Noutăți
Concursul Pronosticurilor

Alexandru Patraman: "C?ile Ferate ale Moldovei" nu s?nt interesate absolut deloc ?n fotbal"

18 septembrie 2012, marti
Sursa: Divizia-A.md
Alexandru Patraman: "C?ile Ferate ale Moldovei" nu s?nt interesate absolut deloc ?n fotbal"

Întîlnirea cu antrenorul principal al echipei Locomotiv B?l?i, Alexandru Patraman, dup? îndemnul s?u, a avut loc în timpul antrenamentului copiilor pe noul teren cu acoperire artificial?, a c?rui dare în exploatare va avea loc la finele lunii septembrie. La moment, construc?ia stadionului, care se afl? în nemijlocita apropiere a stadionului or??enesc din B?l?i, se afl? practic pe ultima sut? de metri.

În interviul acordat site-ului Divizia-A.md, Patraman a relatat datorit? cui a reu?it realizarea acestui proiect, a numit sarcinile echipei Locomotiv în sezonul actual ?i ne-a adus la cuno?tin?? cine îi vine în ajutor grup?rii b?l?ene.

Interviul integral este accesibil în limba rus?.

lazio
30.11.-0001
00:00

Главный инициатор этой идеи - директор спортшколы бокса и дзюдо Иван Королюк.director la scoala de fotbal si nu box...

FCS
30.11.-0001
00:00

Georgih ti prav.Vsia strana takaia!!!!!!!!!!

Сергей
30.11.-0001
00:00

Может найдется в городе человек который возьмет под крыло клуб. Как Киселев нашелся в свое время.

григорий
30.11.-0001
00:00

саша- может мжд вкладывают днги в чфр и они так хорошо вчера сыграли?

Жану
30.11.-0001
00:00

3 интервю эмила по очереди. интересно делаете! Интересно узнавать не только про нд, давай сделай нам ещё интервьюер)))

георгич
30.11.-0001
00:00

Молдавским железным дорогам позор! Компания-монстр не может позволить себе финансирование самого старого клуба страны, зато на модернизирование старых дизельных поездов тратят по 2,3 миллиона евро за каждый. Поезда, которые после запуска ломаются па несколько раз в месяц. Плюс к тому, нынешний глава МЖД совсем недавно работал зам-директора того самого румынского завода где эти самые поезда модернизируются. Не до футбола руководителям, не до футбола. Все время уходит на разработку схем по уводу бюджетных денег.

сергей
30.11.-0001
00:00

зато эмблема молдавской железной дороги CFM красуется на футболках Зимбру это всеравно что в России надпись на футболках российские железные дороги была бы на форме Спартака Цска а не на форме московского Локомотива стыд и позор вам господа так называемые руководитли железной дороги.Между прочим бельцкий Локомотив старейший клуб Молдовы основан в 1940году а возражден после войны в 1946году на год раньше чем нынешний Зимбру погрязший в скандалах.

crazy
30.11.-0001
00:00

грандиозная вечеринка

Calendarul sezonului
Faza 1, grupa A
18.08.2023, Etapa 1
  • FCM Ungheni - Dinamo-Auto
    6:0
  • Sheriff-2 - Victoria
    3:2
Faza 1, grupa B
18.08.2023, Etapa 1
  • FC Fălești - Olimp
    2:1
Faza 1, grupa A
19.08.2023, Etapa 1
  • Speranța D - Iskra
    1:0
Faza 1, grupa B
19.08.2023, Etapa 1
  • Real-Succes - Speranis
    0:3
  • Univer - Saksan
    3:3
Faza 1, grupa A
25.08.2023, Etapa 2
  • Victoria - Iskra
    7:1
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    1:0
Faza 1, grupa B
25.08.2023, Etapa 2
  • Olimp - Saksan
    1:1
Faza 1, grupa A
26.08.2023, Etapa 2
  • Dinamo-Auto - Speranța D
    1:2
Faza 1, grupa B
26.08.2023, Etapa 2
  • Speranis - Univer
    3:2
  • FC Fălești - Real-Succes
    1:0
Faza 1, grupa A
01.09.2023, Etapa 3
  • FCM Ungheni - Victoria
    1:1
  • Speranța D - Sheriff-2
    0:2
Faza 1, grupa B
01.09.2023, Etapa 3
  • Univer - FC Fălești
    3:0
Faza 1, grupa A
02.09.2023, Etapa 3
  • Iskra - Dinamo-Auto
    1:0
Faza 1, grupa B
02.09.2023, Etapa 3
  • Real-Succes - Olimp
    1:1
  • Saksan - Speranis
    0:0
Faza 1, grupa A
15.09.2023, Etapa 4
  • Victoria - Dinamo-Auto
    4:1
  • Sheriff-2 - Iskra
    4:0
Faza 1, grupa B
15.09.2023, Etapa 4
  • Olimp - Speranis
    2:2
  • Real-Succes - Univer
    0:3
Faza 1, grupa A
16.09.2023, Etapa 4
  • FCM Ungheni - Speranța D
    2:1
Faza 1, grupa B
16.09.2023, Etapa 4
  • FC Fălești - Saksan
    1:2
Faza 1, grupa A
22.09.2023, Etapa 5
  • Dinamo-Auto - Sheriff-2
    0:3
Faza 1, grupa B
22.09.2023, Etapa 5
  • Univer - Olimp
    0:0
  • Speranis - FC Fălești
    0:1
Faza 1, grupa A
23.09.2023, Etapa 5
  • Speranța D - Victoria
    1:3
  • Iskra - FCM Ungheni
    3:2
Faza 1, grupa B
23.09.2023, Etapa 5
  • Saksan - Real-Succes
    4:2
Faza 1, grupa A
29.09.2023, Etapa 6
  • Victoria - Sheriff-2
    1:0
  • Dinamo-Auto - FCM Ungheni
    1:5
Faza 1, grupa B
29.09.2023, Etapa 6
  • Olimp - FC Fălești
    2:3
Faza 1, grupa A
30.09.2023, Etapa 6
  • Iskra - Speranța D
    2:1
Faza 1, grupa B
30.09.2023, Etapa 6
  • Speranis - Real-Succes
    2:1
  • Saksan - Univer
    1:1
Faza 1, grupa B
06.10.2023, Etapa 7
  • Univer - Speranis
    2:1
Faza 1, grupa A
07.10.2023, Etapa 7
  • Speranța D - Dinamo-Auto
    0:0
  • Iskra - Victoria
    0:2
Faza 1, grupa B
07.10.2023, Etapa 7
  • Saksan - Olimp
    1:1
  • Real-Succes - FC Fălești
    0:3
Faza 1, grupa A
08.10.2023, Etapa 7
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    5:1
Faza 1, grupa A
20.10.2023, Etapa 8
  • Sheriff-2 - Speranța D
    1:0
Faza 1, grupa B
20.10.2023, Etapa 8
  • Speranis - Saksan
    1:3
  • FC Fălești - Univer
    1:2
Faza 1, grupa A
21.10.2023, Etapa 8
  • Victoria - FCM Ungheni
    5:3
  • Dinamo-Auto - Iskra
    1:4
Faza 1, grupa B
21.10.2023, Etapa 8
  • Olimp - Real-Succes
    3:1
Faza 1, grupa A
27.10.2023, Etapa 9
  • Speranța D - FCM Ungheni
    2:1
Faza 1, grupa B
27.10.2023, Etapa 9
  • Univer - Real-Succes
    2:1
Faza 1, grupa A
28.10.2023, Etapa 9
  • Dinamo-Auto - Victoria
    0:3
  • Iskra - Sheriff-2
    1:1
Faza 1, grupa B
28.10.2023, Etapa 9
  • Saksan - FC Fălești
    2:0
  • Speranis - Olimp
    2:0
Faza 1, grupa A
02.11.2023, Etapa 10
  • Sheriff-2 - Dinamo-Auto
    8:0
Faza 1, grupa B
04.11.2023, Etapa 10
  • Olimp - Univer
    0:2
  • Real-Succes - Saksan
    0:5
  • FC Fălești - Speranis
    0:0
Faza 1, grupa A
05.11.2023, Etapa 10
  • FCM Ungheni - Iskra
    3:1
  • Victoria - Speranța D
    1:0
Faza 1, grupa A
10.11.2023, Etapa 11
  • FCM Ungheni - Dinamo-Auto
    7:0
Faza 1, grupa B
10.11.2023, Etapa 11
  • FC Fălești - Olimp
    0:1
  • Real-Succes - Speranis
    1:5
Faza 1, grupa A
11.11.2023, Etapa 11
  • Sheriff-2 - Victoria
    1:0
  • Speranța D - Iskra
    0:0
Faza 1, grupa B
11.11.2023, Etapa 11
  • Univer - Saksan
    0:1
Faza 1, grupa A
24.11.2023, Etapa 12
  • FCM Ungheni - Sheriff-2
    3:1
Faza 1, grupa B
24.11.2023, Etapa 12
  • FC Fălești - Real-Succes
    2:5
  • Speranis - Univer
    2:4
Faza 1, grupa A
25.11.2023, Etapa 12
  • Dinamo-Auto - Speranța D
    1:3
  • Victoria - Iskra
    7:1
Faza 1, grupa B
25.11.2023, Etapa 12
  • Olimp - Saksan
    0:3
Faza 1, grupa A
01.12.2023, Etapa 13
  • Iskra - Dinamo-Auto
    6:1
Faza 1, grupa B
01.12.2023, Etapa 13
  • Real-Succes - Olimp
    1:2
  • Saksan - Speranis
    5:0
Faza 1, grupa B
02.12.2023, Etapa 13
  • Univer - FC Fălești
    3:2
Faza 1, grupa A
03.12.2023, Etapa 13
  • Speranța D - Sheriff-2
    1:0
  • FCM Ungheni - Victoria
    3:6
Faza 1, grupa A
08.12.2023, Etapa 14
  • Sheriff-2 - Iskra
    1:1
  • FCM Ungheni - Speranța D
    0:0
Faza 1, grupa A
09.12.2023, Etapa 14
Faza 1, grupa B
09.12.2023, Etapa 14
  • Real-Succes - Univer
    1:2
  • FC Fălești - Saksan
    4:7
  • Olimp - Speranis
    3:1
Faza 1, grupa A
16.12.2023, Etapa 15
  • Speranța D - Victoria
    2:1
  • Iskra - FCM Ungheni
    3:1
  • Dinamo-Auto - Sheriff-2
    0:7
Faza 1, grupa B
16.12.2023, Etapa 15
  • Univer - Olimp
    4:2
  • Saksan - Real-Succes
    6:0
  • Speranis - FC Fălești
    4:4
Faza 2, Grupa 1
08.03.2024, Etapa 1
  • Univer - Spartanii
    14:00
  • Speranța D - Saksan
    14:00
Faza 2, Grupa 2
08.03.2024, Etapa 1
  • Sheriff-2 - Iskra
    14:00
  • FCM Ungheni - Real-Succes
    14:00
Faza 2, Grupa 2
09.03.2024, Etapa 1
  • Dinamo-Auto - FC Fălești
    14:00
  • Olimp - Speranis
    14:00
Faza 2, Grupa 1
10.03.2024, Etapa 1
  • FC Florești - Victoria
    14:00
Faza 2, Grupa 1
15.03.2024, Etapa 2
  • Victoria - Spartanii
    14:00
Faza 2, Grupa 2
15.03.2024, Etapa 2
  • Real-Succes - Dinamo-Auto
    15:00
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    15:00
Faza 2, Grupa 1
16.03.2024, Etapa 2
  • Saksan - Univer
    14:00
Faza 2, Grupa 2
16.03.2024, Etapa 2
  • Iskra - Speranis
    15:00
  • FC Fălești - Olimp
    15:00
Faza 2, Grupa 1
17.03.2024, Etapa 2
  • FC Florești - Speranța D
    14:00
Faza 2, Grupa 1
29.03.2024, Etapa 3
  • Spartanii - Saksan
    15:00
Faza 2, Grupa 2
29.03.2024, Etapa 3
  • FCM Ungheni - Iskra
    15:00
  • Dinamo-Auto - Sheriff-2
    15:00
  • Olimp - Real-Succes
    15:00
Faza 2, Grupa 1
30.03.2024, Etapa 3
  • Speranța D - Victoria
    15:00
  • Univer - FC Florești
    15:00
Faza 2, Grupa 2
30.03.2024, Etapa 3
  • Speranis - FC Fălești
    15:00
Faza 2, Grupa 2
05.04.2024, Etapa 4
  • Real-Succes - Speranis
    16:00
  • Sheriff-2 - Olimp
    16:00
  • FCM Ungheni - Dinamo-Auto
    16:00
Faza 2, Grupa 1
06.04.2024, Etapa 4
  • Victoria - Saksan
    16:00
  • FC Florești - Spartanii
    16:00
  • Speranța D - Univer
    16:00
Faza 2, Grupa 2
06.04.2024, Etapa 4
  • Iskra - FC Fălești
    16:00
Faza 2, Grupa 1
12.04.2024, Etapa 5
  • Univer - Victoria
    16:00
Faza 2, Grupa 2
12.04.2024, Etapa 5
  • Speranis - Sheriff-2
    16:00
  • FC Fălești - Real-Succes
    16:00
Faza 2, Grupa 1
13.04.2024, Etapa 5
  • Spartanii - Speranța D
    16:00
  • Saksan - FC Florești
    16:00
Faza 2, Grupa 2
13.04.2024, Etapa 5
  • Dinamo-Auto - Iskra
    16:00
  • Olimp - FCM Ungheni
    16:00
Calendarul sezonului
Conferința