Spartanii debutează cu o victorie, hat-trick-ul lui Orbu aduce cîștigul Victoriei: rezultatele primei etape

6 aprilie 2019Sursă: Divizia-A.md

Astăzi, cu patru meciuri disputate ale primei etape a demarat sezonul 2019 al Diviziei A:

Real-Suсces - FC Florești 0:2
Marcatori: Crîcimar, 19 - 0:1, A.Popovici, 34 - 0:2.

Cahul-2005 - Spartanii 0:1
Marcator: Stan, 31 - 0:1.

Grănicerul - FC Victoria 1:3
Marcatori: G.Orbu, 11 - 0:1, Grab, 28 - 1:1, G.Orbu, 58 - 1:2, G.Orbu, 80 - 1:3.

FC Sîngerei - Iskra 0:2
Marcatori: Bumbac, 50 - 0:1, Borovschii, 78 - 0:2.
Eliminare: Maga (S), 82.

Rapoartele tuturor meciurilor sînt accesibile aici "Sezon-2019".



Ştiri la tema dată


Commentarii

  • объектив 8 aprilie 2019, 09:51

    Где составы всех команд?
  • Den 6 aprilie 2019, 19:37

    Искра,пацаны приятно видеть такой счет,удачи вам дальше



Avancronica etapei



21.09.2019, etapa a 24-a

Zaria - Cahul-2005 1:1

Real-Suсces - Grănicerul 2:2

FC Ungheni - FC Victoria 2:0

Conferinţe

Divizia.A.md
Administraţia site-ului
Buna ziua. La Chisinau au jucat.
Toate conferinţele

Clasament

Echipa M V E Î Gol P
1. FC Florești 21 17 3 1 55:18 54
2. Dacia Buiucani 20 16 2 2 51:9 50
3. Spartanii 22 16 1 5 58:23 49
4. Tighina 21 15 1 5 71:26 46
5. Cahul-2005 21 11 4 6 47:28 37
6. FC Victoria 22 12 0 10 43:35 36
7. Speranța D 21 11 3 7 35:18 36
8. Iskra 20 8 3 9 39:41 27
9. FC Ungheni 23 8 2 13 46:73 26
10. Grănicerul 23 7 4 12 33:52 25
11. Zaria 23 6 4 13 48:50 22
12. Real-Suсces 22 6 3 13 47:52 21
13. FC Sîngerei 22 6 1 15 33:60 19
14. FC Sireți 22 5 3 14 31:72 18
15. CSF Sparta 21 0 2 19 6:86 2

Golgheteri

Onofrei (Spartanii) 27 
Litveacov (Tighina) 26 (3)
Haritov (FC Sîngerei) 13 
Bîcicov (Iskra) 13 
Cricimar (FC Ungheni) 12 
O.Andronic (FC Florești) 12 (1)
Gondiu (FC Ungheni) 12 (1)
Stratan (Cahul-2005) 12 (2)
Iosipoi (Real-Suсces) 11 
A.Pașcenco (Dacia Buiucani) 11 
A.Apostol (FC Florești) 11 (2)
Bezimov (Dacia Buiucani) 10 
Gurjui (Speranța D)
Postoronca (Grănicerul) 9 (1)
Molla (FC Victoria) 9 (1)
Borovschii (FC Victoria) 9 (2)
Tașev (Grănicerul)
Semirov (Tighina)
Noroc (FC Sireți)
A.Şoimu (Tighina)
Borovschi (Real-Suсces) 8 (2)