Codru a remizat cu FC Victoria într-un meci de verificare

Meciul de verificare dintre Codru și FC Victoria s-a încheiat la egalitate, scor 4:4.

La finele primei reprize, FC Victoria conducea cu scorul de 4:1, însă Codru a reușit să revină după pauză. Pentru chișinăuieni a reușit un hat-trick Ghenadie Orbu, care a înscri de două ori de la punctul cu var. Încă un gol pentru FC Victoria a fost reușit de Radu Meșina. În lotul celor de la Codru a marcat de două ori Vadim Crîcimari și cîte un gol au înscris Cristian Ursu și Eric Pîslari.

Vă reamintim că ieri a devenit cunoscut că Sparta (care a evoluat anterior în satul Selemet) a renunțat la evoluția în Divizia A și a fost înlocuită de Codru.