Noutăți
Concursul Pronosticurilor

⚽ Cluburile din Divizia A și-au aflat adversarii din 1/16 de finală a Cupei Moldovei. Iskra și FC Sucleia au fost eliminate din turneu

25 august 2021, miercuri
Sursa: Divizia-A.md
⚽ Cluburile din Divizia A și-au aflat adversarii din 1/16 de finală a Cupei Moldovei. Iskra și FC Sucleia au fost eliminate din turneu

Au fost disputate meciurile din cadrul 1/32 de finală a Cupei Moldovei Moldtelecom. Vă reamintim că în această etapă a turneului au evoluat și cluburile din Divizia A, în timp ce echipele din Divizia Națională se vor alătura competiției în 1/8 de finală.

Vă prezentăm rezultatele partidelor:

FC Sîngerei - FC Fălești (D3) 3:0
Olimpia (D3) - Grănicerul 2:1
FC Pepeni (D3) - FC Victoria 1:6
Cruiz Plus (D3) - Iskra 1:0
Codru Călărași (D3) - FCM Ungheni 2:3
ARF Ocnița (D3) - FC Edineț (D3) 4:1
FC Rîșcani (D3) - Speranța (Drochia) 0:5
Congaz (D3) - Olimp 0:6
FC Stăuceni (D3) - Real Succes 1:3
FC Cimișlia (D3) - Sporting 0:1
CSCT Saksan (D3) - FC Sucleia 4:2
FC Slobozia Mare (D3) - Cahul-2005 2:3
Maiak (D3) - Sokol (D3) 5:0
CSF Cricova (D3) - Dacia Buiucani 1:2
FC Văsieni (D3) - Spartanii 0:3

FC Visoca (D3) - Inter Soroca (D3) 0:3 (înfrîngere tehnică). FC Visoca nu a asigurat prezența Serviciului de asistență medicală (ambulanța).

Vă prezentăm programul complet al partidelor din cadrul 1/16 de finală:

FC Olimpia - FC Sîngerei
FC Inter - FC Victoria
Cruiz Plus - FCM Ungheni
ARF Ocnița - Speranța Drochia
CS Real Succes - FC Olimp
CSCT Saksan - FC Sporting
FC Maiak - FC Cahul-2005
CSF Spartanii - CS Dacia Buiucani


Partidele sunt programate pentru zilele de 14 și 15 septembrie.

Для админа
26.08.2021
04:15

Админ почему не указываете авторов голов?

1988
26.08.2021
02:43

ФЧМ УЯнгегы удачи вам

Moldovan
26.08.2021
01:00

Iskra Samotuit

RTJ
25.08.2021
21:12

Cei mai norocosi sunt Spartanii si Dacii...

Calendarul sezonului
30.07.2021, Etapa 1
  • FC Sucleia - FCM Ungheni
    1:3
  • Dacia Buiucani - Cahul-2005
    2:0
  • Sheriff-2 - Victoria
    2:1
31.07.2021, Etapa 1
  • Real-Succes - Iskra
    1:3
  • Speranța D - Sporting
    0:2
  • Spartanii - Olimp
    2:2
07.08.2021, Etapa 2
  • Cahul-2005 - Spartanii
    0:2
  • FCM Ungheni - Olimp
    2:3
  • Sporting - Dacia Buiucani
    1:0
  • Iskra - Speranța D
    3:3
  • Victoria - Real-Succes
    4:0
13.08.2021, Etapa 3
  • Dacia Buiucani - Iskra
    3:1
  • Olimp - Cahul-2005
    2:2
14.08.2021, Etapa 3
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    4:0
  • Real-Succes - FC Sucleia
    0:0
  • Speranța D - Victoria
    0:2
  • Spartanii - Sporting
    5:1
20.08.2021, Etapa 4
  • Victoria - Dacia Buiucani
    2:2
  • FC Sucleia - Speranța D
    3:0
  • Sheriff-2 - Real-Succes
    2:0
21.08.2021, Etapa 4
  • Iskra - Spartanii
    0:3
  • Sporting - Olimp
    1:2
  • FCM Ungheni - Cahul-2005
    3:3
27.08.2021, Etapa 5
  • Olimp - Iskra
    1:2
  • Dacia Buiucani - FC Sucleia
    5:1
  • Spartanii - Victoria
    2:2
28.08.2021, Etapa 5
  • Cahul-2005 - Sporting
    0:2
  • Speranța D - Sheriff-2
    2:5
  • Real-Succes - FCM Ungheni
    1:3
10.09.2021, Etapa 6
  • Victoria - Olimp
    3:2
  • FC Sucleia - Spartanii
    0:1
11.09.2021, Etapa 6
  • FCM Ungheni - Sporting
    1:3
  • Iskra - Cahul-2005
    3:1
  • Sheriff-2 - Dacia Buiucani
    1:1
  • Real-Succes - Speranța D
    3:2
17.09.2021, Etapa 7
  • Dacia Buiucani - Real-Succes
    1:0
18.09.2021, Etapa 7
  • Spartanii - Sheriff-2
    1:0
  • Speranța D - FCM Ungheni
    2:1
  • Olimp - FC Sucleia
    3:2
  • Cahul-2005 - Victoria
    0:1
  • Sporting - Iskra
    2:0
24.09.2021, Etapa 8
  • FCM Ungheni - Iskra
    5:0
  • FC Sucleia - Cahul-2005
    2:0
  • Sheriff-2 - Olimp
    3:3
  • Real-Succes - Spartanii
    0:3
25.09.2021, Etapa 8
  • Victoria - Sporting
    0:2
  • Speranța D - Dacia Buiucani
    0:0
01.10.2021, Etapa 9
  • Olimp - Real-Succes
    4:2
  • Cahul-2005 - Sheriff-2
    0:3
  • Sporting - FC Sucleia
    2:1
02.10.2021, Etapa 9
  • Dacia Buiucani - FCM Ungheni
    2:2
  • Spartanii - Speranța D
    0:0
  • Iskra - Victoria
    1:1
15.10.2021, Etapa 10
  • FCM Ungheni - Victoria
    2:2
  • FC Sucleia - Iskra
    1:0
  • Sheriff-2 - Sporting
    0:1
  • Dacia Buiucani - Spartanii
    5:0
16.10.2021, Etapa 10
  • Real-Succes - Cahul-2005
    4:0
  • Speranța D - Olimp
    0:1
22.10.2021, Etapa 11
  • Olimp - Dacia Buiucani
    15:00
  • Sporting - Real-Succes
    15:00
23.10.2021, Etapa 11
  • Spartanii - FCM Ungheni
    15:00
  • Cahul-2005 - Speranța D
    15:00
  • Iskra - Sheriff-2
    15:00
  • Victoria - FC Sucleia
    15:00
29.10.2021, Etapa 12
  • Victoria - Sheriff-2
    14:00
  • Olimp - Spartanii
    14:00
30.10.2021, Etapa 12
  • FCM Ungheni - FC Sucleia
    14:00
  • Iskra - Real-Succes
    14:00
  • Sporting - Speranța D
    14:00
  • Cahul-2005 - Dacia Buiucani
    14:00
05.11.2021, Etapa 13
  • Olimp - FCM Ungheni
    14:00
  • Dacia Buiucani - Sporting
    14:00
  • Sheriff-2 - FC Sucleia
    14:00
06.11.2021, Etapa 13
  • Spartanii - Cahul-2005
    14:00
  • Speranța D - Iskra
    14:00
  • Real-Succes - Victoria
    14:00
19.11.2021, Etapa 14
  • FC Sucleia - Real-Succes
    13:00
  • Sporting - Spartanii
    13:00
20.11.2021, Etapa 14
  • FCM Ungheni - Sheriff-2
    13:00
  • Victoria - Speranța D
    13:00
  • Iskra - Dacia Buiucani
    13:00
  • Cahul-2005 - Olimp
    13:00
31.12.2021, Etapa 2
  • FC Sucleia - Sheriff-2
    00:00
Calendarul sezonului
Conferința
DIVIZIA 2021/22
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. Sporting
10
8
0
2
17:9
24
2. Spartanii
10
6
3
1
19:10
21
3. Dacia Buiucani
10
5
4
1
21:8
19
4. Olimp
10
5
3
2
23:19
18
5. Sheriff-2
9
5
2
2
20:9
17
6. Victoria
10
4
4
2
18:13
16
7. FCM Ungheni
10
3
3
4
22:21
12
8. Iskra
10
3
2
5
13:21
11
9. FC Sucleia
9
3
1
5
11:14
10
10. Real-Succes
10
2
1
7
11:22
7
11. Speranța D
10
1
3
6
9:20
6
12. Cahul-2005
10
0
2
8
6:24
2
Golgheteri
Porojniuc (FCM Ungheni)
8
Chele (Real-Succes)
6 (1)
M.Stan (Victoria)
6 (1)
V.Bîtlan (Dacia Buiucani)
5
Gh.Orbu (Victoria)
5 (2)
A.Popovici (Iskra)
4
Haritov (Olimp)
4
Arama (FCM Ungheni)
4
Cristioglo (Sporting)
4
Onofrei (Spartanii)
4 (1)
Iavorchi (Sporting)
4 (1)