Igor Picușciac: "Ne dorim să trecem nu numai de primul tur din Conference League, dar să mergem și mai departe"
ru
md
Sezon 2023/24
Concurs
Publicitate
Despre noi
Cluburi
Noutăți
Al doilea an consecutiv Sheriff-2 și Real-Succes vor primi cei mai mulți bani din fondul de legitimare al stranierilor
5
08.06.24
Victoria și Saksan nu au primit Licență Națională și vor continua evoluția în Liga 1
4
06.06.24
Victoria și Saksan nu au primit Licență Națională, dar pot ataca decizia FMF în termn de 5 zile
6
27.05.24
Alexandr Novicov: "Avem o echipă tânără, care își dorește să joace în Superliga"
6
24.05.24
Mihai Anghel despre licențierea cluburilor din Liga 1: "Atât Victoria, cât și Saksan au prezentat documente pentru primirea licențelor. Decizia va fi luată săptămâna viitoare"
1
24.05.24
Victoria a învins Saksan și a primit dreptul de a evolua în Super Liga în sezonul viitor (rezumat video)
5
23.05.24
Finala din play-off din Liga 1 se va juca la Joma Arena: Victoria va găzdui Saksan
8
17.05.24
Saksan și Victoria vor juca în finala fazei play-off din Liga 1 sezonul 2023/24
1
17.05.24
Victoria - Univer 3:0 (rezumat video)
0
17.05.24
Saksan - Iskra 4:0 (rezumat video)
3
17.05.24
Licențierea cluburilor din Liga 1 poate avea loc la finele săptămânii viitoare
11
15.05.24
Mijlocașul Dumitru Calaraș de la Olimp, suspendat pentru 6 etape în Liga 1 și amendat cu 10000 de lei
7
13.05.24
Saksan - Olimp 0:0 (la penalty-uri - 5:4) (rezumat video)
16
11.05.24
Univer - Speranța D 2:1 (rezumat video)
0
11.05.24
Victoria - Speranis 3:0 (rezumat video)
7
11.05.24
Arhiva noutăților
Concursul Pronosticurilor
Liderii
1
nikolai1949
316
2
Lola
304
3
TirasGBR
298
4
Крапива
296
5
Real.Zimbru
293
Accesați concursul
Victoria și Saksan nu au primit Licență Națională și vor continua evoluția în Liga 1
06.06.24
4
Victoria și Saksan nu au primit Licență Națională, dar pot ataca decizia FMF în termn de 5 zile
27.05.24
6
Alexandr Novicov: "Avem o echipă tânără, care își dorește să joace în Superliga"
24.05.24
6
Saksan - Iskra 4:0 (rezumat video)
Saksan - Olimp 0:0 (la penalty-uri - 5:4) (rezumat video)
Univer - Speranța D 2:1 (rezumat video)
Spartanii - Iskra 1:2 (rezumat video)
Victoria - Speranis 3:0 (rezumat video)
Speranța D - Spartanii 1:2 (rezumat video)
Victoria - Univer 4:1 (rezumat video)
FC Florești - Saksan 2:2 (rezumat video)
Olimp - FC Fălești 3:0 (rezumat video)
Speranis - FCM Ungheni 3:2 (rezumat video)
Mihai Anghel despre licențierea cluburilor din Liga 1: "Atât Victoria, cât și Saksan au prezentat documente pentru primirea licențelor. Decizia va fi luată săptămâna viitoare"
24.05.24
1
Victoria a învins Saksan și a primit dreptul de a evolua în Super Liga în sezonul viitor (rezumat video)
Astăzi, a fost jucat meciul Victoria - Saksan în cadrul finalei play-off din Faza 2. Victoria - Saksan 1:0 Marcator: Bînzaru, 19 - 1:0 În minutul 40 Mocanu (S) a ratat un penalty.
23.05.24
5
Finala din play-off din Liga 1 se va juca la Joma Arena: Victoria va găzdui Saksan
Astăzi au fost disputate meciurile din cadrul semifinalelor din play-off din Faza 2 din Liga1, care au stabilit finalistele acestui sezon. În finala din play-off vor juca Victoria și Saksan, care pretind la promovarea în Su...
17.05.24
8
Licențierea cluburilor din Liga 1 poate avea loc la finele săptămânii viitoare
Conform informației site-ului Divizia-A.md, ședința privind licențierea cluburilor din Liga 1 va avea loc peste aproximativ o săptămână și jumătate. În urma procesului d...
15.05.24
11
Mijlocașul Dumitru Calaraș de la Olimp, suspendat pentru 6 etape în Liga 1 și amendat cu 10000 de lei
13.05.24
7
Au fost stabilite semifinalistele fazei play-off din Liga 1
Astăzi au fost stabilite semifinalistele fazei play-off din Liga 1, care va avea loc după următorul program: Saksan - Iskra (Ceadîr-Lunga, stadion orășenesc) Victoria - Univer (C...
11.05.24
1
Saksan și Iskra se califică în semifinale, alte două meciuri se încheie fără surprize: rezultatele 1/4 de finală din Liga 1
Univer - Speranța D 2:1 Goluri: Borovschii, 43 - 1:0, I.Gavrilița, 49 - 1:1, C.Covali, 78 - 2:1Univer: Cîlcic, V....
11.05.24
4
Vulturii Cutezători și-a asigurat titlul în Liga 2 Nord cu două etape înainte de finalul campionatului și a primit dreptul de a evolua în Liga 1
Echipa Vulturii Cutezători a câștigat titlul în Liga 2 Nord a Campionatului Republicii Moldova la Fotbal, Ediția 2023/24, cu două etape înainte de finalul competiției. Formația din Sîngerei a acumulat un total de 54 de punc...
10.05.24
7
FC Florești, premiată pentru titlul de câștigătoare a Ligii 1
FC Florești a fost premiată pentru titlul de câștigătoare a Ligii 1 a Campionatului Republicii Moldova la Fotbal, ediția 2023/24. Formația din nordul Moldovei a câștigat competiția cu o etapă înainte de final, iar după meciul etapei...
09.05.24
5
Au fost stabilite toate perechile 1/4 de finală în faza play-off din Liga 1!
Astăzi au fost jucate meciurile finale din Grupa A în Liga 1. După această etapă, echipele care au ocupat locurile 2-6 vor continua lupta în faza play-off pentru promovarea în Super Liga. FC Florești, după ce a î...
08.05.24
3
Toate noutățile
Calendarul sezonului
Faza 1, grupa A
18.08.2023, Etapa 1
FCM Ungheni - Dinamo-Auto
6:0
Sheriff-2 - Victoria
3:2
Faza 1, grupa B
18.08.2023, Etapa 1
FC Fălești - Olimp
2:1
Faza 1, grupa A
19.08.2023, Etapa 1
Speranța D - Iskra
1:0
Faza 1, grupa B
19.08.2023, Etapa 1
Real-Succes - Speranis
0:3
Univer - Saksan
3:3
Faza 1, grupa A
25.08.2023, Etapa 2
Victoria - Iskra
7:1
Sheriff-2 - FCM Ungheni
1:0
Faza 1, grupa B
25.08.2023, Etapa 2
Olimp - Saksan
1:1
Faza 1, grupa A
26.08.2023, Etapa 2
Dinamo-Auto - Speranța D
1:2
Faza 1, grupa B
26.08.2023, Etapa 2
Speranis - Univer
3:2
FC Fălești - Real-Succes
1:0
Faza 1, grupa A
01.09.2023, Etapa 3
FCM Ungheni - Victoria
1:1
Speranța D - Sheriff-2
0:2
Faza 1, grupa B
01.09.2023, Etapa 3
Univer - FC Fălești
3:0
Faza 1, grupa A
02.09.2023, Etapa 3
Iskra - Dinamo-Auto
1:0
Faza 1, grupa B
02.09.2023, Etapa 3
Real-Succes - Olimp
1:1
Saksan - Speranis
0:0
Faza 1, grupa A
15.09.2023, Etapa 4
Victoria - Dinamo-Auto
4:1
Sheriff-2 - Iskra
4:0
Faza 1, grupa B
15.09.2023, Etapa 4
Olimp - Speranis
2:2
Real-Succes - Univer
0:3
Faza 1, grupa A
16.09.2023, Etapa 4
FCM Ungheni - Speranța D
2:1
Faza 1, grupa B
16.09.2023, Etapa 4
FC Fălești - Saksan
1:2
Faza 1, grupa A
22.09.2023, Etapa 5
Dinamo-Auto - Sheriff-2
0:3
Faza 1, grupa B
22.09.2023, Etapa 5
Univer - Olimp
0:0
Speranis - FC Fălești
0:1
Faza 1, grupa A
23.09.2023, Etapa 5
Speranța D - Victoria
1:3
Iskra - FCM Ungheni
3:2
Faza 1, grupa B
23.09.2023, Etapa 5
Saksan - Real-Succes
4:2
Faza 1, grupa A
29.09.2023, Etapa 6
Victoria - Sheriff-2
1:0
Dinamo-Auto - FCM Ungheni
1:5
Faza 1, grupa B
29.09.2023, Etapa 6
Olimp - FC Fălești
2:3
Faza 1, grupa A
30.09.2023, Etapa 6
Iskra - Speranța D
2:1
Faza 1, grupa B
30.09.2023, Etapa 6
Speranis - Real-Succes
2:1
Saksan - Univer
1:1
Faza 1, grupa B
06.10.2023, Etapa 7
Univer - Speranis
2:1
Faza 1, grupa A
07.10.2023, Etapa 7
Speranța D - Dinamo-Auto
0:0
Iskra - Victoria
0:2
Faza 1, grupa B
07.10.2023, Etapa 7
Saksan - Olimp
1:1
Real-Succes - FC Fălești
0:3
Faza 1, grupa A
08.10.2023, Etapa 7
Sheriff-2 - FCM Ungheni
5:1
Faza 1, grupa A
20.10.2023, Etapa 8
Sheriff-2 - Speranța D
1:0
Faza 1, grupa B
20.10.2023, Etapa 8
Speranis - Saksan
1:3
FC Fălești - Univer
1:2
Faza 1, grupa A
21.10.2023, Etapa 8
Victoria - FCM Ungheni
5:3
Dinamo-Auto - Iskra
1:4
Faza 1, grupa B
21.10.2023, Etapa 8
Olimp - Real-Succes
3:1
Faza 1, grupa A
27.10.2023, Etapa 9
Speranța D - FCM Ungheni
2:1
Faza 1, grupa B
27.10.2023, Etapa 9
Univer - Real-Succes
2:1
Faza 1, grupa A
28.10.2023, Etapa 9
Dinamo-Auto - Victoria
0:3
Iskra - Sheriff-2
1:1
Faza 1, grupa B
28.10.2023, Etapa 9
Saksan - FC Fălești
2:0
Speranis - Olimp
2:0
Faza 1, grupa A
02.11.2023, Etapa 10
Sheriff-2 - Dinamo-Auto
8:0
Faza 1, grupa B
04.11.2023, Etapa 10
Olimp - Univer
0:2
Real-Succes - Saksan
0:5
FC Fălești - Speranis
0:0
Faza 1, grupa A
05.11.2023, Etapa 10
FCM Ungheni - Iskra
3:1
Victoria - Speranța D
1:0
Faza 1, grupa A
10.11.2023, Etapa 11
FCM Ungheni - Dinamo-Auto
7:0
Faza 1, grupa B
10.11.2023, Etapa 11
FC Fălești - Olimp
0:1
Real-Succes - Speranis
1:5
Faza 1, grupa A
11.11.2023, Etapa 11
Sheriff-2 - Victoria
1:0
Speranța D - Iskra
0:0
Faza 1, grupa B
11.11.2023, Etapa 11
Univer - Saksan
0:1
Faza 1, grupa A
24.11.2023, Etapa 12
FCM Ungheni - Sheriff-2
3:1
Faza 1, grupa B
24.11.2023, Etapa 12
FC Fălești - Real-Succes
2:5
Speranis - Univer
2:4
Faza 1, grupa A
25.11.2023, Etapa 12
Dinamo-Auto - Speranța D
1:3
Victoria - Iskra
7:1
Faza 1, grupa B
25.11.2023, Etapa 12
Olimp - Saksan
0:3
Faza 1, grupa A
01.12.2023, Etapa 13
Iskra - Dinamo-Auto
6:1
Faza 1, grupa B
01.12.2023, Etapa 13
Real-Succes - Olimp
1:2
Saksan - Speranis
5:0
Faza 1, grupa B
02.12.2023, Etapa 13
Univer - FC Fălești
3:2
Faza 1, grupa A
03.12.2023, Etapa 13
Speranța D - Sheriff-2
1:0
FCM Ungheni - Victoria
3:6
Faza 1, grupa A
08.12.2023, Etapa 14
Sheriff-2 - Iskra
1:1
FCM Ungheni - Speranța D
0:0
Faza 1, grupa A
09.12.2023, Etapa 14
Victoria - Dinamo-Auto
Înfrîngere tehnică 3:0
Faza 1, grupa B
09.12.2023, Etapa 14
Real-Succes - Univer
1:2
FC Fălești - Saksan
4:7
Olimp - Speranis
3:1
Faza 1, grupa A
16.12.2023, Etapa 15
Speranța D - Victoria
2:1
Iskra - FCM Ungheni
3:1
Dinamo-Auto - Sheriff-2
0:7
Faza 1, grupa B
16.12.2023, Etapa 15
Univer - Olimp
4:2
Saksan - Real-Succes
6:0
Speranis - FC Fălești
4:4
Faza 2, Grupa 1
08.03.2024, Etapa 1
Univer - Spartanii
1:1
Speranța D - Saksan
0:2
Faza 2, Grupa 2
08.03.2024, Etapa 1
Sheriff-2 - Iskra
3:0
FCM Ungheni - Real-Succes
2:1
Faza 2, Grupa 2
09.03.2024, Etapa 1
Dinamo-Auto - FC Fălești
Înfrîngere tehnică 0:3
Olimp - Speranis
2:1
Faza 2, Grupa 1
10.03.2024, Etapa 1
FC Florești - Victoria
4:0
Faza 2, Grupa 1
15.03.2024, Etapa 2
Victoria - Spartanii
4:1
Faza 2, Grupa 2
15.03.2024, Etapa 2
Real-Succes - Dinamo-Auto
Înfrîngere tehnică 3:0
Sheriff-2 - FCM Ungheni
6:1
Faza 2, Grupa 1
16.03.2024, Etapa 2
Saksan - Univer
0:3
Faza 2, Grupa 2
16.03.2024, Etapa 2
Iskra - Speranis
0:1
FC Fălești - Olimp
2:1
Faza 2, Grupa 1
17.03.2024, Etapa 2
FC Florești - Speranța D
3:0
Faza 2, Grupa 1
29.03.2024, Etapa 3
Spartanii - Saksan
2:4
Faza 2, Grupa 2
29.03.2024, Etapa 3
FCM Ungheni - Iskra
2:1
Dinamo-Auto - Sheriff-2
Înfrîngere tehnică 0:3
Olimp - Real-Succes
4:1
Faza 2, Grupa 1
30.03.2024, Etapa 3
Speranța D - Victoria
1:1
Univer - FC Florești
1:2
Faza 2, Grupa 2
30.03.2024, Etapa 3
Speranis - FC Fălești
1:0
Faza 2, Grupa 2
05.04.2024, Etapa 4
Real-Succes - Speranis
1:2
Sheriff-2 - Olimp
3:1
FCM Ungheni - Dinamo-Auto
Înfrîngere tehnică 3:0
Faza 2, Grupa 1
06.04.2024, Etapa 4
Victoria - Saksan
1:2
FC Florești - Spartanii
3:0
Speranța D - Univer
0:3
Faza 2, Grupa 2
06.04.2024, Etapa 4
Iskra - FC Fălești
2:1
Faza 2, Grupa 1
12.04.2024, Etapa 5
Univer - Victoria
2:3
Faza 2, Grupa 2
12.04.2024, Etapa 5
Speranis - Sheriff-2
0:1
FC Fălești - Real-Succes
3:2
Faza 2, Grupa 1
13.04.2024, Etapa 5
Spartanii - Speranța D
2:1
Saksan - FC Florești
0:1
Faza 2, Grupa 2
13.04.2024, Etapa 5
Dinamo-Auto - Iskra
Înfrîngere tehnică 0:3
Olimp - FCM Ungheni
3:0
Faza 2, Grupa 1
16.04.2024, Etapa 6
Victoria - FC Florești
1:0
Saksan - Speranța D
1:0
Faza 2, Grupa 1
17.04.2024, Etapa 6
Spartanii - Univer
2:1
Faza 2, Grupa 2
19.04.2024, Etapa 6
Iskra - Real-Succes
3:0
Sheriff-2 - FC Fălești
9:0
FCM Ungheni - Speranis
2:2
Faza 2, Grupa 1
20.04.2024, Etapa 7
Spartanii - Victoria
0:1
Univer - Saksan
1:2
Speranța D - FC Florești
0:3
Faza 2, Grupa 2
20.04.2024, Etapa 6
Dinamo-Auto - Olimp
Înfrîngere tehnică 0:3
Faza 2, Grupa 2
26.04.2024, Etapa 7
Olimp - Iskra
3:1
Speranis - Dinamo-Auto
Înfrîngere tehnică 3:0
FC Fălești - FCM Ungheni
2:2
Real-Succes - Sheriff-2
3:3
Faza 2, Grupa 1
27.04.2024, Etapa 8
Victoria - Speranța D
5:1
FC Florești - Univer
1:1
Saksan - Spartanii
1:3
Faza 2, Grupa 1
03.05.2024, Etapa 9
Univer - Speranța D
7:0
Spartanii - FC Florești
1:2
Faza 2, Grupa 1
04.05.2024, Etapa 9
Saksan - Victoria
0:1
Play-off
04.05.2024, 1/8 de finală
Olimp - FC Fălești
3:0
Speranis - FCM Ungheni
3:2
Faza 2, Grupa 1
08.05.2024, Etapa 10
Victoria - Univer
4:1
Speranța D - Spartanii
1:2
FC Florești - Saksan
2:2
Play-off
11.05.2024, 1/4 de finală
Univer - Speranța D
2:1
Victoria - Speranis
3:0
Spartanii - Iskra
1:1
Saksan - Olimp
0:0
Play-off
17.05.2024, 1/2 de finală
Victoria - Univer
3:0
Saksan - Iskra
4:0
Play-off
23.05.2024, Finala
Victoria - Saksan
1:0
Calendarul sezonului
Conferința
Divizia-A.md - Administraţia site-ului
Вот тут ФК "Флорешть" объяснил ситуацию со стадионом: https://moldfootball.com/ru/news/fk-floresht-arendoval-stadion-v-benderakh-do-konca-sezona-no-stremitsja-pereekhat-vo-floreshty
FAZA 2, GRUPA 1
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1.
FC Florești
10
7
2
1
21:6
23
2.
Victoria
10
7
1
2
21:12
22
3.
Saksan
10
5
1
4
14:14
16
4.
Spartanii
10
4
1
5
14:19
13
5.
Univer
10
3
2
5
21:15
11
6.
Speranța D
10
0
1
9
4:29
1
Golgheteri
S.Țurcan (Spartanii)
7 (3)
Cozma (Univer)
6
Holodov (FC Florești)
6 (1)
Gurgurov (Victoria)
5
Ad.Rusu (Victoria)
4
Molla (Victoria)
4
N.Rotaru (Spartanii)
4
Namolovan (Victoria)
3
Picus (FC Florești)
3
D.Muntean (FC Florești)
3
Zverikin (Saksan)
3
Borovschii (Univer)
3
Pulucciu (Univer)
3 (1)
FAZA 2, GRUPA 2
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1.
Sheriff-2
7
6
1
0
28:5
19
2.
Olimp
7
5
0
2
17:8
15
3.
Speranis
7
4
1
2
10:6
13
4.
FCM Ungheni
7
3
2
2
12:15
11
5.
FC Fălești
7
3
1
3
11:17
10
6.
Iskra
7
3
0
4
10:10
9
7.
Real-Succes
7
1
1
5
11:17
4
8.
Dinamo-Auto
7
0
0
7
0:21
0
Dinamo-Auto s-a retras din campionat din cauza problemelor financiare. În toate partidele echipei i-a fost acordată înfrîngere tehnică
Golgheteri
Spatar (Sheriff-2)
5
Decev (Olimp)
4
D.Boțan (Sheriff-2)
4
Loukou (Sheriff-2)
4
Golovatîi (FC Fălești)
3
Boico (FC Fălești)
3
A.Popovici (Olimp)
3
Dijinari (Sheriff-2)
3 (1)