Noutăți
Concursul Pronosticurilor
FC Bălți
FC Bălți
Anul fondării: 2016
Stadion: orășenesc, Bălți
Antrenor principal: Igor Rakhaiev
Președinte: Vladimir Țaranu
Culorile clubului: alb-albastre
Echipele din Divizia A și-au aflat adversarii în 1/32 de finală a Cupei Moldovei
Echipele din Divizia A și-au aflat adversarii în 1/32 de finală a Cupei Moldovei
Cupa Moldovei Orange continuă în zilele de 15 și 16 august cu meciurile din cadrul 1/32 de finală. Din această fază intră în concurs echipele FC Edineț, FC Sîngerei, FCM Ungheni, FC Bogzești, Sporting Trestieni, Maiak Chirsova, dar...
11.08.20
15
FC Sucleia - FC Bălți 1:3 (rezumat video)
FC Sucleia - FC Bălți 1:3 (rezumat video)
Vă propunem atenției dumneavoastră rezumatul video al meciului FC Sucleia - FC Bălți (1:3) din cadrul etapei a 3-a din Divizia A. MyCujoo - este o platformă, care îmmbină streamingul video prin intermediul unei...
07.08.20
11
Spartanii înving Victoria cu un scor fluviu, FC Bălți se impune în partida cu Sucleia: rezultatele etapei 3 din Divizia A (actualizat)
Spartanii înving Victoria cu un scor fluviu, FC Bălți se impune în partida cu Sucleia: rezultatele etapei 3 din Divizia A (actualizat)
Astăzi în Divizia A se dispută trei meciuri din cadrul etapei a 3-a. Victoria - Spartanii 1:7 Marcatori: Onofrei, 3 - 0:1, A.Popovici, 61 - 0:2, Beșeti, 71 - 0:3, Borș, 75 - 0:4, N.Cebotari-jun., 78 - 0...
07.08.20
8
Concursul Pronosticurilor acum și la meciurile Diviziei A
Concursul Pronosticurilor acum și la meciurile Diviziei A
Dragi prieteni! Site-ul Divizia-A.md vă propune Concursul Pronosticurilor și pentru meciurile Diviziei A. Regulile sînt foarte simple. Pentru fiecare scor indicat corect - se acordă 5 puncte, pe...
01.08.20
0
FC Bălți - Sheriff-2 1:0 (rezumat video)
FC Bălți - Sheriff-2 1:0 (rezumat video)
Vă propunem atenției dumneavoastră rezumatul video al meciului FC Bălți - Sheriff-2 (1:0) din cadrul etapei a 2-a din Divizia A. MyCujoo - este o platformă, care îmmbină streamingul video prin intermediul unei a...
31.07.20
19
FC Bălți se impune datorită unui gol marcat în timpul suplimentar, Iskra surclasează Sucleia și alte rezultate ale etapei 2 din Divizia A
FC Bălți se impune datorită unui gol marcat în timpul suplimentar, Iskra surclasează Sucleia și alte rezultate ale etapei 2 din Divizia A
Astăzi în Divizia A s-au disputat patru meciuri din cadrul etapei a 2-a din Divizia A. Olimp - Cahul-2005 0:1 Marcator: Stancev, 75 - 0:1 Olimp: Cîlcic, Becu, Topciu (S...
31.07.20
24
Grănicerul - FC Bălți 0:3 (rezumat video)
Grănicerul - FC Bălți 0:3 (rezumat video)
Vă propunem atenției dumneavoastră rezumatul video al meciului Grănicerul - FC Bălți (0:3) din cadrul primei etape din Divizia A.
24.07.20
19
FC Bălți a transferat alți trei fotbaliști
FC Bălți a transferat alți trei fotbaliști
FC Bălți și-a întărit lotul cu alți treu jucători în ajunul startului noului sezon în Divizia A. În primul rînd este vorba despre Mihai Tîșcul (în imagine), care are experiența...
24.07.20
0
Ruben Gomez: "Nu voi pleca de la FC Bălți, pînă nu văd din nou echipa în Liga Europei" (video)
Ruben Gomez: "Nu voi pleca de la FC Bălți, pînă nu văd din nou echipa în Liga Europei" (video)
Mîine, 24 iulie, nou formata echipă FC Bălți va demara în noul sezon competițional din eșalonul secund al fotbalului moldovenesc.În prima etapă din Divizia A, bălțenii se vor duela cu o altă echipă din nordul țării, FC Grănicerul.
23.07.20
13
Nichita Moțpan și Eugen Berco au semnat contracte cu FC Bălți
Nichita Moțpan și Eugen Berco au semnat contracte cu FC Bălți
FC Bălți a semnat contracte cu încă doi fotbaliști tineri în ajunul debutului în eșalonul secund al fotbalului moldovenesc. Este vorba despre Nichita Moțpan și Eugen Berco. Moțpan est...
21.07.20
3
În staff-ul tehnic al FC Bălți au fost incluși Igor Rahaev, Leonid Tcaci și Alexandru Patraman
În staff-ul tehnic al FC Bălți au fost incluși Igor Rahaev, Leonid Tcaci și Alexandru Patraman
FC Bălți sepregătește intensiv pentru noul sezon al Diviziei A, transferînd numeroși joi, printre care atît tineri de la școala sportivă din oraș, cît și jucători cu experiență. Echipa va fi antrenată de Igor Rahaev, care v...
08.07.20
0
14 cluburi din Divizia A au primit permisiunea de a relua antrenamentele
14 cluburi din Divizia A au primit permisiunea de a relua antrenamentele
Astăzi, Ministerul Educației, Culturii și Cercetării a emis un prin Ordin, care conține denumirile formațiunilor de fotbal cărora li s-a acceptat acreditarea pentru reluarea procesului de antrenament, în baza solicitărilor expediate de Feder...
07.07.20
0
Încă doi tineri fotbaliști s-au alăturat clubului FC Bălți
Încă doi tineri fotbaliști s-au alăturat clubului FC Bălți
Noile achiziții ale clubului FC Bălți în ajunul noului sezon al Diviziei A sînt doi tineri jucători. Este vorba despre mijlocașul Stanislav Karazan și atacantul Petru Gherman (în imagine).Ambii jucători sunt elevi ai...
07.07.20
0
FC Bălți a semnat contracte cu trei discipolii ai școlii de fotbal din localitate
FC Bălți a semnat contracte cu trei discipolii ai școlii de fotbal din localitate
FC Bălți continuă campania de transferuri pentru întărirea lotului în ajunul startului noului sezon în Divizia A. Astfel, au fost semnate contracte cu trei discipoli ai școlii de fotbal din Bălți: Daniel Danu, Serghei Mișcov și...
06.07.20
0
FC Bălți a semnat contracte cu trei fotbaliști
FC Bălți a semnat contracte cu trei fotbaliști
Alți trei fotbaliști s-au alăturat clubului FC Bălți în ajunul noului sezon al Diviziei A. este vorba despre Ivan Laevschi și Andrei Drab - discipoli ai fotbalului bălțean, precum și jucătorul cu experiență Igor Țîgîrlaș (î...
02.07.20
4
Calendarul sezonului
24.07.2020, Etapa 1
  • Grănicerul - FC Bălți
  • Sheriff-2 - Iskra
  • FC Sucleia - Cahul-2005
25.07.2020, Etapa 1
  • Speranța D - FC Fălești
  • Tighina - Olimp
  • FC Sireți - Spartanii
26.07.2020, Etapa 1
  • Victoria - Real-Succes
31.07.2020, Etapa 2
  • Olimp - Cahul-2005
  • Iskra - FC Sucleia
  • FC Bălți - Sheriff-2
  • Tighina - FC Sireți
01.08.2020, Etapa 2
  • Real-Succes - Grănicerul
  • FC Fălești - Victoria
  • Spartanii - Speranța D
07.08.2020, Etapa 3
  • Victoria - Spartanii
  • Grănicerul - FC Fălești
  • Sheriff-2 - Real-Succes
  • FC Sucleia - FC Bălți
08.08.2020, Etapa 3
  • FC Sireți - Olimp
  • Speranța D - Tighina
  • Iskra - Cahul-2005
21.08.2020, Etapa 4
  • Olimp - Iskra
    18:00
  • Real-Succes - FC Sucleia
    18:00
  • FC Fălești - Sheriff-2
    18:00
22.08.2020, Etapa 4
  • FC Bălți - Cahul-2005
    18:00
  • Spartanii - Grănicerul
    18:00
  • Tighina - Victoria
    18:00
  • FC Sireți - Speranța D
    18:00
04.09.2020, Etapa 5
  • Speranța D - Olimp
    16:00
  • Sheriff-2 - Spartanii
    16:00
  • Iskra - FC Bălți
    16:00
  • FC Sucleia - FC Fălești
    16:00
05.09.2020, Etapa 5
  • Victoria - FC Sireți
    16:00
  • Grănicerul - Tighina
    16:00
  • Cahul-2005 - Real-Succes
    16:00
11.09.2020, Etapa 6
  • Olimp - FC Bălți
    16:00
  • FC Fălești - Cahul-2005
    16:00
  • Spartanii - FC Sucleia
    16:00
  • Tighina - Sheriff-2
    16:00
12.09.2020, Etapa 6
  • Real-Succes - Iskra
    16:00
  • FC Sireți - Grănicerul
    16:00
  • Speranța D - Victoria
    16:00
18.09.2020, Etapa 7
  • Grănicerul - Speranța D
    16:00
  • Sheriff-2 - FC Sireți
    16:00
  • FC Sucleia - Tighina
    16:00
  • Cahul-2005 - Spartanii
    16:00
19.09.2020, Etapa 7
  • Victoria - Olimp
    16:00
  • Iskra - FC Fălești
    16:00
  • FC Bălți - Real-Succes
    16:00
25.09.2020, Etapa 8
  • Olimp - Real-Succes
    16:00
  • Spartanii - Iskra
    16:00
  • Speranța D - Sheriff-2
    16:00
26.09.2020, Etapa 8
  • FC Fălești - FC Bălți
    16:00
  • Tighina - Cahul-2005
    16:00
  • FC Sireți - FC Sucleia
    16:00
  • Victoria - Grănicerul
    16:00
02.10.2020, Etapa 9
  • Grănicerul - Olimp
    15:00
  • FC Sucleia - Speranța D
    15:00
  • Iskra - Tighina
    15:00
03.10.2020, Etapa 9
  • Sheriff-2 - Victoria
    15:00
  • Cahul-2005 - FC Sireți
    15:00
  • FC Bălți - Spartanii
    15:00
  • Real-Succes - FC Fălești
    15:00
09.10.2020, Etapa 10
  • Olimp - FC Fălești
    15:00
  • Victoria - FC Sucleia
    15:00
  • Grănicerul - Sheriff-2
    15:00
10.10.2020, Etapa 10
  • Spartanii - Real-Succes
    15:00
  • Tighina - FC Bălți
    15:00
  • FC Sireți - Iskra
    15:00
  • Speranța D - Cahul-2005
    15:00
16.10.2020, Etapa 11
  • FC Sucleia - Grănicerul
    15:00
  • Iskra - Speranța D
    15:00
  • FC Fălești - Spartanii
    15:00
17.10.2020, Etapa 11
  • Sheriff-2 - Olimp
    15:00
  • Cahul-2005 - Victoria
    15:00
  • FC Bălți - FC Sireți
    15:00
  • Real-Succes - Tighina
    15:00
23.10.2020, Etapa 12
  • Olimp - Spartanii
    15:00
  • Speranța D - FC Bălți
    15:00
  • Victoria - Iskra
    15:00
24.10.2020, Etapa 12
  • Tighina - FC Fălești
    15:00
  • FC Sireți - Real-Succes
    15:00
  • Grănicerul - Cahul-2005
    15:00
  • Sheriff-2 - FC Sucleia
    15:00
30.10.2020, Etapa 13
  • FC Sucleia - Olimp
    15:00
  • Cahul-2005 - Sheriff-2
    15:00
  • FC Fălești - FC Sireți
    15:00
  • Spartanii - Tighina
    15:00
31.10.2020, Etapa 13
  • Iskra - Grănicerul
    15:00
  • FC Bălți - Victoria
    15:00
  • Real-Succes - Speranța D
    15:00
06.11.2020, Etapa 14
  • Olimp - Tighina
    14:00
  • Spartanii - FC Sireți
    14:00
  • FC Fălești - Speranța D
    14:00
07.11.2020, Etapa 14
  • Real-Succes - Victoria
    14:00
  • FC Bălți - Grănicerul
    14:00
  • Iskra - Sheriff-2
    14:00
  • Cahul-2005 - FC Sucleia
    14:00
13.11.2020, Etapa 15
  • FC Sucleia - Iskra
    14:00
  • Grănicerul - Real-Succes
    14:00
  • Victoria - FC Fălești
    14:00
14.11.2020, Etapa 15
  • Cahul-2005 - Olimp
    14:00
  • Sheriff-2 - FC Bălți
    14:00
  • Speranța D - Spartanii
    14:00
  • FC Sireți - Tighina
    14:00
20.11.2020, Etapa 16
  • Olimp - FC Sireți
    13:00
  • Tighina - Speranța D
    13:00
  • FC Fălești - Grănicerul
    13:00
21.11.2020, Etapa 16
  • Real-Succes - Sheriff-2
    13:00
  • Spartanii - Victoria
    13:00
  • FC Bălți - FC Sucleia
    13:00
  • Iskra - Cahul-2005
    13:00
Pariuri pe Divizia A
Conferința
Case de pariuri recomandate
DIVIZIA A 2020/21
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. Spartanii
3
3
0
0
13:1
9
2. FC Bălți
3
3
0
0
7:1
9
3. Tighina
3
3
0
0
6:1
9
4. Cahul-2005
3
2
0
1
5:3
6
5. Sheriff-2
3
2
0
1
3:2
6
6. Real-Succes
3
1
1
1
9:5
4
7. Iskra
3
1
0
2
6:6
3
8. Speranța D
3
1
0
2
4:6
3
9. Olimp
3
1
0
2
2:3
3
10. FC Fălești
3
1
0
2
4:7
3
11. FC Sucleia
3
1
0
2
3:7
3
12. Grănicerul
3
1
0
2
4:10
3
13. Victoria
3
0
1
2
4:11
1
14. FC Sireți
3
0
0
3
1:8
0
Golgheteri
Onofrei (Spartanii)
5
Gh.Orbu (Victoria)
3
Ad.Popovici (Grănicerul)
3 (1)
M.Ștefan (Real-Succes)
2
Șumchin (Cahul-2005)
2
N.Ciumacenko (Tighina)
2
Tiverenco (Tighina)
2
Stan (Spartanii)
2
A.Popovici (Spartanii)
2
Țîgîrlaș (FC Bălți)
2
Manole (Real-Succes)
2 (1)
I.Mirciu (Iskra)
2 (1)