Noutăți
Concursul Pronosticurilor

Divizia A 2020/21, Etapa 21

01 mai 2021, simbata
Sursa: Divizia-A.md
FC Fălești - FC Bălți 0:6
Goluri: Besarab, 8 (autogol) - 0:1, Molochko, 15 - 0:2, Molochko, 26 - 0:3, Grosu, 64 - 0:4, Molochko, 68 - 0:5, Secureanu, 90 - 0:6
FC Fălești: Dîntu, Oala, Melnic, Andriţchi, Dumenico, Ciocoi, Sîciov, Ș.Borș (V.Bejenari, 73), Besarab, Maneacov, Lacusta.
Rezerve: M.Popa, Macovschi, Iu.Noroc, Grajdean, Turava, Gh.Boghiu, Val.Cojocaru.
FC Bălți: Burac, Costin, Alvaro, Moţpan, A.Grosu (Carazanu, 70), Golovatîi, Danu, A.Stratan, Gherman (Mișcov, 65), Molochko, Gomez (Secureanu, 76).
Rezerve: Enyeribe, Tîgîrlaș.
Arbitru: A.Șturmilov. Bălți, stadionul Pișcevic.

Iskra - Spartanii 2:1
Goluri: V.Negară, 3 - 0:1, L.Iurcu, 7 - 1:1, A.Popovici, 64 - 2:1
Iskra: A.Cebotari, Turta, D.Rassulov, D.Popovici (V.Cușnir, 65), Bumbac (Gherin, 65), L.Iurcu (Tuluc, 46), V.Rassulov (A.Ceban, 46), A.Popovici, N.Ciumacenko, Tasev (Reznic, 65), Malțev.
Rezerve: Hamurar.
Spartanii: Galac, Burlacu, V.Beșeti, M.Stan, V.Cojocaru, Adam (R.Guşan, 82), Onofrei (N.Cebotari-jun. 70), M.Popescu, Cheptine (A.Mămăligă, 82), V.Negară, V.Bejenari (Ploniș, 65).
Rezerve: Sîrghi, Rotaru, Coda.
Arbitru: I.Tudos. Rîbnița, stadionul orașenesc.

Real-Succes - Olimp 1:1
Goluri: Chele, 36 - 1:0, Haritov, 91 - 1:1
Real-Succes: Garanovschi, A.Lavric (Cilipic, 46), Moşneaga, Chilian (Mînăscurtă, 68), Luchiță (Axenti, 68), Chele, Guiban (Agatinei, 46), Moisei, Matran, Lupan, Șavga.
Rezerve: Gabura, Gîrlea, M.Moraru, C.Martin, Țîra, Castraveț.
Olimp: Ozdemir, Sinkovskii (Apostolov, 65), S.Dobrioglo, Bargan, Borovschi (Rostokin, 46), S.Gheorghiev, Haritov, Gaidarji, Pulucciu (Botnarenco, 46), V.Dobrioglo, M.Uzun.
Rezerve: Cîlcic, Gagauz, Gargalîc, Covricov.
Eliminare: S.Gheorghiev (O), 86.
Arbitru: O.Pînzari. Chișinău, stadionul Real-Succes.
Calendarul sezonului
30.07.2021, Etapa 1
  • FC Sucleia - FCM Ungheni
    1:3
  • Dacia Buiucani - Cahul-2005
    2:0
  • Sheriff-2 - Victoria
    2:1
31.07.2021, Etapa 1
  • Real-Succes - Iskra
    1:3
  • Speranța D - Sporting
    0:2
  • Spartanii - Olimp
    2:2
07.08.2021, Etapa 2
  • Cahul-2005 - Spartanii
    0:2
  • FCM Ungheni - Olimp
    2:3
  • Sporting - Dacia Buiucani
    1:0
  • Iskra - Speranța D
    3:3
  • Victoria - Real-Succes
    4:0
13.08.2021, Etapa 3
  • Dacia Buiucani - Iskra
    3:1
  • Olimp - Cahul-2005
    2:2
14.08.2021, Etapa 3
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    4:0
  • Real-Succes - FC Sucleia
    0:0
  • Speranța D - Victoria
    0:2
  • Spartanii - Sporting
    5:1
20.08.2021, Etapa 4
  • Victoria - Dacia Buiucani
    2:2
  • FC Sucleia - Speranța D
    3:0
  • Sheriff-2 - Real-Succes
    2:0
21.08.2021, Etapa 4
  • Iskra - Spartanii
    0:3
  • Sporting - Olimp
    1:2
  • FCM Ungheni - Cahul-2005
    3:3
27.08.2021, Etapa 5
  • Olimp - Iskra
    1:2
  • Dacia Buiucani - FC Sucleia
    5:1
  • Spartanii - Victoria
    2:2
28.08.2021, Etapa 5
  • Cahul-2005 - Sporting
    0:2
  • Speranța D - Sheriff-2
    2:5
  • Real-Succes - FCM Ungheni
    1:3
10.09.2021, Etapa 6
  • Victoria - Olimp
    3:2
  • FC Sucleia - Spartanii
    0:1
11.09.2021, Etapa 6
  • FCM Ungheni - Sporting
    1:3
  • Iskra - Cahul-2005
    3:1
  • Sheriff-2 - Dacia Buiucani
    1:1
  • Real-Succes - Speranța D
    3:2
17.09.2021, Etapa 7
  • Dacia Buiucani - Real-Succes
    1:0
18.09.2021, Etapa 7
  • Spartanii - Sheriff-2
    1:0
  • Speranța D - FCM Ungheni
    2:1
  • Olimp - FC Sucleia
    3:2
  • Cahul-2005 - Victoria
    0:1
  • Sporting - Iskra
    2:0
24.09.2021, Etapa 8
  • FCM Ungheni - Iskra
    3:0
  • FC Sucleia - Cahul-2005
    0:0
  • Sheriff-2 - Olimp
    1:2
  • Real-Succes - Spartanii
    0:0
25.09.2021, Etapa 8
  • Victoria - Sporting
    16:00
  • Speranța D - Dacia Buiucani
    16:00
01.10.2021, Etapa 9
  • Olimp - Real-Succes
    15:00
  • Cahul-2005 - Sheriff-2
    15:00
  • Sporting - FC Sucleia
    15:00
02.10.2021, Etapa 9
  • Dacia Buiucani - FCM Ungheni
    15:00
  • Spartanii - Speranța D
    15:00
  • Iskra - Victoria
    15:00
15.10.2021, Etapa 10
  • FCM Ungheni - Victoria
    15:00
  • FC Sucleia - Iskra
    15:00
  • Sheriff-2 - Sporting
    15:00
  • Dacia Buiucani - Spartanii
    15:00
16.10.2021, Etapa 10
  • Real-Succes - Cahul-2005
    15:00
  • Speranța D - Olimp
    15:00
31.12.2021, Etapa 2
  • FC Sucleia - Sheriff-2
    00:00
Calendarul sezonului
Conferința
DIVIZIA 2021/22
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. Spartanii
7
5
2
0
16:5
17
2. Sporting
7
5
0
2
12:8
15
3. Dacia Buiucani
7
4
2
1
14:6
14
4. Victoria
7
4
2
1
15:8
14
5. Sheriff-2
6
4
1
1
14:5
13
6. Olimp
7
3
2
2
15:14
11
7. Iskra
7
3
1
3
12:14
10
8. FCM Ungheni
7
2
1
4
13:17
7
9. FC Sucleia
6
1
1
4
7:12
4
10. Speranța D
7
1
1
5
9:19
4
11. Real-Succes
7
1
1
5
5:15
4
12. Cahul-2005
7
0
2
5
6:15
2
Golgheteri
Porojniuc (FCM Ungheni)
6
M.Stan (Victoria)
5 (1)
A.Popovici (Iskra)
4
V.Bîtlan (Dacia Buiucani)
4
Arama (FCM Ungheni)
4
Iavorchi (Sporting)
4 (1)
Vas.Mîță (Cahul-2005)
3
Molla (Victoria)
3
Gh.Orbu (Victoria)
3
L.Iurcu (Iskra)
3
Cegurco (Iskra)
3
Shuaibu (FC Sucleia)
3
Borovschii (Olimp)
3
Pleșco (Sheriff-2)
3
Forov (Sheriff-2)
3
Onofrei (Spartanii)
3 (1)