A devenit cunoscut calendarul calendarul primei etape din Divizia A-2019

25 martie 2019Sursă: Divizia-A.md
Astăzi, la sediul FMF, a avut loc tragerea la sorţi pentru alcătuirea programului Diviziei A, sezonul 2019. Din cauza numărului impar de echipe, FC Tighina va avea liber în prima etapă.
Vă prezentăm meciurile primei etape:

6 aprilie

Real Succes - FC Florești
FC Cahul-2005 - CSF Spartanii
FC Grănicerul - FC Victoria
FC Sîngerei - Iskra

7 aprilie

FC Zaria - CSF Sparta
Dacia Buiucani - CF Ungheni
FC Sireți - FC Speranța Drochia



Ştiri la tema dată


Commentarii

  • Zdt 29 martie 2019, 14:24

    Drochia singerei floresti glodeni Вот круто все во круг Бельц))))
  • Zdt 29 martie 2019, 14:17

    Спарта откуда вообще?
  • Экпсорт 28 martie 2019, 02:14

    Дивизия А уже второй год интересней чем национальная дивизия!!!
  • Кабзон 27 martie 2019, 16:30

    ВПЕРЁД ЗАРЯ!
  • Вася 26 martie 2019, 15:44

    Ну норм, а то в Крикова далеко...)



Avancronica etapei



21.09.2019, etapa a 24-a

Zaria - Cahul-2005 1:1

Real-Suсces - Grănicerul 2:2

FC Ungheni - FC Victoria 2:0

Conferinţe

Divizia.A.md
Administraţia site-ului
Buna ziua. La Chisinau au jucat.
Toate conferinţele

Clasament

Echipa M V E Î Gol P
1. FC Florești 21 17 3 1 55:18 54
2. Dacia Buiucani 20 16 2 2 51:9 50
3. Spartanii 22 16 1 5 58:23 49
4. Tighina 21 15 1 5 71:26 46
5. Cahul-2005 21 11 4 6 47:28 37
6. FC Victoria 22 12 0 10 43:35 36
7. Speranța D 21 11 3 7 35:18 36
8. Iskra 20 8 3 9 39:41 27
9. FC Ungheni 23 8 2 13 46:73 26
10. Grănicerul 23 7 4 12 33:52 25
11. Zaria 23 6 4 13 48:50 22
12. Real-Suсces 22 6 3 13 47:52 21
13. FC Sîngerei 22 6 1 15 33:60 19
14. FC Sireți 22 5 3 14 31:72 18
15. CSF Sparta 21 0 2 19 6:86 2

Golgheteri

Onofrei (Spartanii) 27 
Litveacov (Tighina) 26 (3)
Haritov (FC Sîngerei) 13 
Bîcicov (Iskra) 13 
Cricimar (FC Ungheni) 12 
O.Andronic (FC Florești) 12 (1)
Gondiu (FC Ungheni) 12 (1)
Stratan (Cahul-2005) 12 (2)
Iosipoi (Real-Suсces) 11 
A.Pașcenco (Dacia Buiucani) 11 
A.Apostol (FC Florești) 11 (2)
Bezimov (Dacia Buiucani) 10 
Gurjui (Speranța D)
Postoronca (Grănicerul) 9 (1)
Molla (FC Victoria) 9 (1)
Borovschii (FC Victoria) 9 (2)
Tașev (Grănicerul)
Semirov (Tighina)
Noroc (FC Sireți)
A.Şoimu (Tighina)
Borovschi (Real-Suсces) 8 (2)