Noutăți
Concursul Pronosticurilor

Divizia A 2020/21, Etapa 10

09 octombrie 2020, vineri
Sursa: Divizia-A.md
Olimp - FC Fălești 4:0
Goluri: Botnarenco, 54 - 1:0, Botnarenco, 80 - 2:0, Borovschii, 81 - 3:0, Borovschii, 88 - 4:0
Olimp: Cîlcic, M.Uzun (Sinkovskii, 40), Bargan, Borovschi, S.Gheorghiev, Gaidarji, Apostolov, Botnarenco, Pulucciu (N.Uzun, 88), Covricov, Parfeni (Gargalîc, 70).
Rezerve: Ozdemir, Bolgar, Gagauz.
FC Fălești: M.Popa, Melnic, Sîciov, Andriţchi (M.Popescu, 62), Dumenico, Șontea, Ciocoi, Turava, Bîzga (Tonofrei, 78), Daniliuc, Besarab.
Rezerve: Grajdean, Braiu, Val.Cojocaru.
Arbitru: A.Diordiev. Ceadîr-Lunga, stadionul orașenesc.

Victoria - FC Sucleia 4:6
Goluri: Godday, 3 - 0:1, Godday, 20 - 0:2, Nichitov, 30 - 0:3, R.Jalbă, 33 - 1:3, Iordachi, 40 - 1:4, Tiron, 47 - 2:4, Godday, 53 - 2:5, Iancioglo, 56 - 3:5, Mezerniuc, 90 - 3:6, Curchi, 90 - 4:6
Victoria: Vicol, Tofilat (Iancioglo, 29), Cheltuitor (Butucel, 46), Gh.Orbu, Tiron, Valuța, S.Bivol, D.Covali, Frecațel (Curchi, 65), I.Andronic (Bordianu, 12), R.Jalbă.
Rezerve: Conica, N.Ursachi, Șonţovoi, Ala, I.Ursachi.
FC Sucleia: A.Colibaba, Digori, Burlac (Verebceanu, 66), Negara (Cimpoeș, 46), M.Isah, Conteh (Mezerniuc, 89), Godday, John, Iordachi (Nicolaiciuc, 85), Nichitov, Arnaut.
Rezerve: R.Istrati.
Arbitru: A.Stefciuc. Chișinău, Joma Arena.

Grănicerul - Sheriff-2 0:1
Gol: Pleșco, 90 - 0:1
Grănicerul: Cristofovici, Carabulea, Cheptenari, G.Ovseannicov, Pîslari, Dobrovinschi, A.Ciobanu (Colbasiuc, 33), Dan.Caras, Cernîh (Găicean, 73), Hovanschii, Grijuc.
Rezerve: Orlov, Sinegur, Usatenco, Ad.Popovici, Tașco, Ghen.Boghiu, Gafinciuc, N.Reaboi.
Sheriff-2: Filipov, Corneencov (R.Scurtul, 73), Ojehovschii (Ichim, 90+4), Gliga, T.Gheorghiu (Cucereavenco, 80), Holodov, N.Covali, Macalici, Ignatov, Pleșco, Picus.
Rezerve: Samoilenco, Procopişen.
Arbitru: V.Bugenko. Glodeni, stadionul orașenesc.
Autor
Comentarii
Calendarul sezonului
24.07.2020, Etapa 1
  • Grănicerul - FC Bălți
    0:3
  • Sheriff-2 - Iskra
    1:0
  • FC Sucleia - Cahul-2005
    1:0
25.07.2020, Etapa 1
  • Speranța D - FC Fălești
    3:1
  • Tighina - Olimp
    1:0
  • FC Sireți - Spartanii
    0:4
26.07.2020, Etapa 1
  • Victoria - Real-Succes
    1:1
31.07.2020, Etapa 2
  • Olimp - Cahul-2005
    0:1
  • Iskra - FC Sucleia
    4:1
  • FC Bălți - Sheriff-2
    1:0
  • Tighina - FC Sireți
    2:0
01.08.2020, Etapa 2
  • Real-Succes - Grănicerul
    7:2
  • FC Fălești - Victoria
    3:2
  • Spartanii - Speranța D
    2:0
07.08.2020, Etapa 3
  • Victoria - Spartanii
    1:7
  • Grănicerul - FC Fălești
    2:0
  • Sheriff-2 - Real-Succes
    2:1
  • FC Sucleia - FC Bălți
    1:3
08.08.2020, Etapa 3
  • FC Sireți - Olimp
    1:2
  • Speranța D - Tighina
    1:3
  • Iskra - Cahul-2005
    2:4
21.08.2020, Etapa 4
  • Olimp - Iskra
    1:1
  • Real-Succes - FC Sucleia
    0:1
  • FC Fălești - Sheriff-2
    1:2
22.08.2020, Etapa 4
  • FC Bălți - Cahul-2005
    3:1
  • Spartanii - Grănicerul
    0:1
  • Tighina - Victoria
    3:1
  • FC Sireți - Speranța D
    2:3
04.09.2020, Etapa 5
  • Speranța D - Olimp
    6:1
  • Sheriff-2 - Spartanii
    0:0
  • FC Bălți - Iskra
    1:0
  • FC Sucleia - FC Fălești
    4:2
05.09.2020, Etapa 5
  • Victoria - FC Sireți
    9:0
  • Grănicerul - Tighina
    0:4
  • Real-Succes - Cahul-2005
    1:3
11.09.2020, Etapa 6
  • Olimp - FC Bălți
    0:2
  • FC Fălești - Cahul-2005
  • Spartanii - FC Sucleia
    3:1
  • Tighina - Sheriff-2
    0:1
12.09.2020, Etapa 6
  • Real-Succes - Iskra
    1:1
  • FC Sireți - Grănicerul
    0:2
  • Speranța D - Victoria
    1:0
18.09.2020, Etapa 7
  • Grănicerul - Speranța D
    0:1
  • Sheriff-2 - FC Sireți
    8:0
  • FC Sucleia - Tighina
    2:2
  • Cahul-2005 - Spartanii
    2:2
19.09.2020, Etapa 7
  • Victoria - Olimp
    1:4
  • Iskra - FC Fălești
    3:1
  • FC Bălți - Real-Succes
    4:2
25.09.2020, Etapa 8
  • Olimp - Real-Succes
    0:0
  • Spartanii - Iskra
    4:2
  • Speranța D - Sheriff-2
    1:1
26.09.2020, Etapa 8
  • FC Bălți - FC Fălești
    0:2
  • Tighina - Cahul-2005
    1:3
  • FC Sireți - FC Sucleia
    0:9
  • Victoria - Grănicerul
    0:1
02.10.2020, Etapa 9
  • FC Sucleia - Speranța D
    1:1
  • Iskra - Tighina
    2:1
  • Sheriff-2 - Victoria
    2:0
03.10.2020, Etapa 9
  • Cahul-2005 - FC Sireți
    3:0
  • FC Bălți - Spartanii
    4:0
  • Real-Succes - FC Fălești
    1:2
04.10.2020, Etapa 9
  • Grănicerul - Olimp
    4:3
09.10.2020, Etapa 10
  • Olimp - FC Fălești
    4:0
  • Victoria - FC Sucleia
    4:6
  • Grănicerul - Sheriff-2
    0:1
10.10.2020, Etapa 10
  • Tighina - FC Bălți
    0:3
  • FC Sireți - Iskra
    4:4
  • Speranța D - Cahul-2005
    1:3
16.10.2020, Etapa 11
  • FC Sucleia - Grănicerul
    5:0
  • Iskra - Speranța D
    2:2
  • FC Fălești - Spartanii
    1:4
  • Sheriff-2 - Olimp
    3:1
17.10.2020, Etapa 11
  • Cahul-2005 - Victoria
    6:0
  • Real-Succes - Tighina
    0:1
20.10.2020, Etapa 11
  • FC Bălți - FC Sireți
    5:0
23.10.2020, Etapa 12
  • Olimp - Spartanii
    15:00
  • Victoria - Iskra
    15:00
  • Sheriff-2 - FC Sucleia
    15:00
24.10.2020, Etapa 12
  • Tighina - FC Fălești
    15:00
  • Speranța D - FC Bălți
    15:00
  • FC Sireți - Real-Succes
    15:00
  • Grănicerul - Cahul-2005
    15:00
27.10.2020, Etapa 10
  • Spartanii - Real-Succes
    15:00
30.10.2020, Etapa 13
  • FC Sucleia - Olimp
    15:00
  • Cahul-2005 - Sheriff-2
    15:00
  • FC Fălești - FC Sireți
    15:00
  • Spartanii - Tighina
    15:00
31.10.2020, Etapa 13
  • Iskra - Grănicerul
    15:00
  • FC Bălți - Victoria
    15:00
  • Real-Succes - Speranța D
    15:00
06.11.2020, Etapa 14
  • Olimp - Tighina
    14:00
  • Spartanii - FC Sireți
    14:00
  • FC Fălești - Speranța D
    14:00
  • Iskra - Sheriff-2
    14:00
07.11.2020, Etapa 14
  • Real-Succes - Victoria
    14:00
  • FC Bălți - Grănicerul
    14:00
  • Cahul-2005 - FC Sucleia
    14:00
13.11.2020, Etapa 15
  • FC Sucleia - Iskra
    14:00
  • Grănicerul - Real-Succes
    14:00
  • Victoria - FC Fălești
    14:00
14.11.2020, Etapa 15
  • Cahul-2005 - Olimp
    14:00
  • Sheriff-2 - FC Bălți
    14:00
  • Speranța D - Spartanii
    14:00
  • FC Sireți - Tighina
    14:00
20.11.2020, Etapa 16
  • Olimp - FC Sireți
    13:00
  • Tighina - Speranța D
    13:00
  • FC Fălești - Grănicerul
    13:00
  • Real-Succes - Sheriff-2
    13:00
21.11.2020, Etapa 16
  • Spartanii - Victoria
    13:00
  • FC Bălți - FC Sucleia
    13:00
  • Iskra - Cahul-2005
    13:00
Pariuri pe Divizia A
Conferința
Case de pariuri recomandate
DIVIZIA A 2020/21
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. FC Bălți
11
10
0
1
29:6
30
2. Sheriff-2
11
8
2
1
21:5
26
3. Cahul-2005
11
8
1
2
36:12
25
4. Spartanii
10
6
2
2
26:12
20
5. FC Sucleia
11
6
2
3
32:19
20
6. Tighina
11
6
1
4
18:13
19
7. Speranța D
11
5
3
3
20:16
18
8. Grănicerul
11
5
0
6
12:24
15
9. Iskra
11
3
4
4
21:21
13
10. Olimp
11
3
2
6
16:20
11
11. FC Fălești
11
3
0
8
14:35
9
12. Real-Succes
10
1
3
6
14:17
6
13. Victoria
11
1
1
9
19:34
4
14. FC Sireți
11
0
1
10
7:51
1
Golgheteri
Godday (FC Sucleia)
14 (2)
Stancev (Cahul-2005)
11
Șumchin (Cahul-2005)
10
Onofrei (Spartanii)
9
E.Țiverenco (Tighina)
8
Țîgîrlaș (FC Bălți)
8 (1)
Tuluc (Iskra)
6
Borovschii (FC Sireți / Olimp)
6
Molochko (FC Bălți)
6
Noroc (Speranța D)
6
Seraf.Cojocari (Sheriff-2)
6