Noutăți
Concursul Pronosticurilor

Victoria a cedat la scor meciul cu Dinamo-Auto, dar păstrează prima șansă la promovare în Super Liga (rezumat video)

24 mai 2023, miercuri
Sursa: Divizia-A.md
Victoria a cedat la scor meciul cu Dinamo-Auto, dar păstrează prima șansă la promovare în Super Liga (rezumat video) Dinamo-Auto a învins clubul Victoria în finala fazei play-off din Liga 1.

Meciul, care a avut loc la stadionul automobiliștilor din Ternovca, s-a încheiat cu scorul 5:1 în favoarea gazdelor.

Conform regulamentului, câștigătoarea finalei are dreptul de promovare în Superliga, însă Dinamo-Auto nu a primit Licența Națională și nu va putea evolua în eșalonul superior al țării.

Această șansă o are Victoria, care va primi dreptul de a promova în cazul în care va trece cu succes procesul de licențiere.

Dinamo-Auto - Victoria 5:1
Marcatori: Ondo, 4 - 1:0, Kings, 27 - 2:0, Kings, 37 - 3:0, Amadou, 54 - 4:0, Jacob, 62 - 5:0, Păscăluță, 79 (pen) - 5:1.
Dinamo-Auto: I.Marcov, Sipi (Kalu, 68), Mboula (c), Stamov, Ondo (Ialanji, 76), Essono (Șușuncov, 76), Kings (V.Siomin, 86), Jacob, Mum, Amadou (Bosco, 86), Anomerawani.
Rezerve: Apostolachi, Comara, Omer.
Victoria: D.Coval, I.Sandu, Cricimar (Coșcodan, 46), Iapără, Gh.Orbu (c) (Postoroncă, 46), An.Spînu, C.Cebotari (Stînga, 46), Păscăluță, R.Bânzaru, M.Popescu (Voitco, 46), Daniliuc (I.Oprea, 69).
Rezerve: Vicol, Molla.
Arbitru: A.Breguța. Ternovca, stadion Dinamo-Auto.
Alexanderfield
25.05.2023
08:14

Principalul e stabilitatea, Victoria cate 5 pe meci scapă, norma.

Gnanu
25.05.2023
00:22

Федерация в своём репертуаре, делает всё чтобы инвесторы не шли в молдову. там тебе и заявка в 100 000 леев за легионера на карман Чебану. Там тебе и удушение любого проекта. Классика. Годы идут, а дело го*новоза живёт.

vbl
25.05.2023
00:06

Может Виктория и хочет в нд, увидим , просто если брать ниже, то в другом полуфинале были Спартаний ещё, может и они хотят . В общем не ясно, как будут решать этот вопрос ) Узнаем позже

Воля
24.05.2023
22:42

Цитата vbl
Потому что в финале Флорешты должны были быть )
Если динамо не пройдёт лицензию то Флорешты и так пройдут.
Виктория не будет претендовать на СЛ

vbl
24.05.2023
20:21

Потому что в финале Флорешты должны были быть )

Сс
24.05.2023
19:01

Смотрел отрывками игру. Динамо набрало ход конечно. На 2 головы выше претендента на суперлигу.. хотелось бы их увидеть. А клубам СЛ посоветовал бы присмотреться к некоторым афро-динамовцам..

77688988
24.05.2023
18:29

Ндааа.Виктория опытная команда но скорости не выдержала.А Динамо конечно жаль...Пусть играют все ровно Суперлигу не тянут.Интесней будет.Молодежь интересная , будет на что посмотреть.

Авто
24.05.2023
17:58

Динамо только Флорешты могли дать отпор

Prff
24.05.2023
17:50

Да это не финал, - это анал!))))

Bb
24.05.2023
16:12

Авто дамой

Calendarul sezonului
Faza 1, grupa A
18.08.2023, Etapa 1
  • FCM Ungheni - Dinamo-Auto
    6:0
  • Sheriff-2 - Victoria
    3:2
Faza 1, grupa B
18.08.2023, Etapa 1
  • FC Fălești - Olimp
    2:1
Faza 1, grupa A
19.08.2023, Etapa 1
  • Speranța D - Iskra
    1:0
Faza 1, grupa B
19.08.2023, Etapa 1
  • Real-Succes - Speranis
    0:3
  • Univer - Saksan
    3:3
Faza 1, grupa A
25.08.2023, Etapa 2
  • Victoria - Iskra
    7:1
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    1:0
Faza 1, grupa B
25.08.2023, Etapa 2
  • Olimp - Saksan
    1:1
Faza 1, grupa A
26.08.2023, Etapa 2
  • Dinamo-Auto - Speranța D
    1:2
Faza 1, grupa B
26.08.2023, Etapa 2
  • Speranis - Univer
    3:2
  • FC Fălești - Real-Succes
    1:0
Faza 1, grupa A
01.09.2023, Etapa 3
  • FCM Ungheni - Victoria
    1:1
  • Speranța D - Sheriff-2
    0:2
Faza 1, grupa B
01.09.2023, Etapa 3
  • Univer - FC Fălești
    3:0
Faza 1, grupa A
02.09.2023, Etapa 3
  • Iskra - Dinamo-Auto
    1:0
Faza 1, grupa B
02.09.2023, Etapa 3
  • Real-Succes - Olimp
    1:1
  • Saksan - Speranis
    0:0
Faza 1, grupa A
15.09.2023, Etapa 4
  • Victoria - Dinamo-Auto
    4:1
  • Sheriff-2 - Iskra
    4:0
Faza 1, grupa B
15.09.2023, Etapa 4
  • Olimp - Speranis
    2:2
  • Real-Succes - Univer
    0:3
Faza 1, grupa A
16.09.2023, Etapa 4
  • FCM Ungheni - Speranța D
    2:1
Faza 1, grupa B
16.09.2023, Etapa 4
  • FC Fălești - Saksan
    1:2
Faza 1, grupa A
22.09.2023, Etapa 5
  • Dinamo-Auto - Sheriff-2
    0:3
Faza 1, grupa B
22.09.2023, Etapa 5
  • Univer - Olimp
    0:0
  • Speranis - FC Fălești
    0:1
Faza 1, grupa A
23.09.2023, Etapa 5
  • Speranța D - Victoria
    1:3
  • Iskra - FCM Ungheni
    3:2
Faza 1, grupa B
23.09.2023, Etapa 5
  • Saksan - Real-Succes
    4:2
Faza 1, grupa A
29.09.2023, Etapa 6
  • Victoria - Sheriff-2
    1:0
  • Dinamo-Auto - FCM Ungheni
    1:5
Faza 1, grupa B
29.09.2023, Etapa 6
  • Olimp - FC Fălești
    2:3
Faza 1, grupa A
30.09.2023, Etapa 6
  • Iskra - Speranța D
    2:1
Faza 1, grupa B
30.09.2023, Etapa 6
  • Speranis - Real-Succes
    2:1
  • Saksan - Univer
    1:1
Faza 1, grupa B
06.10.2023, Etapa 7
  • Univer - Speranis
    2:1
Faza 1, grupa A
07.10.2023, Etapa 7
  • Speranța D - Dinamo-Auto
    0:0
  • Iskra - Victoria
    0:2
Faza 1, grupa B
07.10.2023, Etapa 7
  • Saksan - Olimp
    1:1
  • Real-Succes - FC Fălești
    0:3
Faza 1, grupa A
08.10.2023, Etapa 7
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    5:1
Faza 1, grupa A
20.10.2023, Etapa 8
  • Sheriff-2 - Speranța D
    1:0
Faza 1, grupa B
20.10.2023, Etapa 8
  • Speranis - Saksan
    1:3
  • FC Fălești - Univer
    1:2
Faza 1, grupa A
21.10.2023, Etapa 8
  • Victoria - FCM Ungheni
    5:3
  • Dinamo-Auto - Iskra
    1:4
Faza 1, grupa B
21.10.2023, Etapa 8
  • Olimp - Real-Succes
    3:1
Faza 1, grupa A
27.10.2023, Etapa 9
  • Speranța D - FCM Ungheni
    2:1
Faza 1, grupa B
27.10.2023, Etapa 9
  • Univer - Real-Succes
    2:1
Faza 1, grupa A
28.10.2023, Etapa 9
  • Dinamo-Auto - Victoria
    0:3
  • Iskra - Sheriff-2
    1:1
Faza 1, grupa B
28.10.2023, Etapa 9
  • Saksan - FC Fălești
    2:0
  • Speranis - Olimp
    2:0
Faza 1, grupa A
02.11.2023, Etapa 10
  • Sheriff-2 - Dinamo-Auto
    8:0
Faza 1, grupa B
04.11.2023, Etapa 10
  • Olimp - Univer
    0:2
  • Real-Succes - Saksan
    0:5
  • FC Fălești - Speranis
    0:0
Faza 1, grupa A
05.11.2023, Etapa 10
  • FCM Ungheni - Iskra
    3:1
  • Victoria - Speranța D
    1:0
Faza 1, grupa A
10.11.2023, Etapa 11
  • FCM Ungheni - Dinamo-Auto
    7:0
Faza 1, grupa B
10.11.2023, Etapa 11
  • FC Fălești - Olimp
    0:1
  • Real-Succes - Speranis
    1:5
Faza 1, grupa A
11.11.2023, Etapa 11
  • Sheriff-2 - Victoria
    1:0
  • Speranța D - Iskra
    0:0
Faza 1, grupa B
11.11.2023, Etapa 11
  • Univer - Saksan
    0:1
Faza 1, grupa A
24.11.2023, Etapa 12
  • FCM Ungheni - Sheriff-2
    3:1
Faza 1, grupa B
24.11.2023, Etapa 12
  • FC Fălești - Real-Succes
    2:5
  • Speranis - Univer
    2:4
Faza 1, grupa A
25.11.2023, Etapa 12
  • Dinamo-Auto - Speranța D
    1:3
  • Victoria - Iskra
    7:1
Faza 1, grupa B
25.11.2023, Etapa 12
  • Olimp - Saksan
    0:3
Faza 1, grupa A
01.12.2023, Etapa 13
  • Iskra - Dinamo-Auto
    6:1
Faza 1, grupa B
01.12.2023, Etapa 13
  • Real-Succes - Olimp
    1:2
  • Saksan - Speranis
    5:0
Faza 1, grupa B
02.12.2023, Etapa 13
  • Univer - FC Fălești
    3:2
Faza 1, grupa A
03.12.2023, Etapa 13
  • Speranța D - Sheriff-2
    1:0
  • FCM Ungheni - Victoria
    3:6
Faza 1, grupa A
08.12.2023, Etapa 14
  • Sheriff-2 - Iskra
    1:1
  • FCM Ungheni - Speranța D
    0:0
Faza 1, grupa A
09.12.2023, Etapa 14
Faza 1, grupa B
09.12.2023, Etapa 14
  • Real-Succes - Univer
    1:2
  • FC Fălești - Saksan
    4:7
  • Olimp - Speranis
    3:1
Faza 1, grupa A
16.12.2023, Etapa 15
  • Speranța D - Victoria
    2:1
  • Iskra - FCM Ungheni
    3:1
  • Dinamo-Auto - Sheriff-2
    0:7
Faza 1, grupa B
16.12.2023, Etapa 15
  • Univer - Olimp
    4:2
  • Saksan - Real-Succes
    6:0
  • Speranis - FC Fălești
    4:4
Calendarul sezonului
Conferința
FAZA 1, GRUPA A
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. Victoria
15
11
1
3
46:17
34
2. Sheriff-2
15
10
2
3
38:10
32
3. Speranța D
15
6
3
6
14:15
21
4. Iskra
15
6
3
6
24:32
21
5. FCM Ungheni
15
6
2
7
38:30
20
6. Dinamo-Auto
15
0
1
14
6:62
1
Golgheteri
E.Sidorenco (FCM Ungheni)
15 (1)
F.Cojocaru (FCM Ungheni)
10 (1)
Gh.Orbu (Victoria)
10 (2)
D.Pleșca (Sheriff-2)
8 (1)
A.Popovici (Iskra)
8 (2)
Tuluc (Iskra)
6
Molla (Victoria)
6 (1)
Blajchin (Victoria)
6 (1)
Ad.Rusu (Speranța D)
5
Spatar (Sheriff-2)
5
FAZA 1, GRUPA B
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. Saksan
15
10
5
0
44:14
35
2. Univer
15
10
3
2
33:18
33
3. Speranis
15
5
4
6
26:28
19
4. FC Fălești
15
5
2
8
24:32
17
5. Olimp
15
4
5
6
19:24
17
6. Real-Succes
15
1
1
13
14:44
4
Golgheteri
L.Bamba (Saksan)
10
Guibero (Saksan)
10
Maneacov (FC Fălești)
8
A.Umar (Saksan)
8 (1)
Cozma (Univer)
7
Decev (Olimp)
6
Porojniuc (Speranis)
6
Abba (Saksan)
6
S.Gheorghiev (Univer)
5
Borovschii (Univer)
5