Sheriff-2 (Tiraspol)


Anul fondării: 4 aprilie 1997
Stadion: Complexul sportiv Sheriff
Antrenor principal: Luka Pavlovic
Președinte: Victor Gușan
Supranumiți: "viespi", "galben-negri"
Culorile clubului: galben-negre
Site oficial: www.fc-sheriff.com


Sheriff-2 - Cahul-2005 4:0



Vă propunem atenţiei dumneavoastră imagini video de la meciul etapei a 2-a din Divizia A dintre Sheriff-2 şi Cahul-2005 (4:0). >>>

Victoria - Sheriff-2 1:0



Vă propunem atenţiei dumneavoastră rezumatul video al meciului primei etape din Divizia A dintre Victoria şi Sheriff-2 (1:0). >>>

Luka Pavlovic: "Nu pot spune că am jucat prost, dar am comis anumite greșeli tehnice"




Sheriff-2 a disputat două meciuri de verificare



Dublorii clubului Sheriff au disputat două meciuri de verificare în cadrul pregătirii pentru noul sezon în Divizia A. >>>

Dublorii Sheriff-ului ?i Politehnica Ia?i au remizat ?ntr-un meci de verificare



Dublorii clubului Sheriff Tiraspol ?i forma?ia român? Poliyehnica Ia?i, au încheiat la egalitate meciul de verificare pe care l-au disputat ast?zi, scor - 0:0. >>>

Luka Pavlovic: "Mai mul?i juc?tori de baz? au p?r?sit echipa ?i se afl? ?n probe la cluburi din Divizia Na?ional?"



Avancronica etapei



28.07.2017, etapa a 3-a

Grănicerul - Sparta 18:00

FC Sîngerei - FC Ungheni 18:00

FC Victoria - Zimbru-2 18:00

Cahul-2005 - Iskra 18:00

FC Edineţ - Sheriff-2 18:00

Real-Suсces - Codru 18:00

Conferinţe

Divizia.A.md
Administra?ia site-ului
Clubul FC Ungheni va primi adversarii în Chișinău, la stadionul Joma Arena.
Toate conferinţele

Clasament

Echipa M V E Î Gol P
1. FC Victoria 2 2 0 0 3:1 6
2. FC Edineţ 2 1 1 0 4:3 4
3. Grănicerul 2 1 1 0 2:1 4
4. Saxan 2 1 1 0 2:1 4
5. Sheriff-2 2 1 0 1 4:1 3
6. Zimbru-2 2 1 0 1 5:1 3
7. Cahul-2005 2 1 0 1 1:4 3
8. FC Sîngerei 2 1 0 1 3:6 3
9. FC Ungheni 2 0 2 0 4:4 2
10. Sparta 1 0 1 0 3:3 1
11. Real-Suсces 1 0 0 1 0:1 0
12. Codru 2 0 0 2 2:4 0
13. Iskra 2 0 0 2 2:5 0

Golgheteri

C?runtu (Sheriff-2)
Ungureanu (FC Sîngerei)
Murguleț (FC Edineţ)
G.Orbu (FC Victoria)
Ciuico (FC Ungheni)
Bort? (Zimbru-2)
Valu?a (FC Victoria)
Toma?evschii (FC Edineţ)
Sartacov (FC Edineţ)
Sangare (Saxan)
Pavlov (Sparta)
P?slari (FC Sîngerei)
Osipov (Sheriff-2)
Murovanîi (Zimbru-2)
Mirciu (Codru)
Lobco (Sparta)
La?can (Iskra)
Kovacevic (FC Ungheni)
Iura?co (Zimbru-2)
Iordache (Sparta)
Hersun (Codru)
Gaidarji (FC Ungheni)
Gaicean (Grănicerul)
Don?u (Zimbru-2)
Dobrovinschii (Grănicerul)
D.Popa (Saxan)
Bischer (Iskra)