Noutăți
Concursul Pronosticurilor

⚽ Liga 1. S-a stabilit programul meciurilor fazei a II-a

21 decembrie 2023, joi
Sursa: Site-ul oficial al FMF
⚽ Liga 1. S-a stabilit programul meciurilor fazei a II-a Joi, 21 decembrie, la Casa Fotbalului a avut loc tragerea la sorți a meciurilor fazei a-II-a, Grupa 1 și Grupa 2 a Ligii 1. Prima etapă va avea loc în perioada 8-9 martie 2024.

Grupa 1 este formată din 6 echipe și include 4 formații care s-au clasat pe primele două locuri în Grupele A (FC Victoria și FC Speranța Drochia) și B (CF Saksan și CF Univer) din Faza I a competiției din Liga 1, precum și 2 echipe clasate pe locurile 7 și 8 (FC Florești și CSF Spartanii-Sportul) după Faza I a competiției din Super Liga.

Grupa 1:

FC Florești - FC Victoria
FC Speranța Drochia - CF Saksan
CF Univer - CSF Spartanii-Sportul

Echipele vor disputa câte 10 meciuri în sistem tur-retur. În baza rezultatelor celor 10 etape din Grupa 1 se va stabili câștigătorul și premianții Ligii 1. Campioana va primi dreptul de a evolua în următoarea ediție a Super Ligii.

Grupa 2 este formată din 8 echipe și include formațiile clasate pe locurile 3-6 în Grupele A (Sheriff 2, FC Iskra, FCM Ungheni, FC Dinamo-Auto) și formațiile clasate pe locurile 3-6 în Grupele B (CF Speranis, FC Fălești, FC Olimp, CS Real Succes).

Grupa 2:

Sheriff 2 - FC Iskra
FCM Ungheni - CS Real Succes
FC Dinamo-Auto - FC Fălești
CF Olimp - CF Speranis

Echipele din Grupa 2 vor juca 7 etape. În baza rezultatelor, ultimele 2 echipe din clasamentul Grupei 2 vor retrogada în Liga 2. Echipele clasate pe locul 1-6 în Grupa 2 vor forma 3 perechi (1-6, 2-5, 3-4). Învigătoarele, care se vor stabili după un singur meci, vor promova în etapa următoare a play-offului, unde se vor alătura și formațiile clasate pe locul 2-6 din Grupa 1 și vor lupta pentru accederea în următoarea ediție a Super Ligii.

Programul complet va fi publicat pe site-ul nostru în timp util.
Pfff
02.01.2024
04:52

Цитата Ветер южный
Писать научись колхозавр
ok, сквозняк

Ветер южный
01.01.2024
16:49

Цитата Pfff
а где ты там афроамериканцев то уыидел? Там просто африканци! Вот колхозавр
Писать научись колхозавр

Pfff
27.12.2023
13:35

Цитата Ветер южный
Кто там игроки Раду Ребежа?Какой из афроамериканцев?или кто?вратарь?
а где ты там афроамериканцев то уыидел? Там просто африканци! Вот колхозавр

Ветер южный
25.12.2023
11:42

Цитата Михаил
Поэтому в Саксане на матче приезжает 2 тренера с Раду Ребежа, игроки Раду Ребежа и Призидент Раду Ребежа
Кто там игроки Раду Ребежа?Какой из афроамериканцев?или кто?вратарь?

Миша
25.12.2023
11:14

Видимо мишку конкретно задело раз он он сообщения пишет в 3 ночи и сам же себе отвечает в 5 утра. Мишико спи спокойно не 20 а 200 тысяч....

Klose
25.12.2023
09:59

Цитата Михаил
Самой прямое отношение имеет Саксан к Раду Ребежа, так как Призидент Саксана Георгий Георгиевич Кадын продал Футбольный Клуб Саксан за 20 000 Евро Президенту Раду Ребежа
20 000 - это смешно. Думаю речь о каком-то сотрудничестве, обкатке игроков.

Hn
25.12.2023
05:14

Какие ещё 20 тысяч, что за дичь.
Когда ребежа захочет в Национальную лигу то заявит свою академию. С Саксаном был подписан договор так чтоб списать некоторые деньги.

Михаил
25.12.2023
03:12

Поэтому в Саксане на матче приезжает 2 тренера с Раду Ребежа, игроки Раду Ребежа и Призидент Раду Ребежа

Михаил
25.12.2023
03:09

Самой прямое отношение имеет Саксан к Раду Ребежа, так как Призидент Саксана Георгий Георгиевич Кадын продал Футбольный Клуб Саксан за 20 000 Евро Президенту Раду Ребежа

Ветер южный
24.12.2023
16:07

Цитата Михаил
На вряд-ли это уже Саксан скорее всего это уже Раду Ребежа
Какое отношение Ребежа имеет к Саксану?

Михаил
23.12.2023
23:18

На вряд-ли это уже Саксан скорее всего это уже Раду Ребежа

Чадырлы
23.12.2023
00:11

Саксан Чемпион!

Флоча Андрей
21.12.2023
20:14

Хочу папасть в каманду

Calendarul sezonului
Faza 1, grupa A
18.08.2023, Etapa 1
  • FCM Ungheni - Dinamo-Auto
    6:0
  • Sheriff-2 - Victoria
    3:2
Faza 1, grupa B
18.08.2023, Etapa 1
  • FC Fălești - Olimp
    2:1
Faza 1, grupa A
19.08.2023, Etapa 1
  • Speranța D - Iskra
    1:0
Faza 1, grupa B
19.08.2023, Etapa 1
  • Real-Succes - Speranis
    0:3
  • Univer - Saksan
    3:3
Faza 1, grupa A
25.08.2023, Etapa 2
  • Victoria - Iskra
    7:1
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    1:0
Faza 1, grupa B
25.08.2023, Etapa 2
  • Olimp - Saksan
    1:1
Faza 1, grupa A
26.08.2023, Etapa 2
  • Dinamo-Auto - Speranța D
    1:2
Faza 1, grupa B
26.08.2023, Etapa 2
  • Speranis - Univer
    3:2
  • FC Fălești - Real-Succes
    1:0
Faza 1, grupa A
01.09.2023, Etapa 3
  • FCM Ungheni - Victoria
    1:1
  • Speranța D - Sheriff-2
    0:2
Faza 1, grupa B
01.09.2023, Etapa 3
  • Univer - FC Fălești
    3:0
Faza 1, grupa A
02.09.2023, Etapa 3
  • Iskra - Dinamo-Auto
    1:0
Faza 1, grupa B
02.09.2023, Etapa 3
  • Real-Succes - Olimp
    1:1
  • Saksan - Speranis
    0:0
Faza 1, grupa A
15.09.2023, Etapa 4
  • Victoria - Dinamo-Auto
    4:1
  • Sheriff-2 - Iskra
    4:0
Faza 1, grupa B
15.09.2023, Etapa 4
  • Olimp - Speranis
    2:2
  • Real-Succes - Univer
    0:3
Faza 1, grupa A
16.09.2023, Etapa 4
  • FCM Ungheni - Speranța D
    2:1
Faza 1, grupa B
16.09.2023, Etapa 4
  • FC Fălești - Saksan
    1:2
Faza 1, grupa A
22.09.2023, Etapa 5
  • Dinamo-Auto - Sheriff-2
    0:3
Faza 1, grupa B
22.09.2023, Etapa 5
  • Univer - Olimp
    0:0
  • Speranis - FC Fălești
    0:1
Faza 1, grupa A
23.09.2023, Etapa 5
  • Speranța D - Victoria
    1:3
  • Iskra - FCM Ungheni
    3:2
Faza 1, grupa B
23.09.2023, Etapa 5
  • Saksan - Real-Succes
    4:2
Faza 1, grupa A
29.09.2023, Etapa 6
  • Victoria - Sheriff-2
    1:0
  • Dinamo-Auto - FCM Ungheni
    1:5
Faza 1, grupa B
29.09.2023, Etapa 6
  • Olimp - FC Fălești
    2:3
Faza 1, grupa A
30.09.2023, Etapa 6
  • Iskra - Speranța D
    2:1
Faza 1, grupa B
30.09.2023, Etapa 6
  • Speranis - Real-Succes
    2:1
  • Saksan - Univer
    1:1
Faza 1, grupa B
06.10.2023, Etapa 7
  • Univer - Speranis
    2:1
Faza 1, grupa A
07.10.2023, Etapa 7
  • Speranța D - Dinamo-Auto
    0:0
  • Iskra - Victoria
    0:2
Faza 1, grupa B
07.10.2023, Etapa 7
  • Saksan - Olimp
    1:1
  • Real-Succes - FC Fălești
    0:3
Faza 1, grupa A
08.10.2023, Etapa 7
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    5:1
Faza 1, grupa A
20.10.2023, Etapa 8
  • Sheriff-2 - Speranța D
    1:0
Faza 1, grupa B
20.10.2023, Etapa 8
  • Speranis - Saksan
    1:3
  • FC Fălești - Univer
    1:2
Faza 1, grupa A
21.10.2023, Etapa 8
  • Victoria - FCM Ungheni
    5:3
  • Dinamo-Auto - Iskra
    1:4
Faza 1, grupa B
21.10.2023, Etapa 8
  • Olimp - Real-Succes
    3:1
Faza 1, grupa A
27.10.2023, Etapa 9
  • Speranța D - FCM Ungheni
    2:1
Faza 1, grupa B
27.10.2023, Etapa 9
  • Univer - Real-Succes
    2:1
Faza 1, grupa A
28.10.2023, Etapa 9
  • Dinamo-Auto - Victoria
    0:3
  • Iskra - Sheriff-2
    1:1
Faza 1, grupa B
28.10.2023, Etapa 9
  • Saksan - FC Fălești
    2:0
  • Speranis - Olimp
    2:0
Faza 1, grupa A
02.11.2023, Etapa 10
  • Sheriff-2 - Dinamo-Auto
    8:0
Faza 1, grupa B
04.11.2023, Etapa 10
  • Olimp - Univer
    0:2
  • Real-Succes - Saksan
    0:5
  • FC Fălești - Speranis
    0:0
Faza 1, grupa A
05.11.2023, Etapa 10
  • FCM Ungheni - Iskra
    3:1
  • Victoria - Speranța D
    1:0
Faza 1, grupa A
10.11.2023, Etapa 11
  • FCM Ungheni - Dinamo-Auto
    7:0
Faza 1, grupa B
10.11.2023, Etapa 11
  • FC Fălești - Olimp
    0:1
  • Real-Succes - Speranis
    1:5
Faza 1, grupa A
11.11.2023, Etapa 11
  • Sheriff-2 - Victoria
    1:0
  • Speranța D - Iskra
    0:0
Faza 1, grupa B
11.11.2023, Etapa 11
  • Univer - Saksan
    0:1
Faza 1, grupa A
24.11.2023, Etapa 12
  • FCM Ungheni - Sheriff-2
    3:1
Faza 1, grupa B
24.11.2023, Etapa 12
  • FC Fălești - Real-Succes
    2:5
  • Speranis - Univer
    2:4
Faza 1, grupa A
25.11.2023, Etapa 12
  • Dinamo-Auto - Speranța D
    1:3
  • Victoria - Iskra
    7:1
Faza 1, grupa B
25.11.2023, Etapa 12
  • Olimp - Saksan
    0:3
Faza 1, grupa A
01.12.2023, Etapa 13
  • Iskra - Dinamo-Auto
    6:1
Faza 1, grupa B
01.12.2023, Etapa 13
  • Real-Succes - Olimp
    1:2
  • Saksan - Speranis
    5:0
Faza 1, grupa B
02.12.2023, Etapa 13
  • Univer - FC Fălești
    3:2
Faza 1, grupa A
03.12.2023, Etapa 13
  • Speranța D - Sheriff-2
    1:0
  • FCM Ungheni - Victoria
    3:6
Faza 1, grupa A
08.12.2023, Etapa 14
  • Sheriff-2 - Iskra
    1:1
  • FCM Ungheni - Speranța D
    0:0
Faza 1, grupa A
09.12.2023, Etapa 14
Faza 1, grupa B
09.12.2023, Etapa 14
  • Real-Succes - Univer
    1:2
  • FC Fălești - Saksan
    4:7
  • Olimp - Speranis
    3:1
Faza 1, grupa A
16.12.2023, Etapa 15
  • Speranța D - Victoria
    2:1
  • Iskra - FCM Ungheni
    3:1
  • Dinamo-Auto - Sheriff-2
    0:7
Faza 1, grupa B
16.12.2023, Etapa 15
  • Univer - Olimp
    4:2
  • Saksan - Real-Succes
    6:0
  • Speranis - FC Fălești
    4:4
Faza 2, Grupa 1
08.03.2024, Etapa 1
  • Univer - Spartanii
    1:1
  • Speranța D - Saksan
    0:2
Faza 2, Grupa 2
08.03.2024, Etapa 1
  • Sheriff-2 - Iskra
    3:0
  • FCM Ungheni - Real-Succes
    2:1
Faza 2, Grupa 2
09.03.2024, Etapa 1
Faza 2, Grupa 1
10.03.2024, Etapa 1
  • FC Florești - Victoria
    4:0
Faza 2, Grupa 1
15.03.2024, Etapa 2
  • Victoria - Spartanii
    4:1
Faza 2, Grupa 2
15.03.2024, Etapa 2
Faza 2, Grupa 1
16.03.2024, Etapa 2
  • Saksan - Univer
    0:3
Faza 2, Grupa 2
16.03.2024, Etapa 2
  • Iskra - Speranis
    0:1
  • FC Fălești - Olimp
    2:1
Faza 2, Grupa 1
17.03.2024, Etapa 2
  • FC Florești - Speranța D
    3:0
Faza 2, Grupa 1
29.03.2024, Etapa 3
  • Spartanii - Saksan
    2:4
Faza 2, Grupa 2
29.03.2024, Etapa 3
Faza 2, Grupa 1
30.03.2024, Etapa 3
  • Speranța D - Victoria
    1:1
  • Univer - FC Florești
    1:2
Faza 2, Grupa 2
30.03.2024, Etapa 3
  • Speranis - FC Fălești
    1:0
Faza 2, Grupa 2
05.04.2024, Etapa 4
Faza 2, Grupa 1
06.04.2024, Etapa 4
  • Victoria - Saksan
    1:2
  • FC Florești - Spartanii
    3:0
  • Speranța D - Univer
    0:3
Faza 2, Grupa 2
06.04.2024, Etapa 4
  • Iskra - FC Fălești
    2:1
Faza 2, Grupa 1
12.04.2024, Etapa 5
  • Univer - Victoria
    2:3
Faza 2, Grupa 2
12.04.2024, Etapa 5
  • Speranis - Sheriff-2
    0:1
  • FC Fălești - Real-Succes
    3:2
Faza 2, Grupa 1
13.04.2024, Etapa 5
  • Spartanii - Speranța D
    2:1
  • Saksan - FC Florești
    0:1
Faza 2, Grupa 2
13.04.2024, Etapa 5
Faza 2, Grupa 1
16.04.2024, Etapa 6
  • Victoria - FC Florești
    16:00
  • Saksan - Speranța D
    16:00
Faza 2, Grupa 1
17.04.2024, Etapa 6
  • Spartanii - Univer
    16:00
Faza 2, Grupa 2
19.04.2024, Etapa 6
  • Iskra - Real-Succes
    16:00
  • Sheriff-2 - FC Fălești
    16:00
  • FCM Ungheni - Speranis
    16:00
Faza 2, Grupa 1
20.04.2024, Etapa 7
  • Spartanii - Victoria
    16:00
  • Univer - Saksan
    16:00
  • Speranța D - FC Florești
    16:00
Faza 2, Grupa 2
20.04.2024, Etapa 6
  • Dinamo-Auto - Olimp
    16:00
Faza 2, Grupa 2
26.04.2024, Etapa 7
  • Olimp - Iskra
    16:00
  • Speranis - Dinamo-Auto
    16:00
  • FC Fălești - FCM Ungheni
    16:00
  • Real-Succes - Sheriff-2
    16:00
Faza 2, Grupa 1
27.04.2024, Etapa 8
  • Victoria - Speranța D
    16:00
  • FC Florești - Univer
    16:00
  • Saksan - Spartanii
    16:00
Faza 2, Grupa 1
03.05.2024, Etapa 9
  • Univer - Speranța D
    16:00
  • Spartanii - FC Florești
    16:00
Faza 2, Grupa 1
04.05.2024, Etapa 9
  • Saksan - Victoria
    16:00
Faza 2, Grupa 1
08.05.2024, Etapa 10
  • Victoria - Univer
    17:00
  • Speranța D - Spartanii
    17:00
  • FC Florești - Saksan
    17:00
Calendarul sezonului
Conferința
FAZA 2, GRUPA 1
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. FC Florești
5
5
0
0
13:1
15
2. Saksan
5
3
0
2
8:7
9
3. Victoria
5
2
1
2
9:10
7
4. Univer
5
2
1
2
10:6
7
5. Spartanii
5
1
1
3
6:13
4
6. Speranța D
5
0
1
4
2:11
1
Golgheteri
Gurgurov (Victoria)
4
Holodov (FC Florești)
4 (1)
Cozma (Univer)
3
S.Țurcan (Spartanii)
3 (1)
Pulucciu (Univer)
3 (1)
Ad.Rusu (Victoria)
2
N.Rotaru (Spartanii)
2
Iancioglo (Speranța D)
2
D.Muntean (FC Florești)
2
Picus (FC Florești)
2
Zverikin (Saksan)
2
FAZA 2, GRUPA 2
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. Sheriff-2
5
5
0
0
16:2
15
2. Olimp
5
3
0
2
11:7
9
3. Speranis
5
3
0
2
5:4
9
4. FC Fălești
5
3
0
2
9:6
9
5. FCM Ungheni
5
3
0
2
8:11
9
6. Iskra
5
2
0
3
6:7
6
7. Real-Succes
5
1
0
4
8:11
3
8. Dinamo-Auto
5
0
0
5
0:15
0
Dinamo-Auto s-a retras din campionat din cauza problemelor financiare. În toate partidele echipei i-a fost acordată înfrîngere tehnică
Golgheteri
Decev (Olimp)
4
Loukou (Sheriff-2)
4
Boico (FC Fălești)
2
Golovatîi (FC Fălești)
2
A.Popovici (Olimp)
2
D.Boțan (Sheriff-2)
2
Covalschii (Sheriff-2)
2
F.Cojocaru (FCM Ungheni)
2
C.Cebotari (Speranis)
2