Noutăți
Concursul Pronosticurilor

Olimp și-a întărit lotul cu un portar cu experiență

26 iulie 2021, luni
Sursa: Divizia-A.md
Olimp și-a întărit lotul cu un portar cu experiență Clubul Olimp și-a întărit lotul cu un portar cu experiență. Este vorba despre goalkepper-ul în vîrstă de 31 de ani Nicolae Țurcanu, care va începe noul sezon la clubul din Comrat.

Ultimul club al lui Țurcanu a fost Iskra Rîbnița, pentru care a evoluat în sezonul trecut în Divizia A.

Portarul va putea debuta pentru noul său club în meciul din prima etapă din Divizia A, sezonul 2021/22, în care Olimp va juca în deplasare cu Spartanii Selemet. Jocul va avea loc pe 31 iulie și va începe la ora 18:00.
Сила в правде
29.07.2021
19:04

Если в Кагуле то хорошо

Марионьес
29.07.2021
11:59

Ребят он уже в Кагуле

voi
29.07.2021
11:35

Țurcan îi jucătorul lui FC Cahul-2005

Гошак
28.07.2021
05:41

А говорят нету денег у клуба.... значит есть... но не для всех

pashtet
27.07.2021
11:09

ya dumal Komleonok

суса
26.07.2021
19:22

ооооооо молдавская пишка.
эх колька колька

Calendarul sezonului
30.07.2021, Etapa 1
  • FC Sucleia - FCM Ungheni
    1:3
  • Dacia Buiucani - Cahul-2005
    2:0
  • Sheriff-2 - Victoria
    2:1
31.07.2021, Etapa 1
  • Real-Succes - Iskra
    1:3
  • Speranța D - Sporting
    0:2
  • Spartanii - Olimp
    2:2
07.08.2021, Etapa 2
  • Cahul-2005 - Spartanii
    0:2
  • FCM Ungheni - Olimp
    2:3
  • Sporting - Dacia Buiucani
    1:0
  • Iskra - Speranța D
    3:3
  • Victoria - Real-Succes
    4:0
13.08.2021, Etapa 3
  • Dacia Buiucani - Iskra
    3:1
  • Olimp - Cahul-2005
    2:2
14.08.2021, Etapa 3
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    4:0
  • Real-Succes - FC Sucleia
    0:0
  • Speranța D - Victoria
    0:2
  • Spartanii - Sporting
    5:1
20.08.2021, Etapa 4
  • Victoria - Dacia Buiucani
    2:2
  • FC Sucleia - Speranța D
    3:0
  • Sheriff-2 - Real-Succes
    2:0
21.08.2021, Etapa 4
  • Iskra - Spartanii
    0:3
  • Sporting - Olimp
    1:2
  • FCM Ungheni - Cahul-2005
    3:3
27.08.2021, Etapa 5
  • Olimp - Iskra
    1:2
  • Dacia Buiucani - FC Sucleia
    5:1
  • Spartanii - Victoria
    2:2
28.08.2021, Etapa 5
  • Cahul-2005 - Sporting
    0:2
  • Speranța D - Sheriff-2
    2:5
  • Real-Succes - FCM Ungheni
    1:3
10.09.2021, Etapa 6
  • Victoria - Olimp
    3:2
  • FC Sucleia - Spartanii
    0:1
11.09.2021, Etapa 6
  • FCM Ungheni - Sporting
    1:3
  • Iskra - Cahul-2005
    3:1
  • Sheriff-2 - Dacia Buiucani
    1:1
  • Real-Succes - Speranța D
    3:2
17.09.2021, Etapa 7
  • Dacia Buiucani - Real-Succes
    1:0
18.09.2021, Etapa 7
  • Spartanii - Sheriff-2
    1:0
  • Speranța D - FCM Ungheni
    2:1
  • Olimp - FC Sucleia
    3:2
  • Cahul-2005 - Victoria
    0:1
  • Sporting - Iskra
    2:0
24.09.2021, Etapa 8
  • FCM Ungheni - Iskra
    5:0
  • FC Sucleia - Cahul-2005
    2:0
  • Sheriff-2 - Olimp
    3:3
  • Real-Succes - Spartanii
    0:3
25.09.2021, Etapa 8
  • Victoria - Sporting
    0:2
  • Speranța D - Dacia Buiucani
    0:0
01.10.2021, Etapa 9
  • Olimp - Real-Succes
    15:00
  • Cahul-2005 - Sheriff-2
    15:00
  • Sporting - FC Sucleia
    15:00
02.10.2021, Etapa 9
  • Dacia Buiucani - FCM Ungheni
    15:00
  • Spartanii - Speranța D
    15:00
  • Iskra - Victoria
    15:00
15.10.2021, Etapa 10
  • FCM Ungheni - Victoria
    15:00
  • FC Sucleia - Iskra
    15:00
  • Sheriff-2 - Sporting
    15:00
  • Dacia Buiucani - Spartanii
    15:00
16.10.2021, Etapa 10
  • Real-Succes - Cahul-2005
    15:00
  • Speranța D - Olimp
    15:00
31.12.2021, Etapa 2
  • FC Sucleia - Sheriff-2
    00:00
Calendarul sezonului
Conferința
DIVIZIA 2021/22
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. Spartanii
8
6
2
0
19:5
20
2. Sporting
8
6
0
2
14:8
18
3. Dacia Buiucani
8
4
3
1
14:6
15
4. Sheriff-2
7
4
2
1
17:8
14
5. Victoria
8
4
2
2
15:10
14
6. Olimp
8
3
3
2
18:17
12
7. FCM Ungheni
8
3
1
4
18:17
10
8. Iskra
8
3
1
4
12:19
10
9. FC Sucleia
7
2
1
4
9:12
7
10. Speranța D
8
1
2
5
9:19
5
11. Real-Succes
8
1
1
6
5:18
4
12. Cahul-2005
8
0
2
6
6:17
2
Golgheteri
Porojniuc (FCM Ungheni)
7
M.Stan (Victoria)
5 (1)
A.Popovici (Iskra)
4
V.Bîtlan (Dacia Buiucani)
4
Arama (FCM Ungheni)
4
Onofrei (Spartanii)
4 (1)
Iavorchi (Sporting)
4 (1)