Noutăți
Concursul Pronosticurilor

Divizia A 2020/21, Etapa 10

09 octombrie 2020, vineri
Sursa: Divizia-A.md
Olimp - FC Fălești 4:0
Goluri: Botnarenco, 54 - 1:0, Botnarenco, 80 - 2:0, Borovschii, 81 - 3:0, Borovschii, 88 - 4:0
Olimp: Cîlcic, M.Uzun (Sinkovskii, 40), Bargan, Borovschi, S.Gheorghiev, Gaidarji, Apostolov, Botnarenco, Pulucciu (N.Uzun, 88), Covricov, Parfeni (Gargalîc, 70).
Rezerve: Ozdemir, Bolgar, Gagauz.
FC Fălești: M.Popa, Melnic, Sîciov, Andriţchi (M.Popescu, 62), Dumenico, Șontea, Ciocoi, Turava, Bîzga (Tonofrei, 78), Daniliuc, Besarab.
Rezerve: Grajdean, Braiu, Val.Cojocaru.
Arbitru: A.Diordiev. Ceadîr-Lunga, stadionul orașenesc.

Victoria - FC Sucleia 4:6
Goluri: Godday, 3 - 0:1, Godday, 20 - 0:2, Nichitov, 30 - 0:3, R.Jalbă, 33 - 1:3, Iordachi, 40 - 1:4, Tiron, 47 - 2:4, Godday, 53 - 2:5, Iancioglo, 56 - 3:5, Mezerniuc, 90 - 3:6, Curchi, 90 - 4:6
Victoria: Vicol, Tofilat (Iancioglo, 29), Cheltuitor (Butucel, 46), Gh.Orbu, Tiron, Valuța, S.Bivol, D.Covali, Frecațel (Curchi, 65), I.Andronic (Bordianu, 12), R.Jalbă.
Rezerve: Conica, N.Ursachi, Șonţovoi, Ala, I.Ursachi.
FC Sucleia: A.Colibaba, Digori, Burlac (Verebceanu, 66), Negara (Cimpoeș, 46), M.Isah, Conteh (Mezerniuc, 89), Godday, John, Iordachi (Nicolaiciuc, 85), Nichitov, Arnaut.
Rezerve: R.Istrati.
Arbitru: A.Stefciuc. Chișinău, Joma Arena.

Grănicerul - Sheriff-2 0:1
Gol: Pleșco, 90 - 0:1
Grănicerul: Cristofovici, Carabulea, Cheptenari, G.Ovseannicov, Pîslari, Dobrovinschi, A.Ciobanu (Colbasiuc, 33), Dan.Caras, Cernîh (Găicean, 73), Hovanschii, Grijuc.
Rezerve: Orlov, Sinegur, Usatenco, Ad.Popovici, Tașco, Ghen.Boghiu, Gafinciuc, N.Reaboi.
Sheriff-2: Filipov, Corneencov (R.Scurtul, 73), Ojehovschii (Ichim, 90+4), Gliga, T.Gheorghiu (Cucereavenco, 80), Holodov, N.Covali, Macalici, Ignatov, Pleșco, Picus.
Rezerve: Samoilenco, Procopişen.
Arbitru: V.Bugenko. Glodeni, stadionul orașenesc.
Calendarul sezonului
30.07.2021, Etapa 1
  • FC Sucleia - FCM Ungheni
    1:3
  • Dacia Buiucani - Cahul-2005
    2:0
  • Sheriff-2 - Victoria
    2:1
31.07.2021, Etapa 1
  • Real-Succes - Iskra
    1:3
  • Speranța D - Sporting
    0:2
  • Spartanii - Olimp
    2:2
06.08.2021, Etapa 2
  • FC Sucleia - Sheriff-2
    18:00
07.08.2021, Etapa 2
  • Cahul-2005 - Spartanii
    18:00
  • FCM Ungheni - Olimp
    18:00
  • Sporting - Dacia Buiucani
    18:00
  • Iskra - Speranța D
    18:00
  • Victoria - Real-Succes
    18:00
13.08.2021, Etapa 3
  • Dacia Buiucani - Iskra
    18:00
  • Olimp - Cahul-2005
    18:00
14.08.2021, Etapa 3
  • Sheriff-2 - FCM Ungheni
    18:00
  • Real-Succes - FC Sucleia
    18:00
  • Speranța D - Victoria
    18:00
  • Spartanii - Sporting
    18:00
Calendarul sezonului
Conferința
DIVIZIA 2021/22
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. FCM Ungheni
1
1
0
0
3:1
3
2. Dacia Buiucani
1
1
0
0
2:0
3
3. Sheriff-2
1
1
0
0
2:1
3
4. Iskra
1
1
0
0
3:1
3
5. Sporting
1
1
0
0
2:0
3
6. Olimp
1
0
1
0
2:2
1
7. Spartanii
1
0
1
0
2:2
1
8. Speranța D
1
0
0
1
0:2
0
9. Real-Succes
1
0
0
1
1:3
0
10. Victoria
1
0
0
1
1:2
0
11. FC Sucleia
1
0
0
1
1:3
0
12. Cahul-2005
1
0
0
1
0:2
0
Golgheteri
L.Iurcu (Iskra)
2
Șumchin (Spartanii)
2
Cucereavîi (Real-Succes)
1
M.Stan (Victoria)
1
Cegurco (Iskra)
1
Gohou (FC Sucleia)
1
Rostokin (Olimp)
1
St.Dobrioglo (Olimp)
1
Maracuța (Sheriff-2)
1
I.Botnari (Dacia Buiucani)
1
D.Bivol (Dacia Buiucani)
1
Șobraneschi (FCM Ungheni)
1
F.Cojocaru (FCM Ungheni)
1
Arama (FCM Ungheni)
1
Semcov (Sporting)
1
Cheltuitor (Sporting)
1
Danilov (Sheriff-2)
1 (1)