Noutăți
Concursul Pronosticurilor

Spartanii au semnat un contract cu jucătorul Republicii Côte D'ivoire

Spartanii au semnat un contract cu jucătorul Republicii Côte D'ivoire Spartanii au semnat un contract cu jucătorul Republicii Côte D'ivoire Kouadjo Marc Anderson.

Marc în vârsta de 22 de ani este un fotbalist universal, și joaca pe pozițiile de mijlocaș ofensiv la fel și mijlocaș defensiv.

Marc este discipol Academiei LYS FC Riviera din Côte D'ivoire. A mai evoluat pentru clubul Raseborg (Divizia I) din Finlanda.
Calendarul sezonului
Faza 1, Grupa A
26.08.2022, Etapa 1
  • FC Sucleia - FC Fălești
    1:3
Faza 1, Grupa B
26.08.2022, Etapa 1
  • Olimp - Victoria
    1:3
Faza 1, Grupa A
27.08.2022, Etapa 1
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    2:1
  • Speranis - FC Florești
    2:1
Faza 1, Grupa B
27.08.2022, Etapa 1
  • Speranța D - Spartanii
    3:0
Faza 1, Grupa A
02.09.2022, Etapa 2
  • Sheriff-2 - FC Sucleia
  • FC Fălești - Speranis
    1:3
Faza 1, Grupa B
02.09.2022, Etapa 2
  • Spartanii - Real-Succes
    2:0
Faza 1, Grupa A
03.09.2022, Etapa 2
  • FCM Ungheni - FC Florești
    1:0
Faza 1, Grupa B
03.09.2022, Etapa 2
  • Victoria - FC Văsieni
    5:1
  • Olimp - Speranța D
    1:2
Faza 1, Grupa A
09.09.2022, Etapa 3
  • FC Sucleia - FCM Ungheni
    0:3
  • Speranis - Sheriff-2
    0:0
  • FC Florești - FC Fălești
    1:3
Faza 1, Grupa B
09.09.2022, Etapa 3
  • Real-Succes - Olimp
    2:2
Faza 1, Grupa B
10.09.2022, Etapa 3
  • Speranța D - Victoria
    2:1
  • FC Văsieni - Spartanii
    1:2
Faza 1, Grupa A
30.09.2022, Etapa 5
  • Speranis - FCM Ungheni
    2:4
  • FC Florești - FC Sucleia
    3:1
Faza 1, Grupa B
30.09.2022, Etapa 5
  • FC Văsieni - Speranța D
    2:1
Faza 1, Grupa A
01.10.2022, Etapa 5
  • FC Fălești - Sheriff-2
    1:1
Faza 1, Grupa B
01.10.2022, Etapa 5
  • Real-Succes - Victoria
    1:7
  • Spartanii - Olimp
    2:1
Faza 1, Grupa B
04.10.2022, Etapa 1
  • Real-Succes - FC Văsieni
    1:3
Faza 1, Grupa A
07.10.2022, Etapa 6
  • FC Florești - Speranis
    3:0
Faza 1, Grupa B
07.10.2022, Etapa 6
  • FC Văsieni - Real-Succes
    1:6
  • Spartanii - Speranța D
    3:0
Faza 1, Grupa A
08.10.2022, Etapa 6
  • FCM Ungheni - Sheriff-2
    1:1
  • FC Fălești - FC Sucleia
    2:1
Faza 1, Grupa B
08.10.2022, Etapa 6
  • Victoria - Olimp
    9:0
Faza 1, Grupa A
14.10.2022, Etapa 7
  • FC Florești - FCM Ungheni
    2:0
Faza 1, Grupa B
14.10.2022, Etapa 7
  • Real-Succes - Spartanii
    0:4
Faza 1, Grupa A
15.10.2022, Etapa 7
  • FC Sucleia - Sheriff-2
    0:5
  • Speranis - FC Fălești
    2:4
Faza 1, Grupa B
15.10.2022, Etapa 7
  • FC Văsieni - Victoria
    0:2
  • Speranța D - Olimp
    2:2
Faza 1, Grupa A
21.10.2022, Etapa 8
  • FCM Ungheni - FC Sucleia
    6:0
Faza 1, Grupa B
21.10.2022, Etapa 8
  • Olimp - Real-Succes
    2:0
Faza 1, Grupa A
22.10.2022, Etapa 8
  • FC Fălești - FC Florești
    1:2
  • Sheriff-2 - Speranis
    4:0
Faza 1, Grupa B
22.10.2022, Etapa 8
  • Victoria - Speranța D
    1:0
  • Spartanii - FC Văsieni
    4:0
Faza 1, Grupa A
27.10.2022, Etapa 9
  • FC Florești - Sheriff-2
    1:0
Faza 1, Grupa A
28.10.2022, Etapa 9
  • Speranis - FC Sucleia
    6:1
Faza 1, Grupa B
28.10.2022, Etapa 9
  • Real-Succes - Speranța D
    2:1
Faza 1, Grupa A
29.10.2022, Etapa 9
  • FC Fălești - FCM Ungheni
    4:1
Faza 1, Grupa B
29.10.2022, Etapa 9
  • FC Văsieni - Olimp
    3:1
  • Spartanii - Victoria
    4:1
Faza 1, Grupa A
04.11.2022, Etapa 10
  • FCM Ungheni - Speranis
    3:2
Faza 1, Grupa B
04.11.2022, Etapa 10
  • Victoria - Real-Succes
    7:0
  • Olimp - Spartanii
    0:4
Faza 1, Grupa A
05.11.2022, Etapa 10
  • FC Sucleia - FC Florești
    0:1
Faza 1, Grupa B
05.11.2022, Etapa 10
  • Speranța D - FC Văsieni
    0:1
Faza 1, Grupa A
08.11.2022, Etapa 10
  • Sheriff-2 - FC Fălești
    4:1
Faza 1, Grupa A
13.11.2022, Etapa 4
  • FCM Ungheni - FC Fălești
    0:2
  • Sheriff-2 - FC Florești
    0:1
  • FC Sucleia - Speranis
    6:0
Faza 1, Grupa B
13.11.2022, Etapa 4
  • Olimp - FC Văsieni
    2:1
  • Victoria - Spartanii
    5:0
  • Speranța D - Real-Succes
    3:1
Faza 2, Grupa 1
10.03.2023, Etapa 1
  • FC Florești - Dacia Buiucani
    --:--
  • Spartanii - Dinamo-Auto
    --:--
  • Victoria - FC Fălești
    --:--
Faza 1, Grupa 2
10.03.2023, Etapa 1
  • Real-Succes - Speranța D
    --:--
  • Speranis - Olimp
    --:--
  • FC Văsieni - Sheriff-2
    --:--
  • FCM Ungheni - FC Sucleia
    --:--
Calendarul sezonului
Conferința
FAZA 1, GRUPA A
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. FC Florești
10
7
0
3
15:8
21
2. FC Fălești
10
6
1
3
22:16
19
3. Sheriff-2
10
5
3
2
28:6
18
4. FCM Ungheni
10
5
1
4
20:15
16
5. Speranis
10
3
1
6
17:27
10
6. FC Sucleia
10
1
0
9
10:40
3
Noul format de desfășurare al Super Ligii și Ligii 1 
Golgheteri
Maneacov (FC Fălești)
10
Ankudinov (Sheriff-2)
8 (1)
Dani (Speranis)
8 (1)
Porojniuc (FCM Ungheni)
7
Cemîrtan (FC Florești)
5 (1)
Gliga (Sheriff-2)
4
Hatman (Sheriff-2)
4 (1)
A.Stratan (FCM Ungheni)
4 (2)
FAZA 1, GRUPA B
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. Victoria
10
8
0
2
41:9
24
2. Spartanii
10
8
0
2
25:11
24
3. Speranța D
10
4
1
5
14:14
13
4. FC Văsieni
10
4
0
6
13:24
12
5. Olimp
10
2
2
6
12:28
8
6. Real-Succes
10
2
1
7
13:32
7
Noul format de desfășurare al Super Ligii și Ligii 1 
Golgheteri
Gh.Orbu (Victoria)
8 (2)
C.Cebotari (Victoria)
7
M.Stan (Victoria)
7 (1)
Șumchin (Spartanii)
7 (1)
Cricimari (Victoria)
6
Nzokou (Speranța D)
6 (3)
G.Spînu (Spartanii)
5
D.Calaraș (Olimp)
5 (1)
Molla (Victoria)
4
Koffi (Spartanii)
4
Bîrcă (FC Văsieni)
4
Trofan (Speranța D)
4 (1)