3
2
28:6
18
4. FCM Ungheni
10
5
1
4
20:15
16
5. Speranis
10
3
1
6
17:27
10
6. FC Sucleia
10
1
0
9
10:40
3
Noul format de desfășurare al Super Ligii și Ligii 1 
Golgheteri
Maneacov (FC Fălești)
10
Ankudinov (Sheriff-2)
8 (1)
Dani (Speranis)
8 (1)
Porojniuc (FCM Ungheni)
7
Cemîrtan (FC Florești)
5 (1)
Gliga (Sheriff-2)
4
Hatman (Sheriff-2)
4 (1)
A.Stratan (FCM Ungheni)
4 (2)
FAZA 1, GRUPA B
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. Victoria
10
8
0
2
41:9
24
2. Spartanii
10
8
0
2
25:11
24
3. Speranța D
10
4
1
5
14:14
13
4. FC Văsieni
10
4
0
6
13:24
12
5. Olimp
10
2
2
6
12:28
8
6. Real-Succes
10
2
1
7
13:32
7
Noul format de desfășurare al Super Ligii și Ligii 1 
Golgheteri
Gh.Orbu (Victoria)
8 (2)
C.Cebotari (Victoria)
7
M.Stan (Victoria)
7 (1)
Șumchin (Spartanii)
7 (1)
Cricimari (Victoria)
6
Nzokou (Speranța D)
6 (3)
G.Spînu (Spartanii)
5
D.Calaraș (Olimp)
5 (1)
Molla (Victoria)
4
Koffi (Spartanii)
4
Bîrcă (FC Văsieni)
4
Trofan (Speranța D)
4 (1)