Noutăți
Concursul Pronosticurilor
Regulile concursului

La moment jucăm din interes sportiv, iar pe viitor vom oferi și premii.

Cum devii participant al concursului pronosticurilor Divizia-A.md?

Pentru a participa la concurs trebuie în primul rînd să vă înregistraţi în Concursul Pronosticurilor. Indicaţi datele dumneavoastră corect. Datele personale pe care le veţi indica vor fi păstrate în baza noastră de date şi terţe persoane nu vor avea acces la ele.

Cum se face un pronostic?

Trebuie doar să introduceți un scor pentru meciurile din etapa următoare (sau etapele următoare). Aveţi posibilitatea de a selecta un meci bonus, pentru care veți primi dublu puncte. Puteți modifica pronosticurile introduse pînă la începutul meciurilor (de fapt pînă la blocarea liniei de pronosticare, care se face cu 10 minute pînă la începerea fiecărei partide).

Regulile de calcul a punctelor

Pentru indicarea corectă a echipei cîștigătoare, participantul primeşte 2 puncte.
Pentru indicarea corectă a diferenţei de scor, participantul primeşte 3 puncte.
Pentru indicarea exactă a scorului meciului, participantul primeşte 5 puncte.
Fiecare participant poate selecta un meci bonus, pentru care va primi un punctaj dublu.

Clasamentul

Concursul Pronosticurilor se desfășoară în două categorii: "Liderul concursului" și "Expertul concursului".

Liderii concursului - cel mai important clasament al participanţilor concursului, care au acumulat cel mai mare număr de puncte pe parcursul tuturor etapelor.

Liderii etapei - clasamentul participanţilor concursului, care au acumulat cel mai mare număr de puncte la finele fiecărei etape. Participantul(ţii), care au acumulat cele mai multe puncte în cadrul etapei vor primi o steluţă. Numărul steluţelor în dreptul nick-ului va indica de cîte ori participantul a fost liderul etapei.

Expertul concursului - acest clasament indică cît de exacte sînt pronosticurile participanţilor. Astfel, participantul care s-a înregistrat în concurs mult mai tîrziu decît ceilalți și nu are posibilitatea de a-i ajunge pe restul din urmă, are șansa de a lupta pentru victorie la această nominație. Clasamentul va indica procentul rezultatelor pronosticate corect. În acest top se înscriu participanţii ce au luat parte la minimum DOUĂ ETAPE DIN CONCURS.

Situaţii controversate

Administraţia site-ului are dreptul de a analiza situaţiile controversate lа propria discreţie. De asemenea, regulile concursului pot fi modificate sau însuşi concursul anulat fără anunţuri prealabile.

Calendarul sezonului
24.07.2020, Etapa 1
  • Grănicerul - FC Bălți
    0:3
  • Sheriff-2 - Iskra
    1:0
  • FC Sucleia - Cahul-2005
    1:0
25.07.2020, Etapa 1
  • Speranța D - FC Fălești
    3:1
  • Tighina - Olimp
    1:0
  • FC Sireți - Spartanii
    0:4
26.07.2020, Etapa 1
  • Victoria - Real-Succes
    1:1
31.07.2020, Etapa 2
  • Olimp - Cahul-2005
    0:1
  • Iskra - FC Sucleia
    4:1
  • FC Bălți - Sheriff-2
    1:0
  • Tighina - FC Sireți
    2:0
01.08.2020, Etapa 2
  • Real-Succes - Grănicerul
    7:2
  • FC Fălești - Victoria
    3:2
  • Spartanii - Speranța D
    2:0
07.08.2020, Etapa 3
  • Victoria - Spartanii
    1:7
  • Grănicerul - FC Fălești
    2:0
  • Sheriff-2 - Real-Succes
    2:1
  • FC Sucleia - FC Bălți
    1:3
08.08.2020, Etapa 3
  • FC Sireți - Olimp
    1:2
  • Speranța D - Tighina
    1:3
  • Iskra - Cahul-2005
    2:4
21.08.2020, Etapa 4
  • Olimp - Iskra
    1:1
  • Real-Succes - FC Sucleia
    0:1
  • FC Fălești - Sheriff-2
    1:2
22.08.2020, Etapa 4
  • FC Bălți - Cahul-2005
    3:1
  • Spartanii - Grănicerul
    0:1
  • Tighina - Victoria
    3:1
  • FC Sireți - Speranța D
    2:3
04.09.2020, Etapa 5
  • Speranța D - Olimp
    6:1
  • Sheriff-2 - Spartanii
    0:0
  • FC Bălți - Iskra
    1:0
  • FC Sucleia - FC Fălești
    4:2
05.09.2020, Etapa 5
  • Victoria - FC Sireți
    9:0
  • Grănicerul - Tighina
    0:4
  • Real-Succes - Cahul-2005
    1:3
11.09.2020, Etapa 6
  • Olimp - FC Bălți
    0:2
  • FC Fălești - Cahul-2005
  • Spartanii - FC Sucleia
    3:1
  • Tighina - Sheriff-2
    0:1
12.09.2020, Etapa 6
  • Real-Succes - Iskra
    1:1
  • FC Sireți - Grănicerul
    0:2
  • Speranța D - Victoria
    1:0
18.09.2020, Etapa 7
  • Grănicerul - Speranța D
    0:1
  • Sheriff-2 - FC Sireți
    8:0
  • FC Sucleia - Tighina
    2:2
  • Cahul-2005 - Spartanii
    2:2
19.09.2020, Etapa 7
  • Victoria - Olimp
    1:4
  • Iskra - FC Fălești
    3:1
  • FC Bălți - Real-Succes
    4:2
25.09.2020, Etapa 8
  • Olimp - Real-Succes
    0:0
  • Spartanii - Iskra
    4:2
  • Speranța D - Sheriff-2
    1:1
26.09.2020, Etapa 8
  • FC Bălți - FC Fălești
    0:2
  • Tighina - Cahul-2005
    1:3
  • FC Sireți - FC Sucleia
    0:9
  • Victoria - Grănicerul
    0:1
02.10.2020, Etapa 9
  • FC Sucleia - Speranța D
    1:1
  • Iskra - Tighina
    2:1
  • Sheriff-2 - Victoria
    2:0
03.10.2020, Etapa 9
  • Cahul-2005 - FC Sireți
    3:0
  • FC Bălți - Spartanii
    4:0
  • Real-Succes - FC Fălești
    1:2
04.10.2020, Etapa 9
  • Grănicerul - Olimp
    4:3
09.10.2020, Etapa 10
  • Olimp - FC Fălești
    4:0
  • Victoria - FC Sucleia
    4:6
  • Grănicerul - Sheriff-2
    0:1
10.10.2020, Etapa 10
  • Tighina - FC Bălți
    0:3
  • FC Sireți - Iskra
    4:4
  • Speranța D - Cahul-2005
    1:3
16.10.2020, Etapa 11
  • FC Sucleia - Grănicerul
    5:0
  • Iskra - Speranța D
    2:2
  • FC Fălești - Spartanii
    1:4
  • Sheriff-2 - Olimp
    3:1
17.10.2020, Etapa 11
  • Cahul-2005 - Victoria
    6:0
  • Real-Succes - Tighina
    0:1
20.10.2020, Etapa 11
  • FC Bălți - FC Sireți
    5:0
23.10.2020, Etapa 12
  • Olimp - Spartanii
    2:3
  • Victoria - Iskra
    3:3
  • Sheriff-2 - FC Sucleia
    0:3
24.10.2020, Etapa 12
  • Tighina - FC Fălești
    6:1
  • Speranța D - FC Bălți
    1:0
  • FC Sireți - Real-Succes
    1:2
  • Grănicerul - Cahul-2005
    1:3
27.10.2020, Etapa 10
  • Spartanii - Real-Succes
    2:1
30.10.2020, Etapa 13
  • FC Sucleia - Olimp
    2:0
  • Cahul-2005 - Sheriff-2
    4:1
  • FC Fălești - FC Sireți
    1:3
  • Spartanii - Tighina
    1:4
31.10.2020, Etapa 13
  • Iskra - Grănicerul
    3:1
  • FC Bălți - Victoria
    4:1
  • Real-Succes - Speranța D
    1:1
06.11.2020, Etapa 14
  • Olimp - Tighina
    2:1
  • Spartanii - FC Sireți
    1:1
  • Iskra - Sheriff-2
    1:2
07.11.2020, Etapa 14
  • FC Fălești - Speranța D
    0:7
  • Real-Succes - Victoria
    2:3
  • FC Bălți - Grănicerul
    2:1
  • Cahul-2005 - FC Sucleia
    1:0
13.11.2020, Etapa 15
  • FC Sucleia - Iskra
    5:1
  • Grănicerul - Real-Succes
    0:1
  • Victoria - FC Fălești
    4:1
  • Cahul-2005 - Olimp
    0:0
  • Sheriff-2 - FC Bălți
    0:3
14.11.2020, Etapa 15
  • FC Sireți - Tighina
    1:6
20.11.2020, Etapa 16
  • Olimp - FC Sireți
    5:0
  • FC Fălești - Grănicerul
    1:2
  • Real-Succes - Sheriff-2
    0:2
21.11.2020, Etapa 16
  • Tighina - Speranța D
    2:2
  • Spartanii - Victoria
    1:0
  • FC Bălți - FC Sucleia
    7:0
  • Cahul-2005 - Iskra
    3:0
28.11.2020, Etapa 15
  • Speranța D - Spartanii
    5:1
19.03.2021, Etapa 17
  • Iskra - Olimp
    15:00
  • FC Sucleia - Real-Succes
    15:00
  • Grănicerul - Spartanii
    15:00
20.03.2021, Etapa 17
  • Cahul-2005 - FC Bălți
    15:00
  • Sheriff-2 - FC Fălești
    15:00
  • Victoria - Tighina
    15:00
  • Speranța D - FC Sireți
    15:00
26.03.2021, Etapa 18
  • Olimp - Speranța D
    15:00
  • Spartanii - Sheriff-2
    15:00
  • FC Fălești - FC Sucleia
    15:00
  • Iskra - FC Bălți
    15:00
27.03.2021, Etapa 18
  • FC Sireți - Victoria
    15:00
  • Tighina - Grănicerul
    15:00
  • Cahul-2005 - Real-Succes
    15:00
02.04.2021, Etapa 19
  • FC Bălți - Olimp
    00:00
  • FC Sucleia - Spartanii
    00:00
  • Sheriff-2 - Tighina
    00:00
  • Victoria - Speranța D
    00:00
03.04.2021, Etapa 19
  • Iskra - Real-Succes
    00:00
  • Cahul-2005 - FC Fălești
    00:00
  • Grănicerul - FC Sireți
    00:00
09.04.2021, Etapa 20
  • Olimp - Victoria
    00:00
  • FC Sireți - Sheriff-2
    00:00
  • Tighina - FC Sucleia
    00:00
  • FC Fălești - Iskra
    00:00
10.04.2021, Etapa 20
  • Speranța D - Grănicerul
    00:00
  • Spartanii - Cahul-2005
    00:00
  • Real-Succes - FC Bălți
    00:00
16.04.2021, Etapa 21
  • FC Fălești - FC Bălți
    00:00
  • Iskra - Spartanii
    00:00
  • FC Sucleia - FC Sireți
    00:00
17.04.2021, Etapa 21
  • Real-Succes - Olimp
    00:00
  • Cahul-2005 - Tighina
    00:00
  • Sheriff-2 - Speranța D
    00:00
  • Grănicerul - Victoria
    00:00
23.04.2021, Etapa 22
  • Olimp - Grănicerul
    00:00
  • Victoria - Sheriff-2
    00:00
  • Spartanii - FC Bălți
    00:00
  • FC Fălești - Real-Succes
    00:00
24.04.2021, Etapa 22
  • Speranța D - FC Sucleia
    00:00
  • FC Sireți - Cahul-2005
    00:00
  • Tighina - Iskra
    00:00
30.04.2021, Etapa 23
  • FC Fălești - Olimp
    00:00
  • Iskra - FC Sireți
    00:00
  • FC Sucleia - Victoria
    00:00
01.05.2021, Etapa 23
  • Real-Succes - Spartanii
    00:00
  • FC Bălți - Tighina
    00:00
  • Cahul-2005 - Speranța D
    00:00
  • Sheriff-2 - Grănicerul
    00:00
07.05.2021, Etapa 24
  • Grănicerul - FC Sucleia
    00:00
  • Tighina - Real-Succes
    00:00
  • Spartanii - FC Fălești
    00:00
08.05.2021, Etapa 24
  • Victoria - Cahul-2005
    00:00
  • Olimp - Sheriff-2
    00:00
  • Speranța D - Iskra
    00:00
  • FC Sireți - FC Bălți
    00:00
14.05.2021, Etapa 25
  • FC Fălești - Tighina
    00:00
  • Real-Succes - FC Sireți
    00:00
  • FC Sucleia - Sheriff-2
    00:00
15.05.2021, Etapa 25
  • Spartanii - Olimp
    00:00
  • FC Bălți - Speranța D
    00:00
  • Iskra - Victoria
    00:00
  • Cahul-2005 - Grănicerul
    00:00
21.05.2021, Etapa 26
  • Olimp - FC Sucleia
    00:00
  • Sheriff-2 - Cahul-2005
    00:00
  • Grănicerul - Iskra
    00:00
  • Victoria - FC Bălți
    00:00
  • Speranța D - Real-Succes
    00:00
  • FC Sireți - FC Fălești
    00:00
  • Tighina - Spartanii
    00:00
Pariuri pe Divizia A
Conferința
Informație despre case de pariuri
DIVIZIA A 2020/21
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1. FC Bălți
16
14
0
2
45:9
42
2. Cahul-2005
16
12
2
2
47:14
38
3. Sheriff-2
16
10
2
4
26:16
32
4. Spartanii
16
9
3
4
35:25
30
5. Tighina
16
9
2
5
37:20
29
6. Speranța D
16
8
5
3
36:20
29
7. FC Sucleia
16
9
2
5
42:28
29
8. Grănicerul
16
6
0
10
17:34
18
9. Olimp
16
5
3
8
25:26
18
10. Iskra
16
4
5
7
29:35
17
11. Real-Succes
16
3
4
9
21:26
13
12. Victoria
16
3
2
11
30:45
11
13. FC Fălești
16
3
0
13
18:57
9
14. FC Sireți
16
1
2
13
13:66
5
Golgheteri
Godday (FC Sucleia)
17 (3)
M.Țurcan (Speranța D)
14 (1)
Șumchin (Cahul-2005)
13
E.Țiverenco (Tighina)
13
Stancev (Cahul-2005)
11
Onofrei (Spartanii)
11 (1)
A.Stratan (Cahul-2005)
10
Noroc (Speranța D)
10
Borovschii (FC Sireți / Olimp)
9
Molochko (FC Bălți)
9
M.Ștefan (Real-Succes)
9 (1)
Tuluc (Iskra)
8
Țîgîrlaș (FC Bălți)
8 (1)
Moțpan (FC Bălți)
8 (2)